تعمیرات یخچال

روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟

روش کار کردن با پنل یخچال ساید بای ساید سخت نیست اما چنانچه به تازگی یخچال هوشمند خریداری کرده اید ممکن است کار کردن با پنل کمی برای شما مشکل باشد. پنل یخچال ساید بای ساید ظاهری زیبا اما پیچیده دارد ولی قابل فهم و ساده است و جای نگرانی نیست. چنانچه در این زمینه آگاهی ندارید ایبک امداد به بررسی روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید پرداخته است پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا بتوانید از همه امکانات یخچال ساید بای ساید به راحتی استفاده کنید.

روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید

امروزه دیگر لازم نیست یخچال را به برق متصل کنیم و دستگاه به صورت یکنواخت و یکسره کار کند. یخچال فریزر های ساید بای ساید جای یخچال های قدیمی را گرفته و توانسته زندگی افراد را مطلوب تر و بهتر کند. همه یخچال فریزر های هوشمند امروزی دارای صفحه نمایش ال ای دی یا پنل می باشند که به کاربر این اجازه را می‌دهد که بر اساس شرایط و نیاز خود فعالیت دستگاه را تنظیم کند. ساید بای سایدهای هوشمند یکی از مدرن ترین و جدیدترین یخچال فریزرهایی می باشند که در بازار موجود هستند و به دلیل کیفیت بالا و ظاهر لوکس مورد پسند بیشتر مشتریان مخصوصاً جوانان قرار گرفته اند. در حال حاضر مدل ها و برندهای خارجی و داخلی زیادی به تولید یخچال فریزر های ساید بای ساید پرداخته و آن را به بازار عرضه کرده اند. در بیشتر این مدل از یخچال ها پنل و یا صفحه نمایشگر روی درب یخچال قرار دارد و در دسترس کامل کاربر می باشد. با در نظر گرفتن اینکه تعمیر کردن ساید بای ‌ساید اندکی پیچیده و سخت می باشد و نسبت به یخچال های معمولی ظرافت بیشتری دارند بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که با درست انجام دادن تنظیمات دستگاه عملکرد آن را تا حدود زیادی افزایش دهید. اگر دفترچه راهنمای ساید بای ساید خود را گم کرده اید و یا به هر دلیلی در دسترستان قرار ندارد برای آنکه از نحوه استفاده از همه آپشن های ساید بای ساید و دکمه های آن مطلع شوید و بتوانید تنظیمات آن را به خوبی انجام دهید مطالب این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

نحوه تنظیم کردن دمای یخچال در ساید بای ساید

یکی از مهمترین نکاتی که کاربران باید به هنگام استفاده از  یخچال فریزر ساید بای ساید مورد توجه قرار دهند تنظیم دمای آن می باشد. چنانچه مواد غذایی درون ساید بای ‌ساید بیش از حد منجمد شود لازم است که دمای دستگاه را کمی کاهش دهید اما اگر میوه ها و مواد غذایی زود به زود و با سرعت در یخچال فریزر ساید بای ساید فاسد می شوند لازم است که دمای یخچال روی درجه بالاتری تنظیم شود. روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟برای آنکه بتوانید دمای یخچال فریزر را تنظیم کنید باید دکمه refrigerator را فشرده و از طریق آن دمای یخچال فریزر را به مقدار مطلوب برسانید. لازم است به این نکته توجه کنید که بهترین دما جهت یخچال فریزر های ساید بای ساید و همچنین یخچال فریزر دوقلو ۳ درجه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخساز یخچال مای تگmy tag | راه اندازی یخساز

روش تنظیم کردن دمای فریزر در ساید بای ساید

برای اینکه بتوانید مواد غذایی را مدت زمان بیشتری نگهداری کنید بهتر است آنها را در فریزر قرار داده و منجمد کنید تا مدت زمان بیشتری باقی مانده و قابل استفاده باشد اما لازم به ذکر است که فریز کردن مواد غذایی در دمای خیلی بالا پروتئین ها و ویتامین های آن را از بین خواهد برد لذا توصیه ما به شما این است که سعی کنید دمای فریزر همیشه منفی ۱۸ درجه سانتیگراد باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید. برای تنظیم کردن دمای فریزر کافیست دکمه freezer را فشرده و آن را به دمای مطلوب برسانید.

روش استفاده از فیلتر تصفیه هوا در یخچال فریزر ساید بای ساید

در بیشتر یخچال فریزرهای ساید بای ساید فیلتری به عنوان فیلتر تصفیه هوا طراحی و تعبیه شده تا از ایجاد بوی نامطبوع درون یخچال جلوگیری کند و همیشه بوی خوبی از درون دستگاه به مشام برسد. وظیفه این فیلترها جلوگیری از رشد قارچ و باکتری ها درون یخچال می باشد و همچنین می تواند عمر سبزیجات و میوه ها را افزایش دهد. برای آنکه بتوانید این فیلتر را فعال کنید لازم است که دکمه fresh air filter را فشرده و پس از آن دو گزینه auto و power برای شما روشن خواهد شد که بر اساس شرایط و نیاز خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

  1. Auto: در انتخاب این گزینه فیلتر تصفیه هوا به مدت ۱۰ دقیقه روشن خواهد شد و ۱۱۰ دقیقه خاموش می ماند.
  2. Power: با انتخاب گزینه power فیلتر تصفیه هوا به مدت ۴ ساعت ۱۰ دقیقه روشن و ۵ دقیقه خاموش خواهد شد و بعد از آن به حالت Auto برمی گردد. توصیه ما به شما این است چنانچه یخچال شما بوی نامطبوع ندارد از گزینه Auto می توانید استفاده کنید اما اگر بوی نامطبوع از یخچال فریزر ساید بای ساید شما به مشام می‌رسد بهتر است گزینه Power را انتخاب کنید.

روش استفاده از گزینه replace filter

گزینه replace filter جهت عوض کردن فیلتر تصفیه هوا می باشد و این گزینه در واقع هشداری برای کاربر است. چنانچه چراغ replace filter روشن شود لازم است با نمایندگی های خدمات پس از فروش یخچال فریزر ساید بای ساید خود تماس گرفته و از آنها برای عوض کردن لوازم جانبی دستگاه کمک بگیرید. قطعات یخچال در بازار موجود می باشند و اگر در مورد عوض کردن آن و نحوه نصب کردن آن اطلاعات کافی دارید می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

نحوه استفاده از گزینه ice plus

ممکن است گاهی اوقات به یخ بیشتری نیاز داشته باشید مثلا ممکن است مهمان داشته باشید و نسبت به روزهای عادی یخ بیشتری بخواهید در این شرایط با انتخاب گزینه ice plus تا ۲۴ ساعت یخچال فریزر ساید بای ساید یخ بیشتری تولید خواهد کرد. نکته ای که قابل توجه می باشد این است که گزینه ice plus بعد از ۲۴ ساعت غیر فعال می شود.روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟ این گزینه نباید به شکل دائمی فعال باشد زیرا می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در یخچال فریزر شود به عنوان مثال می تواند در خنک کردن موتور ساید بای ساید اختلال ایجاد کند. اگر قصد داشتید قبل از ۲۴ ساعت دکمه ice plus را غیرفعال کنید و نیاز به یخ بیشتری ندارید بهتر است دکمه را فشرده و آن را غیر فعال کنید. با این کار می توانید از بروز مشکلاتی همچون انسداد لوله ناودان یخچال فریزر جلوگیری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخساز یخچال ایندزیت Indesit | راه اندازی یخساز

نحوه استفاده از یخچال فریزر در شرایط مسافرت

اگر می خواهید چند روز به تعطیلات و یا به مسافرت بروید توصیه ما به شما این است که بعضی از امکانات و قابلیت های اضافی ساید بای ‌ساید را غیر فعال کنید زیرا در مدتی که شما منزل نیستید طبیعتاً درب یخچال نیز باز نخواهد شد و عملیات سرد کردن محیط درون یخچال فریزر به کمترین حد خود می‌رسد همچنین نیازی به تولید یخ نمی باشد و بهتر است این گزینه تا برگشتن شما غیر فعال بماند. جهت انجام این کار می توانید دکمه vacation را فشرده و یا اینکه کلید داخلی یخساز را روی حالت off قرار دهید.

روش استفاده کردن از فیلتر آب در یخچال فریزر ساید بای ساید

همانطور که می‌دانید بخش آبریز در یخچال فریزر ساید بای ساید به لوله کشی منزل متصل می باشد. در مسیر لوله کشی یک فیلتر آب به صورت مجزا قرار دارد تا آب شرب را تسویه کند و با کیفیت بالاتری به کاربر ارائه دهد. اگر فیلتر توسط ذرات ریز و املاح مسدود شود هشداری به نام replace filter روی پنل نمایشگر ظاهر می شود و به کاربر این هشدار را می‌دهد که باید فیلتر تعویض شود. در این شرایط می توانید با تعویض فیلتر علاوه بر بالا بردن کیفیت عملکرد یخچال فریزر آلارم هشدار را نیز خاموش کنید.

نحوه استفاده از گزینه lock در یخچال فریزر ساید بای ساید

گزینه مهمی که در روش کار با صفحه نمایشگر یخچال فریزر ساید بای ساید وجود دارد این است که دکمه های یخچال برای جلوگیری از تغییرات ناخواسته قفل شود.روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟ باید بدانیم که چطور این کار را انجام دهیم اگر شما از عملکرد یخچال فریزر خود راضی می باشید و می خواهید جلوی تغییرات ناخواسته که ممکن است به صورت سهوی انجام شود را بگیرید پیشنهاد ما به شما این است که گزینه lock که روی صفحه نمایشگر ساید بای ساید وجود دارد را فعال کرده و با فشردن آن تمامی تنظیمات را قفل کنید. با انجام این کار تنظیمات دستگاه و یا تنظیمات دمای یخچال فریزر تغییر نمی کند.

نحوه عملکرد گزینه Door alarm در یخچال فریزر ساید بای ساید

چنانچه درب یخچال فریزر ساید بای ساید بیشتر از حد معمول باز بماند دمای درونی دستگاه کاهش پیدا می‌کند و به همین خاطر دکمه alarm که روی صفحه نمایشگر دستگاه وجود دارد به کاربر هشدار می دهد و باز بودن درب را اطلاع می دهد. برای آنکه بتوانید صدای هشدار را غیرفعال کنید باید از روش کار کردن با صفحه نمایشگر یخچال فریزر ساید بای ساید آگاه باشید. در این شرایط دکمه Door alarm را به مدت ۳ ثانیه فشرده و تا قطع شدن صدا نگه دارید.

سخن پایانی

امروزه یخچال فریزرهای ساید بای ‌ساید از پیشرفته ترین و جدیدترین مدل های یخچال موجود در بازار می باشند و کار کردن با آنها در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است پیچیده به نظر آید اما شما کاربران عزیز می توانید با آگاهی و اطلاع کافی از نحوه کار کردن با پنل یخچال فریزر ساید بای ساید از همه امکانات و ویژگی های یخچال خود استفاده کنید. چنانچه سوالی درباره نحوه کار با یخچال فریزر ساید بای ساید داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش کار با پنل یخچال ساید بای ساید چگونه است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا