تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش تعمیر کردن یخساز یخچال ایندزیت

چگونه می توانیم یخساز یخچال ایندزیت را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یخساز یخچال در فصل تابستان و گرما بسیار کارایی دارد و در صورت خراب شدن می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم آموزش تعمیر کردن یخساز یخچال ایندزیت را برای شما توضیح دهیم و همچنین روش راه اندازی یخساز ایندزیت و ریست کردن آن را هم برای شما بیان کنیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان این کار را انجام دهید. لطفاً با ما همراه باشید.

روش راه اندازی یخساز یخچال ایندزیت

یخساز یخچال

وقتی شما یخچال ایندزیت را می خرید برای راه اندازی آن اولین کاری که باید انجام بدهید فعال کردن یخساز یخچال می باشد برای اینکه یخساز یخچال را فعال کنید باید از دکمه های که بر روی یخ ساز یخچال قرار داده شده استفاده کنید این دکمه به طور معمول در حالت on می باشد و در روی بدنه یخساز قرار گرفته است اگر آن را فشار دهید یخساز یخچال شما فعال خواهد شد ولی اگر یخساز ساید ایندزیت شما میله آهنی داشت، برای راه اندازی یخساز باید میله را به طرف پایین بکشید.

نحوه خاموش کردن یخساز یخچال ایندزیت

اگر شما نمی خواهید از یخساز یخچال ایندزیت استفاده کنید بهتر است که آن را خاموش کنید برای این کار موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر یخچال ایندزیت شما دکمه ی off یا on دارد شما باید برای خاموش کردن یخساز دکمه را روی off قرار دهید.
 •  در بعضی از مدل های یخچال های ایندزیت اهرمی قرار دارد که برای فعال کردن یخساز ایندزیت از آن استفاده می شود شما می توانید اهرم را به طرف بالا بکشید تا یخساز یخچال خاموش شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ایندزیت را ریست کنیم؟

برای ریست کردن یخساز یخچال ایندزیت و یا برای تنظیم مجدد آن، دکمه ای در آن قرار داده شده که شما به راحتی می توانید این دکمه را پیدا کنید برای اینکه به این دکمه دسترسی داشته باشید اول باید سینی یخ را برداشته و بعد از آن  دکمه ریست را که در پایین یخساز قرار گرفته و قرمز رنگ است، پیدا کنید برای ریست کردن یخساز ایندزیت برای ۱۰ ثانیه این دکمه را نگه دارید به این ترتیب یخساز یخچال ایندزیت شما ریست می شود.

حتما بخوانید:   مبرد چیست و مبرد R-410A چه کاربردهایی دارد؟

راهنمایی تعمیرات یخساز یخچال ایندزیت

در ادامه مطالب می خواهیم چند نمونه از رایج ترین مشکلاتی را که یخساز یخچال دارد و راهکارهایی ساده برای برطرف کردن این مشکلات را برای شما بیان کنیم البته دقت داشته باشید به طور کلی بیشتر این مشکلات بدون مراجعه به تعمیرکار برطرف خواهد شد و تقریباً می‌توانیم بگوییم که رفع آنها بسیار آسان است ولی اگر شما با توضیحات ما نتوانستید مشکل را برطرف کنید حتماً با تعمیرکاران مجاز یخچال ایندزیت مشورت کنید و تعمیر یخساز یخچال خود را به آنها بسپارید.

دلایل خارج نشدن یخ از یخساز ایندزیت چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد شما هم با آن روبرو شده باشید این است که از یخساز یخچال ایندزیت شما یخ خارج نمی شود این مشکل می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه شما را با آن آشنا می کنیم:

 • به دلایل مختلف امکان دارد که یخ ها به همدیگر بچسبد این باعث می‌شود که یخ از یخساز خارج نشود
 • اگر در قسمت بازو های انتقال دهنده یخ خرابی ایجاد شود و یا گیر کرده باشد امکان دارد باعث خارج نشدن یخ شود که باید شما این مورد را بررسی کنید.
 •  اگر محفظه یخساز خیلی پر باشد می تواند دلیلی برای خارج نشدن یخ از یخساز باشد که در این صورت شما باید محفظه را خالی کنید.
 • خراب شدن مدول یخساز می تواند باعث خارج نشدن یخ از یخساز شود برای رفع این مشکل باید مدول یخساز را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.

دلیل کم آبگیری کردن یخساز یخچال ایندزیت چیست؟

احتمال دارد شما در یخچال خود با این مشکل رو به رو شوید که یخچال شما کم یا حتی زیاد آب گیری می کند برای اینکه این مشکل را عیب یابی کنید مراحل زیر را انجام دهید:

 • اگر شما فیلتر آب یخچال خود را عوض نکنید باعث خواهد شد که سرعت یخسازی در یخچال کم شود فیلتر آب باید هر چند وقت یکبار تعویض شود.
 • گاهی امکان دارد کانال خروجی هوا به دلایلی مانند وجود مواد غذایی مسدود شود شما باید این گرفتگی را برطرف کنید.
 • گاهی به دلایلی درب یخچال فریزر شما زیاد باز و بسته می شود و یا دمای فریزر بطور مناسب تنظیم نشده است این عوامل می تواند در یخ سازی یخچال ایندزیت اثر زیادی داشته باشد.
 • احتمال دارد که باکس یخ، عملیات یخ سازی را متوقف کرده باشد در این صورت باید باکس را خالی کنید.
حتما بخوانید:   انواع یخچال فریزر ویترینی چیست و چه مزایایی دارد؟

چرا آب وارد یخساز نمی شود ؟

 • اگر خط انتقال آب یخساز مسدود شود باعث می شود که آب به دستگاه نرسیده و این موضوع باعث تولید نشدن یخ خواهد شد.
 • احتمال دارد که خط انتقال آب دچار گرفتگی شود اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا این مشکل به راحتی برطرف می شود.
 • برای برطرف کردن این گرفتگی ابتدا یخچال را از برق بکشید و آن را کمی حرکت داده و به طرف جلو بکشید تا مقداری از دیوار فاصله بگیرد.
 • در این حالت شما راحت تر می توانید به لوله انتقال آب دسترسی پیدا کنید بعد از آن لوله انتقال آب را که در پایین یخچال قرار گرفته است از شیر برقی جدا کنید.
 • حالا باید آن را بررسی کنید احتمال دارد که در آن تکه های یخ گیر کرده باشد و یا اینکه دچار پیچ خوردگی شده باشد در این حالت آب به یخساز نمی رسد.
 • بعد از اینکه لوله را بررسی کردید برای اینکه مشکل را برطرف کنید انتهای لوله را داخل سطل بگذارید و شیر کنترل کننده انتقال آب را هم باز کنید.
 • اگر متوجه شدید که آب با فشار کم به داخل سطح می ریزد و یا اصلاً آبی از لوله بیرون نمی ریزد این نشان دهنده گرفتگی در لوله است و این باعث می شود که یخساز شما یخ تولید نکند
 • در داخل فریزر لوله ای عبور می کند که احتمال دارد دچار یخ زدگی شود
 •  وظیفه لوله این است که آب را از شیر برقی به آبسردکن و یخساز برساند اگر این لوله یخ بزند یخساز شما یخ تولید نمی کند.
 • برای اینکه این مشکل را برطرف کنید می توانید از سشوار استفاده کنید تا یخ لوله آب شود.

دلیل کار نکردن یخساز یخچال ایندزیت چه می باشد؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال ایندزیت شما کار نمی کند ابتدا از روشن بودن یخساز یخچال ایندزیت خود مطمئن شوید زیرا احتمال دارد که یخساز یخچال خاموش باشد اگر از روشن بودن آن مطمئن شدید آنگاه می توانید به روش‌های زیر آن را عیب یابی کنید:

 • در ابتدا درب یخچال را بررسی کنید اگر متوجه شدید که درب کامل بسته نشده این مورد می تواند باعث تولید نشدن یخ در یخساز شود برای حل این مشکل شما باید میکرو سوئیچ قفل درب را هم با دقت بررسی کنید.
 •  احتمال دارد که برد کنترلی و یا شاید موتور یخساز شما خراب شده باشد که باید آن را عیب یابی کنید.
 •  در صورت خرابی شیر برقی  یا لوله آب، باعث می شود که کارکرد یخساز دچار اختلال شود.
 • در مرحله بعدی باید فیلتر آب و یا سنسور را هم بررسی کنید زیرا احتمال دارد مشکل از این قسمت باشد.
حتما بخوانید:   دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

در یخساز یخچال ایندزیت سنسور در کجا قرار گرفته است؟

یخساز یخچال

شاید شما هم بپرسید که سنسور یخساز در یخچال ایندزیت در کجا قرار گرفته است؟ همان طور که می دانید یخچال هایی که سیستم یخساز و آبسردکن دارند دارای سنسور مخصوصی می باشند که می تواند قرار گرفتن لیوان و اجازه خروج یخ یا آب را صادر کند برای اینکه متوجه شوید سنسور در کجا قرار گرفته بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید و بعد از اینکه به کمک راهنمای دفترچه کاور سنسور را باز کردید سنسور را بررسی کنید.

در یخچال ساید ایندزیت ترمودیسک یخ ساز در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک قطعه ای در یخساز است که وظیفه دارد دما را کنترل کند و اجازه زیاد شدن دما را به المنت نمی دهد و همچنین در صورت لزوم هشدارها را به اواپراتور یخچال ارسال خواهد کرد محل قرارگیری ترمودیسک یخساز یخچال ایندزیت در کنار المنت یا اواپراتور می باشد.

در یخساز یخچال ایندزیت شیر برقی در کجا قرار گرفته است؟

همانگونه که می دانید شیر ورودی آب یا همان شیر برقی یکی از مهمترین بخشهای یخساز می باشد که اگر با مشکل روبه رو شود باعث مختل شدن کارکرد بقیه قسمتهای دستگاه خواهد شد این شیر وظیفه دارد که آب یخساز را تامین کرده و آب را به منبع آبسردکن برساند محل قرارگیری این شیر در قسمت پشت یخچال است که اگر شما پنل پشت یخچال را باز کنید می توانید با آن دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک مداد برای شما روش تعمیر کردن یخساز یخچال ایندزیت را توضیح دادیم تا شما در صورت بروز مشکل در این قسمت از یخچال ایندزیت خود بتوانید آن را در منزل برطرف کنید اگر با راهنمایی هایی که ما انجام دادیم موفق به رفع مشکل نشدید حتماً با تعمیرکار مجاز یخچال ایندزیت تماس بگیرید و تعمیر یخچال خود را به آنها بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش تعمیر کردن یخساز یخچال ایندزیت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در یخساز یخچال ایندزیت سنسور در کجا قرار گرفته است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x