تعمیراتتعمیرات یخچال

دلیل کار نکردن فن یخچال ال جی چیست؟

آموزش کامل عیب یابی و تعمیر فن یخچال فریزر ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

حتما تا به امروز متوجه شده اید که یخچال ال جی در میان خانواده های ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار است، این یخچال در خانه های ایرانی زیاد دیده می شود پس طبیعی خواهد بود که خرابی های متعددی هم از آن به گوش برسد، این گزارش های خرابی نشانه کیفیت بد این محصول نیست، یخچال های ال جی در کیفیت و ساخت بی نظیر هستند، اما همانطور که گفته شد تعداد زیاد آن باعث به چشم آمدن این ایراد های کوچک می شود، یکی از ایرادهایی که در یخچال ال جی دیده می شود کار نکردن فن یخچال ال جی است، در این مقاله از تیم ایبک امداد به سراغ بررسی کار نکردن فن یخچال ال جی رفتیم و این موضوع را به صورت تخصصی برایتان بررسی خواهیم کرد.

اگر شما هم یخچال فریزر ال جی داشته باشید ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که یخچال شما دیگر مانند گذشته نمی تواند مواد غذایی را خنک کند، این مورد می تواند دلیل های زیادی داشته باشد، اما یک از عواملی که می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود کار نکردن فن یخچال شماست، اما اینکه فن یخچال دقیقا چه موردی دارد باید آن را بررسی کنید که در ادامه به شرح این موضوع خواهیم پرداخت.

خرابی و از کار نکردن فن یخچال ال جی می تواند دلیل های زیادی داشته باشد، اما دو عبت اصلی برای این موضوع وجود دارد، علت اول که همیشه درباره آن صحبت کردیم نوسانات برق شهری است، علت دوم هم که می تواند باعث بروز این مشکل شود گرد و خاک بر روی فن است که باعث اختلال در فعالیت فن یخچال شما می شود، در ادامه این موارد را برایتان شرح خواهیم داد.

فن یخچال ال جی

دلیل کار نکردن فن یخچال ال جی چیست؟

همانطور که در گذشته صحبت کردیم یکی از با ارزش ترین وسایل آشپزخانه یخچال است، یخچال هم از نظر هزینه با ارزش است هم از نظر فعالیتی که برای شما انجام می دهد، اگر یخچال نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد بدون شک باعث خرابی مواد غذایی شما خواهد شد، پس در این حالت اگر فن یخچال نتواند به درستی عمل کند باعث خرابی مواد غذایی شما خواهد شد و هم از نظر هزینه برایتان مناسب نیست و هم می تواند باعث صدمه های شدید به سلامتی شما شود.

اگر یخچال شما از برند ال جی است و و درون یخچال به درستی سرد نیست و گرما احساس می کنید می تواند نشانه خرابی فن یخچال شما باشد، در بحث خنک نشدن فن همیشه متهم ردیف اول را فن یخچال می نامیم.

انواع فن یخچال ال جی

حال که دانستیم خرابی و مشکلات فن می تواند چه پیامدهایی داشته باشد به سراغ انواع فن خواهیم رفت و برای شما انواع آن را شرح خواهیم داد.

 • فن کندانسور یخچال
 • فن اواپراتور یخچال
 • فن کمپرسور یخچال
 • فن داخلی یخچال
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

حال با چهار نوع فن آشنا شدید، هر کدام از این فن ها در صورتی که به درستی عمل نکنند می تواند باعث عملکرد نامناسب یخچال شما شود.

دلایل از کار افتادن فن به همراه راه حل آن

همانطور که آشنا شدید وجود خرابی و یا مشکل در قسمت فن کندانسور یخچال، فن کمپرسور یخچال، فن اواپراتور یخچال و در آخر هم فن داخلی یخچال می تواند باعث افزایش دمای یخچال و مشکلات دیگر در یخچال شوند که در ادامه هر کدام را برایتان بصورت جداگانه شرح خواهیم داد.

از کار افتادن فن کندانسور یخچال ال جی

فن کندانسور یخچال اگر نتواند فعالیت خود را به درستی انجام دهد باعث افزایش افزایش دمای یخچال می شود و از سمتی دمای کمپرسور دستگاه نیز به شدت بالا خواهد رفت، در محصولات جدید شرکت ال جی این فن وظیفه خنک کردن کمپرسور یخچال را بر عهده دارد و معمولا در پایین یعنی قسمت زیرین دستگاه شما تعریف شده که در مجاورت کمپرسور قرار گیرد، با شروع کار فن جریان هوا به سمت کمپرسور آغاز می شود و با اینکار باعث خنک شدن این قسمت خواهد شد.

فن یخچال ال جی

نشانه خرابی فن کندانسور یخچال ال جی چیست؟

لازم است بدانید فن کندانسور درست هم زمان با فعالیت فن های کمپرسور و اواپراتور شروع به کار می کند، اما برای اینکه متوجه بشیم مشکل از فن کندانسور است باید به موارد زیر دقت کنیم.

 • یخچال های جدید ال جی صدای کمی دارند و اگر در هنگام کار صدای زیاد شندید نشانه خرابی فن کندانسور است
 • خنک نشدن هوای داخل یخچال
 • روشن خاموش شدن تند تند یخچال
 • شنیدن صدای عجیب تق تق از داخل کندانسور
 • از درون یخچال بوی سوختگی احساس می شود

برای چک کردن فن کندانسور ابتدا برق یخچال را بصورت کامل قطع کنید، حال از قسمت پشتی یخچال به دنبال فن کندانسور بروید، اگر گرد و خاک گرفته بود سعی کنید آن تمیز کنید، با استفاده از مسواک می توانید اینکار را انجام دهید، در این حالت معمولا مشکل حل می شود، اما اگر مشکل ادامه داشت به سراغ بررسی تیغه های فن کندانسور بروید و آن ها را بررسی کنید که ممکن است ظاهر خود را از دست داده باشند.

از کار افتادن فن کمپرسور یخچال ال جی

قسمت دیگری که می تواند برای شما دردسر ساز شود خرابی در فن کمپرسور یخچال ال جی است، برای تست کردن فن کمپرسور باید ابتدا دستگاه را کامل از برق جدا نمایید، به سراغ کمپرسور یخچال بروید، همانطور که قبلا گفته شد فن کمپرسور در نزدیکی خود کمپرسور قرار دارد و همانطور هم که از نامش پیدا است وظیفه خنک کردن کمپرسور را عهده دارد، ابتدا اقدام به تمیز کردن آن کنید، اگر مشکل حل نشد باید آن را تعویض کنید، معمولا نوسانات برق شهری می تواند باعث خرابی این قطعه شود.

از کار افتادن فن اصلی داخل و فن اواپراتور یخچال ال جی

فن بعدی که به آن می رسیم فن اواپراتور است که وظیفه این فن خنک کردن فضای داخلی یخچال است، زمانی که این فن فعالیت خود را به درستی انجام دهد نباید صدای زیادی از یخچال به گوش شما برسد، معمولا خرابی و عدم کارکرد درست این فن باعث ایجاد صدای زیاد از داخل یخچال می شود، فن اواپراتور در پشت فریزر دستگاه شما قرار دارد، برای تست و بررسی آن باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • به سراغ فریزر بروید و لامپ آن را پیدا کنید، اگر لامپ فریزر درست روشن نشد ممکن است مشکل از قسمت های دیگر یخچال باشد و اواپراتور خرابی ندارد، در این صورت باید اقدام به تعویض لامپ یخچال خود نمایید.
 • حال چک کنید که برق فریزر به درستی کار می کند و اگر برق وصل بود باید به سراغ فیوز تغذیه دستگاه بروید
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعمیر یخساز یخچال کنمور

اما یک راه حل خیلی خوب برای تست فن اواپراتور برای شما وجود دارد، که خیلی ساده و راحت تر هم خواهد بود، دمای فریزر شما می تواند گویای سلامت این فن باشد، اگر موتور فن اواپراتور به درستی کار نکند شاهد یخ زدایی در فریزر خواهید شد یعنی اینکه یخ ها در حال آب شدن هستند و این نشانه گرم شدن درون فریزر شماست، در این حالت مستقیما می توان ایراد را به خرابی این فن ارتباط داد.

سوالی که خیلی از مصرف کنندگان در هنگام کار نکردن فن یخچال ال جی می پرسند این است که آیا تعویض فن از نظر اقتصادی به صرفه است؟ در جواب این سوال باید مستقیما به شما بگویم که چاره دیگری در این قسمت نخواهید داشت و باید فن را تعویض کنید، چرا که عقب انداختن زمان تعویض فن تنها سودی که برایتان دارد ایجاد خرابی در بخش های دیگر یخچالتان است.

اگر به صورت کلی به سراغ علائم کار نکردن فن یخچال ال جی اشاره کنیم باید ابتدا به بالا رفتن دمای یخچال و سپس به ایجاد سر و صدای زیاد از یخچال اشاره داشت، فن زمانی که درست کار نکند صدای زیادی خواهد داشت، اما زمانی که خراب هم باشد می تواند باعث بالا رفتن دمای یخچال شما شود.

فن یخچال ال جی

نتیجه گیری

در این مقاله متوجه شدید که یخچال های ال جی ممکن است با مشکل خرابی فن رو به رو شوند، بیشترین علت خراب شدن فن هم می تواند نوسانات برق شهری باشد، نوسانات برق شهری بر روی تمام دستگاه های الکترونیکی تاثیر گذار است، از سمتی با انواع فن های یخچال آشنا شدید، همچنین دانستید که فن یخچال در صورتی که درست کار نکند می تواند باعث بالا رفتن دمای یخچال شما شود.

موردی که باید همیشه به آن دقت کنید این است که قبل شروع هر گونه اقدام تعمیراتی در لوازم الکترونیکی باید آن وسیله را از برق جدا کنید، چرا که جدا نکردن کامل و قطع نبودن جریان برق هرچقدر هم که بگویید تسلط تعمیراتی دارید باز هم می تواند با جان شما بازی کند و خطرات زیادی را برایتان به همراه داشته باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کار نکردن فن یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی دلایل کار نکردن فن یخچال ال جی و راه حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا