خدمات ساختمان

راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه | ایده های ناب برای خانه های کوچک

قطعا همه ما تمایل داریم که در خانه های بزرگ زندگی کنیم و چنانچه این امکان برای شما وجود نداشته باشد تلاش می‌کنیم تا ایده‌هایی را پیاده کنیم که فضای خانه بزرگتر نشان داده شود. افزایش قیمت مسکن و از طرفی افزایش جمعیت باعث می شود که بیشتر افراد از داشتن خانه مورد علاقه خود محروم باشند. برای آنکه خانه‌های کوچک و نقلی فضای بزرگتری را نشان دهند ایده هایی وجود دارد که می‌توان با انجام دکوراسیون خاص و چیدمان منزل این کار را انجام داد. دکوراسیون فضای خانه های کوچک با پیاده کردن چند ایده کم هزینه و ساده بسیار شیک و زیبا می شود.

استفاده از رنگ روشن برای دیوارها جهت بزرگتر نشان دادن خانه

حتما می دانید که رنگ ها چقدر در چیدمان منزل نقش بسزایی ایفا می کنند. وقتی که در دکوراسیون یک خانه از رنگ تیره روی دیوارهای آن استفاده شود فضا نیز کوچکتر به نظر خواهد رسید ولی استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن مثل سفید استخوانی، کرم و طوسی می‌تواند فضای کوچک خانه شما را دلبازتر نشان دهد. طراحی فضای کوچک خانه باید طوری انجام شود که احساس صمیمیت و امنیت به شما القا شده و هوا و نور هم به خوبی در آن جریان داشته باشد.

استفاده از آینه و شیشه جهت بزرگ نشان دادن فضای خانه

استفاده کردن از آینه و شیشه در چیدمان منزل می تواند باعث شود که انعکاس نور داخل خانه بیشتر گردد. بنابراین چنانچه خانه شما دارای پنجره می باشد تلاش کنید که در طول روز پرده های آن را کنار بزنید تا نور به خانه بتابد. همچنین می توانید روشنایی چراغ ها را بیشتر کنید. راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه| ایده های ناب برای خانه های کوچکعلاوه بر آن از شیشه می توانید در دکوراسیون خانه و تزیین آن استفاده نمایید. این روش سریع ترین و راحت ترین راهکار در چیدمان خانه های نقلی می باشد. به عنوان مثال قرار دادن آینه تمام قد روی دیوار اصلی خانه می تواند فضایی بزرگتر و دلبازتر ایجاد کند.

یکسان بودن رنگ قسمت‌های مختلف خانه

چنانچه خانه شما دارای فضای کوچکی می‌ باشد بهتر است به سراغ الگوهای تک رنگی بروید. این ایده به آن معنا می باشد که شما از یک رنگ ثابت و یکدست برای پرده ها، فرش، کفپوش، دیوار و … استفاده کنید. با انجام این کار می توانید موجب شوید تا فضای خانه شما بزرگتر به نظر برسد. الگوی تک رنگی در خانه های کوچک بسیار کاربردی بوده و به زیبایی خانه اضافه می‌کند.

استفاده از مبلمان و چند کاربرد

هنگامی که فضای کافی جهت قرار دادن وسایل خانه خود را ندارید بهتر است از لوازمی در فضا استفاده کنید که بتواند برای شما کاربردی باشد. یکی از این وسایل مبلمان است که کمک می کند نیاز شما به مبل، تخت و … رفع شده و در عین حال فضای خالی زیادی نیز در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال می توانید یک کمد یا صندوق را در پذیرایی قرار داده و لوازم اضافی خود را داخل آن نگه دارید و یا آنکه از مبلهای تخت شو استفاده کنید. همچنین در آشپزخانه هم می‌توانید از مدل جزیره استفاده نمایید تا علاوه بر زیبایی، کارکرد میز پذیرایی هم برای شما داشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر ست کنترل پمپ آب در تأسیسات | معرفی ست کنترل پمپ آب

ایجاد فضای خالی در خانه های نقلی جهت بزرگتر نشان دادن فضا

در خانه‌های کوچک همیشه به دنبال ایجاد فضای خالی باشید تا دلبازتر نشان داده شود. به عنوان مثال می توانید تلویزیون را روی دیوار نصب نمایید تا فضای کمی در خانه اشغال گردد و همچنین هزینه اضافی هم بابت خرید میز پرداخت نخواهید کرد. استفاده از مبلمان ال می‌تواند باعث شود که از فضا حداکثر استفاده را داشته باشید. همچنین با درست کردن کمد در راهروها و اتاق‌ها می‌توانید وسایل بلااستفاده را داخل آنها قرار دهید و آنها را ساماندهی کنید.

ایجاد طرح‌های عمودی روی دیوار جهت بزرگتر نشان دادن فضا

استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌ های عمودی می‌تواند کمک کند تا سقف خانه بلندتر نشان داده شود و خانه بزرگتر جلوه کند. علاوه بر آن استفاده از پرده های بلند که از بالاترین نقطه سقف تا کف را می تواند پوشش دهد به بزرگتر نشان دادن فضای خانه کمک قابل توجهی می کند.

استفاده از طرح منحنی برای بزرگتر جلوه دادن خانه

یک طراح دکوراسیون معمولاً برای طراحی کردن فضای کوچک استفاده از طرح‌های گرد و منحنی را پیشنهاد می‌دهد زیرا این طرح‌ ها باعث ایجاد فضایی بزرگتر و بدون زاویه در خانه می‌شوند. زاویه‌ های بسته می‌تواند محیط را کوچکتر نشان دهد و در فضای کوچک چنانچه دقت کرده باشید مشاهده می‌کنید که خط‌های مستقیم زیادی به چشم می‌خورد. این خط‌ها می‌توانند ایجاد زوایای تند کنند و خانه را کوچکتر نشان دهند. به همین خاطر استفاده از پرده جهت پوشش دادن زاویه می تواند گزینه مناسبی باشد. استفاده از پارچه هلالی شکل باعث می شود که چهارچوب دیوارها کمتر به چشم بخورد. برای ایجاد طرح های گرد و منحنی در خانه می توانید به سراغ فرش و یا بالش های منحنی بروید. همچنین قرار دادن میز و مبلمان گرد و منحنی می تواند به بزرگتر جلوه دادن فضای کوچک خانه شما کمک زیادی کند.

استفاده از رنگ روشن در سقف جهت بزرگتر نشان دادن خانه

استفاده نمودن از دیوارهای سفید و روشن در دکوراسیون خانه های کوچک می تواند باعث شود که خانه جلوه بزرگ تری پیدا کند اما برای رنگ سقف این موضوع برعکس است و استفاده از رنگ های تیره می تواند به بلندتر نشان دادن ارتفاع خانه کمک کند. راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه| ایده های ناب برای خانه های کوچکدر واقع رنگ تیره سقف این تصور را ایجاد می کند که سقف خانه بسیار بلند و عمیق می باشد.

استفاده از کفپوش یکسان و یکدست

همیشه هماهنگی و هم رنگی در خانه های کوچک باعث می شود که جلوه بزرگتری به آن داده شود. بنابراین پوشاندن کف همه اتاق ها و فضاها در خانه های کوچک از یک کفپوش یکدست می‌تواند فضای بزرگتری به خانه شما بدهد. برای مثال همه اتاق ها را بهتر است کفپوش چوبی و یا پارکت یا سرامیک کنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از مبلمان رنگ روشن

مبلمان در دکوراسیون خانه یکی از اجزای اصلی و اساسی به شمار می آید. رنگ مبلمان هم می‌تواند در چیدمان خانه های نقلی نقش مهمی داشته باشد. استفاده از مبلمان راحت و نرم با رنگ روشن می تواند احساس آرامش را در خانه بیشتر کرده و نور بیشتری نیز در فضا منعکس کند و به همین خاطر جلوه بزرگتری به فضای نقلی خانه شما می دهد. بنابراین بهتر است از مبلمان با رنگ روشن برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع قفل درب ضد سرقت و مدل های مختلف آن | نصب و تعمیر قفل درب ضد سرقت

استفاده از اکسسوری

برای اینکه فضای خانه شما بزرگتر به نظر برسد بهتر است که همیشه مرتب و منظم باشد. به این منظور می توانید از اکسسوری هایی که در نظم دهنده هستند استفاده کنید. به عنوان مثال قفسه های دیوارکوب می‌توانند به شما کمک کنند تا از فضای کوچک خانه خود استفاده بهینه‌ ای ببرید. همچنین می توانید یک دیوار در خانه خود را از بالا تا پایین مثل طاقچه قدیمی قفسه بندی کرده و به این کار اختصاص دهید.

افزایش روشنایی خانه جهت بزرگ جلوه دادن آن

به منظور روشن کردن خانه های نقلی که دارای فضای کوچک می باشند بهتر است لامپ ال ای دی استفاده کنید و به جای رنگ های نارنجی و زرد از رنگ مهتابی و روشن استفاده نمایید. استفاده از نور مخفی در زیر کابینت و یا سقف می تواند به بزرگتر نشان دادن فضا و همچنین روشنایی بیشتر آن کمک کند. به کار بردن لامپ های ایستاده و جدولی در کنار اتاق هم نور بیشتری به خانه می بخشد.

حذف کردن درب های اضافی

خیلی از درب هایی که در خانه وجود دارد در واقع اضافی هستند و به کوچکتر جلوه دادن فضا منجر می‌شود. بنابراین بهتر است درب هایی که غیر ضروری می باشند مثل درب اتاق نشیمن و یا ناهارخوری را حذف کنید تا دید یکدستی در خانه ایجاد شود. بهتر است فقط اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی دارای درب باشند.

نکاتی اساسی برای طراحی فضای خانه های کوچک

  • دکوراسیون داخلی خانه های کوچک باید طوری باشد که احساس صمیمیت و امنیت را القا کرده و هوا و نور خوبی هم در آن جریان داشته باشد.
  • وقتی که دیوار خانه رنگ تیره داشته باشد بنابراین فضا هم کوچک تر به نظر می رسد.
  • در چیدمان منزل خود از آینه و شیشه کمک بگیرید تا نور در فضا انعکاس پیدا کند.
  • چنانچه خانه کوچکی دارید بهتر است به سراغ الگوهای تک رنگی بروید تا خانه جلوه بزرگتری پیدا کند.
  • وقتی که فضای کافی جهت قرار دادن لوازم خود را ندارید بهتر است از لوازمی که به ایجاد فضای خالی در خانه شما کمک می‌کنند استفاده نمایید.

راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه| ایده های ناب برای خانه های کوچک

  • در چیدمان منزل خود به دنبال ایجاد فضای خالی باشید تا دلبازتر نشان داده شود.
  • استفاده از طرح های عمودی می تواند سقف خانه را بلندتر نشان داده و به بزرگتر جلوه دادن آن کمک کند.
  • همیشه خانه خود را مرتب و منظم نگه دارید زیرا به هم ریخته بودن و شلوغ بودن خانه می تواند باعث کوچک نشان دادن آن نیز شود.
  • استفاده از طرح های گرد و منحنی نیز برای خانه های کوچک پیشنهاد می شود.
  • در خانه های نقلی سقف باید رنگ تیره تری داشته باشد تا بلند تر به نظر برسد.

کلام آخر

طراحی فضای خانه های کوچک باید طوری باشد که بتواند احساس صمیمیت و امنیت را القا کرده و نور و هوا به خوبی در آن جریان داشته باشد. طراحی در دکوراسیون خانه های نقلی بستگی به سلیقه شما نیز دارد اما اصول مهم چنانچه رعایت شود می تواند کمک کند تا فضای خانه شما بزرگتر جلوه کند. دکوراسیون در خانه های کوچک باید طوری باشد که علاوه بر کم هزینه بودن بتوان بیشترین استفاده را از فضای آن داشت.

راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهکارهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه، ایده های ناب برای خانه های کوچک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا