تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون Hamilton | نمایندگی محصولات همیلتون

اسپرسو یکی از نوشیدنی های بسیار خوش طعم و دلپذیر می باشد که طرفداران زیادی دارد. این نوشیدنی به علت داشتن کافئین می تواند باعث شادابی و سرحالی شما شود. برای درست کردن یک فنجان نوشیدنی اسپرسو با کیفیت نیاز به دستگاه اسپرسو ساز خواهید داشت. همیلتون یکی از برندهای تولید کننده اسپرسو ساز می باشد که با قابلیت ها و کارکرد خوبی که دارد توانسته در میان کاربران بسیار محبوب باشد. در این مقاله از ایبک امداد به مشکلات احتمالی اسپرسو ساز همیلتون می‌پردازیم، راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون را بیان می‌کنیم و در پایان راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات آن ارائه می دهیم. اگر شما هم از کاربران اسپرسو ساز همیلتون می باشید و یا قصد خرید آن را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی اسپرسو ساز همیلتون

اسپرسو ساز همیلتون یکی از باکیفیت ترین دستگاه های اسپرسو ساز موجود در بازار می باشد که قابلیت های بسیاری دارد و به همین دلیل توانسته در میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار باشد. این اسپرسو ساز دارای محفظه آب شفاف بوده و همچنین قابلیت جدا شدن دارد. این دستگاه مجهز به سوپاپ اطمینان می باشد و دارای صفحه گرم نگهدارنده فنجان نیز می باشد. اسپرسو ساز همیلتون با ابعاد استاندارد می تواند زیبایی خاصی به آشپزخانه شما ببخشد. چنانچه قصد خرید یک اسپرسو ساز با کیفیت و با کارکرد عالی را دارید پیشنهاد ما به شما اسپرسو ساز همیلتون می باشد.

مشکلات متداول در اسپرسو ساز همیلتون

جهت تهیه اسپرسو خوش طعم لازم است که از یک دستگاه اسپرسو ساز استفاده شود. اسپرسو ساز همیلتون مانند دیگر لوازم الکترونیکی ممکن است گاهی با مشکلاتی مواجه شود که نیاز به تعمیر و رسیدگی داشته باشد.راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون Hamilton | نمایندگی محصولات همیلتون

در ادامه مطلب برخی از مشکلات احتمالی اسپرسو ساز همیلتون بیان شده و راهکارهایی جهت برطرف کردن آنها پیشنهاد شده است.

 • اسپرسو از دستگاه خارج نمی شود.
 • پمپ دستگاه صدای زیادی دارد.
 • اسپرسو بیش از حد تلخ شده است.
 • تفاله های قهوه در اسپرسو ساز باقی می ماند.
 • نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز کار نمی کند.

چرا اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز خارج نمی شود؟

ممکن است به هنگام کار کردن با اسپرسو ساز همیلتون متوجه شوید که اسپرسو از دستگاه خارج نمی شود. چنانچه با این مشکل مواجه شدید باید به دنبال تشخیص علت آن باشید. از عواملی که می‌تواند مانع از خروج اسپرسو از دستگاه شود کم بودن میزان آب و یا عدم وجود آب در مخزن است و بهتر است در مرحله اول مخزن اسپرسو ساز را مورد بررسی قرار دهید و در مرحله بعد باید به سراغ پودر قهوه ای که استفاده کرده اید بروید. قهوه ای که برای تهیه اسپرسو استفاده می کنید نباید خیلی ریز آسیاب شود زیرا می تواند مانع از خروج اسپرسو از اسپرسو ساز شود. دلایل دیگری نیز مانع از خروج اسپرسو از دستگاه می باشند که از آن جمله می‌توان به مسدود شدن پمپ دستگاه اشاره کرد. برای رفع این مشکل بهتر است ماهی یک بار پمپ دستگاه را رسوب زدایی کنید و رسوب هایی که در دستگاه انباشته شده است را از بین ببرید. املاح موجود در آب می تواند باعث مسدود شدن پمپ شود بهتر است جهت برطرف کردن مشکل به رفع انسداد و تمیز کاری دستگاه بپردازید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیر اسپرسو ساز شیائومی | بررسی اسپرسو ساز شیائومی

چرا اسپرسو بیش از حد تلخ است؟

گاهی اوقات ممکن است پس از نوشیدن اسپرسو متوجه شوید که نوشیدنی شما بیش از اندازه تلخ شده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بروز کند. نخستین کاری که باید انجام دهید این است که دمای آب را بررسی کنید اگر دمای آب خیلی زیاد باشد می تواند باعث تلخ شدن قهوه شود. بهترین دما جهت تهیه اسپرسو ۹۳ درجه سانتی گراد می باشد. چنانچه ترموستات خراب شود دمای آب بیش از حد بالا رفته و باعث تلخ شدن قهوه خواهد شد زیرا ترموستات وظیفه تنظیم دما را در اسپرسو ساز به عهده دارد. یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث تلخ شدن قهوه شود عدم تناسب میان مقدار پودر قهوه و آب می باشد. چنانچه میزان پودر قهوه ای که استفاده می کنید بسیار زیاد باشد و با مقدار آب تناسب نداشته باشد می تواند باعث تلخ شدن قهوه شود.راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون Hamilton | نمایندگی محصولات همیلتون

از دلایل دیگر تلخ شدن قهوه باقی ماندن رسوبات شیر در دستگاه می باشد. پس بهتر است پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه کاملاً قطعات آن را شستشو داده و از هرگونه گرفتگی و رسوبات پاک کنید.

چرا پمپ اسپرسو ساز صدای زیادی از خود تولید می کند؟

ممکن است به هنگام کار کردن با اسپرسو ساز متوجه شوید که پمپ دستگاه صداهای زیادی از خود تولید می کند. اولین مسئله‌ای که می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در دستگاه شود کم بودن آب و یا نبودن آب درون مخزن می باشد. پس بهتر است به بررسی مخزن بپردازید اگر اسپرسوساز به آب شهری متصل باشد و آب قطع شده باشد می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در پمپ شود. یکی دیگر از عوامل ایجاد صدای زیاد در پمپ ذرات درشت قهوه می باشد چنانچه دانه های قهوه بیش از حد درشت باشد آب به راحتی از بین ذرات عبور می کند و با فشار زیاد از دستگاه خارج می‌شود که همین امر می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در پمپ شود.

حتما بخوانید:   تعمیر آبمیوه‌گیری ز Hamilton | نمایندگی تعمیرات آبمیوه‌گیری همیلتون

علت باقی ماندن تفاله در اسپرسو ساز همیلتون چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای اسپرسو ساز همیلتون باقی ماندن تفاله قهوه درون دستگاه می باشد. در واقع این موضوع نمی‌تواند به عنوان یک مشکل به شمار آید جهت برطرف کردن آن می توانید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • توصیه ما به شما این است پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز تمام قطعاتی که قابل جدا شدن هستند را از دستگاه جدا کرده کاملا شستشو دهید و پس از خشک شدن آن ها را سر جای خود قرار دهید.
 • اسپرسوساز باید از هرگونه رسوبات و باقیمانده شیر پاک شود.
 • سبدهای فیلتر ممکن است به مرور زمان دچار خرابی و آسیب شوند اگر متوجه شدید که سبدها آسیب دیدند باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.
 • سبد های فیلتر دستگاه اسپرسو ساز باید به صورت دوره ای و هر چند وقت یک بار تعویض شوند تا کارایی و عملکرد اسپرسو ساز بهتر شود.

چرا اسپرسو در اسپرسو ساز همیلتون می جوشد؟

همانطور که می دانید نوشیدن یک فنجان قهوه و یا چای با طعم جوشیده شده بسیار ناخوشایند است ممکن است اسپرسو ساز همیلتون نیز دچار این مشکل شود و اسپرسویی که به شما تحویل می دهد طعم جوشیده شده داشته باشد. این مشکل می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد.

 • همانطور که گفته شد ترموستات به عنوان تنظیم کننده دما در اسپرسو ساز نقش بسیار مهمی دارد.
 • اگر ترموستات آسیب ببیند در نتیجه نمی تواند دما را تنظیم کند و دمای اسپرسو ساز بیش از حد بالا رفته و باعث جوشیده شدن اسپرسو خواهد شد.
 • چنانچه با این مشکل مواجه شدید بهتر است نسبت به تعویض ترموستات اقدام کنید.

نکات اساسی و مهم درباره استفاده اصولی از اسپرسو ساز همیلتون

همانطور که گفته شد اسپرسو ساز همیلتون دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند و کمتر دچار خرابی و آسیب می‌شود اما گاهی اوقات ممکن است در اثر استفاده نادرست و سهل انگاری در حفظ و نگهداری آن و همچنین با گذشت زمان دچار فرسودگی و خرابی شود.راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون Hamilton | نمایندگی محصولات همیلتون چنانچه نکات ایمنی مربوط به حفظ و نگهداری اصولی از دستگاه را رعایت کنید می توانید باعث بهتر شدن کارایی و عملکرد دستگاه شده و همچنین طول عمر مفید آن را افزایش دهید. در ادامه مطلب نکاتی جهت استفاده اصولی و درست از اسپرسو ساز همیلتون آورده شده است.

 • قبل از آنکه دستگاه اسپرسو ساز را روشن کنید از سالم بودن کابل رابط و اتصالات برقی مطمئن شوید.
 • بهتر است آبی که برای تهیه اسپرسو استفاده می کنید آب گرم نباشد زیرا می تواند کیفیت نوشیدنی را کاهش دهد.
 • به مدت طولانی و مداوم از دستگاه اسپرسو ساز استفاده نکنید زیرا به دستگاه آسیب وارد می شود.
 • اگر به مدت طولانی قصد استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز را ندارید بهتر است روی آن را پوشانده تا گرد و غبار و آلودگی به آن نفوذ نکند.
 • نازل بخار را پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز تمیز کنید زیرا تمیز بودن این قطعه در کیفیت نوشیدنی تاثیر بسزایی دارد.
 • پس از هر بار استفاده کردن از اسپرسو ساز تمامی قطعاتی که قابل شستشو هستند را از دستگاه جدا کرده کاملا شستشو دهید و پس از خشک شدن سر جای خود قرار دهید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر چرخ گوشت همیلتون Hamilton|خدمات نمایندگی چرخ گوشت همیلتون

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات احتمالی که ممکن است برای اسپرسو ساز همیلتون پیش آید را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین به معرفی و بررسی این دستگاه پرداختیم و قابلیت های آن را برای شما عزیزان بیان کردیم و در ادامه راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات احتمالی اسپرسو ساز همیلتون ارائه دادیم. چنانچه شما نیز از کاربران اسپرسو ساز همیلتون می باشید و یا با مشکلی در این دستگاه مواجه شدید با خواندن این مطالب می‌توانید به رفع مشکل بپردازید. اما اگر خودتان قادر به تشخیص علت و رفع خرابی دستگاه نبودید می توانید با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید. ایبک امداد با بهره گرفتن از سالها تجربه و تکنسین های حرفه ای در این زمینه آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چنانچه سوالی درباره تعمیر و سرویس اسپرسو ساز همیلتون داشتید در قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد هر چه سریعتر پاسخگوی شما باشند.

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز همیلتون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز خارج نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا