تعمیرات جاروبرقی

روش تعمیر کردن جارو برقی عرشیا | نمایندگی تعمیرات جارو برقی عرشیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از پر استفاده ترین لوازمی که در خانه وجود دارد جاروبرقی می باشد که گاهی امکان دارد مشکلاتی در این دستگاه به وجود بیاید. در ادامه مقاله نحوه تعمیر کردن جاروبرقی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید. اگر که اطلاعات فنی کافی ندارید و یا لازم مورد نیاز برای تعمیر دستگاه را ندارید بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

رایج ترین مشکلات جاروبرقی

در ادامه مقاله چند مورد از رایج‌ترین مشکلات و ایرادات جاروبرقی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • سوختن موتور دستگاه
 •  روشن نشدن دستگاه
 •  کم شدن و یا ضعیف شدن مکش جاروبرقی
 • مسدود شدن لوله خرطومی جاروبرقی
 •  خاموش شدن جاروبرقی
 •  روشن نشدن دستگاه
 •  خراب شدن چرخ های دستگاه
 • به وجود آمدن بوی سوختگی در داخلی جاروبرقی
 •  خراب شدن دکمه های روشن و خاموش

دلیل روشن نشدن جاروبرقی چیست و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

یکی از رایج ترین ایراداتی که در جاروبرقی ایجاد می شود روشن نشدن جاروبرقی می باشد. به طور معمول تعمیر کردن این مشکل آسان می باشد، روشن نشدن دستگاه احتمال دارد که بر اثر وصل نبودن پریز جاروبرقی به برق، پر بودن کیسه جاروبرقی ، خراب شدن دکمه روشن و خاموش دستگاه و… اتفاق بیفتد. پیدا کردن دلیل اصلی روشن نشدن دستگاه باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص انجام شود. پیدا کردن علت روشن نشدن دستگاه به طور معمول راحت می باشد و اکثراً قابلیت تعمیر را دارد.

جارو برقی عرشیا

دلیل سوختن موتور جاروبرقی عرشیا

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات جاروبرقی سوختن موتور جاروبرقی می باشد. موتور این دستگاه بنا به دلایل مختلفی امکان دارد که بسوزد به عنوان مثال مواردی مثل کار کردن بیش از حد با جاروبرقی، وارد شدن ضربه به موتور دستگاه، گرم شدن بیش از حد دستگاه، فرسودگی بر اثر گذشت زمان، وجود کثیفی در جاروبرقی و … باعث سوختن موتور دستگاه می شود.

دلیل کم شدن و ضعیف شدن مکش جاروبرقی چه می باشد و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

یکی از ایراداتی که احتمال دارد شما با آن روبرو شوید ضعیف شدن و یا کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، دلایلی مانند پر بودن کیسه جاروبرقی، کثیف شدن فیلتر جاروبرقی و… می تواند باعث کم شدن مکش جاروبرقی شود. اگر که جاروبرقی مکش کافی نداشته باشد و شما بدون توجه کردن به این مسئله به صورت مداوم از دستگاه استفاده کنید امکان دارد که موتور جاروبرقی بسوزد. اگر که موتور دستگاه بسوزد هزینه بسیار زیادی دارد پس بهتر است که اگر متوجه شدید که مکش دستگاه کم شده است به هیچ عنوان دستگاه را روشن نکنید و از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص برای تعمیر کردن آن کمک بگیرید تا از مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

به چه دلیل لوله خرطومی جاروبرقی مسدود می شود و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

گاهی ممکن دارد که یک جسم در داخل لوله خرطومی دستگاه گیر کرده باشد و همین امر امکان دارد که باعث مسدودی لوله خرطومی بشود و بعدها خرابی های زیادی را به بار بیاورد. گیر کردن اجسام بزرگ در دستگاه امری طبیعی می باشد. اگر که احساس می‌کنید جسمی در داخل خرطومی دستگاه گیر کرده است، باید لوله را از دستگاه جدا کنید و تمامی نقاط لوله را چک کنید و مسدودی را برطرف کنید. می توانید برای برداشتن اجسام از داخل لوله دستگاه از یک انبر دست استفاده نمایید. اگر که انسداد را برطرف کنید باید مشکل دستگاه حل بشود، در صورتی که مشکل دستگاه حل نشد بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات مایکروفر عرشیا | نمایندگی تعمیرات عرشیا

در صورتی که خواستید مسدودی لوله خرطومی جاروبرقی را برطرف کنید باید دقت داشته باشید که از اجسام نوک تیز برای این کار استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث پارگی لوله خرطومی شود اگر لوله خرطومی پاره شود باید لوله خرطومی جدید تهیه کنید و جایگزینی لوله خرطومی قبلی کنید.

به چه دلیل جاروبرقی در هنگام استفاده خاموش می شود؟

گاهی امکان دارد که موقع استفاده کردن از جاروبرقی، دستگاه به صورت تصادفی خاموش شود، معمولاً این خاموش شدن به دلیل گرم شدن بیش از اندازه جاروبرقی می باشد. در بعضی از جاروبرقی های یک سنسور حرارتی وجود دارد  اگر که دستگاه بیش از اندازه کار کند و گرم شود دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد، در واقع سنسور اندازه گیری حرارت، باعث می شود که از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری شود و اگر دمای جاروبرقی به حد معینی برسد به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد. این سنسور بسیار کاربردی می باشد، چون اگر که فرد دقت نکرده و از دستگاه بیش از اندازه کار بکشد این سنسور باعث می‌شود که از سوختن موتور جلوگیری شود.

دلیل خرابی چرخ های جارو برقی چه می باشد و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

اگر که چرخهای جاروبرقی خراب باشند دستگاه به درستی و خوبی بر روی فرش کشیده نخواهد شد. چرخ های دستگاه امکان دارد که بر اثر گذشت زمان خراب شود، امکان دارد که چرخ های دستگاه ظاهراً سالم باشد اما امکان دارد که بخشی از آنها ترک داشته باشد و در گذر زمان بشکنند اگر که چرخهای جاروبرقی شکسته باشد شما باید برای حل کردن این مشکل آنها را تعویض نمایید.

دلیل به وجود آمدن بوی سوختگی در جاروبرقی چه می باشد؟

در بعضی اوقات امکان دارد که موقع کار کردن با جاروبرقی متوجه بوی سوختگی بشوید. بوی سوختگی امکان دارد که بنا به دلایل مختلفی به وجود بیاید. دلایلی مانند پر بودن کیسه دستگاه، پاره شدن تسمه، سوختن موتور دستگاه و… می‌تواند باعث ایجاد شدن بوی سوختگی در جاروبرقی شود. در این حالت بهتر است که شما سریعاً جاروبرقی خود را خاموش کنید و آن را به یک تعمیرکار حرفه ای نشان دهید.

دلیل خراب شدن دکمه روشن و خاموش دستگاه جاروبرقی چه می باشد؟

یکی از رایج ترین خرابی هایی که احتمال دارد در جاروبرقی به وجود بیاید خراب شدن دکمه روشن و خاموش آن می باشد. اگر که این دکمه ها خراب شود شما دیگر نمی توانید دستگاه را روشن کنید پس برای روشن کردن دستگاه شما باید این دکمه ها را تعمیر کنید. اگر که این دکمه ها شکسته باشند باید آنها را تعویض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جاروبرقی گرند Grand | نمایندگی تعمیرات گرند

جارو برقی عرشیا

راهنمای نگهداری از جاروی برقی

جاروبرقی که از اصلی ترین و ضروری ترین لوازم خانگی برای خانواده ها می باشد. استفاده کردن صحیح و نگهداری اصولی از آن برای افزایش طول عمر دستگاه بسیار مهم است . در ادامه مقاله سعی داریم چند نکته کلیدی برای نگهداری و استفاده کردن از جاروبرقی را برایتان بیان کنیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید :

 • وقتی که مشغول جارو کردن خانه هستید بهتر است که جاروبرقی را با احتیاط در محیط حرکت بدهید. در صورتی که سیم دستگاه کوتاه است آن را به زور نکشید، اگر این کار را انجام دهید باعث می شوید که به بدنه جاروبرقی و سیم جاروبرقی آسیب برسد.
 • سعی کنید بیشتر از ۱۵ دقیقه به طور متوالی از دستگاه جاروبرقی استفاده نکنید اگر به زمان بیشتری برای جارو کشیدن نیاز دارید بعد از ۱۵ دقیقه جارو خاموش کنید و بگذارید که دستگاه خنک شود، پس از چند دقیقه دوباره دستگاه را روشن کنید و از آن استفاده کنید حتماً این فاصله استراحت را رعایت کنید تا دستگاه شما عمر طولانی تری نیز داشته باشد.
 • به این نکته توجه کنید که جارو برقی قابلیت مکش آب را ندارد و شما نباید مکان های خیس و مرطوب را جارو بکشید. این کار باعث می شود آسیب جدی به موتور جاروبرقی وارد شود.
 • هیچ وقت نگذارید که کیسه و مخزن جاروبرقی بیش از اندازه پر شود. وقتی که کیسه جاروبرقی بیش از اندازه پر شده باشد دستگاه به خوبی کار نخواهد کرد و قدرت مکش آن کم می شود و به موتور جاروبرقی فشار بیشتری وارد می کند، حتی در برخی از مواقع امکان دارد کیسه جاروبرقی به دلیل پر بودن بیش از حد بترکد. تکرار کردن این کار در طولانی مدت باعث کاهش طول عمر دستگاه خواهد شد.
 • هیچ وقت برای جمع کردن اشیاء برنده و نوک تیز از جارو برقی استفاده نکنید، اگر که چنین کاری را انجام دهید امکان دارد که کیسه جارو برقی و لوله خرطومی جاروبرقی پاره بشود.
 • هر چند وقت یکبار قطعه هایی که قابل شستشو هستند را بشویید اجزایی مانند لوله خرطومی،فیلتر، مخزن جمع شدن زباله و…
 • به این نکته توجه کنید که جاروبرقی را هرگز در جای خیلی گرم و در مجاورت وسایل گرمایشی قرار ندهید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن جارو برقی عرشیا را برایتان بیان کردیم همچنین نکاتی در مورد نگهداری از جارو برقی را برایتان توضیح دادیم، تا اگر که فنی هستید بتوانید مشکل دستگاه خود را حل کنید. در صورتی که اطلاعات فنی لازم و یا لوازم مورد نیاز برای تعمیر کردن جاروبرقی عرشیا ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی نیز جلوگیری کنید.

همچنین اگر سوالی در مورد تعمیر کردن جارو برقی عرشیا داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر کردن جارو برقی عرشیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل کم شدن و ضعیف شدن مکش جاروبرقی چه می باشد ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا