تعمیرات جاروبرقی

نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف NEWLIFE | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف

جاروبرقی به خاطر سنگین و بزرگ بودن و همچنین بالا بودن مصرف انرژی برای استفاده در هر زمان و مکان مناسب نیست. به همین جهت پای جاروی شارژی به میان آمد، که یکی از وسایل کاربردی در منزل می باشد؛ چون هم وزن سبکی دارد و هم جمع و جور است و قابل استفاده برای هر گوشه و مکانی می باشد و در زمینه نظافت کارایی زیادی دارد. جارو شارژی با انواع مختلف و با برند های زیاد در بازار وجود دارد. یکی از این جارو شارژی های با کیفیت نیولایف است.

اما جارو شارژی نیز گاهی در عملکرد خود دچار اختلالاتی می شود. بعضی از این مشکلات را می‌توانید خودتان در منزل رفع کنید، اما برای برطرف کردن مشکلات جدی باید به یک تعمیرکار خبره مراجعه کنید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف توضیح می دهیم.

مشکلات رایج در جارو شارژی نیولایف

جارو شارژی نیولایف، ممکن است مانند سایر جارو شارژی ها دچار مشکلاتی شود که از رایج ترین مشکلات می توان موارد زیر را بیان کرد:

 جارو شارژی نیولایف

کاهش مکش جارو شارژی نیولایف

زمانی که مکش جارو شارژی نیولایف کاهش می یابد، برای تعمیر آن کارهای زیر را باید انجام دهید:

 • اولین چیزی که می‌تواند باعث کاهش مکش در جارو شارژی نیولایف شود، پر شدن محفظه دستگاه است که برای حل این مشکل باید محفظه را به طور کامل تخلیه و تمیز نمایید.
 • گرفتگی در لوله های جاروبرقی نیز یکی دیگر از علل کاهش مکش آن می‌باشد که در این مورد نیز باید همه اجسام خارجی مانند اسباب بازی و …. را از لوله جاروبرقی خارج و آن را تمیز کنید.

بوی سوختگی در جارو شارژی نیولایف

یکی از مشکلات رایج در جارو شارژی، در صورت درست استفاده نکردن از آن، استشمام بوی سوختگی می باشد. بوی سوختگی، به شما خبر از وجود یک مشکل در تسمه جارو شارژی را می دهد. در جارو شارژی تسمه، نیروی محرکه را به غلتک های دستگاه منتقل می کند. اگر این قطعه از جای خود خارج شده، فرسوده شده و یا بسوزد، می تواند باعث به وجود آمدن بوی سوختگی در جارو شارژی شود.

البته تسمه تنها دلیل بوی سوختگی نیست. یکی دیگر از دلایل بوی سوختگی می تواند بخاطر نیم سوز شدن موتور جارو شارژی باشد. بنابراین بهتر است برای رفع بوی سوختگی، از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 روشن نشدن جارو شارژی نیولایف

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند، روشن نشدن جارو شارژی است. قبل از اینکه به دنبال یک تعمیرکار باشید، بهتر است ابتدا وجود جریان برق در پریز را مورد بررسی قرار دهید. بعد از چک کردن جریان برق، باید از سالم بودن دو شاخه  نیز اطمینان حاصل کنید. اگر مشکلی در این دو نبود، باید به کمک یه فازمتر اتصالات داخلی را مورد بررسی قرار دهید. در این بین، دکمه خاموش و روشن دستگاه را فشار دهیم تا از درست کار کردن آن اطمینان پیدا کنید.

اگر همه این موارد گفته شده را چک کردید اما ایرادی در آن قطعات ندیدید، آن وقت باید از یک تعمیرکار ماهر برای بررسی و عیب یابی موتور کمک بخواهید.

شنیدن سر و صدای ناهنجار از جارو شارژی نیولایف

گاهی اوقات موقع استفاده از جارو شارژی، ممکن است سر و صدای آزار دهنده و ناهنجاری را از آن بشنوید. شنیدن سر و صدای غیر عادی از جارو شارژی، ممکن است بخاطر تمیز نبودن فیلتر دستگاه باشد. شما می توانید با تمیز کردن این فیلتر ها، به راحتی مشکل را رفع کنید. اما گاهی اوقات ایراد اساسی تر از این حرف ها بوده و بسته شدن لوله ها و شکستگی بلبرینگ می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عیب یابی و تعمیر جاروبرقی فاکر | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فاکر

 جارو شارژی نیولایف

خراب شدن باتری جارو شارژی نیولایف

همه باتری های جارو شارژی تقریباً عمر مفید و مشخصی دارند، که با توجه به برند جارو و طریقه شارژ نمودن، مدت زمان طول عمر باتری با هم دیگر فرق دارند. میزان آمپر باتری جارو شارژی نیولایف، نشان دهنده این امر است که این دستگاه بعد از شارژ، چه مدت می تواند کار کند، که قطعاً پایین آمدن زمان توانایی کار در جارو شارژی نشان از کم شدن عمر مفید آن دارد. باتری جارو شارژی مثل تمامی قطعات دیگر در زمان مشخص شده ای نیاز به تعویض پیدا می کنند.
یکی از اصلی ترین دلایل خرابی باتری جارو شارژی نیولایف، قبل از تمام شدن عمر مدت دار و مصرفی آن، وجود نوسانات ناهنجار در برق اتصالی به دستگاه است. ولتاژ های غیر استانداردی که در همان ابتدای اتصال کابل آداپتور، وارد دستگاه می شود، می تواند به سرعت نیروی باتری را ضعیف کنند. استفاده از باتری جارو شارژی، با برق ارتباط مستقیمی دارد و باید طی مدت زمان مشخص شده ای شارژ شود. بیشتر افراد با افزایش زمان اتصال جارو به برق، به باتری جارو شارژی آسیب می زنند.
برای افزایش عمر باتری جارو شارژی نیولایف، باید ابتدا دوشاخه کابل شارژ را به برق زده و سپس فیش آداپتور را به جارو متصل کنید. این کار از ایجاد خرابی در باتری بر اثر نوسانات جریان برقی که به صورت ناگهانی وارد کابل می‌شوند می کاهد.
طرز استفاده نادرست از جارو شارژی نیز باعث می شود به تعمیر و تعویض باتری آن نیازمند شوید. بنابراین در صورت خراب شدن باتری جارو شارژی نیولایف باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

طریقه درست شارژ کردن جارو شارژی نیولایف

طریقه شارژ جارو شارژی نیولایف، به این صورت است که بعد از اتمام شارژ، باتری آن را روی پایه شارژ قرار دهید. زمانی که هنوز جارو شارژ دارد، روی پایه شارژ قرار ندهید و یا اینکه آداپتور را از برق جدا کنید. هنگامی که شارژ جارو تمام شد، آداپتور را به برق متصل کرده و جاروی تان را شارژ کنید. این شکل استفاده طول عمر باتری دستگاه را افزایش می دهد.
مدت زمان شارژ جارو شارژی بستگی به میزان خروجی آمپر و ولتاژ آداپتور دارد. معمولاً برای اولین استفاده به مدت ۱۶ ساعت، برای دفعات بعدی حدود ۸ ساعت زمان لازم است تا جارو شارژی شما به طور کامل شارژ شود.
چنانچه برای مدت طولانی قصد دارید از دستگاه استفاده نکنید، توصیه می کنیم که باتری را از دستگاه جدا کرده و آن را در محل خشک و خنک نگهداری کنید. از قرار دادن باتری جارو شارژی در محیط های مرطوب، گرم و در معرض گرد و غبار اجتناب کنید.

 جارو شارژی نیولایف

گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی نیولایف

اگر زمان مدت زیادی یکسره از جارو شارژی استفاده شود، طبیعتاً گرم خواهد شد. در این هنگام، بهتر است آن را خاموش کرده تا دستگاه خنک شود . اما اگر دوباره گرم شد، باید احتمالات دیگری مثل مسدود بودن برس جارو شارژی، کثیف شدن بیش از حد فیلترها و پر شدن مخزن جارو شارژی را بررسی کنید. اگر فیلتر دستگاه کثیف شده باشد، آن را باید تمیز کنید. اگر با تمیز کردن مشکل حل نشد، اقدام به تعویض آن نمایید. همچنین اگر برس جارو شارژی مسدود شده باشد، باید برای رفع این ایراد، برس را نیز تمیز کنید.

پر بودن مخزن جارو شارژی نیولایف که یکی دیگر از دلایل مهم گرم شدن آن است، باید به موقع خالی شود. اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است حتی باعث نیم سوز شدن موتور دستگاه نیز بشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر تخصصی جاروبرقی ال جی در تهران | تعمیر جاروبرقی در محل

نچرخیدن غلتک در جارو شارژی نیولایف

اگر غلتک برس جارو شارژی به طور صحیح نمی چرخد، برای رفع این مشکل ابتدا باید تسمه را چک کنید. در صورتی که تسمه پاره و یا کشیده شده باشد، اقدام به تعویض آن نمایید. تسمه در جارو شارژی یکی از قطعات مهم آن محسوب می شود که خرابی آن باعث نچرخیدن غلتک دستگاه می‌شود.
در مورد تسمه جارو شارژی باید به این نکته توجه داشته باشید که، تسمه در محل مناسب خود قرار گرفته باشد. اگر دیدید که تسمه از جای خود خارج شده است، باید آن را در جای خود قرار داده تا جارو شارژی به خوبی کار کنند و دچار مشکل های بیشتری نشود.
یکی دیگر از علل نچرخیدن غلتک در جارو شارژی نیولایف، چسبیدن پرز یا مو به آن است. با تمیز کردن برس جارو شارژی، این ایراد حل می شود. اما اگر بازهم برس را تمیز کردید و دیدید که مشکل برطرف نشد، باید برس را تعویض کنید.
برای تعمیر قطعات جارو شارژی نیولایف بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید، زیرا تعویض قطعات، کار هر فردی نیست و این کار نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد.

هزینه تعمیر کردن  جارو شارژی نیولایف

هزینه تعمیر و عیب یابی جارو شارژی نیولایف، توسط نمایندگی در محل برای مشتریان بسیار به صرفه و اقتصادی تر است. این تعرفه در تعمیرگاه های مختلف با هم فرق دارد، که طبق نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه و نهادهای نظارتی انجام می شود و همچنین بستگی به نوع خدمات و تعمیراتی دارد که روی دستگاه انجام خواهد شد. ممکن است برای عیب یابی دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشند که در این صورت نیز هزینه ها مشخص شده است.

نحوه صحیح نگهداری از جارو شارژی نیولایف

برای نحوه نگهداری درست از دستگاه جارو شارژی نیولایف، باید آموزش‌های لازم را دیده باشید. ما در این بخش می خواهیم نحوه نگهداری از آن را به شما آموزش دهیم.

 1. برای نگهداری صحیح از این دستگاه، کیسه یا مخزن جارو شارژی را باید به طور منظم تخلیه کنید.
 2. جارو شارژی خود را در کنار وسایل گرمایشی نگذارید.
 3. کسانی که جارو شارژی را به صورت مدام استفاده می کنند، باید آن را هر چند وقت یکبار بشویند.
 4. جارو شارژی را در محیطی خشک و دور از رطوبت نگه دارید.
 5. قسمت سری دستگاه را هر چند وقت یکبار نگاه کنید تا آشغال مسیر آن را مسدود نکرده باشد.
 6. همیشه زمان شارژ را کامل انجام دهید و برای شارژ دستگاه، فقط از شارژر مخصوص خود آن استفاده کنید.
 7. قبل از اینکه شارژر را از برق جدا کنید ابتدا دستگاه را از آن جدا کنید.
 8. هنگام شارژ شدن دستگاه، آن را تمیز نکنید زیرا این کار باعث از کار افتادن دستگاه می شود.
 9. از وارد کردن ضربه بدنه دستگاه جدا خودداری کنید.
 10. اگر دستگاه شما برای جمع کردن آب تعبیه نشده باشد به هیچ عنوان این کار را امتحان نکنید.
 11. از جمع کردن اشیای برنده و نوک تیز توسط جارو شارژی خودداری کنید.
 12. اشیاء داغ و غیره را به وسیله این جارو جمع نکنید.
 13. به هیچ عنوان از جارو شارژی بدون داشتن فیلتر استفاده نکنید.

نتیجه گیری

جارو شارژی، یک دستگاه کوچک، جمع و جور و کاربردی در منزل می باشد. ما در این مقاله در مورد نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف و مشکلات و ایرادات متداول آن و نحوه نگهداری از دستگاه را توضیح دادیم.

نحوه تعمیر جارو شارژی نیولایف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه درست شارژ کردن جارو شارژی نیولایف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا