مجله لوازم خانگی

نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا | راهنمای تعمیرات جارو شارژی سایا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از پرکاربردترین وسایلی که در خانه استفاده می شود جاروی شارژی می باشد، اگر که شما در محل کار و یا منزل تان از جارو شارژی سایا استفاده می کنید امکان دارد که با اشکالاتی در عملکرد آن مواجه شده باشید. در ادامه مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا خواهیم پرداخت پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

رایج ترین مشکلات جارو شارژی سایا

جارو شارژی وسیله ای است که جهت تمیز کردن خانه استفاده می شود. اگر که این وسیله خراب شود در کارهای روزانه شما اختلال به وجود خواهد آمد. اگر هر خرابی در دستگاه به وجود آمد شما باید آن را تعمیر کنید. در ادامه مقاله رایج ترین مشکلاتی که در جاروی شارژی به وجود می آید را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • روشن نشدن دستگاه و خاموش شدن آن
 •  ایجاد بوی سوختگی
 • کم شدن قدرت مکش
 • سر و صدای بیش از حد
 • لرزش دستگاه موقع کار کردن
 •  از کار افتادن دکمه ها و کلیدها
 •  گرم شدن بیش از اندازه جاروی شارژی
 •  شارژ نشدن دستگاه

دلیل گرم شدن بیش از اندازه جاروی شارژی چه می باشد و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

گاهی امکان دارد موقع استفاده کردن از جاروی شارژی متوجه بشوید که دستگاه بیش از اندازه گرم شده است. اگر هنگامی که از دستگاه استفاده می کنید دستگاه بیش از اندازه گرم می کند بهتر است که جاروی شارژی خود را خاموش کنید و بگذارید که خنک شود. اما اگر دوباره آن روشن کردید و باز هم جاروی شارژی داغ شد، باید مواردی را که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم را انجام دهید.

از دلایلی که باعث می شود جاروی شارژ بیش از اندازه داغ شود می‌توان به مسدود شدن برس دستگاه، کثیف شدن فیلترها، پر شدن بیش از اندازه مخزن دستگاه اشاره کرد. برای حل کردن این مشکل باید فیلتر ها را تمیز کنید در بعضی از مواقع شما مجبور به تعویض فیلترها می شوید، که این امر باعث افزایش کارایی دستگاه خواهد شد. همچنین اگر که در برس دستگاه گرفتگی ایجاد شد شما باید گرفتگی آن را برطرف کنید. اگر که مخزن جارو شارژی پر باشد باعث می شود که موتور دستگاه نیم سوز شود و شما باید به موقع مخزن جارو شارژی را خالی کنید و تا جایی که می توانید نگذارید مخزن به طور کامل پر شود. یکی دیگر از دلایل گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی خراب شدن باتری و یا خراب شدن موتور می باشد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات مخلوط کن سایا Saya|خدمات نمایندگی مخلوط کن سایا

جارو شارژی سایا

دلیل به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در جارو شارژی چه می باشد و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

یکی دیگر از رایج ترین خرابی های جارو شارژی به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در دستگاه می باشد. کثیف بودن فیلتر ها باعث می شود که صدای غیر طبیعی در دستگاه وجود بیاید، شما می توانید با تعویض کردن و یا تعمیر کردن فیلترهای دستگاه مشکل صدای جارو شارژی را برطرف کنید. یکی دیگر از دلایلی که باعث به وجود آمدن سر و صدای غیر طبیعی در دستگاه می شود شکستن بلبرینگ دستگاه است، در چنین شرایطی شما باید بلبرینگ دستگاه را تعویض کنید از طرف دیگر اگر در برس، پارویی یا لوله، گرفتگی به وجود بیاید، باعث می شود که صدای غیر طبیعی در دستگاه وجود بیاید. شما می توانید با بررسی کردن یکی از احتمالات صدای غیرعادی جاروی شارژی را رفع کنید.

به چه دلیل جارو شارژی روشن نمی شود و چگونه می توانیم مشکل را حل کنیم؟

یکی دیگر از رایج ترین خرابی های جاروی شارژی روشن نشدن آن می باشد. برای حل این مشکل در ابتدا باید تمامی اتصالات را چک کنید، برای انجام دادن این کار بهتر است که از فازمتر استفاده کنید. اگر مشکلی در اتصالات وجود نداشت باید کلید خاموش و روشن دستگاه را بررسی کنید برای انجام این کار در مرحله اول باید برق رسانی کلید را چک کنید پس از آن اگر کلید روشن و خاموش نیاز به تعویض داشت باید آن را تعویض کنید. در مرحله بعدی برای پیدا کردن اشکال باید برد دستگاه و موتور دستگاه را بررسی کنید، در صورتی که در این قطعات مشکلی به وجود آمد باید از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. در بعضی از مواقع باید سیم پیچی آرمیچر دستگاه را تعویض کرد.

به چه دلیل جاروبرقی مکش کافی ندارد؟

یکی دیگر از خرابی هایی که احتمال دارد در جاروبرقی به وجود بیاید این است که قدرت مکش کاهش پیدا کند. اگر که چنین مشکلی برای جاروبرقی شما به وجود آمد مواردی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم را انجام دهید :

 • پر بودن محفظه جاروی شارژی یکی از دلایل کاهش قدرت مکش جاروبرقی می باشد شما برای حل کردن این مشکل باید بعد از هر بار استفاده کردن از جاروی شارژی محفظه آن را خالی کنید.
 • همچنین اگر آشغال در لوله جارو شارژی گیر کند باعث می شود که مکش دستگاه کاهش پیدا کند در این صورت شما باید لوله های جارو شارژی را چک کنید.
 • جمع شدن آلودگی ها در برس جارو شارژی باعث می شود که قدرت مکش کاهش پیدا کند.
 • قرار گرفتن غلتک برس ها در جای درست باعث می شود که کارایی جاروی شارژی بیشتر شود، غلتک برس ها باید صورت آزادانه بچرخند.
 • اگر که فیلتر ها کثیف باشد باعث می شود که قدرت مکش دستگاه کمتر شود، شما می‌توانید با تعویض کردن و تمیز کردن فیلتر ها این مشکل را رفع کنید.
 • اگر که با انجام دادن کارهایی که در بالا برایتان بیان کردیم نتوانستید مشکل دستگاه خود را رفع کنید می‌توانید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar | آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر

دلیل شارژ نشدن جارو شارژی چه می باشد؟

یکی از رایج ترین خرابی هایی که احتمال دارد برای جاروشارژی به وجود بیاید شارژ نشدن آن می باشد. اگر که چنین مشکلی در دستگاه به وجود آمده شما باید اتصال دقیق شارژر به دستگاه را بررسی کنید. ابتدا باید از نحوه درست قرار گرفتن دستگاه روی پایه شارژر اطمینان حاصل کنید. از سالم بودن و وجود جریان برق در پریز مطمئن شوید. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود دستگاه شارژ نشود خراب بودن باتری می باشد. اگر که چنین مشکلی پیش آمد شما باید باتری را تعویض کنید. در بعضی از مواقع عمر باتری جاروشارژی تمام می شود.

دلیل به وجود آمدن بوی سوختگی در جارو شارژی چه می باشد و چگونه مشکل را حل کنیم؟

به وجود آمدن بوی سوختگی در جاروشارژی یکی دیگر از دلایل خراب شدن دستگاه می باشد. وظیفه اصلی تسمه این است که نیروی محرکه را به غلتک برس منتقل کند در بعضی از مواقع تسمه پاره می شود و یا امکان دارد که تسمه از جای خودش خارج بشود. حتی امکان دارد که تسمه بسوزد پس در چنین شرایطی احتمال دارد که بوی سوختگی به وجود بیاید. اگر چنین مشکلی به وجود آمد شما باید تسمه دستگاه را با دقت کامل چک کنید. اگر که تسمه خراب نبود احتمال سوختن موتور دستگاه وجود دارد، اگر که بیش از اندازه از دستگاه استفاده کنید و یا عمر موتور پایان یافته باشد موتور خواهد سوخت. در چنین شرایطی سعی کنید اگر که فنی نیستید خودتان دستگاه را تعمیر نکنید و برای تعویض کردن و یا تعمیر کردن موتور دستگاه از یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

حتما بخوانید:   معرفی اجزا و قطعات ساندویچ ساز و عملکرد آنها

جارو شارژی سایا

نکات ایمنی که در هنگام استفاده از جاروشارژی باید رعایت کنیم

توجه کردن به نکات ایمنی در استفاده از جاروشارژی تأثیر بسیار مهمی بر افزایش عمر دستگاه و بر سلامت دستگاه دارد. در ادامه مقاله چند مورد از مهمترین نکات ایمنی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • وقتی که دستگاه به برق متصل است از دستگاه استفاده نکنید.
 • هنگامی که مخزن و یا فیلتر دستگاه پر و یا کثیف است از دستگاه استفاده نکنید.
 • به صورت مداوم و طولانی مدت از دستگاه استفاده نکنید.
 • به هیچ وجه دستگاه را به شارژ به صورت طولانی مدت متصل نکنید. متصل شدن طولانی مدت جاروشارژی به شارژ باعث می‌شود که به دستگاه آسیب وارد شود.
 • دستگاه برای مکیدن قطعات درشت، تیز و یا خیس مناسب نیست .
 • سعی کنید جاروشارژی را در کنار وسایل گرمایشی و یا در معرض نور مستقیم خورشید نگذارید.

نتیجه گیری

جارو شارژی دستگاه حساسی بوده و باید در حفظ و نگهداری آن دقت زیادی بکنید جارو شارژی طوری طراحی شده که شما باید برای مدت طولانی از آن استفاده نکنید اگر جارو شارژی خود را برای مدت زیادی روشن نگه دارید باعث آسیب رسیدن به موتور آن خواهد شد. بعد از هربار استفاده باید حتماً محفظه جارو شارژی را خالی کنید تا مکش آن کم نشود.

در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا را برایتان بیان کردیم. همچنین نکاتی درباره شارژ نشدن جاروی شارژی را برایتان توضیح دادیم تا اگر که فنی هستید بتوانید جاروی شارژی خود را تعمیر کنید. در صورتی که اطلاعات فنی کافی ندارید و یا لوازم تعمیر کردن جارو شارژی را ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. در صورتی که در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید تا متخصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه تعمیر کردن جارو شارژی سایا | راهنمای تعمیرات جارو شارژی سایا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل گرم شدن بیش از اندازه جاروی شارژی چه می باشد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x