تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای پکیج لورچ | عیب یابی پکیج لورچ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پکیج ها به علت اندازه کوچک و سهولت استفاده، جایگزین خوبی برای اتاق های موتورخانه و سایر سیستم های گرمایش می باشند. پکیج های لورچ جزو مدل های با کیفیت می باشد. با گذشت زمان به دلیل استفاده یکسره و عدم سرویس دهی دوره ای، این پکیج دچار مشکلاتی می شود و به درستی کار نمی کند. با آشنایی از راهنمای پکیج لورچ می توانید از این دستگاه بهتر استفاده کنید.

شایع ترین خرابی هایی که برای پکیج های برند لورچ به وجود می آید صدای بلند پکیج، کار نکردن دکمه های کنترل دستگاه، داغ شدن بیشتر از اندازه آب، نشت مقداری آب از دستگاه و عدم روشن شدن شمعک آبگرمکن است.

آیا امکان عیب یابی پکیج لورچ در منزل وجود دارد

اگرچه پکیج لورچ جزو برترین سیستم های گرما است که در بازار ایران موجود است. اما امکان دارد مشکلاتی داشته باشد. این مسائل باعث می گردد پکیج لورچ در نام های هرما، آریان، آدنا و … به درستی فعالیت نکند. بعضی مواقع پیدا کردن مشکل پکیج لورچ مدل هرما و سایر مدل ها با ساده ترین روش ها انجام می گردد; اما گاهی نیاز به تکنسین حرفه ای است.

دلایل قطع خود به خود پکیج های لورچ و روش رفع آن چیست

یکی از متداول ترین خرابی های پکیج، خاموش کردن یکهویی و بدون علت آن می باشد. به معنی دیگر بعد از گذشت چند دقیقه از روشن کردن آن متوجه می گردید که این دستگاه به صورت خودکار خاموش کرده است. علت این خطا عملکرد کلیدهای ایمنی می باشد.

این کلیدها در موقع خرابی بخش های مختلف پکیج خاموش شدن به سرعت دستگاه می شوند. این توقف به دلیل امنیت موجود در پکیج می باشد. مشکلاتی که باعث کارکرد سوئیچ های ایمنی در این دستگاه می گردند عبارت است از:

 • خرابی ترموستات پکیج
 • خرابی پمپ تهویه مطبوع و نشت دستگاه
 • در زمان کار فشار دستگاه کاهش می یابد
 • قطع گاز یا کم شدن فشار گاز
 • بستن شیر ورودی آب به پکیج و عدم وارد شدن آب به دستگاه

برای مشکل یابی پکیج های برند لورچ در این مواقع باید قطعه های مربوطه را به ترتیب چک نمایید و در موقع معیوب شدن قطعه، آن را تعویض کنید و یا در صورت امکان تعمیر نمایید.

عیب یابی علت های افت فشار ناگهانی پکیج

مشکل دیگر پکیج لورچ کاهش یافتن فشار آب می باشد. این کم شدن فشار باعث اختلال در کارکرد سایر بخش  های دستگاه می شود. از جمله علت های این افت فشار ناگهانی می توانیم گزینه های زیر را ذکر کنیم:

 • اختلال در فشار سنج دستگاه
 • خطای سوپاپ اطمینان پکیج
 • عدم تهویه هوا در رادیاتورها

برای پیدا کردن مشکل پکیج لورچ در این مواقع باید به شیر اطمینان رسید. اگر شیر تخلیه در شرایط خوبی است، گیج فشار را دستگاه را چک نمایید. اگر فشار سنج مشکلی نداشت، رادیاتورها را از هوا تخلیه کنید.

راهنمای پکیج لورچ

عیب یابی نشت پکیج Lorch

یکی از مشکلاتی که می تواند در کارکرد دستگاه پکیج مشکل ایجاد کند نشتی دستگاه است. این ایراد به علت های زیر رخ می دهد:

 • آب از پمپ پکیج نشت می کند.
 • آب از اتصال های پکیج نشت می کند.
 • اتصالات دستگاه شل شده است.
 • مبدل حرارتی دستگاه ترک خورده است.
 • در دیافراگم مربوط به منبع انبساط پکیج اختلال وجود دارد.
 • اطمینان پکیج خراب شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  وظیفه پرشر سوئیچ هوای پکیج چیست | اهمیت کاربرد پرشر هوای پکیج

برای اینکه بتوانید نشتی دستگاه را رفع کنید باید موارد بالا را بررسی کنید و اگر نیاز بود از یک فرد حرفه ای برای نشتی گیری پکیج کمک بگیرید.

متداول ترین مشکلات پکیج لورچ چیست و چگونه باید رفع کرد

در این بخش، با متداول ترین خرابی هایی که در پکیج های برند لورچ رخ می دهد و علت های آنها آشنا می شوید:

دلیل صداهای غیر عادی پکیج لورچ هنگام کار چیست

گاهی مواقع پکیج ها در زمان کار سر و صدای بسیار بلندی را تولید می کنند. این صداها به علت بودن حباب های هوا درون قطعه پمپ می باشد. برای برطرف کردن این خرابی پکیج های برند لورچ، باید دریچه هوای پمپ را باز کرده و هوا را از آن خارج کنید. بعد از انجام این کار صداها ناپدید می شوند.

چرا شعله در اثر خرابی پکیج لورچ مشتعل نمی شود

گاهی مواقع پکیج ها روشن نمی گردد. روشن نکردن پکیج لورچ به علت های مختلفی رخ می دهد که مهم ترین آن مسدود شدن لوله ها به وسیله رسوب و هوا می باشد. تنظیم نشدن فشار دستگاه و ایراد شمع و مشعل پکیج از دیگر دلایل روشن نکردن این وسیله است. افزایش دمای آب را نیز می توان علت روشن نکردن شمعک پکیج دانست. برای تشخیص مشکل پکیج لورچ و روشن شدن آن باید فشار را تنظیم کنید و سالم بودن شمع و مشعل دستگاه را چک نمایید.

مشکلات پکیج را برای عدم کار دکمه ها چگونه باید برطرف کرد

خرابی دکمه دستگاه از دیگر مشکل های پکیج های لورچ است. مشکل در عملکرد دکمه ها باعث ایجاد اختلال در سایر بخش های پکیج نیز می شود. برخی از علائم کار نکردن دکمه ها شامل موارد زیر است:

 • دمای گرم و سرد پکیج بالاتر از آن چیزی است که ترموستات دستگاه نشان می دهد.
 • دستگاه به صورت ناگهانی خاموش و دوباره روشن می گردد.
 • ترموستات کلیک می کند.
 • آب خروجی از دستگاه بیشتر از حد داغ شده است.

می توانید این مشکل را با تنظیم مجدد پکیج لورچ برطرف کنید. اگر پس از تنظیم مجدد مشکل همچنان ادامه داشت، برای رفع این مشکل، دکمه های دستگاه باید به وسیله تعمیرکار متخصص تعویض شود.

مشکلات گاز در دستگاه های پکیج چیست

اگر بوی گاز در دستگاه حس کردید، اتصال ها و لوله کشی را بررسی نمایید. در صورت نشت گاز، شیر گاز دستگاه را به خوبی ببندید و پنجره ها منزل را باید باز نمایید. در ادامه برای تعمیرات و سرویس آبگرمکن های لورچ در اسرع وقت با تعمیرکار حرفه ای مشورت نمایید.

مشکلات برق در پکیج های لورچ چیست

در صورت وجود مشکل در قسمت الکتریکی دستگاه، ابتدا باید کنترلرها، چراغ ها و صفحه نمایش را بررسی کنید. اگر مشکلی نمی بینید، سایر دستگاه های الکتریکی را تست نمایید تا ببینید روشن می شوند یا خیر. اگر بقیه دستگاه روشن بودند، باید اقدام به تعویض فیوز کنید.

دلیل گرم نکردن آب در پکیج های لورچ چیست

گاهی اوقات به علت وجود اشکال در قسمت های مختلف دستگاه، پکیج نمی تواند آب را داغ کند. ایرادا های زیر می تواند باعث این خرابی شود:

پکیج لورچ را وقتی آب گرم نمی شود چگونه باید عیب یابی کرد

سوئیچ خراب باعث این ایراد می شود. انتقال دادن آب داغ در مدار به وسیله یک کلید انجام می شود. برای برطرف کردن این خرابی باید سوئیچ مربوطه را تعویض نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کامل عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان مدل ورونا

دلیل سردی بخش های میانی و بالایی آبگرمکن های دیواری چیست

انسداد لوله ها به وسیله رسوبات منشأ این مشکل است. تجمع رسوب و لجن در پکیج بر کارکرد پکیج تاثیر منفی می گذارد. برای پیدا کردن مشکل پکیج های برند لورچ در این مواقع باید ابتدا رسوبات و لجن های درون پکیج را تمیز نمایید. برای انجام این کار، باید به اندازه کافی تخصص داشته باشید و اگر لازم بود از افراد حرفه ای و کار بلد کمک بگیرید.

دلیل گرم نکردن آب در پکیج و رادیاتور لورچ چیست

وقفه در جریان برق یا گاز دستگاه دلیل این مشکل است. برنامه و پمپ معیوب از دیگر علت های گرم نکردن رادیاتور و مصرف آب است.

علت داغ نکردن بخش های بالایی رادیاتورها چیست

از دیگر علت های این مشکل این است که دستگاه تراز نیست. اگر پکیج های منزلتان تراز است، باید اقدام به هواگیری رادیاتورها نمایید.

خطاهای پکیج های لورچ چیست

بیشتر اوقات دستگاه ها به تشخیص مشکل خود کمک شایانی می نمایند و با استفاده از صفحه نمایش پکیج های لورچ خطاها را به شما نمایش می دهد که به شما کمک می کند بفهمید مشکل پکیج ها چیست.
برای پیدا کردن مشکل پکیج برند لورچ از خطاهای آن به راحتی می توانید دلیل این خرابی را پیدا کنید که همیشه در دفترچه راهنما دستگاه به صورت کامل  این اخطار ها شرح داده شده است. برخی از خطا ها به شرح زیر است:

راهنمای پکیج لورچ

E0: با دیدن این ارور باید مطلع شوید که پکیج به ترموستات متصل نیست.

E1: هنگام عیب یابی پکیج های برند لورچ در این صورت باید مطلع شوید که شعله پکیج روشن نیست. برای رفع این ارور باید گزینه C را روی دستگاه فشار دهید و اگر ایراد دستگاه شما حل نشد باید از یک سرویس دهنده حرفه ای راهنمایی بخواهید.

E2: در موقع دیدن این خطا باید مطلع شوید که سوئیچ هوا دچار خرابی شده است و پکیج نیاز به تعمیر دارد.

E3: هنگامی که صفحه نمایشگر این خطا را نشان می دهد، ترمیستور بخاری پکیج دچار مشکل گشته است و باید آن را عوض کنید.

E4: در این موقع حسگر مصرف آب دچار مشکلاتی گشته و نمی تواند به خوبی کار نماید.

E5: در مواقع دیدن این ارور باید اطلاع داشته باشید که مدولاتور گاز ایراد دارد و شعله مونتاژ انحراف خاموش شده و نیاز به تعمیر دارد.

E6: این خطا وقتی اتفاق می افتد که دمای دستگاه از ۹۰ درجه سانتیگراد فراتر رفته باشد که در پکیج های برند لورچ، پس از آن دستگاه خودکار خاموش می گردد، سپس می توانید آن را عیب یابی کنید.

E7: با مشاهده این ارور باید بدانید که در پک هوا نقصی وجود دارد و باید از یک تکنسین حرفه ای راهنمایی بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله با روش های عیب یابی پکیج لورچ به خوبی و به صورت کامل آشنا شدید. در صورتی که مهارت انجام کارهای فنی و تعمیر لوازم برقی و گازی را ندارید، در صورت بروز مشکل در پکیج به آن دستگاه به هیچ عنوان دست نزنید. تعمیرات این دستگاه ها به وسیله افراد نا بلد منجر به خرابی زیادتر می گردد. برای تعمیرات پکیج لورچ حتما با موسسات حرفه ای و متخصص تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای پکیج لورچ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با روش های عیب یابی و تعمیرات پکیج های لورچ آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا