لوازم خانگی

نحوه تعمیر کردن بخارشوی زانوسی | خدمات تعمیرات بخارشوی زانوسی

امروزه یکی از وسایل کاربردی در خانه بخارشوی می باشد که در ادامه مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن و نحوه‌ی عیب یابی بخارشوی زانوسی را برایتان بیان خواهیم کرد. در وسایل کوچکی مثل بخارشوی اکثر مشکلات را می توان در منزل بدون نیاز به تعمیر کار حرفه ای حل کرد. فقط کافی است که شما مشکل را بشناسید و منشاء آن را پیدا کنید، بخارشوی در خانه ها مصارف مختلفی دارد و برای کارهای مختلفی استفاده می شود. برخی از افراد استفاده کمی از این دستگاه دارند اما اگر که نحوه استفاده کردن از آن را یاد بگیرید می توانید برای تمیز کردن نقاط مختلف خانه تان از آن استفاده کنید.

معرفی قطعات بخارشو زانوسی

اولین قدمی که برای عیب یابی و تعمیر بخارشو چی زانوسی باید انجام دهید آشنایی با قطعات دستگاه می باشد برای اینکه بتوانید بهتر تمام ایرادات دستگاه را حل کنید بهتر است به مواردی که در ادامه مقاله برایتان در مورد قطعات بخارشوی بیان می کنیم دقت کنید.

 • بویلر : این قطعه برای افزایش دمای دستگاه می باشد.
 •  موتور : موتور عامل اصلی عملکرد دستگاه می باشد.
 • برد الکتریکی : وظیفه این قطعه این است که فرامین الکتریکی را ارسال کند.
 • نازل : جریان هوای بخارشو از این قطعه می باشد
 • چرخ ها : چرخ هایی از جنس پلاستیک در زیر دستگاه برای به حرکت درآوردن دستگاه قرار گرفته شده اند.

تعویض کردن و تعمیر کردن هریک از قطعات دستگاه نیاز به مهارت و تخصص دارد. شما باید دقت کنید که از قطعات فابریک و اورجینال نیز استفاده کنید در غیر این صورت امکان دارد که دستگاه شما دچار ایراداتی بشود.

بخارشوی زانوسی

نحوه تمیز کردن بخارشوی زانوسی

هرچقدر که شما کارهای بیشتری را برای دستگاه تعریف کرده باشید مقدار استفاده از آن بالاتر خواهد رفت و هر چقدر که بخارشو بیشتر در خانه مورد استفاده قرار بگیرد احتمال خراب شدن آن بیشتر خواهد شد در این صورت نحوه تعمیر کردن بخارشو می توانند برایتان مفید باشد که در ادامه مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن سانی | خدمات نمایندگی مخلوط کن Sunny

در اولین مرحله شما باید عیب یابی دستگاه را انجام دهید برای تعمیر کردن لوازم برقی مثل بخارشوی باید عیب آن را پیدا کنید. بعد از آن باید بفهمیم که مشکل از کدام قسمت است و بر اساس این اطلاعات است که خودمان می توانیم این ایراد را حل کنیم و اگر مشکل جدی بود باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیریم. در هر صورت رفع تعمیر بخارشوی می تواند به شما برای تعمیر کردن بخارشوی کمک کند. در ادامه مقاله تعدادی از ایرادات متداول بخارشوی زانوسی را برایتان بیان می کنیم:

 • بخار نکردن بخارشوی
 • کار نکردن اسپری بخار بخارشوی
 •  کم شدن و ضعیف شدن مکش بخارشوی
 •  خوب تمیز نکردن بخارشوی زانوسی

دلیل بخار نکردن بخارشوی زانوسی چه می باشد؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در بخارشوی اتفاق بیفتد بخار نکردن بخارشوی می باشد که در ادامه مقاله به بررسی مشکل خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اصول کار دستگاه بر اساس تولید بخار می باشد، حالا اگر که دستگاه بخار تولید نکند عملاً کاری انجام نخواهد داد، تعمیر مشکل بخار نکردن بخارشوی اکثرا ساده می باشد و شما می توانید خودتان این مشکل را به راحتی حل کنید.

 • اولین کاری که برای عیب یابی بخارشوی باید انجام دهید این است که سراغ مخزن دستگاه بروید.
 • باید مخزن دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید که آب در داخل آن وجود دارد.
 • گاهی اوقات امکان دارد بر اثر استفاده مداوم از بخارشوی، آبی که در مخزن وجود دارد بخار شود و یا نیاز باشد که مجدداً مخزن بخارشوی را پر از آب کنید.
 • گاهی هم مقدار آبی که درون مخزن بخارشوی ریخته کافی نیست به همین دلیل بخار به دست نخواهد آمد یا بخار به وجود آمده کم است، سعی کنید که از مقدار کافی آب در داخل مخزن دستگاه استفاده نمایید.
 • همچنین پر بودن مخزن را بررسی کنید تا به طور مداوم پر باشد.
 • در مرحله دوم شما باید کلاهکی که در زیر مخزن دستگاه قرار گرفته است را چک کنید. اگر که در جای خود لق میزد و یا به درستی نصب نشده است شما باید آن را دوباره به صورت صحیح نصب کنید و مطمئن شوید که در جای خود لق نزند.
 • در مرحله سوم بعد از بررسی کردن مخزن و چگونگی قرار گرفتن کلاهک، دستگاه را روشن نمایید و دکمه روشن را تا زمانی که دستگاه بخار بدهد نیز نگه دارید.
 • اگر که باز بخاری ایجاد نشد بخش‌های دیگری دستگاه باید بررسی شود.

روش رسوب زدایی بخارشو زانوسی

در ادامه مقاله مراحل و نکات از بین بردن رسوب بخارشوی زانوسی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر FRIGIDAIRE

شما می توانید رسوبات را با استفاده از روش دستی تمیز نمایید، روش دستی به این صورت است که تمام رسوباتی که در این منافذ وجود دارد را با استفاده کردن از وسایل مدنظرتان بتراشید. برای انجام دادن این کار لازم است که دستگاه خنک شده و خاموش باشد. اما اگر می خواهید باقی مانده رسوبات و تمامی رسوبات را از دستگاه پاک کنید می توانید از سرکه نیز استفاده کنید برای پاک کردن دستگاه با سرکه سفید، باید سرکه را با آب مقطر مخلوط نمایید و در داخل مخزن بخارشو بریزید، پس از آن دستگاه را روشن کنید و بگذارید که بخار تولید کند، بعد از خالی شدن مخزن دستگاه، تمام رسوباتی که در منافذ خروج بخار وجود دارد، از بین می روند.

هرچند برای استفاده کردن سرکه آن را به خوبی با آب رقیق می کنید اما بوی ایجاد شده آن را نمی توان نادیده گرفت در مراحل بعدی استفاده کردن از دستگاه این بو باقی خواهد ماند، تا بر اثر استفاده کردن مداوم از دستگاه کاملا از بین برود همچنین اگر که بوی سرکه در فضای خانه برای شما ناخوشایند است می توانید برای از بین بردن رسوبات بخارشو از جرم گیر استفاده نمایید، جرم گیر را با آب رقیق کنید و آن در مخزن دستگاه بریزید.

به چه دلیل سیستم اسپری بخار کار نمی کند و چگونه مشکل را حل کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد در هنگام استفاده کردن از بخارشوی زنوسی با آن روبه‌رو شوید کار نکردن سیستم اسپری بخار می باشد که در ادامه مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • قسمتی که در دستگاه باعث حرکت قطعات اسپری بخار و متحرک می شود، تسمه می باشد.
 • این قطعه را چک کنید، امکان دارد که به مرور زمان در اثر داغ شدن و گرم شدن بیش از اندازه، از اندازه اولیه خود بزرگ تر بشود، اگر که چنین اتفاقی بیفتد باعث می شود تسمه شل شود.
 • یا حتی امکان دارد که ساییده شده و مشکلاتی را در دستگاه ایجاد کند، در صورتی که تسمه بخارشو دچار مشکلاتی شده باشد، شما باید آن را تعویض نمایید‌.
 •  همچنین اگر که دکمه اسپری بخار خراب شده باشد باعث می شود سیستم اسپری بخار کار نکند‌.
 • اگر که مشکلی در دکمه بخار به وجود آمد شما باید آن را تعویض کنید تا این مشکل برطرف شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروشارژی نانیوا | نمایندگی تعمیر جارو شارژی در تهران

دلیل ضعیف شدن و کم شدن مکش بخارشوی زانوسی چه می باشد و چگونه مشکل را حل کنیم؟

گاهی امکان دارد هنگام استفاده کردن از دستگاه متوجه کم شدن مکش بخارشوی شوید. برای حل کردن مشکل دستگاه در چنین شرایطی بهتر است که از تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید، تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. این مشکل امکان دارد که از خراب شدن نازل ها و یا پوسیدگی واشرها نشأت بگیرد.

بخارشوی زانوسی

نکات مهم در نگهداری از بخارشوی زانوسی

در صورتی که دستگاه بخارشو چی زانوسی را تازه خریده اید و دستگاه شما نو می باشد بهتر است که در مورد نگهداری آن دقت کافی داشته باشید، تا دستگاه دچار خرابی نشود. حتی اگر بخارشوی خود را تازه تعمیر کرده اید بهتر است که نکات مربوط به نگهداری از این دستگاه را رعایت نمایید تا عمر مفید آن را افزایش دهید. در ادامه مقاله چند نمونه از نکات مهم را برای نگهداری از بخارشو برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • بهتر است که هنگام استفاده کردن از بخار شو از آب مقطر و آب تصفیه شده استفاده نمایید.
 • اگر که دسترسی به آب تصفیه شده ندارید به منظور جلوگیری از رسوب بستن، از آب سرد شده و از قبل جوشیده می توانید استفاده نمایید.
 • بهتر است که هر چند وقت یکبار رسوباتی که در منافذ بخارشوی وجود دارد را با استفاده از مخلوط سرکه و آب تمیز نمایید.
 • بهتر است که به منظور جلوگیری از به وجود آمدن حساسیت،  بخارشوی را در معرض کثیفی و گرد و غبار نیز قرار ندهید.
 • بعد از هربار استفاده کردن از بخارشوی بهتر است که مخزن را خالی کنید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر بخارشوی زانوسی را برایتان بیان کردیم تا اگر شما فنی هستید بتوانید مشکل دستگاه خود را حل کنید و همچنین نکاتی درباره نگهداری از بخارشوی زانوسی برایتان توضیح دادیم، در صورتی که اطلاعات فنی کافی در مورد تعمیر بخارشوی نداشته و لوازم مورد نیاز برای تعمیر کردن دستگاه را هم ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

اگر در مورد تعمیر کردن بخارشوی زانوسی سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصان ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیر کردن بخارشوی زانوسی | خدمات تعمیرات بخارشوی زانوسی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل سیستم اسپری بخار کار نمی کند و چگونه مشکل را حل کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا