خدمات ساختمان

نکات مهم برای انتخاب رنگ درب ورودی که باید رعایت کنیم.

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از قسمت‌هایی که ممکن است به مرور زمان و با تماس‌های زیاد نیاز به بازسازی پیدا کند، درب ورودی ساختمان است. پس اگر می‌خواهید درب ورودی را تعمیر و یا آن را بازسازی کنید باید به دنبال رنگ مناسب بگردید. در این مقاله از آی بک به شما کمک می‌کنیم تا انتخاب درستی برای رنگ درب ورودی ساختمان خود داشته باشید.

نکات مهم برای انتخاب رنگ درب ورودی ساختمان که باید رعایت کنیم.

نباید نسبت به رنگ درب ورودی ساختمان ویلا یا واحد مسکونی خود بی‌اهمیت باشید زیرا در هنگام ورود، اولین جایی که توجه افراد را جلب می‌کند درب ورودی است. درب ورودی مثل یک عنصر دعوت کننده از مهمان‌ها استقبال کرده و برای آنها شروعی خوشایند را رقم می‌زند.

درست است که شما می‌توانید هر رنگی را که می‌خواهید و به آن علاقه دارید برای درب ورودی ساختمان خود انتخاب کنید ولی باید نکات مهم و ساده‌ای را هم مورد در نظر داشته باشید که شاید به نظر شما ساده بیاید ولی می‌تواند نتیجه کار را بهتر کند. بعد از دانستن این نکات می‌توانید بهترین تصمیم را برای رنگ درب ورودی ساختمان بگیرید، به این صورت قوانین و اصول طراحی را کاملاً رعایت کرده‌اید. پس اگر فکر می‌کنید که رنگ درب ورودی ویلا و یا خانه شما کهنه و قدیمی شده و تصمیم به نوسازی گرفته‌اید، ابتدا باید و نبایدهای آن را دانسته و برای رنگ کردن درب و پنجره یک روز را اختصاص بدهید.

بایدها و نبایدها برای رنگ کردن درب ورودی ساختمان

همانطور که گفتیم توجه به بایدها و نبایدها برای رنگ کردن درب ورودی ساختمان اهمیت زیادی دارد و توجه به آنها می‌تواند نتیجه کار شما را عالی‌تر کند. مهم‌ترین این بایدها و نبایدها عبارتند از:

باید به سبک کلاسیک هم فکر کنید.

اگر برای رنگ درب ورودی ساختمانتان رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، سیاه یا قهوه‌ای را انتخاب کرده‌اید باید خیالتان کاملاً راحت باشد زیرا این رنگ‌ها هیچگاه از مد نیفتاده و حتی به  بروز رسانی هم نیاز ندارند. حتی رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای و زرشکی هم جزو رنگ‌های کلاسیک مناسب برای درب ورودی به حساب می‌آیند که هیچگاه از مد نمی‌افتند. اگر می‌خواهید طراحی و دکوراسیون خانه خود را کلاسیک کنید بهتر است که از رنگ‌های خنثی استفاده کنید زیرا این رنگ‌ها با سبک های جدید به راحتی سازگار می‌شوند ولی اگر شما تمایل ندارید که همه درب‌ها را نقاشی کنید، می‌توانید برای جلوه جدید، از رنگ‌های کهنه کاری برای درب ورودی ساختمان استفاده کنید، به این صورت رگه‌های طبیعی چوب می‌توانند بر قاب درب، توجه افراد را جذب کنند.

حتما بخوانید:   رنگ آمیزی خانه قدیمی چگونه انجام می شود؟ | انواع رنگ ساختمان

نباید از رنگ‌ها بترسید.

بعضی از افراد در هنگام استفاده از رنگ‌های روشن یا جدید برای دکوراسیون خود می‌ترسند ولی باید بدانید که درب ورودی ساختمان فقط قسمت کوچکی از ساختمان محسوب می‌شود و اگر چیزی را که انتظار داشتید نشد به راحتی می‌توانید آن را تغییر دهید. پس به شما توصیه می‌کنیم از رنگ‌ها نترسیده و رنگ‌های جدید را هم امتحان کنید.

شاید رنگی نظر شما را جلب کرده و برایتان جذاب است، پس بهتر است که همان رنگ را انتخاب کنید. می توانید از رنگ‌های جسورانه‌تر مانند سبز یا زرد لیمویی و یا حتی نارنجی برای درب ورودی استفاده کنید. اگر علاقه‌ای به روشنی این رنگ‌ها ندارید می‌توانید از یک درجه تیره‌تر آنها استفاده کنید مانند بادمجانی، یشمی و یا قرمز تیره به این صورت ریسک کمتری خواهید کرد.

رنگ درب ورودی

باید رنگ مناسبی را انتخاب کنید.

رنگ‌های درب ورودی ممکن است وقتی در معرض عوامل خارجی مانند برف و باران قرار می‌گیرند رنگ پریده و لایه لایه شوند. پس باید از رنگ مناسبی استفاده کنید که به مرور زمان از بین نرود. رنگ لاتکس برای فضای خارجی کاملاً مناسب بوده و مقاومت زیادی در مقابل تغییرات آب و هوا دارد. اگر درب خانه شما فلزی است باید رنگی برای درب آهنی انتخاب کنید که ضد زنگ هم باشد.

به هر حال هر رنگی که شما برای درب ورودی ساختمان انتخاب می‌کنید بعد از اینکه رنگ آمیزی را انجام دادید، باید برای فضای خارجی یک لایه پرایمر مخصوص هم استفاده کنید. رنگ‌های که مخصوص فضای خارجی هستند انواع مختلفی مانند براق، نیمه براق و مات دارند. استفاده از رنگ براق می‌تواند جزئیات معماری را در روی درب به نمایش بگذارد. از طرفی هم باعث می‌شود لکه‌ها و ضربه‌ها در روی درب کاملاً نشان داده شود پس توصیه می‌کنیم که از رنگ‌های نیمه براق برای درب ورودی ساختمان استفاده کنید تا زدگی‌ها و عیب‌های درب را کمتر نشان دهد.

نباید به محافظ درب ورودی بی‌توجه باشید.

معمولاً در خانه‌های ویلایی از درب محافظ دومی هم استفاده می‌کنند که بعد از درب اصلی نصب می‌شود. معمولاً این درب‌های محافظ، از توری‌های فلزی درست شدند و از وارد شدن جانوران موذی و حشرات و حتی گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری می‌کنند. اگر شما جزو افرادی هستید که علاقه دارید در هنگام گرم بودن هوا، درب اصلی خانه را باز بگذارید، استفاده از این درب‌های توری بیشتر ضرورت پیدا می‌کند.

حتما بخوانید:   کاربرد فلاور باکس | انواع فلاور باکس و مزایا و معایب هر یک

ولی دقت داشته باشید که رنگ این درب‌ها هم که در کنار درب‌های ورودی قرار دارند، اهمیت زیادی دارد. بهتر است که یک رنگ متضاد با رنگ درب ورودی برای آن انتخاب کنید و یا اگر تمایل دارید که رنگ  دو درب با هم به صورت یک دست باشد، می‌توانید از رنگ‌های مشابه استفاده کنید ولی یک رنگ بودن این دو درب، زیبایی چندانی ندارد.

باید رنگ درب ورودی را متناسب با سبک خانه انتخاب کنید.

برای انتخاب رنگ درب‌های ورودی باید به سبک کلی خانه توجه کنید. اگر خانه شما در مکانی قرار دارد که پر از گیاه و سرسبز است، می توانید برای درب ساختمان از رنگ سبز استفاده کنید تا با این طراحی سازگاری بیشتری داشته باشد. فقط به درجه رنگی که انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید تا با بنای کلی ساختمان، هماهنگی درستی به وجود بیاید. اگر رنگ انتخابی شما جدید باشد با سبک مدرن هم هماهنگ‌تر است. توصیه می‌کنیم هیچگاه از شکستن قوانین انتخاب رنگ نترسید. گاهی استفاده کردن از رنگ‌های غیرمعمول می‌تواند به خانه شما هویت جدیدی بدهد.

باید به محیط اطراف توجه بیشتری بکنید.

اگر شما برای انتخاب کردن رنگ درب ورودی ساختمان گیج شده‌اید، بهتر است که از محیط اطراف الهام بگیرید. معمولاً در طبیعت و فضای سبز، رنگ‌های قهوه‌ای، آبی، سبز دیده می‌شود. می‌توانید برای رنگ درب خانه از این رنگ‌ها استفاده کرده و هماهنگی خوبی ایجاد کنید. استفاده کردن از رنگ‌های طبیعی و زیبا باعث خواهد شد که خانه شما شباهت زیادی به مناظر طبیعی پیدا کند.

نباید از رنگ‌های فضای داخلی ساختمان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که باید رنگ مورد نظرتان را برای خارج ساختمان تجسم کنید و آن را در فضای خارج ساختمان تصویرسازی کنید زیرا معمولاً وقتی رنگ‌ها در شرایط نوری مختلفی قرار بگیرند، کاملاً متفاوت دیده می‌شوند پس شما نباید انتظار داشته باشید همان رنگی را که در فضای داخل به کار برده‌اید برای رنگ درب ورودی ساختمان هم مناسب باشد. برای این کار بهتر است که رنگ را در روز و زیر نور نگاه کنید تا بتوانید تصویر بهتری از آن ببینید. می توانید نمونه کوچکی را در روی درب ورودی تست کنید و ببینید آیا آنچه را که در نظر دارید به دست می‌آید یا خیر؟

حتما بخوانید:   انواع عایق صوتی منزل کدام است | مزایا و معایب انواع عایق صوتی

باید از طراحی مونوکروم یا تک رنگ استفاده کنید.

اگر خانه شما کوچک است می‌توانید از طراحی تک رنگ برای آن استفاده کنید. با طراحی قاب پنجره‌ها، تزیینات و رنگ درب ورودی و نمای بیرونی می‌توان از یک درجه و تناژ رنگی استفاده کرد تا از جهت بصری باعث شود نمای بیرونی ساختمان بزرگتر جلوه کند. این ترفند به جز موردی که گفتیم می‌تواند به عنوان زمینه ای یک دست برای خانه شما عمل کند. می‌توانید گلدان‌ها و اکسسوری‌های ورودی خانه را به شکل زیبایی در آن به نمایش بگذارید، از طرفی هم با استفاده از رنگ‌های مونوکروم معماری‌ها برجسته تر جلوه می کنند. شما می‌توانید با انتخاب کردن رنگ مونوکروم برای درب‌های ورودی و حتی تشکیلات آن، برای گیاهان زمینه‌ مناسبی را ایجاد کنید.

نباید به قاب درب بی‌توجه باشید.

قاب درب ورودی جزو عناصری است که باید به آن توجه کنید. انتخاب رنگ سفید می‌تواند برای قاب مناسب بوده و آن را کلاسیک تر جلوه دهد ولی اگر از رنگ‌های متضادی با درب اصلی برای این منظور استفاده کنید، درب ورودی شما خاص‌تر و برجسته‌تر دیده می‌شود.

رنگ درب ورودی

سخن پایانی

اگر درب ورودی ساختمان شما نیاز به رنگ مجدد دارد و می خواهید آن را بازسازی کنید، باید حتماً به نکات مهمی برای این منظور توجه کنید تا نتیجه خوبی به دست بیاورید. به غیر از مواردی که در این مقاله از آی بک برایتان نام بردیم، موارد دیگری هم وجود دارد که می‌تواند به زیبایی رنگ درب کمک کند. مثلاً شما می‌توانید برای رنگ درب ورودی ساختمان خود، دو رنگ را انتخاب کنید و حتی برای درب اتاق‌ها هم می‌توانید از این ترفند استفاده کنید. مثلاً ممکن است که دکوراسیون داخل اتاق شما صورتی باشد و شما می‌خواهید رنگ درب اتاق را همراه با دکوراسیون آبی بیرون هماهنگ کنید، به این صورت می‌توانید از هر دو رنگ برای یک درب استفاده کنید، یعنی رنگ درب را از داخل اتاق صورتی کرده و از بیرون آبی کنید. این کار می‌تواند یک انتخاب عالی و جالب باشد.

شما می‌توانید برای انتخاب رنگ درب ورودی ساختمانتان از روانشناسی رنگ‌ها استفاده کنید و با توجه به مکانی که درب را نصب کرده اید، گزینه مناسبی را برای این منظور انتخاب کنید. دقت داشته باشید که نمای بیرونی ساختمان قسمتی از هویت ساختمان بوده و در هنگام ورود می تواند حس خوبی را به افراد القا کند و تأثیر زیادی در روی ذهنیت آنها بگذارد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نکات مهم برای انتخاب رنگ درب ورودی که باید رعایت کنیم.

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بایدها و نبایدها برای رنگ کردن درب ورودی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x