خدمات ساختمان

نکات مهم برای خرید درب ضد سرقت که باید بدانید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

سال‌هاست که انسان نگران امنیت خود و خانواده‌اش می‌باشد. برای اینکه این امنیت تأمین شود، باید تلاش زیادی بکنید. یکی از مواردی که می‌تواند امنیت ساختمان را تأمین کند درب های ضد حریق و ضد سرقت است.

در هنگام خرید درب ضد سرقت، مهمترین نکته‌ این است بدانید درب با کیفیت و خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ و همچنین باید بدانید که چگونه می‌توانید درب های ضد سرقت اصل را به خوبی تشخیص بدهید؟ دانستن این نکات مهم باعث می‌شود شما بهترین گزینه را بین درب‌های موجود در بازار انتخاب کنید. در این مقاله از ایبک می‌خواهیم شما را با نکات مهم برای خرید درب‌های ضد سرقت آشنا کرده و راهنمای خوبی را برایتان فراهم کنیم.

درب ضد سرقت چیست؟

مهمترین نکته این است که بدانید درب ضد سرقت چیست و کاربرد آن چه می‌باشد؟ به درب‌هایی که در قسمت ورودی ساختمان نصب شده و امنیت بالایی دارند و به هیچ عنوان قابل اهرم کردن نیستند و سارقین هم نمی‌توانند آن را دستکاری کنند، درب‌های ضد سرقت می گویند. این درب‌ها در جنس و طرح‌های مختلفی تولید شده و وارد بازار می‌شوند. درب های ضد سرقت به علت ساختارشان، نسبت به درب های معمولی دارای امنیت و مقاومت بالاتری می‌باشند. از جهت ساختار کلی، جنس، لولا و قفل این درب ها با درب‌های معمولی کاملاً فرق می‌کنند. قفل‌های آن تقویت شده و در صورتی که قفل شود، نمی‌توان به هیچ وجه آن را باز کرد.

درب‌های ضد سرقت چه کاربردی دارند؟

از درب های ضد سرقت برای ورودی ساختمان‌های ویلایی، اداری، تجاری، آپارتمان و… استفاده می‌شود. طراحی منحصر به فرد و ساختار خاص این درب‌ها باعث شده تا غیر قابل نفوذ باشند و بهترین گزینه برای ایجاد امنیت ساختمان محسوب شوند. در اصل می‌توان گفت نصب این درب‌ها جزو ارزان‌ترین و اولین گزینه برای ایجاد امنیت است. البته برای ایجاد امنیت راه‌های دیگری هم وجود دارد، مثل نصب کردن دزدگیر، ولی این مورد پردردسرتر و پرهزینه‌تر از درب‌های ضد سرقت می‌باشد.

درب ضد سرقت

هنگام خریدن درب‌های ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در هنگام خریدن درب های ضد سرقت، باید به نکات مهمی توجه کنید که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

۱- قیمت درب‌های ضد سرقت

بعد از اینکه از بالا بودن کیفیت درب، اطمینان پیدا کردید، باید به قیمت آن هم توجه داشته باشید. یک درب اصل و با کیفیت معمولاً قیمت بالاتری نسبت به درب‌های معمولی دارد ولی باید توجه داشته باشید که افراد سودجو به جای درب اصل به شما درب بی‌کیفیت نفروشند و این تنها وقتی امکان‌پذیر است که شما بتوانید به خوبی درب اصل و باکیفیت را تشخیص بدهید. توصیه می‌کنیم زمانی که برای خرید این درب ها اقدام می کنید، حتماً ابتدا با افراد با تجربه مشورت کرده و یا از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

۲- طرح درب ضدسرقت

نکته بعدی که در هنگام انتخاب درب های ضد سرقت باید به آن توجه کنید، طرح درب است. این درب‌ها معمولاً در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و این باعث شده شما بتوانید در هنگام خرید، با گزینه‌های زیادی روبرو شوید و با توجه به نیاز و سلیقه خود درب مورد نظرتان را خریداری کنید. در گذشته این درب‌ها فقط دو رنگ داشتند و بیشتر آنها قهوه‌ای بودند ولی امروزه از جهت رنگ بندی و طراحی تنوع زیادی دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع رایزر ساختمان کدامند | کاربرد رایزر ساختمان

۳- ابعاد درب‌های ضد سرقت

این درب‌ها معمولاً ابعاد یکسانی دارند ولی در هنگامی که آنها را خریداری می‌کنید، باید به محلی که قرار است درب را در آنجا نصب کنید، دقت کنید که با هم تطبیق داشته باشند. البته می‌توانید به هر اندازه‌ای که می‌خواهید درب را سفارش دهید و در این صورت هزینه آن از هزینه‌ی درب‌های آماده بیشتر است.

۴- وزن درب‌های ضد سرقت

وزن درب‌های ضد سرقت که ساخت ترکیه هستند معمولاً بین ۱۳۵ الی ۱۸۵ کیلو می باشد که البته به کارخانه‌ای بستگی دارد که تولید شده است. توجه کردن به فاکتور وزن در هنگام خرید درب‌های ضد سرقت، اهمیت زیادی دارد زیرا وزن درب به ضخامت ورق، نوع رویه و فولاد داخل آن مربوط می شود. معمولاً وزن این درب‌ها ۱۶۰ کیلو است. درب‌های ضد سرقتی که سوپرلوکس می‌باشند معمولاً دور استیل بوده و ۴ لولا دارند.

۵- عایق صوتی

امروزه برای ایجاد آرامش از دیوار و پنجره‌های عایق صوتی استفاده می‌کنند و این جزو ضرورت‌هایی برای ساختمان سازی است.

۶- توجه به منطقه آب و هوایی

هنگامی که می‌خواهید درب های ضد سرقت را خریداری کنید باید به آب و هوای منطقه زندگی خود هم توجه داشته باشید زیرا جنس چوبی که برای مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد با چوبی که برای مناطق سرد و خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملاً فرق می‌کنند. درب باید استحکام مناسبی برای شرایط آب و هوای موجود داشته باشد.

نحوه اجرای درب‌های ضد سرقت

همانطور که گفتیم اجزای این درب‌ها می‌تواند تأثیر زیادی در کیفیت درب داشته باشد. در ادامه بعضی از این اجزا و همچنین اهمیت آنها را برایتان شرح خواهیم داد.

قفل درب‌های ضد سرقت

مهمترین قسمت درب های ضد سرقت، قفل آن است. بدون قفل این درب‌ها هیچ امنیتی برای محل زندگی شما ایجاد نمی‌کنند. بهترین قفل هم قفل‌های برند ترک مثل داف و کالف می‌باشد.

لولای درب

درب های ضد سرقت وزن زیادی داشته و به همین دلیل باید در بیشتر از دو لولا آن را نصب کنند. باید در هنگام خرید به این نکته توجه کنید و همچنین بهتر است که از لوله‌های بلبرینگ‌دار استفاده شده باشد.

روکش درب

درب های ضد سرقت دارای روکش‌های مختلفی هستند که رایج‌ترین آنها روکش‌های ترکیه‌ای، چینی، آمریکایی، اروپایی، ایتالیایی و ایرانی می باشد. بین این درب‌های ضد سرقت، درب ترکیه‌ای سابقه بهتری داشته و جزو برترین برندها است.

چهارچوب درب

باید فلزی که در چهارچوب درب‌های ضد سرقت به کار رفته، از آلیاژ با کیفیت و خوب باشد و همچنین محل اتصال ورق‌ها هم دارای جوشکاری مناسبی باشد. بهتر است که از جوش co۲ جهت جوشکاری استفاده کرده باشند. ضخامت چهارچوب، باید یک و نیم میلی‌متر و یا بالاتر باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  موتور آسانسور ایتالیایی | بررسی مزایا و معایب موتور ایتالیایی

نکات کلیدی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه کنید.

اگر مکانی را که می‌خواهید درب ضد سرقت را در آنجا نصب کنید نیاز به امنیت بالاتری دارد، می توانید علاوه بر درب ضد سرقت از وسایل امنیتی جانبی مثل قفل‌های دیجیتال که در روی درب نصب می‌شود هم استفاده کنید و درب ضد سرقت خود را هم متناسب با قفل سفارش بدهید.

باید توجه داشته باشید که در بین دو رویه این درب‌ها از ورق فولادی استفاده شده باشد و خالی از ورق نباشد و یا ممکن است با چیز دیگری غیر از ورق پر شود. باید به این مورد کاملاً توجه کنید.

انواع درب‌های ضد سرقت کدامند؟

درب‌های ضد سرقت دارای انواع مختلفی هستند که به طور کلی در بازار ایران به سه دسته عرضه می‌شوند:

  1. درب های ضد سرقت ترک
  2. درب های ضد سرقت چینی
  3. درب های ضد سرقت ایرانی

در بین این درب‌ها، درب ضد سرقت ترک از جهت کیفیت و قیمت در مقام بالاترین نسبت به درب‌های دیگر می‌باشد. البته درب ایرانی هم از جهت کیفیت و ظاهر شبیه به نمونه ترکیه‌ای است ولی نسبت به درب های ترک، قیمت پایین‌تری دارد.

درب های ضد سرقت چینی از همه ارزان‌تر می‌باشد و البته این دلیل بی‌کیفیت بودن درب‌های چینی نیست. در مورد درب‌های ضد سرقت ایرانی باید این نکته را بدانید که می‌توانید مطابق با سلیقه و خواست خود درب مورد نظر را سفارش دهید.

درب های ضد سرقت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

درب هایی که معرفی کردیم تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند که اولین این تفاوت‌ها چهارچوب آنها می‌باشد. چهارچوب درب‌های ضد سرقت چینی، تخت بوده و ابزار نخورده است ولی درب‌های ترک کاملاً برعکس بوده و چهارچوب آنها ابزار خورده است. شاید دلیل تفاوت قیمت بین این درب‌ها هم همین مورد باشد.

تفاوت دیگر این درب‌ها در لولاهای آنها می‌باشد. لولای درب ترک از داخل دیده می‌شود ولی لولای درب چینی پنهان بوده و شما نه از داخل و نه از بیرون نمی‌توانید آن را ببینید.

فرق دیگر این درب‌ها، رویه آنها می‌باشد. رویه درب‌های چینی به شکل فلزی با رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک بوده ولی رویه درب‌های ترک به دو دسته است. یا ام دی اف با روکش‌های طبیعی چوب می‌باشد و یا ام دی اف با روکش‌های پی‌وی‌سی است.

فرق دیگری که این درب ها با هم دارند در وزن آنها می‌باشد. درب های چینی معمولاً نسبت به ترک سبک‌تر هستند به طوری که شما می‌توانید بگویید وزن دو درب چینی با یک درب ترک برابری می‌کند.

درب ضد سرقت

سخن پایانی

درب های ضد سرقت دارای ساختار خاصی  هستند و به همین دلیل امنیت و مقاومت بیشتری نسبت به درب‌های معمولی دارند. این درب ها از جهت جنس، لولا، قفل و ساختار کلی با درب‌های معمولی کاملاً فرق می‌کنند. قفل این درب‌ها تقویت شده و قابل باز کردن نیستند. این درب‌ها نه تنها امنیت ساختمان شما را در برابر سرقت سارقین تأمین می‌کند، بلکه دارای ویژگی‌های دیگری مانند عایق برای سرما و گرما، عایق برای صدا، رطوبت و همچنین آتش پاد بودن می‌باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نکات مهم برای خرید درب ضد سرقت که باید بدانید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه اجرای درب‌های ضد سرقت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا