لوازم خانگی

چای ساز استیل بهتره یا پیرکس؟|مقایسه چای ساز استیل و چای ساز پیرکس

چای ساز استیل بهتره یا پیرکس؟|مقايسه چای ساز استیل و چای ساز پیرکس، ویژگی های چای ساز خوب

در این مقاله چای ساز استیل و پیرکس را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد و امکانات و ویژگی های هر دو جنس را به صورت کامل بیان می کنیم، تا بتوانید انتخاب درست و راحت تری داشته باشید. چای ساز استیل و چای ساز پیرکس هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند، که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

چای ساز استیل

همانطور که از اسم این محصول مشخص است بدنه آن از جنس استیل می باشد. استفاده از چای ساز های استیل مزایا و معایبی دارد. تنها فرقی که چای سازهای استیل با دیگر چای ساز ها دارد به طراحی و جنس بدنه آن مربوط می شود.

چای ساز

چای ساز شیشه‌ای

چای ساز های شیشه ای از جنس شیشه می باشند و دارای یک در ظرف شیشه ای، فیلتر و یا صافی برای نگه داشتن گیاهان یا برگ های چای در زمان دم کردن مورد استفاده قرار می گیرد. چای ساز های شیشه ای دارای انواع مختلفی است، که از آنها برای دم کردن چای های کیسه ای و یا چای های باز استفاده می‌شود.

چای ساز های شیشه ای امکان دارد، که دو جداره باشند. این ویژگی موجب می شود، که چای برای مدت زمان بیشتری گرم نگه داشته شود. چای ساز شیشه ای به مصرف کنندگان خود اجازه می دهد، که در حین دم کشیدن چای را ببینند و رنگ و قوت چای خود را بررسی نمایند. همچنین برخلاف فلز یا پلاستیک، چای ساز های شیشه ای نمی تواند در چای طعمی را آزاد کند. شما می توانید به راحتی چای ساز های شیشه ای را تمیز کنید. این چای ساز ها معمولاً قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را نیز دارند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینی

چای ساز

مزایا و معایب چای ساز با جنس استیل

استفاده کردن از چای سازهای استیل مزایا و معایب خاص خود را دارد در ادامه مزایا و معایب چای ساز استیل را مورد بررسی قرار می دهیم:

مزایای چای ساز استیل

 • چون استیل ماده قوی می‌باشد، بنابراین چای ساز هایی که جنس استیل دارند بسیار بادوام خواهند بود.
 • چای ساز استیل در مقابل دماهای بسیار بالا مقاومت می‌کند و برای درست کردن و تهیه چای بسیار داغ مناسب خواهد بود.
 • استیل معمولا آسان و سریع تمیز می شود و معمولاً می توانید آنها را در ماشین ظرفشویی شستشو دهید.
 • چای ساز های استیل بر خلاف چای ساز های پلاستیکی بو یا طعمی به چای شما اضافه نخواهد کرد.

معایب چای ساز استیل

 • چای ساز استیل با سرعت زیاد سرد و گرم می‌شود. به همین دلیل رسیدن به دمای مناسب با استفاده از چای ساز استیل برای چای دشوار خواهد بود.
 • شما امکان مشاهده درون چای ساز با جنس استیل را نخواهید داشت. چای ساز های استیل سنگین تر از دیگر جنس ها بوده و حمل و نقل و جابجایی آنها سخت تر است. چون استیل ماده درجه یک محسوب می شود، نسبت به دیگر جنس ها مثل شیشه و پلاستیک گران تر خواهد بود.

مزایا و معایب چای سازهای شیشه‌ای

در این بخش به مزایا و معایب چای ساز های شیشه ای می پردازیم و به شما کمک می‌کنیم، که این چای ساز را به صورت کامل ارزیابی کنید.

مزایای چای ساز شیشه‌ای

 • وقتی از چای ساز شیشه ای استفاده می کنید، می توانید درون آن را ببینید و این قابلیت موجب می شود، که فرایند دم کردن چای ساده تر شود. چون می‌‌توانید رنگ و قوت چای خود را مشاهده کنید.
 • چای ساز هایی که از جنس شیشه هستند بو یا طعم خاصی را به چای نخواهند داد.
 • تمیز کردن چای ساز هایی که از جنس شیشه هستند، بسیار آسان و راحت می باشد و شما می توانید بدون هیچ نگرانی آنها را درون ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار دهید.
 • شیشه قابل بازیافت بوده و یک ماده سازگار با محیط زیست محسوب می شود.

معایب چای ساز شیشه‌ای

 • چای ساز های شیشه‌ای بسیار حساس و ظریف هستند و به همین دلیل به راحتی آسیب دیده و احتمال شکستن آنها وجود دارد. احتمال آسیب دیدن آنها در صورت استفاده نادرست بیشتر خواهد بود.
 • در دماهای بیشتر ممکن است که چای ساز شیشه شما ترک بخورد.
 • وقتی از چای ساز شیشه ای استفاده می شود چای شما فوری خنک خواهد شد. چون به خوبی عایق کاری نمی کند.
 • در مقایسه با دیگر جنس ها چای ساز شیشه ای بیشتر نیاز به تعویض پیدا می کند.
حتما بخوانید:   مزایا و معایب استفاده از میز تلویزیون دیواری | انواع مختلف میز تلویزیون دیواری

چای ساز

مقایسه چای ساز استیل و چای ساز شیشه‌ای

در این بخش قصد داریم، که چای ساز های شیشه ای و استیل را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم. این مقایسه به انتخاب مناسب شما کمک شایانی خواهد کرد. شما باید با توجه به کاربرد شخصی و اولویت خودتان چای ساز مناسب را انتخاب نمایید.

مقایسه چای ساز شیشه ای و چای ساز استیل از لحاظ مقاومتی که در برابر حرارت دارند

چای ساز های شیشه ای و چای سازهای استیل هر دو در برابر حرارت مقاوم می باشند. اما می توان گفت، که چای ساز هایی که از جنس استیل هستند، نسبت به شیشه می توانند دمای بالاتری را تحمل کنند. با توجه به اینکه چای در دماهای بالاتر تهیه می‌گردد. بنابراین چای ساز استیل بهتر خواهد بود.

مقایسه چای ساز شیشه ای و جای ساز استیل از لحاظ قابلیت دید

اگر برای دم کردن چای از چای ساز های شیشه ای استفاده کنید، می توانید درون آن را ببینید و به نحوه دم کشیدن چای نظارت داشته باشید. اما در چای سازهای استیل، امکان مشاهده درون آنها وجود ندارد. بنابراین شما نمی توانید در حین دم کشیدن چای را ببینید.

مقایسه چای ساز های شیشه ای و استیل از لحاظ دوام

استیل نسبت به شیشه محکم تر بوده و بنابراین دوام بیشتری خواهند داشت. اما چای ساز هایی که از جنس شیشه هستند، آسیب پذیر تر بوده و در معرض شکستگی قرار می گیرند. در حین استفاده از چای ساز های شیشه ای باید احتیاط بیشتری کنید.

مقایسه چای ساز شیشه ای و چای ساز استیل از لحاظ انتقال طعم

هم شیشه و هم استیل طعم و بوی خاصی را به چای شما نخواهد داد و طعم طبیعی چای در هر دو جنس حفظ خواهد شد. بنابراین از لحاظ انتقال طعم این دو چای ساز با یکدیگر تفاوتی ندارند. اما چای ساز هایی که از جنس پلاستیک هستند ممکن است، که طعم و بوی خاصی را به چای منتقل کنند.

مقایسه چای ساز شیشه ای و استیل از لحاظ قیمت و سازگاری با محیط زیست

اگر بخواهیم چای ساز های شیشه ای و چای سازهای استیل را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه کنیم، می‌توانیم این‌گونه بیان کنیم، که چون استیل یک ماده گران قیمت تر است، بنابراین چای سازهایی که از جنس استیل هستند در مقایسه با چای ساز هایی که از جنس شیشه می‌باشند، گران تر خواهد بود.

چای ساز هایی که از جنس شیشه هستند در مقایسه با چای ساز هایی که از استیل هستند، سازگارتر با محیط زیست می باشند. چون شیشه قابل بازیافت می باشد.

حتما بخوانید:   نحوه جرم گیری بخارشو|آموزش رسوب گیری بخارشو

نکات مهم برای خرید چای ساز مناسب

امروزه با توجه به اینکه چای ساز های برقی سرعت بیشتری دارند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. اگر قصد دارید چای ساز خریداری کنید، در ادامه به نکات مهمی می پردازیم، که در زمان خرید چای ساز باید آنها را مد نظر داشته باشید:

 • از جمله عواملی که در طعم و مزه چای شما تاثیر گذار است، جنس چای ساز می باشد. هیچ ‌کس دوست ندارد، که وقتی چای می خورد در روی چای چربی و جرم دیده شود. جرم سطح چای هم به آبی که استفاده می‌کنید بستگی دارد و هم به جنس دستگاه چای ساز شما نیز ارتباط دارد. تا جایی که امکان دارد حرارت درون چای ساز نباید به بدنه آن منتقل گردد.
 • با توجه به تعداد اعضای خانواده خود و مقدار مصرف چای، باید چای ساز مناسب را انتخاب کنید. برخی از چای سازها ظرفیت بالاتری دارند. ظرفیت برخی از چای سازها بسیار محدود است.
 • دسته بدنه چای ساز بهتر است از جنسی باشد، که به راحتی گرم و داغ نگردد و بتواند حداکثر وزن چای ساز را تحمل نماید. چنانچه جنس دسته نگهدارنده مناسب نباشد، در زمان کم آسیب خواهد دید و احتمال شکستگی آن نیز وجود دارد.
 • از دیگر نکات مهمی که در زمان خرید چای ساز باید به آن توجه داشته باشید، میزان مصرف برق این دستگاه می باشد. در صورتی که مصرف برق این دستگاه زیاد باشد، هزینه برق مصرفی شما افزایش پیدا خواهد کرد.
 • در صورتی که انتخاب شما جنس استیل است دقت کنید، که ضد رسوب و ضد زنگ باشد. در غیر اینصورت بر روی سطح چای خود چربی و جرم مشاهده خواهید کرد. برخی مواقع لازم است، که چای ساز استیل خود را با استفاده از آب سرد و سرکه با دقت مورد شستشو قرار دهید، تا کمتر با این مشکلات روبرو شوید.
 • چای سازی را انتخاب کنید، که دارای فیلتر داخل قوری و فیلتر آب باشد.
 • در زمان انتخاب چای ساز به قسمت فرورفتگی ته کتری دقت کنید. چون از قسمت های مهم چای ساز می باشد. این ناحیه رسانای دستگاه بوده و برق به آن متصل می شود و حرارت لازم تولید می گردد. رسانای چای ساز باید فلزی باشد. رسانا هایی که از جنس پلاستیک هستند، کیفیت خوبی ندارند و آب در مدت زمان طولانی تری به نقطه جوش می رسد.

00000000000999999

31

 

چای ساز استیل بهتره یا پیرکس؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقایسه چای ساز استیل و پیرکس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا