تعمیراتمجله لوازم خانگی

نحوه تعمیرات بخارشوی هانوور | نمایندگی تعمیرات بخارشوی هانوور

بخارشوی امروزه به یک وسیله ضروری در منزل تبدیل شده که در بیشتر خانه ها وجود دارد از بخارشوی برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن وسایل منزل استفاده می شود می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد مشکلات رایجی را که امکان دارد برای بخارشوی هانوور به وجود بیاید همراه با روش های عیب یابی و برطرف کردن عیب برایتان به طور کامل توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید مشکل را در منزل برطرف کنید.

عیب یابی و تعمیر بخارشوی هانوور

بخارشوی یک وسیله برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن فضای خارج و داخل منزل می باشد و شما می‌توانید به وسیله آن ۹۹ درصد باکتری ها، ویروس ها و کپک ها را از بین ببرید. یک مزیت بزرگی که بخارشوی دارد این است که منزل را برای شما امن می کند زیرا این دستگاه برای پاکسازی های گفته شده فقط به آب و گرما نیازمند است و نیازی به استفاده از مواد شیمیایی و شوینده نمی باشد.

ولی گاهی ممکن است بخارشوی شما با مشکلاتی روبرو شده و کارایی و عملکرد سابق را نداشته باشد در این مقاله می خواهیم مشکلات متداول در بخارشوی هانوور را برایتان توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید در منزل مشکل را برطرف کنید دقت داشته باشید گاهی ممکن است مشکلات بخارشوی هانوور شما جزئی بوده و با رعایت نکات ساده مشکل به راحتی برطرف شود ولی اگر مشکل بخارشوی هانوور شما جدی بود و به خرابی قطعات دستگاه مربوط می شد حتماً باید با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی هانوور تماس گرفته و تعمیر بخارشوی خود را به آنها بسپارید.

خدمات نمایندگی تعمیر بخارشوی هانوور

شرکت تولید کننده بخارشوی هانوور جهت رفاه حال مشتریان نمایندگی هایی را در سراسر ایران قرار داده تا شما در صورت بروز مشکل و یا خرابی بخارشوی هانوور، به این نمایندگی ها مراجعه کرده و از مزایای خدمات پس از فروش آن استفاده کنید مزایای این نمایندگی ها عبارتند از:

 • خدمات در محل یکی از مزایای مهم این نمایندگی ها بوده که در صورت خرابی بخارشوی هانوور شما می توانید بدون مراجعه به نمایندگی، بخارشوی خود را در منزل تعمیر کنید.
 •  برای تعویض قطعات بخارشوی هانوور از قطعات اصلی و فابریک استفاده می شود.
 • تعمیرکار متخصص بعد از تعمیر دستگاه بخارشوی به شما گارانتی ارائه می دهد.
 • نمایندگی های بخارشوی هانوور در تمام روزهای هفته به طور شبانه روز به مشتریان خدمات ارائه می دهند.
 • بعد از خدمات ارائه شده به شما فاکتور داده خواهد شد.

بخارشوی هانوور

مشکلات متداول در بخارشوی هانوور

هرچند که بخارشوی هانوور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی بین کاربران دارد ولی باز هم ممکن است مانند هر وسیله برقی دیگر در اثر فرسودگی و یا استفاده نادرست از دستگاه دچار مشکلاتی شود مشکلات رایجی که امکان دارد برای بخارشوی هانوور بوجود بیاید عبارتند از:

 • بخارشوی هانوور سطح را تمیز نمی کند.
 • دستگاه بخارشوی هانوور روشن نمی شود.
 • بخارشوی هانوور بخار تولید نمی کند.
 • مکش بخارشوی هانوور کم شده است.
 • اسپری بخارشوی هانوور خراب شده است.

چرا بخارشوی هانوور سطوح را تمیز نمی کند؟

همانطور که می دانید وظیفه اصلی بخارشوی تولید کردن بخار و همچنین تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح می باشد اگر بخارشوی شما به هر دلیلی عملکرد درست نداشته و سطوح را تمیز نمی کند می‌تواند به دلیل موارد زیر باشد:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکته‌هایی که در نصب کولر آبی آبسال باید بدانید

۱- مخزن بخارشوی خالی است.

یکی از دلایلی که می تواند باعث تمیز نکردن بخارشوی شود خالی بودن مخزن است در بخارشوی، آب وظیفه اصلی را داشته و همه ی تمیز کاری های منزل به وسیله آب انجام می شود اگر آب داخل مخزن نباشد بخارشوی در عملکرد خود دچار اختلال شده و نمی تواند بخار تولید کند. قبل از اینکه از دستگاه بخارشوی هانوور خود استفاده کنید حتماً مخزن دستگاه را چک کرده و از پر بودن آن اطمینان پیدا کنید.

۲- آب داخل مخزن بخارشوی آلوده باشد.

اگر آب داخل مخزن دستگاه بخارشوی هانوور شما آلوده باشد نه تنها سطوح را تمیز نمی کند بلکه باعث کثیف شدن سطوح می شود توصیه می کنیم همیشه آب داخل مخزن را بررسی کرده و از تمیز بودن آن اطمینان پیدا کنید.

۳- وجود گرفتگی و رسوبات در اتصالات بخارشوی هانوور

اگر گرفتگی و رسوباتی در اتصالات دستگاه وجود داشته باشد باعث اختلال در عملکرد بخارشوی می شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید تمام لوله ها و اتصالات را جدا کرده و آنها را کاملاً تمیز کنید. به طور معمول استفاده از آب هایی که رسوبات زیادی دارند می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل در بخارشوی هانوور شود.

۴- نشتی در دیگ بخار یا مخزن دستگاه بخارشوی

اگر شما متوجه شدید که دستگاه بخارشوی هانوور دچار نشتی آب شده است باید سریعاً آن را برطرف کنید زیرا می تواند در کارکرد دستگاه بخارشوی اختلال به وجود بیاورد دلیل نشتی در بخارشوی ممکن است کهنگی مخزن و یا ساییدگی آن باشد در صورت بروز این مشکل حتماً باید مخزن دستگاه بخارشوی هانوور را تعویض کنید.

چرا بخارشوی هانوور روشن نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی هانوور شما به وجود بیاید روشن نشدن دستگاه است موارد زیر می تواند باعث بروز این مشکل شود:

۱- نبودن جریان برق در دستگاه بخارشوی

برای منظور ابتدا باید پریزی که بخارشوی را به آن وصل کردید، بررسی کنید ممکن است قطعی پریز باعث روشن نشدن دستگاه بخارشوی شود برای این منظور وسیله دیگری را به پریز وصل کنید اگر دستگاه مورد نظر روشن نشد معلوم می‌شود که پریز برق مشکل دارد ولی اگر دستگاه روشن شد احتمالاً بخارشوی شما دچار مشکل شده است بهتر است سیم متصل به بخارشو و همچنین دوشاخه آن را چک کنید اگر دچار پارگی و یا ساییدگی شده بود آن را تعمیر کنید.

۲- خراب شدن کلید خاموش و روشن بخارشوی

دلیل دیگری که می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی هانوور شود خرابی کلید خاموش و روشن دستگاه است باید کلید را بررسی کنید و اگر متوجه خرابی در کلید خاموش و روشن بخارشوی هانوور شدید باید آن را تعویض کنید. اگر خودتان اطلاعات فنی ندارید می توانید با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی هانوور تماس بگیرید.

۳- بخارشوی به وسیله رسوبات مسدود شده باشد.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی هانوور بشود وجود املاح و رسوبات در اتصالات دستگاه است باید هر چند وقت یکبار به طور مرتب اتصالات و لوله دستگاه را تمیز کنید تا از بروز مشکلات در بخارشوی جلوگیری کرده باشید.

۵- تسمه بخارشوی هانوور پاره شده باشد.

قبل از اینکه تسمه را بررسی کنید باید ابتدا دستگاه را از برق در آورید و سپس به بررسی تسمه بپردازید اگر تسمه در بخارشوی پاره شده باشد باید تعویض شود برای این منظور می توانید به نمایندگی های تعمیرات بخارشوی هانوور مراجعه کرده و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر حایر haier | ارائه خدمات در محل

چرا بخارشوی هانوور بخار تولید نمی کند؟

اگر در هنگام استفاده از بخارشوی متوجه شدید که دستگاه شما روشن شده ولی در هنگام تمیز کردن سطوح، بخار تولید نمی کند برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است نازل دستگاه مسدود شده باشد.
 • امکان دارد آب کافی در مخزن بخارشوی وجود نداشته باشد.
 • آب به اندازه نیاز گرم نباشد.
 • بخار یا آب نشت کند.

باید در صورت بروز مشکل نداشتن بخار، ابتدا نازل را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن نازل آن را برطرف کنید. توصیه می کنیم قبل از استفاده از بخارشوی مخزن دستگاه را چک کنید اگر آب کافی در مخزن وجود نداشت حتماً مخزن را پر کنید.

چرا مکش دستگاه بخارشوی هانوور کم شده است؟

دستگاه بخارشوی با زیاد شدن فشار، بخار را آزاد خواهد کرد اگر فشار در قسمتی از سیستم دچار نشتی شود بخار دستگاه به صورت ناقص آزاد می شود. دلایلی که می تواند باعث بروز کم شدن فشار بخار و همچنین کم شدن مکش دستگاه بخارشوی شود موارد زیر است:

۱- ساییدگی در اتصالات

اگر لوله ها به دلایل مختلف دچار پوسیدگی شوند باعث کم شدن فشار بخار خواهد شد زیرا پوسیدگی لوله ها باعث می شود که بخار نشت کرده و با فشار آزاد نشود.

۲- انسداد و یا گرفتگی در اتصالات لوله های بخارشوی

دلیل دیگری که می تواند باعث کم شدن بخار در دستگاه بخارشوی هانوور شود مسدود شدن اتصالات لوله ها به وسیله رسوبات و یا شیء خارجی می باشد در این صورت باید حتماً نازل ها را بررسی کنید و از مسدود نبودن آنها اطمینان پیدا کنید.

۳- درب مخزن دستگاه بخارشوی هانوور را بررسی کنید.

اگر درب مخزن بخارشوی هانوور خوب بسته نشود باعث می شود فشار بخار آب کم شده و دستگاه در عملکرد خود دچار اختلال شود باید درب مخزن را بررسی کرده و آن را درست ببندید.

۶- استفاده مداوم و طولانی مدت از بخارشوی هانوور

دقت داشته باشید هیچ گاه از دستگاه بخارشوی خود برای مدت طولانی استفاده نکنید زیرا باعث می شود المنت های دستگاه نیم سوز شده و آب را درست گرم نکند و گرم نشدن آب هم می تواند باعث تولید بخار کم شود اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً باید المنت ها را عوض کنید. البته تعویض المنت ها یک کار تخصصی بوده و باید به وسیله یک تعمیرکار ماهر انجام شود.

بخارشوی هانوور

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایجی که امکان دارد برای بخارشوی هانوور شما به وجود بیاید به طور کامل آشنا کرده و روش برطرف کردن این مشکلات را هم برایتان توضیح دادیم اگر بخارشوی هانوور شما دچار خرابی شد در صورت جزئی بودن خرابی می توانید به راحتی مشکل را برطرف کنید ولی اگر خرابی های دستگاه جدی بود حتماً با نمایندگی های تعمیرات بخارشوی هانوور تماس بگیرید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

اگر در زمینه تعمیرات بخارشوی هانوور سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه تعمیرات بخارشوی هانوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مکش دستگاه بخارشوی هانوور کم شده است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا