خدمات ساختمان

دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

یکی از کارهایی که برای ساختمان انجام می شود بازسازی لوکس و لاکچری است که بیشتر مردم رویایی انجام دادن آن را دارند. خانه ها از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی را به خود دیده است و این تغییرات تنها به متریال استفاده شده در آن محدود نمی شود بلکه پلان و طراحی ساختمان هم بسیار تغییر کرده است. تغییرات خلاقانه در طراحی ساختمان اهمیت بازسازی آن را افزایش می دهد و افراد را به این هنر علاقه مند می کند.

بازسازی لوکس و لاکچری در ساختمان

یکی از انواع بازسازی ها، بازسازی لوکس ساختمان می باشد. در بازسازی لوکس ساختمان با متریال خاص و طراحی شیک می توانید قطعه های معمولی مانند پریز، درب چوبی، سرامیک و یا … را به محصولی لوکس و با جزئیات شاخص تبدیل کنید. بازسازی لاکچری و هدف آن، بررسی نکات مربوط به بازسازی، صرفه جویی در هزینه ها، اجزای مختلف خانه و بازسازی لوکس آنها، نکاتی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

تفاوت بازسازی عادی و بازسازی لوکس در چیست؟

اگر بخواهیم در مورد تفاوت بازسازی لوکس و بازسازی عادی صحبت کنیم می توانیم آنها را به دو دسته تقسیم کنیم.

 1. نوع متریال استفاده شده
 2. نوع طراحی

در ادامه تفاوت این دو را توضیح می دهیم تا بتوانید انتخابی درست و آگاهانه داشته باشید.

نوع طراحی در بازسازی

در طراحی لوکس جزئیات و ظرافت کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و جزئیات در کار با عمق بیشتری اعمال می شود. برعکس آن در بازسازی عادی و اقتصادی، طراحی‌ها معمولی و ساده هستند و جزئیات زیاد در آن ها نقشی ندارد.دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری اگر خواهان اجرای طراحی لوکس در منزل خود هستید حتماً باید از طراحان ماهر در بازسازی لوکس کمک بگیرید.

نوع مصالح و متریال

نوع مصالح و متریالی که در بازسازی منزل مورد استفاده قرار می گیرد، عامل مهمی محسوب می شود. تصور کنید بخواهید برای بازسازی کردن کاشی و سرامیک از متریال معمولی و با کیفیت متوسط کمک بگیرید. قیمت محصولات بسیار باکیفیت تر و لوکس تر نسبت به مصالح معمولی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد گران تر می باشد. اجرتی هم که برای نصب کاشی و سرامیک های لوکس گرفته می شود نسبت به مصالح معمولی بیشتر است.

حتما بخوانید:   بهترین روش برای نصب ناودان خانه چیست؟

تفاوت بازسازی لاکچری و عادی با ذکر یک مثال

برای آن که اختلاف قیمت بین دو کار لاکچری و عادی را درک کنید، لازم است یک منزل ۷۰ متری را تصور کنید. بازسازی معمولی این خانه را اگر بخواهیم متری سه تا چهار میلیون در نظر بگیریم، برای بازسازی لوکس همین مساحت باید متری شش میلیون تومان هزینه کنیم. یعنی تقریباً برای بازسازی لوکس هر ساختمانی باید حدوداً دو برابر نسبت به بازسازی عادی هزینه شود.

هدف از بازسازی لوکس ساختمان چیست؟

هدف از بازسازی کردن ساختمان به صورت لوکس اهمیت بسیار زیادی دارد. یعنی باید ابتدا پاسخ این سوال را بدهید که آیا خودتان قصد سکونت در منزل را دارید و یا می خواهید آن را بفروشید. اگر قصد فروش ساختمان را دارید، باید بیشتر روی کابینت ها، کف و سرویس بهداشتی تمرکز کنید تا فضای ساختمان جلوه بهتری داشته باشد اما باز هم سلیقه شما در اولویت قرار می گیرد. حتی می‌توانید نورپردازی های بسیار زیبا در اتاق خواب انجام دهید.

بازسازی لوکس را در کدام سبک از دکوراسیون می توان اجرا کرد؟

موضوع مهم دیگری که در بازسازی ساختمان اهمیت دارد، انتخاب نوع سبک دکوراسیون می باشد. قبل از آنکه بازسازی لوکس را شروع کنید باید در مورد سبکی که می خواهید طراحی شود تصمیم درستی بگیرید. باید بدانید که سبک مدرن می‌خواهید یا کلاسیک و یا نئوکلاسیک. دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچریهر سه سبک را می‌توان به صورت بازسازی عادی و یا بازسازی لوکس اجرا کرد. شاید شنیده باشید که طراحی های بازسازی لوکس فقط در سبک کلاسیک امکان پذیر است اما این تصور کاملا اشتباه است.

چگونه می توانیم در هزینه بازسازی لوکس ساختمان صرفه جویی کنیم؟

با توجه به گرانی های اخیر گاهی اوقات مجبور می‌شوید که در هزینه ها صرفه جویی کنید و ممکن است بخشی از بازسازی را انجام ندهید. حال سوال این است که بهتر است از کدام قسمت صرف نظر و چشم پوشی کنید و کدام بخش ها را باید حتما انجام دهید؟ در ادامه مواردی را بیان کردیم که با انجام آنها می توانید در بازسازی و هزینه های مربوط به آن صرفه جویی کنید.

 • می توانید دیوارها را رنگ آمیزی کنید و فقط یک طرف دیوار را به وسیله کاغذ دیواری بسیار شیک و لوکس بپوشانید.
 • بهتر است به جای هزینه های اضافی که معمولاً در بازسازی لوکس صورت می گیرد، بیشترین سرمایه گذاری خود را روی متریال کف ساختمان انجام دهید. زیرا کف منزل بیشتر به چشم می آید.
 • تجهیزات آشپزخانه، سرویس بهداشتی و لوستر از المان های مهمی هستند که لازم است روی آنها بیشتر کار شود اما مکانی مثل حمام که کمتر مورد توجه قرار می گیرد نیازی به هزینه زیاد و انجام طراحی با ظرافت و جزئیات ندارد.
حتما بخوانید:   بیده توالت فرنگی چیست؟

بازسازی لوکس در کدام قسمت های منزل انجام می شود؟

در ادامه مطلب به بررسی جزئیات طرح بازسازی لاکچری در بخشهای مختلف خانه می پردازیم. قسمت هایی از خانه را که قصد داریم بازسازی لوکس در آنجا انجام دهیم عبارتند از:

 • آشپزخانه
 • حمام
 • سرویس بهداشتی
 • نورپردازی
 • درب و پنجره
 • دیوارها و سقف
 • اتاق ها

بازسازی لاکچری آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمتهای خانه آشپزخانه می باشد که کابینت در آن نقش اساسی را ایفا می کند. بعد از کابینت باید به کف آشپزخانه اهمیت داده شود. هرچقدر کاشی و سرامیکی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است بزرگتر باشد درزهای کمتری دارد و کار جلوه لاکچری تر و زیباتری خواهد داشت. در مورد حمام و سرویس بهداشتی هم همین مسئله صدق می کند. به طور مثال کاشی هایی با ابعاد ۸۰ در ۸۰ و کاشی های بین کابینت با ابعاد ۶۰ در ۲۴۰ نسبت به استاندارد کاشی ها که در بازسازی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار شیک تر و زیبا تر به نظر می رسد. صفحه کابینتی که در آن از سنگ طبیعی و یک تکه استفاده شده باشد باعث جذاب شدن و شیک شدن کابینت خواهد شد.

بازسازی لاکچری سرویس بهداشتی

بهتر است برای بازسازی سرویس بهداشتی همه شیرآلات و تجهیزات مربوط به آن از نوع توکار باشد. فلاش تانک یا وال هنگ در هر دو توالت ایرانی و فرنگی قابل اجرا می باشد. از طرفی می توان با این اجرا تعداد کاشی های روی دیوار را افزایش داد که باعث زیباتر شدن کار خواهد شد و فقط یک دکمه بر روی دیوار کار می شود. البته لازم به ذکر است قیمت این نوع فلش تانک نسبت به نوع معمولی ۵۰ درصد گران تر است.

بازسازی لاکچری حمام

حمام را می‌توان با روشویی که از سنگهای کورین یا طبیعی ساخته شده است بسیار زیبا و چشم نواز کرد. همچنین نورپردازی روی آینه و رنگ های پولیشی، شیرآلات چشمی، کابین های بدون فریم، وان جکوزی و سرامیک نانو آبگریز همه از مواردی هستند که می توان در یک حمام لاکچری از آنها استفاده کرد. از چوب های ترمو می توان به عنوان جایگزینی برای سرامیک استفاده کرد و شیرآلات توکار و لوکس می تواند زیبایی حمام را چندین برابر کند. مواردی که نام بردیم از مهمترین عناصری هستند که در یک حمام شیک به کار برده می شود.

نورپردازی در بازسازی لاکچری

از معجزه نورهای مخفی و نورپردازی در بازسازی ساختمان نباید غافل شد. امروزه دیگر کمتر از لامپ های هالوژن استفاده می شود. پنجره های بزرگ که دارای سیستم برق هوشمند می باشند از عناصر لوکس و مهم نورپردازی منزل به شمار می آیند. این پنجره ها قابلیت تنظیم نور پردازی دارند.

حتما بخوانید:   نحوه نصب روشویی | انواع مدل های روشویی

بازسازی لوکس دیوارها و سقف

انواع مختلف کاغذ دیواری با قیمت های متنوع در بازار وجود دارد. معمولاً کاغذ دیواری های معمولی نسبت به کاغذ دیواری های لوکس و لاکچری بسیار ارزان قیمت تر هستند. کاغذ دیواری هایی در بازار وجود دارند که در مقابل نور تغییر رنگ می دهند و زیبایی خیره کننده ای را به محیط منزل شما می دهند. یکی دیگر از عوامل لوکس شدن فضای خانه شما سقف ها می باشد. بهتر است به جای سقف های قدیمی از سقف کاذب و کناف استفاده کنید. کناف ها دارای طرح‌های متنوعی می باشند و می توانند زیبایی خانه شما را چندین برابر کنند.

بازسازی درب و پنجره

درب های ضد سرقت از نوع معمولی مانند دیگر متریال به کار برده شده در ساختمان، قیمتی بسیار پایین تر از درب هایی با طرح لاکچری دارند. در واقع می توان گفت درب های لاکچری حدوداً ۴ برابر نسبت به درب های معمولی گرانتر هستند. پنجره های دوجداره از جنس آلومینیومی دارای رنگ های مختلفی می باشند و به جای پنجره های پی وی سی در بازسازی های لاکچری استفاده می شوند. قیمت این نوع پنجره ها هم نسبت به پنجره پی وی سی ۴۰ درصد بیشتر است.

نکات مهم قبل از بازسازی منزل

قبل از آن که اقدام به بازسازی منزل خود کنید نکات مهمی را باید مورد توجه قرار دهید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 • قبل از اجرای بازسازی منزل تحقیق کافی در مورد متریال به کار برده شده در ساختمان انجام دهید و قیمت آنها را نسبت به بودجه خود بسنجید.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

 • انتخاب جنس و رنگ متریال می تواند حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بر روی قیمت و هزینه تمام شده تاثیر گذار باشد.
 • یک طراح حرفه ای می تواند با هزینه های بسیار مناسب، ظاهری لوکس و لاکچری به منزل شما بدهد. پس سعی کنید بازسازی منزل خود را به افراد با تجربه و ماهر بسپارید.

کلام آخر

بازسازی منزل از اقداماتی است که بیشتر افراد دوست دارند آن را انجام دهند تا خانه ای شیک و لوکس داشته باشند. اینکه کدام قسمت خانه را بازسازی کنید، بستگی به سلیقه شما و بودجه و شرایطتان دارد. در همه مراحل باید دقت کنید بازسازی منزل خود را به صورت اصولی و درست انجام دهید تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری کنید. کارشناسان ایبک امداد آماده اند تا در زمینه بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی به شما عزیزان مشاوره دهند.

98989

31

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا