تقویم تاریخ

روز جهانی پرستار 22 اردیبهشت 1402 و 12می 2023

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهم ترین و فداکار ترین افراد در جامعه امروزی ما، پرستاران می باشند. پرستاران، سال های طولانی را صرف تحصیلات رشته پرستاری می نمایند تا بتوانند پس از فارغ التحصیل شدن، مشکلات بیماران را برطرف نمایند و به جامعه خدمت نمایند. پرستاران با استفاده از خدماتی که به بیماران ارائه می دهند، موجب می شود تا بتوانند زندگی سالمی را به آن ها ببخشند. به همین دلیل، یکی از بهترین راه ها برای تشکر از زحمات پرستاران عزیز، اختصاص دادن یک روز به آن ها می باشد. امروزه در تمامی جهان، یک روز را به پرستاران عزیز و محترم اختصاص داده اند و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت این روز را به عنوان روز جهانی پرستار جشن می گیریم.

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، پرستاران در سلامتی بیماران نقش بسزایی را ایفا می کنند و از زمان آغاز تا انتهای بیماری در نزد بیماران حضور دارند تا بتوانند در مواقع ضروری و حساس از آن ها مراقبت نمایند. جالب است بدانید که پرستاران نسبت به پزشکان دارای مسئولیت سنگین چند برابری می باشند و کار آن ها در تمامی شبانه روز ادامه دار است. اگر از دید عمیق به شغل پرستاری نگاه نکرده باشید، ممکن است روز جهانی پرستار، یک روز عادی همانند روز های دیگر برای شما باشد.

در گذشته های بسیار نزدیک که با مشکل شیوع ویروس بسیار خطرناک کرونا مواجه بودیم، بیشترین افرادی که در جامعه برای بهبودی افراد زحمت کشیدند و شبانه روز تلاش نمودند تا بتوانند جان بیماران مبتلا به کرونا را نجات دهند، پرستاران بودند. پرستاران شبانه روز در تلاش بودند تا بتوانند با تزریق دارو های مختلف به بیماران و مراقبت ویژه از آن ها، به حال بیماران بهبود بخشند. به همین دلیل است که پرستاری شغل بسیار سخت و در عوض مهمی می باشد که می بایست با برگزاری جشن و هدیه دادن به پرستاران، از زحمات آن ها تشکر نماییم.

چرا روز جهانی پرستار در سراسر جهان مهم می باشد؟

روز جهانی پرستار

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، پرستاران نقش بسزایی را در زندگی ما ایفا می کنند. پرستاران قادر هستند تا جان بیماران را نجات دهند و زندگی مجدد را به آن ها هدیه دهند. پیامبر اکرم (ص) در این زمینه فرموده اند: هر کس بتواند جان بیماری را نجات دهد، انگار جان تمامی بیماران را نجات داده است و هر کس یک شبانه روز از یک بیمار پرستاری کند، مقام او نزد پروردگارش به عرش خواهد رسید. جالب است بدانید که در ادیان مختلف نیز صحبت هایی درباره پرستاران شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه و فلسفه سفره سیزده بدر نوروز | سیزدهم فروردین

امروزه، در سراسر جهان روز ۱۲ ماه می که مطابق ۲۰ اردیبهشت می باشد را به پرستاران اختصاص داده اند تا بتوانند با برگزاری جشن ها، تنها بخش کوچکی از زحمات آن ها را مورد ستایش قرار دهند. در بسیاری از کشور های مختلف از جمله کشور های اروپایی، جشن های بسیار بزرگی برای پرستاران عزیز برگزار می گرد. در جشن های برگزار شده در روز پرستار، هدایایی نفیس به تمامی پرستاران پیش کش می گردد تا آن ها اشتیاق بیشتری نسبت به کار خود پیدا نمایند و از انتخاب خود خوشحال شوند.
جالب است بدانید که مقام شغلی پزشکان از پرستاران بالا تر می باشد؛ اما پزشکان برای چند لحظه کوتاه در کنار مریضان حضور دارند؛ اما پرستاران تمامی ساعات شبانه روز در کنار بیماران حضور دارند تا آن ها احساس بهتری داشته باشند و علاوه بر آن، پرستاران بتوانند در مواقع ضروری از بیماران مراقبت کنند. به همین دلیل، بر گزاری روز جهانی پرستار برای تشکر از این اقشار محترم جامعه بسیار مهم می باشد.

مزایای برگزاری جشن در روز جهانی پرستار

یکی از مهم ترین مراسم هایی که سبب شادی افراد می گردد، جشن می باشد. بر گزاری جشن به خصوص در مناسبت های مهم به خصوص روز پرستار، موجب می شود تا همه افراد شادمان بشوند و بتوانند برای چند ساعتی تمامی مشکلات خود را فراموش کنند و برای تشکر از تمامی پرستاران در جشن حاضر شوند و لذت ببرند. یکی دیگر از مزایای مهم برگزاری جشن در روز پرستار، آشنا شدن با تمامی پرستاران منطقه و پی بردن به زحمات آن ها می باشد. با شرکت در جشن های روز پرستار، می توانید با تمامی پرستاران شهر خود آشنا شوید و از آن ها نکاتی بیاموزید.

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم برگزاری جشن در روز جهانی پرستار، ارائه انگیزه بسیار زیاد به پرستاران می باشد. همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، شغل پرستاری یک حرفه بسیار دشوار و پر زحمت می باشد. به همین دلیل، می بایست با انجام فعالیت هایی همچون برگزاری جشن روز پرستار، به پرستاران عزیز و زحمتکش قوت قلب بدهیم و انرژی آن ها را افزایش دهیم تا بتوانیم بخش بسیار کوچکی از زحمات زیاد آن ها را جبران نماییم و با ارائه هدیه به آن ها، حسن نیت خود را ثابت نماییم.

برگزاری روز جهانی پرستار از چه زمانی آغاز شد؟

در بسیاری از مواقع ممکن است افراد با این سوال مواجه شده باشند که بر گزاری روز جهانی پرستار از چه زمانی آغاز شد؟ روز جهانی پرستاران ۱۲ ماه می است که سالگرد تولد یکی از مشهور ترین پرستاران جهان، یعنی فلورنس نایتیگل می باشد. فلورنس نایتیگل، یکی از برترین پرستاران جهان محسوب می شود که در علم پرستاری گام های بسیار بلندی را برداشت و در این حرفه، خدمت های بسیاری نمود. به همین دلیل، روز جهانی تمام پرستاران بر اساس تاریخ تولد فلورنس نایتیگل نام گذاری شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  18 دسامبر روز جهانی زبان عربی 1401

در سال ۱۹۷۴، در کشور فرانسه فردی به نام فلورنس نایتیگل که فارغ التحصیل در رشته پرستاری بود، همیشه تلاش می کرد تا بتواند علم مدرن را وارد پرستاری نماید. او در چندین سال تلاش و طی نمودن راه های بسیار زیادی، توانست علم مدرن را به همراه ترفند های جدید وارد علم پرستاری نماید تا پرستاران بتوانند با استفاده از آن ها، عملکرد بهتری داشته باشند و بتوانند در زمان کمتری، به بهبود حال بیماران کمک کنند. تا آن روز، هیچ کسی به دنبال کشف ترفند ها و روش های مدرن برای علم پرستاری نبود؛ اما جناب فلورنس توانست با کشف آن ها، گامی بلند در علم پرستاری بردارد و بتواند جان بیماران زیادی را نجات دهد. به همین دلیل، سالروز تولد جناب فلورنس نایتیگل را به عنوان روز جهانی پرستار معرفی نمودند.

روز جهانی پرستار در تاریخ شمسی چه روزی می باشد؟

 

روز جهانی پرستار

به دلیل متغیر بودن تاریخ شمسی، هر سال ۴ روز رخداد های تاریخ به عقب بر می گردند. در سال آینده که مطابق با ۱۴۰۲ می باشد، روز جهانی پرستار که ۱۲ ماه مه است، مطابق با ۲۰ اردیبهشت ماه می باشد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود از امروز تا ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ خود را آماده کنید تا بتوانید یک جشن بسیار خوبی برای پرستاران زحمت کش برگزار نمایید.

سخن پایانی

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، شغل پرستاری یکی از مهم ترین مشاغل می باشد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پرستاران توانسته اند در تمامی مشکلات اعم از جنگ ها، شیوع ویروس های خطرناک به ویژه کرونا و دیگر رخداد ها، جان تمامی بیماران را بدون هیچ منتی نجات دهند. به همین دلیل، برای آن که بتوانیم پرستاران را خوشحال نماییم و اشتیاق آن ها را نسبت به شغل پرستاری افزایش دهیم، می بایست تاریخ دقیق روز جهانی پرستار را بدانیم و برای سپاس و قدر دانی از آن ها، یک جشن بسیار خوب برگزار نماییم.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روز جهانی پرستار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روز جهانی پرستار در تاریخ شمسی چه روزی می باشد

امتیاز کاربر: ۳.۷۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا