خدمات نظافتی

نحوه از بین بردن رسوب کتری و سماور | جلوگیری از ایجاد رسوب

نحوه از بین بردن رسوب کتری و سماور | جلوگیری از ایجاد رسوب، مواد طبیعی برای از بین بردن رسوب کتری و سماور، دلیل ایجاد رسوب در کتری و سماور

برای افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن چای دارند، کتری و سماور از جمله لوازم پرکاربرد محسوب می‌گردد. با توجه به کاربرد زیاد این دو وسیله، در برخی مواقع با گذشت زمان رسوب ایجاد می‌شود، که باید با استفاده از روش مناسب این رسوبات را تمیز کنید. برای از بین بردن رسوب موجود در کتری و سماور راهکارهای زیادی وجود دارد، که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

رسوب هایی که در کتری ها و سماور ها به وجود می‌آید موجب می‌شود، که طعم چای شما تغییر کند و مطلوب نباشد. همچنین از نظر ظاهری نیز مناسب نخواهد بود. بنابراین بهتر است، که با راهکارهای کاربردی و موثر برای از بین بردن این رسوبات آشنایی کافی داشته باشید. برای اینکه نظافت خانه را انجام دهید، باید به تمامی جزئیات از جمله تمیز کردن سماور و کتری دقت ویژه داشته باشید.

نحوه از بین بردن رسوب کتری و سماور

تفاوتی ندارد که از سماور استفاده کنید یا کتری. به هرحال املاح و مواد معدنی که در آب وجود دارد به مرور زمان موجب ایجاد رسوب زیادی در این وسایل می شود، که بر مزه، طعم، بو و رنگ چای و نوشیدنی شما تأثیر خواهد گذاشت. در این شرایط افراد به فکر تمیز کردن و از بین بردن رسوب درون کتری و سماور افتاده و به دنبال راهکارهایی هستند، که بتوانند رسوب کتری و سماور را به بهترین شکل و در زمان کمتر از بین ببرند.

استفاده کردن از وسایل تیز مانند چاقو برای از بین بردن رسوب موجود در کتری و سماور کار درستی نیست. این کار نه تنها رسوبات درون این وسایل را تمیز نمی کند، بلکه امکان دارد، که به وسایل شما آسیب رسانده و آنها را سوراخ کند.

برای از بین بردن رسوب کتری و سماور می توانید از مواد طبیعی یا مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید. مواد شوینده شیمیایی ممکن است، که قدرت پاک کنندگی بسیار قوی داشته باشند و در مدت زمان بسیار کم رسوب داخل کتری و سماور را به خوبی از بین ببرند، اما قیمت این مواد بیشتر بوده و ممکن است، که بر طعم و بوی نوشیدنی شما تأثیر بگذارد.

حتما بخوانید:   نکات کلیدی و اساسی جهت جرم گیری اتو بخار مخزن دار | آموزش رسوب گیری اتو مخزن دار

همچنین در مواقعی که مواد شوینده به صورت درست استفاده نمی شود یا مواد شوینده مناسبی انتخاب نمی شود ممکن است، که به قسمت بیرونی و بدنه سماور و کتری آسیب های جدی برساند. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که از روش های طبیعی و سریع استفاده کنید. این روش ها و راهکارها بی‌دردسر بوده و رسوبات کتری و سماور را به خوبی پاک می کنند.

رسوب زدایی کتری و سماور

استفاده از سرکه برای تمیز کردن رسوب سماور و کتری

یکی از راهکارهای بسیار مناسب و تأثیر گذار برای از بین بردن رسوب کتری و سماور این است، که از سرکه استفاده کنید. برای انجام دادن این کار، حدود دو سوم از کتری یا سماور را از آب پر کرده و به آن یک فنجان سرکه اضافه کنید. اجازه دهید، که به مدت یک ساعت این محلول بر روی اجاق گاز بجوشد. سرکه موجب می شود، که تمامی رسوبات از بدنه کتری و سماور جدا شده و به خوبی کتری و سماور شما تمیز شود.

پس از این مدت باید محلول را پس از خنک شدن خالی کنید. برای اینکه درون کتری و سماور شما بوی سرکه باقی نماند بهتر است، که چندین بار آن را با آب پر کرده و بجوشانید و خالی کنید. این کار موجب از بین رفتن بوی سرکه خواهد شد.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن رسوبات کتری و سماور

جوش شیرین از جمله پاک کننده هایی است، که می توانید برای تمیز کردن وسایل مختلف از آن استفاده کنید. علاوه بر تمیز کردن وسایل مختلف با این ماده می توانید از جوش شیرین برای از بین بردن رسوبات کتری و سماور نیز استفاده کنید. برای انجام دادن این کار باید جوش شیرین را با آب مخلوط نمایید و نسبت آنها یک به دو باشد. این محلول را درون کتری و سماور خود ریخته و اجازه دهید، که مدتی بجوشد. پس از آن محلول را خالی کرده و با استفاده از اسفنج مناسب درون کتری و سماور خود را به خوبی تمیز کنید.

استفاده از پوست هندوانه برای از بین بردن رسوب کتری و سماور

یکی از روش‌های کارآمد و موثر برای از بین بردن رسوبات موجود در سماور و کتری استفاده کردن از پوست هندوانه می‌باشد. وقتی هندوانه می‌خورید، نباید پوست آن را دور بیندازید. پوست هندوانه را به صورت قطعه های ریز خرد کرده، درون کتری و سماور موردنظر قرار دهید و آب درون کتری و سماور ریخته و اجازه دهید، که مدتی آب و پوست هندوانه با هم دیگر بجوشند. پس از آن باید کتری و سماور خود را خالی کرده و چند بار با آب بشویید، تا رسوب موجود در کتری و سماور به صورت کامل از بین رفته و تمیز شوند.

حتما بخوانید:   تمیز کردن صفحه تلویزیون های OLED ،LED ، LCD و پلاسما

استفاده از لیمو برای تمیز کردن رسوب کتری و سماور

از جمله راهکارهای طبیعی برای از بین بردن رسوبات کتری و سماور استفاده از لیمو می‌باشد. یکی از روش‌های بسیار کارآمد و تأثیرگذار است، که می‌توانید به راحتی در منزل این کار را انجام دهید. برای از بین بردن رسوبات کتری و سماور با استفاده از لیمو باید در کتری و سماور خود آب ریخته و چند حلقه از لیموی طبیعی را درون آن قرار دهید. این محلول باید مدتی بجوشد، تا بر روی رسوب موجود در کتری و سماور تأثیر بگذارد. وقتی که محلول فوق را جوشاندید، باید گاز را خاموش کنید، تا سرد شود. پس از آن این محلول را خالی کرده و چندین بار کتری و سماور خود را دوباره با آب بجوشانید و خالی کنید. با این کار رسوبات موجود در کتری و سماور به خوبی تمیز خواهند شد.

رسوب زدایی کتری و سماور

استفاده از نوشابه برای از بین بردن رسوب کتری و سماور

از جمله روش‌های موثر و جالب برای از بین بردن رسوب کتری و سماور می توان به استفاده از نوشابه اشاره کرد، که نوشابه می تواند رسوباتی که در کتری و سماور شما ایجاد شده است را به خوبی تمیز کند. برای استفاده از این راهکار باید یک بطری نوشابه را درون سماور و کتری خود را خالی کرده و بجوشانید و پس از آن چندین بار سماور و کتری را با آب بشویید. این کار موجب می‌شود، که رسوبات همگی از بین رفته و کتری و سماور بسیار تمیزی داشته باشید.

از بین بردن رسوب کتری و سماور با محصولات تجاری

برای تمیز کردن و رسوب زدایی کتری و سماور می‌توانید از محصولات شیمیایی و تجاری استفاده کنید، که به شکل های مختلف در فروشگاه ها موجود می باشد. این محصولات به شکل ژل، پودر و مایع هستند. نحوه عملکرد هر کدام از این محصولات شبیه به یکدیگر است، فقط باید به دستورالعمل آنها دقت کنید و طبق آن از این مواد استفاده نمایید. با استفاده از این مواد می توانید به راحتی رسوباتی که در کتری و سماور وجود دارد را تمیز کنید.

استفاده از روش شوک دادن برای از بین بردن رسوبات

در صورتی که رسوبات ایجاد شده در کتری و سماور شما کم است و هنوز لایه‌های آن ذخیره نشده است، می توانید از این راهکار استفاده کنید. برای انجام دادن این کار در ابتدا باید روی گاز قرار دهید، تا بدنه آن به خوبی داغ شود. توجه داشته باشید، که بیش از اندازه نباید کتری شما داغ شود. چون آسیب خواهد دید. پس از داغ شدن کتری باید درون آب بسیار سرد یا چند تکه یخ قرار دهید، تا رسوبات از بدنه آن جدا شوند. پس از این کار باید با استفاده از اسفنج یا برس مناسب درون کتری و سماور خود را به خوبی تمیز کنید.

حتما بخوانید:   وسایل تمیزکاری خانه چه چیزهایی هستند؟

جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری و سماور

  • پس از اینکه هر بار استفاده کتری و سماور خود استفاده نمودید، بهتر است، که آب باقیمانده را خالی کنید. این موضوع در مناطقی که میزان سختی آب منطقه آنها زیاد است، بیشتر حائز اهمیت است. برای جلوگیری از ایجاد رسوب باید پس از هر بار استفاده کتری را خالی کرده و درون آن را خشک نگه دارید، چون وقتی آب درون کتری باقی می ماند، موجب ایجاد رسوبات آهکی در آن می شود.
  • یکی دیگر از راهکارهای بسیار مناسب برای جلوگیری کردن از ایجاد رسوب در کتری و سماور این است، که تصفیه آب نصب کنید. وقتی تصفیه آب نصب می‌شود، آب نرم تر شده و از میزان سختی آن تا حدی کاسته خواهد شد و در نهایت موجب می‌شود، که درون کتری و سماور شما رسوب زیادی ایجاد نشود. همچنین استفاده از آب تصفیه شده در این وسایل موجب افزایش طول عمر مفید آنها نیز خواهد شد.

سخن تکمیلی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول روز با آن مواجه شوید این است، که در کتری و سماور شما رسوبات ایجاد شده است. در این مواقع باید از راهکارهای کارآمد و موثر استفاده کنید، تا رسوبات موجود در کتری و سماور به خوبی از بین رفته و در عین حال به وسایل شما آسیبی وارد نشود.

استفاده از راهکارهای طبیعی و سریع برای از بین بردن رسوب کتری و سماور بهترین پیشنهاد می باشد. همچنین با رعایت برخی موارد بسیار ساده مانند خالی کردن آب باقی مانده در کتری و سماور و نصب تصفیه آب می توانید، تا حد زیادی از ایجاد رسوب در کتری و سماور جلوگیری کنید.

31

نحوه از بین بردن رسوب کتری و سماور | جلوگیری از ایجاد رسوب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهکارهای از بین بردن رسوب کتری و سماور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x