تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز هیتاچی Hitachi | نمایندگی اسپرسو ساز هیتاچی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اسپرسو یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین نوشیدنی ها در بین افراد می باشد این نوشیدنی بی نظیر دارای طعمی قوی، تلخ، دلپذیر و غلیظ است و به علت داشتن کافئین می تواند شما را شاداب و سرحال کند. از آنجا که تهیه یک فنجان نوشیدنی اسپرسو با کیفیت و فوق‌العاده نیازمند دستگاه اسپرسو ساز می باشد. ایبک امداد در این مقاله به معرفی و بررسی دستگاه اسپرسو ساز هیتاچی می پردازیم و مشکلات متداول در آن را بیان می کنیم. همچنین راهنمای تعمیر اسپرسو ساز هیتاچی در این مقاله آورده شده و در پایان راهکارهایی جهت برطرف کردن مشکلات متداول در آن ارائه گردیده است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی و بررسی اسپرسو ساز هیتاچی

یکی از محصولاتی که توسط برند هیتاچی به تازگی وارد بازار شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است اسپرسو ساز هیتاچی می باشد.این دستگاه از امکانات ویژه و خاصی برخوردار است و با توان مناسبی که دارا می باشد به کاربران این اجازه را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی انواع اسپرسو و قهوه را تهیه کنند. این محصول منحصر به فرد و کارآمد مناسب ترین انتخاب جهت کسانی است که به مزه و طعم قهوه اهمیت می‌دهند. اسپرسو ساز هیتاچی با دارا بودن درپوش مخزن از خروج بوی قهوه جلوگیری می کند و همچنین با داشتن عملکردهای جداگانه در تهیه بهترین نوع اسپرسو و قهوه و سایر نوشیدنی ها مانند کافه لاته و کاپوچینو به شما کمک خواهد کرد.

مشکلات متداول و رایج در اسپرسو ساز هیتاچی

اسپرسو یکی از نوشیدنی های لذیذ و خوش طعم از خانواده قهوه می باشد جهت درست کردن اسپرسو بهتر است از دستگاه اسپرسو ساز استفاده شود این دستگاه نیز مانند هر لوازم الکترونیکی دیگری ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که نیاز به رسیدگی و تعمیر داشته باشد. ImageForNews 713422 16523231039306445

در ادامه مطلب برخی از این مشکلات نام برده شده و راهکارهایی جهت برطرف کردن آنها ارائه شده است.

 • پمپ دستگاه روشن است اما اسپرسو از آن خارج نمی شود.
 • اسپرسو خیلی سریع یا خیلی کند از اسپرسو ساز خارج می شود.
 • اسپرسو بیش از اندازه تلخ شده است.
 • پمپ دستگاه صداهای زیادی از خود تولید می کند.
 • نازل بخار اسپرسو ساز از کار افتاده است.
 • تفاله های قهوه در اسپرسو ساز باقی می ماند.

در ادامه مطلب به بررسی هرکدام از مشکلات بالا می‌پردازیم و جهت رفع آنها نکاتی بیان می کنیم.

چرا پمپ دستگاه روشن است اما اسپرسو از آن خارج نمی شود؟

گاهی ممکن است با این مشکل مواجه شوید که پمپ اسپرسو ساز روشن است اما اسپرسو از آن خارج نمی شود در این شرایط باید به دنبال چیزی باشید که مانع از خروج اسپرسو از اسپرسو ساز شده است. قبل از هر کاری بهتر است میزان آب موجود در مخزن را مورد بررسی قرار دهید اگر مشکل از میزان آب نبود بهتر است به بررسی مقدار قهوه بپردازید چنانچه مقدار پودر قهوه ای که استفاده کرده اید از حد مجاز آن بیشتر باشد و یا خیلی ریز آسیاب شده باشد می تواند مانع از خروج از اسپرسو از دستگاه شود. علاوه بر اینها ممکن است دلایل دیگری نیز باعث خارج نشدن اسپرسو از دستگاه باشند به عنوان مثال ممکن است که پمپ دستگاه مسدود شده باشد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که ماهی یکبار جهت رسوب زدایی پمپ اقدام کنید و تمام رسوب های انباشته شده در دستگاه را برطرف کنید. املاح و سختی موجود در آب نیز می تواند باعث انسداد پمپ شود. با تمیز کاری و برطرف کردن رسوبات می توانید مانع از بروز این مشکل شوید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر آبمیوه گیری هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری هیتاچی

چرا اسپرسو خیلی سریع یا خیلی کند از دستگاه خارج می شود؟

خروج اسپرسو از دستگاه نه باید خیلی سریع انجام شود و نه خیلی کند. چنانچه اسپرسو بسیار سریع از اسپرسو ساز خارج شود نوشیدنی رقیق و آبکی خواهد بود. اگر دانه های قهوه خوب آسیاب نشده باشند فضای زیادی در بین آنها ایجاد می شود و آب به راحتی از قهوه عبور خواهد کرد. این موضوع در نهایت می تواند طعم قهوه اسپرسو شما را بد کند.https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=33199&action=edit

اگر اسپرسو با سرعت خیلی کندی از اسپرسو ساز خارج شود به علت این که زمان بیشتری در دستگاه مانده است می تواند طعم تلخی و یا سوختگی داشته باشد.همچنین می‌تواند مشکل به وجود آمده به خاطر پمپ دستگاه باشد و یا اینکه مقدار قهوه بیشتر از حد مجاز باشد. پس لازم است در ابتدا به بررسی پمپ دستگاه بپردازید همچنین میزان پودر قهوه و مقدار آسیاب شدن آن را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

چرا اسپرسو بیش از اندازه تلخ است؟

ممکن است گاهی اوقات پس از نوشیدن اسپرسو متوجه شوید که نوشیدنی شما بیش از اندازه تلخ است. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در مرحله اول باید بررسی دمای آب بپردازید اگر دمای آب در اسپرسو ساز بیش از اندازه زیاد باشد می‌تواند باعث تلخ شدن قهوه شود. بالا رفتن دمای آب در اسپرسو ساز می ‌تواند به علت خراب شدن ترموستات باشد زیرا ترموستات وظیفه تنظیم دمای دستگاه را به عهده دارد. چنانچه مقدار پودر قهوه ای که برای تهیه اسپرسو استفاده می کنید بیشتر از حد استاندارد باشد می تواند باعث تلخ شدن قهوه شود. دقت کنید بین مقدار پودر قهوه و میزان آب باید تناسب برقرار باشد. باقی ماندن رسوبات قهوه در دستگاه نیز می تواند باعث تلخ شدن اسپرسو شود پس بهتر از پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه تمام قطعات آن را به خوبی تمیز کنید و رسوبات را از بین ببرید.

چرا پمپ دستگاه اسپرسو ساز صداهای زیادی تولید می کند؟

مشکلاتی که مربوط به پمپ دستگاه اسپرسو ساز می باشد بیشتر به علت آب درون مخزن است پس نخستین کاری که باید پس از مواجه شدن با این مشکل انجام دهید بررسی آب درون مخزن می باشد. چنانچه آب وجود نداشته باشد و یا مقدار آن کم باشد می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد از پمپ دستگاه شود اگر اسپرسو ساز شما به آب شهری متصل است و آب قطع شده باشد و یا فشار آن کم باشد می‌تواند باعث ایجاد صدا در پمپ اسپرسو ساز شود. همچنین ایجاد صدا در پمپ می تواند به علت ذرات درشت قهوه نیز باشد. اگر دانه های قهوه بیش از اندازه درشت باشند آب با فشار زیادی از دستگاه خارج می شود و باعث ایجاد سروصدا خواهد شد. پس دقت کنید که ذرات پودر قهوه نه زیاد درشت باشند و نه خیلی ریز

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اتو هیتاچی | آموزش تعمیرات اتو هیتاچی

چرا تفاله در اسپرسوساز هیتاچی باقی می ماند؟

در واقع می‌توان گفت که باقی ماندن تفاله قهوه در اسپرسو ساز مشکل به حساب نمی آید و این مسئله بسیار شایع است. جهت برطرف کردن آن می توانید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • بهتر است پس از هر بار استفاده کردن از دستگاه اسپرسو ساز هیتاچی قطعات آن را به خوبی شسته شده و هرگونه رسوبات و باقیمانده شیر را در آن پاک کنید.
 • سبد های فیلتر اسپرسو ساز را به صورت دوره ای و منظم تعویض کنید این کار می‌تواند باعث افزایش کارایی و عملکرد دستگاه شود.
 • به مرور زمان و استفاده مداوم از اسپرسو ساز ممکن است سبدهای فیلتر دچار آسیب و خرابی شوند و نیاز به تعویض داشته باشند.

چرا اسپرسو در دستگاه اسپرسو ساز هیتاچی می جوشد؟

دریافت یک نوشیدنی خوش طعم و دلچسب از دستگاه اسپرسو ساز هیتاچی امری بدیهی به شمار می آید.https://eibak.com/wp-admin/post.php?post=33199&action=edit

گاهی اوقات ممکن است نوشیدنی شما طعم ناخوشایند جوشیده شده داشته باشد در این شرایط بهتر است به بررسی مشکل بپردازید و آن را رفع کنید.

 • ترموستات وظیفه تنظیم دما در دستگاه اسپرسو ساز را به عهده دارد اگر ترموستات دچار آسیب و خرابی شود می‌تواند باعث بالا رفتن دمای آب در دستگاه شده و در نهایت موجب جوشیده شدن اسپرسو شود.
 • اگر ترموستات خراب شده بود بهتر است به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کرده و اقدام به تعویض ترموستات کنید.

نکات مهم درباره استفاده اصولی از اسپرسو ساز هیتاچی

استفاده درست و اصولی از اسپرسو ساز هیتاچی می‌تواند باعث بهتر شدن عملکرد و کارایی آن شده و طول عمر دستگاه را افزایش دهد. در ادامه نکاتی جهت استفاده درست از اسپرسو ساز هیتاچی بیان شده است.

 • بهتر است به صورت مداوم و طولانی مدت از دستگاه اسپرسو ساز استفاده نکنید زیرا می تواند به دستگاه آسیب وارد کند.
 • قبل از روشن کردن دستگاه از سالم بودن اتصالات برقی و کابل رابط مطمئن شوید.
 • بهتر است جهت تهیه اسپرسو از آب گرم استفاده نکنید زیرا می تواند کیفیت نوشیدنی را کم کند.
 • تمیز بودن نازل بخار از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
 • با تمیز کردن قطعات دستگاه می توانید تا حد زیادی از آسیب رسیدن و خراب شدن دستگاه جلوگیری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مشکلات متداول در اسپرسو ساز هیتاچی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه شده است. چنانچه در اسپرسو ساز هیتاچی خود با مشکلی مواجه شدید بهتر است هرچه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام کنید. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره گرفتن از تعمیرکاران با تجربه و حرفه‌ای در زمینه تعمیر لوازم خانگی آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد. جهت دریافت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم. امیدوارم که این مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر اسپرسو ساز هیتاچی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا اسپرسو بیش از اندازه تلخ است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا