خدمات ساختمان

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از آنجایی که دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی خیلی در معرض دید میهمانان قرار ندارد به همین خاطر افراد زیادی هستند که به فضای آن اهمیت خاصی نمی‌ دهند اما باید بگوییم که حمام و سرویس بهداشتی پر کاربردترین قسمت خانه محسوب می‌ گردد و به همین خاطر دکوراسیون زیبا و شیک آن باعث می‌ شود که آن را به محیطی کاربردی و بسیار خاص تبدیل کند. تفاوتی ندارد که شما طرفدار چه سبکی در دکوراسیون داخلی می‌ باشید. در هر صورت انتخاب کاشی و سرامیک، سینک دستشویی، شیرآلات و اکسسوری‌ های گوناگون در سبک دکوراسیون بسیار تأثیر گذار می‌ باشد.

اهمیت دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

چه توالت و حمام از همدیگر جدا باشند و چه داخل یک فضا و به عنوان سرویس بهداشتی و در اتاق مستر و یا در سالن نشیمن اصلی خانه وجود داشته باشند، چیدمان و دکوراسیون آنها بسیار مهم می‌ باشد. شاید به ظاهر حمام و سرویس بهداشتی فضای کوچک از منزل ما را اشغال کند اما لازم است بدانید که نحوه چیدمان آنها و دکوراسیون این دو فضا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و گاهی بسیار دشوار نیز می‌ باشد و نیاز به دقت و توجه خیلی زیادی دارد. نکته‌ ای که در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است آشنایی با اصول طراحی و دکوراسیون آن و دقت به ریزترین جزئیاتی می‌ باشد که به چیدمان این دو فضا مربوط است. در ادامه مقاله به نکاتی که اهمیت زیاد دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی را بیان می‌ کند می‌ پردازیم.

پرده حمام و کاربرد آن

چه سرویس بهداشتی منزل شما کوچک باشد و چه بزرگ، لازم است طراحی و چیدمان آن طوری انجام شود که قسمت روشویی، توالت و دوش حمام از همدیگر جدا باشند.دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی تقسیم فضا در حمام را می‌ توان به کمک پرده انجام داد. پرده حمام در طرح‌ ها و رنگ‌ های مختلفی هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی وجود دارند. طرح‌ های ساده و فانتزی با رنگ‌ های روشن که برای سرویس بهداشتی‌ های مدرن و یا مینیمالیسم مناسب هستند به بازار عرضه شده‌ اند. برخی دیگر از پرده‌ ها نیز به صورت حاشیه‌ دار و یا دو رنگ هستند که بر اساس سبک دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی می‌ توانید به انتخاب هر کدام از آنها بپردازید.

حتما بخوانید:   کفپوش سه بعدی چیست؟ | مزایا و معایب کفپوش سه بعدی

راه آب در سرویس بهداشتی

مکان قرارگیری راه آب در سرویس بهداشتی و یا حمام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین خاطر به هنگام تقسیم فضا و چیدمان داخلی آن حتماً به راه آب نیز توجه نمایید. راه آب باید طوری باشد که حتماً زیر دوش قرار داده شود تا از پخش شدن آب در کل فضای حمام جلوگیری گردد. توجه کنید توالت نباید راه خروجی آب مشترکی با حمام داشته باشد.

سرامیک و کاشی در سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک‌ ها در واقع کل فضای دیوارها و کف سرویس بهداشتی را در بر می‌ گیرند و از عناصر اصلی دکوراسیون این فضا به شمار می‌ آیند. با دنباله‌ روی از سبک دکوراسیونی که مورد علاقه شماست مانند مینیمال، مدرن و یا لوکس می‌ توانید نقش و رنگ کاشی‌ ها و سرامیک‌ ها را انتخاب نمایید. یکی از نکات مهمی که هنگام خرید سرامیک و کاشی باید دقت کنید این است که کف آن لغزنده نشود زیرا در محیط حمام همیشه آب وجود دارد و اگر کف سرامیک طوری باشد که فرد روی آن سر بخورد می‌ تواند باعث ایجاد مشکلات بسیاری شود مخصوصاً اگر کودکی نیز در خانه دارید این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

شیرآلات سرویس بهداشتی

بیشترین مصرف آب یک منزل معمولاً در دستشویی و حمام آن دیده می‌ شود به همین خاطر شیرآلات باید طوری انتخاب شوند که در مصرف آب صرفه‌ جویی کرده و از استفاده بی‌ رویه آن جلوگیری گردد. شیرآلاتی که برای حمام و سرویس بهداشتی خریداری می‌ کنید باید به راحتی باز و بسته شده و بتوان فشار آب را با آنها تنظیم نمود. همچنین دقت کنید که شیرآلات باید در فواصل منظمی سرویس شده و تنظیم گردند تا از چکه کردن، خراب شدن و شکستن آنها جلوگیری شود.

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به سبک مدرن

معمولاً  سبک مدرن را در فضای سرویس بهداشتی بیشتر با آینه‌ های بزرگ می‌ شناسند.دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی اکسسوری‌ هایی که زاویه‌ دار هستند و یا دارای اشکال هندسی ساده می‌ باشند برای سرویس بهداشتی مدرن بسیار کاربرد دارند. در سبک مدرن برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به کار بردن نورپردازی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نور کافی می‌ تواند فضای کوچک را بسیار بزرگتر جلوه دهد.

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

یکی دیگر از سبک‌ هایی که می‌ توان سرویس بهداشتی را بر اساس آن دکوراسیون کرد، سبک کلاسیک می‌ باشد. در این سبک از رنگ‌ های روشن و یا تیره و یا ترکیب هر دو استفاده می‌ شود به کار بردن این رنگ‌ ها معمولاً در آینه‌ ها، کاشی‌ ها و روشویی مشاهده می‌ گردد. رنگ‌ هایی مثل طلایی و سفید در سبک کلاسیک برای دکوراسیون سرویس بهداشتی بسیار پر طرفدار می‌ باشد.

حتما بخوانید:   دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی به سبک مینیمال

یکی دیگر از سبک‌ های بسیار پر طرفدار در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی سبک مینیمال می‌ باشد. چنانچه شما نیز طرفدار این استایل برای زندگی خود هستید باید بدانید که سبک مینیمال به آسان‌ ترین حالت ممکن می‌ تواند دکوراسیون فضا را انجام دهد. اکسسوری‌ های ساده مانند شمع و گیاهان از عناصر مهمی هستند که در سرویس بهداشتی به سبک مینیمال کاربرد دارند.

اصول مهمی که در چیدمان و دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی باید رعایت شود

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی با هر سبکی که باشد اصول مهم و اولیه‌ ای دارد که حتماً باید رعایت گردد. در ادامه مقاله به بررسی این موضوع و اصول مورد توجه می‌ پردازیم.

  • اصل اول، قفسه بهداشتی

فضایی به عنوان قفسه بهداشتی و یا کمد باید برای قرار دادن وسایل حمام در نظر گرفته شود. توجه کنید که این قفسه باید در محلی قرار بگیرد که از وان و دوش حمام فاصله داشته باشد تا آب با آن تماس پیدا نکند. برای قرار دادن انواع مختلف کرم‌ ها، شامپوها و … می‌توان از این فضا استفاده کرد. همچنین وسایل برقی مانند ریش تراش، مسواک برقی، دستگاه اپیلاتور و … باید در قفسه‌ های در بسته‌ای نگهداری شوند.

  • اصل دوم، تهویه هوا

پس از دوش گرفتن باید بتوان پنجره‌ ای را باز کرد تا تهویه سرویس بهداشتی انجام شود. در شرایطی که پنجره در حمام وجود نداشته باشد می‌ توان از هواکش کمک گرفت. در واقع سیستم تهویه هوا باید متناسب با میزان متراژ سرویس بهداشتی باشد تا بتواند با قدرت کار تهویه را انجام دهد. رعایت این اصول باعث افزایش عمر وسایل و شیرآلات سرویس بهداشتی نیز می‌ گردد و در واقع شما محیطی عاری از رطوبت و بوی نامطبوع خواهید داشت.

  • اصل سوم، رخت آویز حوله

آویختن حوله و نصب مکان مختص آن در دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی بسیار ضرورت دارد. در واقع با این کار شما حوله کوچکی جهت خشک کردن دست‌ های خود خواهید داشت. شما می‌ توانید از فضای پشت درب حمام برای قرار دادن آویز حوله استفاده کنید. همچنین حوله خشک کن نیز می‌ تواند مکان مناسبی جهت نصب حلقه‌ هایی برای آویزان کردن حوله باشد.

  • اصل چهارم، مقاوم بودن دیوارها در مقابل رطوبت
حتما بخوانید:   چاپ روی کرکره برقی | روش های مختلف چاپ در روی کرکره برقی

به صورت کلی حمام فضای مرطوبی می‌ باشد و وقتی که می‌ خواهید دوش بگیرید آب زیادی بر روی دیوارها نیز پخش می‌ شود به همین خاطر مقاوم بودن دیوارهای حمام در برابر رطوبت از اهمیت زیادی برخوردار است. جهت محافظت مؤثر در مقابل رطوبت باید دیوارها کاشی شوند و یا از براق کننده‌ هایی که خاصیت ضد رطوبت دارند در سقف و دیوارها استفاده شود. همچنین می‌ توانید برای آنکه عمر کاشی‌ ها زیاد شود بعد از دوش گرفتن اقدام به باز گذاشتن درب حمام نمایید تا فضا خیلی زود خشک شود.

  • اصل پنجم، انتخاب رنگ

رایج‌ ترین رنگی که برای حمام انتخاب می‌ کنند رنگ سفید می‌ باشد. رنگ‌ های روشن می‌ توانند فضای سرویس بهداشتی را آرامش بخش کنند. برای دستشویی معمولاً ترکیبی از رنگ‌ های خاکستری و سفید بسیار کاربردی می‌ باشد زیرا می‌ تواند ظاهر مینیمال و شیکی به آن بدهد.دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی کاشی‌ هایی که طرح‌ دار هستند برای لوکس‌ تر جلوه دادن فضای حمام مناسب می‌ باشند. چنانچه حمام و یا دستشویی شما خیلی بزرگ نیست بهتر است تمامی جزئیات و لوازمی که انتخاب می‌ کنید از یک طیف رنگ باشد تا بتواند فضای زیبایی به آنجا بدهد.

  • اصل ششم، استفاده از اکسسوری

حمام و سرویس بهداشتی مکانی است که می توانید اکسسوری‌ های جذابی برای آن تهیه کنید. لوازم جانبی دیگری مثل جا مسواکی، جا صابونی و شمع‌ های معطر می‌ تواند در سرویس بهداشتی قرار داده شده و فضای دلنشین و زیبا ایجاد کند. چنانچه ابعاد سرویس بهداشتی شما بزرگ است می‌ توانید از گلدان‌ هایی که مناسب این محیط است نیز استفاده کرده و آن را کنار پنجره حمام قرار دهید.

سخن پایانی

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع این فضاها از مهم‌ ترین قسمت‌ های خانه به شمار می‌ آیند و نکات مهمی برای چیدمان آنها باید در نظر گرفته شود. با رعایت اصولی که در این مقاله از مجله آی بک به آنها پرداختیم می‌ توانید جلوه‌ ای مینیمال، لوکس و یا ساده به سرویس بهداشتی خود ببخشید. جزئیات و رنگ دکوراسیون باید بر اساس شرایط و فضا انتخاب شوند. همچنین استفاده از عودها و شمع‌ های معطر می‌ تواند فضای زیبایی به دکوراسیون سرویس بهداشتی شما بدهد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی، دکوراسیون داخلی حمام در سبک مدرن

امتیاز کاربر: 3.11 ( 4 نتایج)

نوشته های مشابه

3.5 4 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x