خدمات نظافتی

نحوه جرم گیری کردن حمام | راهکارهایی برای تمیزی بیشتر حمام

نحوه جرم گیری کردن حمام | راهکارهایی برای تمیزی بیشتر حمام، استفاده از مواد طبیعی برای نظافت حمام

هنگامی که نوبت به نظافت خانه می‌رسد، یکی از مکان هایی که تمیز کردن آنها اولویت ماست، حمام می‌باشد؛ زیر را تمیز و پاکیزه نگه داشتن این مکان کار بسیار سختی است. یکی از مشغولیت‌های ذهنی همه ما این است، که چگونه سرامیک‌های حمام را برق بیاندازیم؟ و از چه روش هایی استفاده کنیم تا حمام به خوبی تمیز شود؟

نظافت و تمیزی، قسمتی جدانشدنی از زندگی هر انسانی است. هر فرد در تلاش است که نظافت فردی و محیطی را رعایت کند. رعایت نظافت و پاکیزگی علاوه بر اینکه شما را از باکتری و بیماری ها دور می کند، باعث می‌شود شما حس بهتری نسبت به خودتان و اطرافتان داشته باشید. برای مثال تصور کنید بر روی وان جرم بسته، یا گوشه ای از سرامیک ها کثیف شده و آشغال جمع شده و یا شیرآلات به طور کامل رسوب کرده اند. حتی تصور حمام کردن در همچنین حمامی بسیار اذیت کننده می باشد.

پس می‌توانیم بگوییم که یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل که خستگی جسم و روح را از بدن دور می‌کند، حمام است که باید به تمیز کردن و نظافت آن توجه ویژه‌ای شود.

نظافت حمام با مواد شوینده شیمیایی

کار با مواد شوینده شیمیایی خطراتی را به دنبال دارد، که شما باید برای جلوگیری و پیشگیری از بروز هرگونه خطر و مشکل، از ایمنی کار اطمینان حاصل کنید. اگر می خواهید از مواد شوینده شیمیایی برای تمیز کردن حمام استفاده کنید، باید اول از سلامت پوستتان در مقابل این مواد شوینده مراقبت کنید. مواد شوینده شیمیایی در مدت زمان طولانی می توانند به پوست دست شما آسیب‌های بسیار جدی برسانند و حتی بعضی از مواد مثل اسیدهای ضعیف به صورت لحظه ای تاثیر می گذارند.

خطرناک بودن ترکیب مواد شیمیایی با یکدیگر مشکل بعدی کار با مواد شوینده شیمیایی است.

اگر شما گمان می کنید که با ترکیب چند مواد شوینده، این ترکیب سطح حمامتان را برق می اندازد باید بگوییم که شما بسیار اشتباه می‌کنید. زیرا که ترکیب کردن مواد شیمیایی با یکدیگر علاوه بر این که سطح را تمیز تر نمی کند، بلکه امکان دارد ترکیب این مواد با هم واکنش دهند و یا گازهایی از این ترکیب خارج شود و سلامتی شما را به خطر بیندازند. از ترکیب مواد شیمیایی شوینده با هم خودداری کنید.

تمیز کردن حمام

چگونه وان حمام را تمیز کنیم؟

اولین قدم برای تمیز کردن وان حمام این است که با کشیدن یک دستمال نم دار سطح داخلی وان را از گرد و خاک تمیز کنید. سپس با استفاده از راهکار هایی که پیشنهاد می‌شود، وان حمام را به خوبی می‌توانید تمیز نمایید.

نظافت وان به صورت خانگی و با وسایل ساده

اول وان را با یک اسفنج و یا یک پارچه، به خوبی با سرکه سفید بشویید و سرکه سفید را به همه جای وان بزنید. بلافاصله بعد از اینکه تمام سطح وان را با سرکه آغشته کردید، باید روی سطح آن نمک بپاشید.

بعد از اینکه نمک را بر روی سطح ریختید، صبر کنید تا ترکیب سرکه سفید و نمک به خوبی اثر خود را بگذارند و پس از مدتی سطح را به خوبی آبکشی کنید تا اثری از ترکیب بر روی سطح نماند. با این روش شما می توانید رسوباتی که در داخل لوله های خارجی وان هستند را تمیز کنید. وقتی که شما سطح وان را جرم گیری می کنید روی لوله ها نیز اثر می گذارد، در نتیجه بوی بد وان حمام را از بین می‌برد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خانه تکانی و تغییر دکوراسیون برای عید نوروز

چگونه شیرآلات داخل حمام را تمیز کنیم؟

تمیز کردن شیرآلات یکی از مهم‌ترین قدم های حمام به حساب می‌آید. افراد از شوینده های بهداشتی صنعتی و آماده برای تمیز کردن شیرآلات استفاده می کنند؛ اما پس از چند بار استفاده از مواد شیمیایی امکان دارد رنگ شیرآلات تغییر کند و در صورت استفاده مداوم، علاوه بر معایب گفته شده در مورد مواد شوینده صنعتی، هزینه مواد شیمیایی استفاده شده هم بالا خواهد بود. استفاده از سیم ظرفشویی بسیار اشتباه بوده و باعث ایجاد خط و خش روی شیرآلات می‌شود.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن شیر آلات

برای تمیز کردن سطح شیرآلات و یا سینک ظرفشویی و بقیه وسایل از جوش شیرین استفاده می شود. اگر نقاطی از شیرآلات دارای رسوب است و شما نتوانستید آن سطح ها را با دستمال تمیز کنید، بهتر است از مسواک استفاده کنید.

کمی جوش شیرین را روی مسواک بریزید و بر روی سطح شیرآلات به گونه دورانی بکشید. بعد آن را آبکشی کنید.

شما می توانید از خمیر جوش شیرین برای پاکیزه کردن و نظافت شیرآلات استفاده کنید. یک چهارم فنجان جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب نمایید، خمیری به وجود می آید که نه خیلی سفت و نه خیلی آبکی است. سپس خمیر را با یک پارچه روی شیرآلات بکشید و در آخر شیرآلات را با آب بشویید. بعد از آبکشی شیرآلات، آنها را با دستمال خشک کنید تا لکه ای روی آن باقی نماند. این یکی از روش‌هایی است که شیرآلات شما مثل روز اول برق می زند.

استفاده از مواد شوینده خانگی برای تمیز کردن شیرآلات

یکی از شیوه های ساده برای نظافت شیرآلات، استفاده از از ترکیب صابون و آب است. با استفاده از مایع‌ دستشویی و یا ظرفشویی و ترکیب آنها با آب، محلول کف غلیظ درست کنید و بعد روی شیرآلات بکشید. در آخر شیرآلات را آبکشی و با یک پارچه نرم خشک کنید. محلول آب و صابون برای انسان و شیر آلات هیچ ضرری نخواهد داشت.

چگونه با سرکه شیر آلات را تمیز کنیم؟

هنگام استفاده از محلول سرکه دقت کنید که جنس شیرآلات شما نباید رنگی، نیکل و یا آهنی باشد. همچنین به دلیل اسیدی بودن، برای شیرآلات نیکل و قدیمی و آهنی مناسب نیستند.

یک الی دو قاشق غذا خوری سرکه سفید در یک فنجان آب کفایت می کند. یک پارچه تمیز و نرم، که آغشته به محلول کرده‌اید را بر روی سطح قرار دهید. بعد از ده الی پانزده دقیقه با یک دستمال تمیز دیگر پاک کنید. اگر با انجام این پروسه شیرآلات شما به شکل مطلوب تمیز نشد، این پروسه را برای چندین بار تکرار کنید. در انجام این پروسه حتماً دستکش دستتان کنید تا پوست دست شما آسیبی نبیند.

چگونه از لیمو ترش برای تمیزی شیر آلات استفاده کنیم؟

برای نظافت سطح شیرآلات می توانید از آب لیمو یا لیمو ترش استفاده کنید. این ماده علاوه بر اینکه به خوبی شیرآلات را تمیز می کند بوی خوبی نیز می دهد. لیمو ترش را از وسط نصف کنید و بر روی شیرآلات بکشید. در آخر شیرآلات را آبکشی نموده و با دستمال خشک کنید.

چگونه سرامیک حمام را تمیز کنیم؟

مواد سفید کننده برای تمیز کردن و نظافت سطوح کاشی های حمام و درز ها بسیار عالی است.

کاشی و سرامیک ها چیزی بیشتر از یک کفپوش ساده یا تزئینات دیوار هستند. آنها بخش اصلی حمام هستند. تمیز کردن درزها یا دوغاب کاشی نیز قسمت مهمی از نظافت است که باعث می شود کاشی های شما تمیز تر و زیبا تر به نظر برسند.

دوغاب خاکستری و سفید به آسانی لک می شوند و امکان دارد یک فضا را حتی با وجود اینکه تمیز باشد کثیف جلوه دهد. خود سرامیک و کاشی ها نیاز خواهند داشت، که هر چند وقت یکبار تمیز و پاکیزه شوند. پس یک تمیز کننده کاشی خوب باید بخشی ضروری از محصولات موجود در خانه برای نظافت باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  موثرترین روش برای پاک کردن فوری لکه آبمیوه

اگر به صورت مرتب و مداوم در مدت زمانی معین کاشی های حمام را تمیز نکنید، بین سوراخ ها و درزهای سطوح کاشی و سرامیک داخل حمام قارچ ها و کپک هایی ایجاد می شود، که بهتر است برای از بین بردن این قارچ‌ها روی آن نقاط، سرکه سفید ریخته و بعد حمام را تمیز کنید.

تمیز کردن حمام

چگونه با جوش شیرین سرامیک ها را تمیز کنیم؟

استفاده از جوش شیرین یکی از راه های کاربردی برای از بین بردن لکه آب و جرم کاشی و سرامیک است. این روش مانع از چسبیدن میکروب و انگل به کاشی ها می شود. همچنین شما می توانید یک بار در هفته سطوح را با نصف لیمو تمیز کنید و برای ده الی پانزده دقیقه آن را روی سطوح بگذارید و اجازه دهید اثر کند و سپس آن را با آب بشویید.

یکی از راهکار های از بین بردن جرم حمام استفاده از وایتکس یا همان محلول سفید کننده است. شما می توانید از قرص های ژاول هم استفاده کنید. راه آب را ببندید و یک قرص ژاول در سینک بیندازید و بگذارید ده الی پانزده دقیقه بماند.

برای برق انداختن سرامیک و کاشی های حمام بهتر است همزمان با مایع سفید کننده از جوش شیرین هم استفاده کنید.

اگر می‌خواهید که کاشی های خود را بدون شوینده شیمیایی تمیز کنید، می توانید از نمک اپسوم استفاده کنید. یکی از فایده‌ها و کاربردهای نمک اپسوم برای تمیز کردن و شست و شو می باشد، برای این کار باید نمک اپسوم را کمی با صابون مایع در ظرفی مخلوط کنید؛ با آن ترکیب درز کاشی ها را تمیز کنید. سپس آن را خوب بشویید. باید اطمینان حاصل کنید که خوب شسته اید، زیرا صابون لیز است.

تمیز کردن حمام

نکات ضروری برای نظافت دوغاب یا درز های کاشی

  • قبل از تمیز کردن درز ها، از یک تی خشک یا یک جارو برای تمیز کردن کاشی های کف یا یک پارچه برای پاک کردن کاشی های دیوار استفاده کنید. هرگونه گرد و غبار با این کار از بین می رود و شما می توانید بهتر درزها را تمیز کنید.
  • شوینده ای مناسب روی درزها بریزید و مطمئن شوید که تمامی نواحی را پوشانده است؛ زیرا بعضی مواقع لازم است دوباره روی آن درز ها ماده شوینده ریخته شود. البته شما قرار نیست زمین را پر از مایع شوینده کنید، این کار صرفاً به خاطر این است که شما اطمینان حاصل کنید، مایع شوینده تمامی درزها را پوشانده است.
  • ماده شوینده ای را که روی درز ها ریخته‌اید، را حدود نیم ساعت اجازه دهید بماند تا لکه ها نرم شده و راحت تر پاک شوند.
  • از یک برس و یا یک فرچه برای تمیز کردن درزها استفاده کنید. فروشگاه ها برس هایی را برای تمیز کردن سطوح دارند، همچنین شما می توانید از مسواک های قدیمی خودتان استفاده کنید. فقط دقت کنید بعد از این که آن مسواک قدیمی را برای تمیز کردن سطوح استفاده کردید دیگر نمی توانید شما آن را برای شستشوی دهان خود استفاده کنید.
  • اکنون شما می توانید با آب تمیز زمین یا دیوار را بشویید و سپس خشک کنید. اگر به خوبی کاشی ها تمیز نشدند، شما می توانید این پروسه را دوباره تکرار کنید.

راهکارهایی برای تمیزی بیشتر حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه تمیز کردن و جرم گیری کردن حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا