خدمات آموزشی

نحوه در آوردن موبایل از چاه توالت | چگونه موبایلمان را خشک کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در آوردن موبایل از چاه توالت زمانی لازم است که به صورت اتفاقی یا توسط کودکان یا حیوانات خانگی گوشی موبایلتان در چاه توالت افتاده باشد. در این صورت آیا باید قید گوشی و همه اطلاعاتی که در آن وجود دارد را زد؟ طبیعتا خیر. حتی اگر گوشی شما نتواند مثل روز اول کار کند، خارج کردن اطلاعاتتان از آن واجب است و همین امر باعث می شود برای در آوردن موبایل از چاه توالت مصمم تر باشید.

در آوردن موبایل از چاه توالت

افتادن گوشی در چاه توالت ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. برای در آوردن موبایل از چاه توالت، شما باید به مراحل زیر توجه کنید:

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که به هیچ عنوان سیفون را نکشید یا آبی داخل توالت نریزید. این کار ممکن است باعث شود که گوشی شما داخل لوله فاضلاب برود و دسترسی به آن سختتر شود.

دومین کاری که باید انجام دهید، این است که از یک دستکش برای رعایت بهداشت و جلوگیری از عفونت استفاده کنید. سپس با وارد کردن دست خود داخل چاه توالت، سعی کنید گوشی را پیدا و بیرون بکشید.

در مرحله سوم لازم است، که گوشی را خاموش کنید و سیمکارت و باتری آن را خارج نمایید. سپس با استفاده از یک دستمال تمیز و خشک، گوشی را از آب پاک نمایید.

چهارمین کاری که باید انجام دهید، این است که گوشی را در یک جای خشک و گرم قرار دهید. مثلا می توانید آن را در زیر نور خورشید، در نزدیکی یک منبع حرارت، یا در داخل یک جعبه پر از برنج قرار دهید. هدف از این کار خشک شدن کامل آب داخل گوشی است.

حداقل ۷۲ ساعت صبر کنید و به هیچ عنوان گوشی را روشن نکنید. اگر زودتر گوشی را روشن کنید، ممکن است باعث مشکل دار شدن قطعات الکترونیک و خراب شدن نهایی آن شود.

پس از گذشت حداقل ۷۲ ساعت، سعی کنید گوشی را روشن کنید. اگر گوشی روشن شد و عادی عمل کرد، تبریک میگویم! شما موفق به نجات گوشی خود شده اید. اما اگر گوشی روشن نشد و یا با مشکل مواجه شد، متاسفانه باید بپذیرید که گوشی شما قابل تعمیر نیست.

حتما بخوانید:   آشنایی با انواع ریش تراش و بررسی کیفیت آن | نحوه گرفتن ریش تراش در دست

در مرحله آخر توجه داشته باشید اگر گوشی شما ضد آب نبود، بهتر است آن را با الکل ضد عفونی کنید. این کار می تواند از رشد باکتری ها و قارچ ها روی گوشی جلوگیری کند.

ابزار لازم برای درآوردن گوشی از چاه توالت

برای بیرون آوردن گوشی از توالت، ممکن است به ابزارهایی نیاز داشته باشید، مانند:

یک دستکش

این برای حفظ بهداشت و جلوگیری از عفونت است. قبل از فرو بردن دست خود در کاسه توالت باید دستکش بپوشید و سعی کنید گوشی خود را پیدا کرده و بیرون بکشید.

آویز یا سیم

این برای ساختن قلابی است که اگر گوشی خیلی عمیق باشد یا در لوله گیر کرده باشد، می تواند آن را بگیرد. باید آویز یا سیم را صاف کنید و یک سر آن را به شکل قلاب خم کنید. سپس باید قلاب را وارد کاسه توالت کنید و سعی کنید گوشی خود را قلاب کرده و بیرون بکشید.

چراغ قوه یا مشعل

این برای دیدن ته کاسه توالت و لوله است. برای روشن کردن کاسه توالت باید از چراغ قوه یا مشعل استفاده کنید و بررسی کنید که آیا می توانید گوشی خود را ببینید.

یک پارچه یا حوله

این برای خشک کردن گوشی شما پس از بیرون آوردن آن از توالت است. در صورت امکان باید گوشی خود را خاموش کنید و سیم کارت و باتری را بردارید. سپس باید با پارچه یا حوله آب گوشی خود را پاک کنید.

یک جعبه یا یک کیسه برنج

این برای جذب رطوبت از گوشی شما است. باید گوشی خود را در جعبه یا کیسه برنج قرار دهید و حداقل 72 ساعت آن را بگذارید.

در آوردن موبایل از چاه توالت

اقدامات لازم بعد از روشن نشدن گوشی بعد از خشک شدن

ابتدا باید توجه داشته باشید که حداقل ۷۲ ساعت صبر کنید و اصلا گوشی خود را روشن نکنید. اگر زودتر گوشی خود را روشن کنید ممکن است باعث اتصال کوتاه و آسیب دائمی به آن شوید.

با این حال، گاهی اوقات ممکن است این مراحل برای ذخیره گوشی شما کافی نباشد و ممکن است پس از خشک شدن باز هم روشن نشود. در این مورد، ممکن است لازم باشد راه حل های دیگری را امتحان کنید، مانند:

حتما بخوانید:   ترفندهای موثر و کارآمد برای آموزش جدول ضرب به کودکان

تلفن خود را با استفاده از کابل USB که می تواند داده ها را انتقال دهد به رایانه وصل کنید. 15 دقیقه صبر کنید تا گوشی شما شارژ شود. کابل را از گوشی خود جدا کنید. پس از 10 ثانیه، کابل را دوباره وصل کنید. 30 دقیقه دیگر صبر کنید تا گوشی شما بیشتر شارژ شود.

سعی کنید گوشی خود را در حالت بازیابی بوت کنید. این یک حالت ویژه است که به شما امکان می دهد برخی از اقدامات را بدون روشن کردن کامل گوشی خود انجام دهید. برای ورود به حالت ریکاوری، بسته به مدل و برند دستگاهتان، باید چند دکمه روی گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.

برای مثال، برای گوشی‌های سامسونگ، باید دکمه‌های پاور، افزایش صدا و هوم را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا نشان‌واره سامسونگ را روی صفحه ببینید.

 در حالت بازیابی، می‌توانید سعی کنید پارتیشن حافظه پنهان را پاک کنید یا روی گوشی خود بازنشانی کارخانه‌ای انجام دهید.

با این حال، مراقب باشید که این اقدامات ممکن است برخی یا همه اطلاعات شما را در تلفن شما حذف کند.

باتری گوشی خود را تعویض کنید. گاهی اوقات ممکن است باتری گوشی شما در اثر آب یا خوردگی آسیب ببیند و از روشن شدن گوشی شما جلوگیری کند. اگر باتری یدکی دارید یا می توانید باتری نو بخرید، می توانید باتری گوشی خود را تعویض کنید و ببینید کار می کند یا نه

با این حال، این ممکن است برای برخی از تلفن هایی که باتری غیر قابل جابجایی دارند، امکان پذیر نباشد.

تلفن خود را به یک مرکز خدمات حرفه ای ببرید. اگر هیچ یک از راه حل های بالا برای شما کارساز نبود، ممکن است لازم باشد از یک مرکز خدماتی که می تواند گوشی های آسیب دیده در آب را تعمیر کند، کمک حرفه ای بگیرید. آنها ممکن است بتوانند مشکل را برای شما تشخیص داده و برطرف کنند یا برخی از اطلاعات شما را از تلفن شما بازیابی کنند.

با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها موفق شوند یا تلفن شما بازیابی شود.

خشک کردن موبایل بعد از خیس شدن

نکات لازم برای جلوگیری از افتادن گوشی به توالت؟

برای جلوگیری از افتادن گوشی در توالت، باید نکات زیر را رعایت کنید:

از قرار دادن تلفن خود روی لبه سینک، قفسه یا مخزن توالت خودداری کنید. این مکان‌ها ناپایدار و خطرناک هستند و ممکن است گوشی شما در اثر نیروی جاذبه، لرزش یا پاشش آب از آن‌ها لیز بخورد یا بیفتد.

حتما بخوانید:   راهکارهایی برای افزایش ایمنی در آشپزخانه برای حفظ سلامت بیشتر

از قاب گوشی استفاده کنید که چسبندگی و محافظت خوبی داشته باشد. قاب گوشی می تواند به شما کمک کند گوشی خود را ایمن تر نگه دارید و از لیز خوردن آن از دستتان جلوگیری کنید. همچنین می‌تواند از گوشی شما در برابر آسیب آب یا ضربه در صورت افتادن در توالت محافظت کند.

وقتی از گوشی خود استفاده نمی کنید، آن را در جیب یا کیف خود نگه دارید. این می تواند از قرار گرفتن گوشی شما در معرض آب یا افتادن تصادفی داخل توالت جلوگیری کند. با این حال، مطمئن شوید که جیب یا کیف شما به درستی زیپ یا بسته است و زمانی که گوشی خود را در جیب یا کیف خود دارید از خم شدن روی توالت پرهیز کنید.

زمانی که در محیط مرطوب هستید از یک کیسه یا کیف ضد آب برای گوشی خود استفاده کنید. این می تواند از گوشی شما در برابر آسیب آب محافظت کند حتی اگر به توالت یا هر منبع آب دیگری بیفتد. همچنین می‌توانید هنگام دوش گرفتن یا حمام کردن، از یک کیسه یا کیف ضدآب برای نگهداری گوشی خود استفاده کنید.

از یک بند برای اتصال گوشی خود به مچ دست، گردن یا کمربند خود استفاده کنید. این می تواند از افتادن گوشی شما در توالت در صورت افتادن تصادفی آن جلوگیری کند.

هنگامی که در حمام هستید، می‌ توانید از بند یا بند برای آویزان کردن گوشی خود به قلاب یا چوب لباسی استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب از ایبک امداد به بررسی نحوه در آوردن موبایل از چاه توالت و اقداماتی که بعد از خیس شدن موبایل باید انجام دهید، پرداختیم. از آنجایی که گوشی موبایل شما حاوی اطلاعاتی است که ممکن است برایتان مهم باشد، بهتر است با روش های کاملا مطمئن نسبت به نگهداری آن کوشا باشید.

اما اگر به صورت اتفاقی گوشی ما در چاه توالت بیفتد، یا هر مکان دیگری که دسترسی شما به آن سخت است، بهتر است از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید. ایبک امداد می تواند در این امر شما را یاری دهد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

در آوردن موبایل از چاه توالت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه در آوردن موبایل از چاه توالت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x