تعمیرات مایکروفر

راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر Hofner | نمایندگی مایکروفر هافنر

در دنیای امروز مایکروفر به عنوان یکی از مهمترین و پر کاربردترین لوازم در هر خانه به شمار می‌آید. مایکروفر علاوه بر این که می تواند مواد غذایی را در کمترین زمان ممکن بپزد جهت گریل کردن و همچنین یخ زدایی مواد غذایی به کار برده می شود. مایکروفر هافنر یکی از مایکروفرهای محبوب بازار به شمار می آید که در میان کاربران طرفداران بسیار زیادی دارد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر پرداخته و مشکلات متداول در آن را بیان می‌کند و در پایان راهکارهایی جهت برطرف کردن هر کدام از آنها ارائه داده است. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

چرا صفحه گردان مایکروفر هافمن نمی چرخد؟

جهت پخت کامل مواد غذایی چرخیدن صفحه گردان در مایکروفر هافنر امری ضروری به شمار می آید. در واقع صفحه گردان با چرخیدن باعث پخت یکنواخت غذا می شود. چنانچه صفحه گردان در مایکروفر هافنر نچرخد ممکن است به علت وجود مشکلی در قطعات مجموعه چرخشی دستگاه باشد. جهت بررسی آن موارد زیر باید چک شود:

 • نخست لازم است صفحه گردان بررسی شود.
 • پس از آن به بررسی قطعه های زیر صفحه بپردازید.
 • بعد از از آن می توانید به بررسی کوپلر که در قسمت مرکزی صفحه قرار دارد بپردازید و مطمئن شوید که سالم است.
 • در آخر نیز موتور محرک را از نظر اتصال و جریان برق چک کنید.

چرا درب مایکروفر هافنر بسته نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مایکروفر هافنر پیش آید بسته نشدن درب آن می باشد. معمولاً به مرور زمان و استفاده زیاد از مایکروفر هافنر امکان دارد که درب دستگاه با مشکل مواجه شده و بسته نشود.راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر Hofner | نمایندگی مایکروفر هافنر ایجاد این مشکل می تواند بیشتر به دلیل آسیب در فنرها و لولاهای درب باشد. ممکن است لولاها از حالت اولیه خود خارج شده باشد و همین امر باعث بسته نشدن درب می شود. اگر درب مایکروفر به طور صحیح بسته نشود گرما از دستگاه خارج شده و می تواند باعث بروز مشکلات دیگری نیز شود. جهت برطرف کردن این مشکل باید به بررسی مجموعه لولاها و قفل درب و همچنین فنرهای مربوط به آن بپردازید. اگر پیچی شل شده بود آن را محکم کنید و قطعاتی را که آسیب دیده اند تعویض کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات مایکروفر سینجر Singer

چرا مایکروفر هافنر روشن نمی شود؟

یکی از متداول‌ترین مشکلات مربوط به مایکروفر هافنر روشن نشدن آن می‌باشد. اگر مایکروفر هافنر روشن نمی شود و یا کلیدهای آن کار نمی کند در واقع می‌توان گفت که مایکروفر هیچ کارایی ندارد. بروز این مشکل می تواند به دلایل مختلفی باشد که در ادامه به آن اشاره شده است:

 • اولین کاری که باید انجام دهید این است که از وجود جریان برق و اتصال دستگاه به برق مطمئن شوید و به بررسی سیم و پریز بپردازید.
 • پس از آن سوئیچ درب و قفل درب را مورد بررسی قرار دهید. اگر درب مایکروفر باز باشد دستگاه روشن نمی شود.
 • چنانچه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید و مشکل برطرف نشد می توانید به بررسی فیوز سرامیکی و حرارتی بپردازید و در صورت لزوم آنها را تعمیر و یا تعویض کنید.

چرا درب مایکروفر هافنر باز نمی شود؟

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات مایکروفر هافنر باز نشدن درب آن می باشد اگر با این مشکل مواجه شدید هرگز سعی نکنید با زور درب دستگاه را باز کنید. در واقع مایکروفر ها دارای یک اهرم دستی در بخش مجموعه قفل درب دستگاه می باشند که با استفاده از این اهرم می توانید درب دستگاه را به راحتی باز کنید.

چرا مایکروفر هافنر گرم نمی شود؟

گاهی نیز ممکن است کاربران با مشکل گرم نشدن مایکروفر هافنر روبرو شوند. معمولاً این مسئله در مایکروفر هایی رخ می‌دهد که مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند و تقریباً قدیمی و فرسوده شده اند. چنانچه مایکروفر هافنر گرم نمی شود نخستین قسمتی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید سوئیچ درب می باشد اگر درب دستگاه قفل نشود مایکروفر شروع به کار نخواهد کرد و در واقع گرم نمی شود.

راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر Hofner | نمایندگی مایکروفر هافنر

پس از آن می توانید به بررسی دیود ولتاژ بپردازید و گاهی نیز ممکن است مشکل از قطعه مگنترون باشد که در صورت نیاز باید آن را تعویض کنید. تعویض این قطعه و برطرف کردن مشکل تقریباً کاری تخصصی می باشد و بهتر است که از یک تعمیرکار ماهر جهت رفع مشکل کمک بخواهید.

حتما بخوانید:   تعمیر ماکروفر شیائومی Xiaomi | خدمات تعمیر مایکروفر شیائومی

چرا مایکروفر هافنر یکسره کار می کند و خاموش نمی شود؟

یکی دیگر از متداول ترین مشکلات مربوط به مایکروفر هافنر می‌تواند یکسره کار کردن آن و خاموش نشدن دستگاه باشد در واقع ممکن است تایمر به پایان کار خود رسیده باشد ولی دستگاه همچنان روشن است در این شرایط باید مایکروفر را از برق جدا کنید و به بررسی قطعات الکترونیکی آن بپردازید. ممکن است این مشکل به علت وجود خرابی در سوئیچ اینترلاک درب دستگاه و یا برد آن باشد. وظیفه برد کنترل همه عملکردهای دستگاه است و چنانچه دچار آسیب و مشکل ‌شود در عملکرد کلی دستگاه نیز اختلال ایجاد می شود. جهت رفع مشکل می توانید از تعمیرکاران ماهر ایبک امداد کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر هافنر می‌باشند.

علت ایجاد سروصدا در مایکروفر هافنر چیست؟

عواملی می تواند باعث ایجاد سر و صدا در مایکروفر هافنر باشد. نخستین موردی که باید پس از بروز این مشکل به آن بپردازید بررسی صفحه گردان مایکروفر می باشد. چنانچه مایکروفر صداهای غیر معمول و ناهنجاری تولید می‌کند غلتک و کوپلر را نیز چک کنید. اگر سروصداهای ایجاد شده از موتور محرک و یا قطعه مگنترون دستگاه باشد باید نسبت به تعویض آنها اقدام کرد. همچنین ممکن است دیود ولتاژ باعث بروز این مشکل شده باید باشد. بسته به مدل مایکروفر ایجاد سروصدا می تواند از فن خنک کننده دستگاه نیز باشد.

چرا فن خروجی مایکروفر هافنر کار نمی کند؟

بعضی از مایکروفرها دارای فن خروجی می باشند که وظیفه این فن تمیز نگه داشتن هوای درون دستگاه می باشد و وقتی که این فن کار نکند جهت بررسی مشکل باید به موارد زیر دقت کنید:

 • نخست فیلترهای هوا باید چک شود تمیز کردن و تعویض فیلتر می تواند باعث برطرف کردن مشکل شود گاهی اوقات تعویض فیلتر می تواند مشکل را کاملاً برطرف کرده و فن شروع به کار کند.
 • در این شرایط می توانید تمامی قطعات متحرک دستگاه را از آن بیرون آورده، تمیز کنید و سپس آن ها را سر جای خود قرار دهید.
 • چنانچه قطعه ای در مجموعه فن خروجی دچار آسیب شده بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

چرا صفحه لمسی مایکروفر هافنر کار نمی کند؟

از دیگر مشکلاتی که می توان به بررسی آن پرداخت کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر هافنر می باشد. چنانچه کلیدها سالم باشند پس از فشردن آنها صدای بوقی می شنوید. اگر کلیدهای صفحه نمایش کار نکند دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این مشکل شده باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • نخستین موردی که باید به بررسی آن پرداخته شود سوئیچ ممبران دستگاه است.
 • اگر مشکل از سوئیچ ممبران نبود باید برد کنترل مایکروفر هافنر چک شود.
 • در نظر داشته باشید که تعمیر و یا تعویض این قطعات باید توسط افرادی صورت گیرد که دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.
حتما بخوانید:   راهنمای فارسی مایکروفر کندی | روش راه اندازی و نصب مایکروفر کندی

چرا چراغ مایکروفر هافنر خاموش است؟

روشن بودن چراغ در واقع نشان دهنده کار کردن دستگاه می باشد. مایکروفر هافنر دارای یک چراغ است و می تواند شما را از وضعیت مواد غذایی داخل مایکروفر آگاه کند.راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر Hofner | نمایندگی مایکروفر هافنر

اگر لامپ درون مایکروفر به هر علتی بسوزد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد ولی اگر پس از چک کردن آن متوجه شدید که لامپ نسوخته و مشکلی ندارد باید برد الکترونیکی مایکروفر مورد بررسی قرار گیرد. جهت بررسی برد نیز بهتر است از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد می توانند به شما در زمینه تعمیر و سرویس مایکروفر هافنر کمک کنند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد مایکروفر یکی از اساسی ترین و ضروری ترین لوازم الکترونیکی موجود در آشپزخانه می باشد که می تواند به کاربران کمک کند تا در مدت زمان کمی به پخت انواع مواد غذایی بپردازند و در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنند. معمولاً مایکروفر هافمن نیز مانند هر لوازم برقی دیگری ممکن است با مشکل مواجه شود. ایجاد مشکل و بروز خرابی در دستگاه می تواند امری طبیعی باشد اما لازم به ذکر است به محض اینکه با مشکلی در مایکروفر هافنر مواجه شدید بهتر است نسبت به رفع آن اقدام کنید از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود. رعایت نکات مربوط به حفظ و نگهداری اصولی از مایکروفر هافنر می‌تواند باعث عملکرد بهتر دستگاه شده و طول عمر مفید آن را افزایش دهد. چنانچه در تشخیص مشکل و برطرف کردن آن مهارتی ندارید بهتر است این کار را به تعمیر کاران ماهر ایبک امداد بسپارید تا هرچه سریعتر مشکل به وجود آمده را برطرف کنند. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح هرگونه پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر مایکروفر هافنر

مجموع امتیاز

مجموع امتیاز

چرا مایکروفر هافنر یکسره کار می کند و خاموش نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا