تعمیرات پکیج و آب گرمکن

علل یکسره روشن ماندن پکیج

یکی از مواردی که ممکن است نیاز به کمک یک تعمیرکار مجرب داشته باشد، یکسره روشن ماندن پکیج است، همچنین عدم روشن ماندن فن در آن دستگاه و همچنین دلیل روشن ماندن شعله پکیج است. بیشتر از اینکه چرا فن پکیج روشن نمی شود، چرا شعله پکیج روشن می ماند و چرا خاموش نمی شود. دیگر خطای پکیج نیز وجود دارد که ممکن است کاربران این دستگاه را نگران کند.

هر موقعی که پکیج شما مشکلی داشت به راحتی می توانید با مجموعه ایبک امداد در ارتباط باشید و تا به موقع دستگاه پکیج شما را بررسی کنند.

علل یکسره روشن ماندن پکیج چیست

هر موقعی که پکیج منزل شما با این خطا مواجه شود، عوامل مختلفی می توانند در بروز این خطا نقش داشته باشند.

در این مقاله به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.

یکی از مهم دلایل خراب بودن قطعه الکترود احتراق است، بخشی از الکترود که در پکیج مورد استفاده می گیرد و در اثر جرقه زدن باعث می شود دستگاه روشن شود، ممکن است به دلایل مختلف آسیب دیده باشد و تبدیل به یک دلیل برای کار یکسره پکیج شود.

به همین دلیل می توان از خرابی الکترود جرقه به عنوان یکی از مهم ترین علت های روشن ماندن یکسره دستگاه اشاره کرد. برای حل مشکل معیوب بودن الکترود جرقه باید ولتاژ مربوط به جریان الکتریکی عبوری از پکیج را با استفاده از تجهیزات ویژه ای مانند ولت متر این ولتاژ را اندازه گیری نمایید.

اگر عدد اندازه گیری شده توست ولت متر کم باشد، پکیج نمی تواند فعال شود، معیوب بودن الکترود احتراق نیز یکی از علت های روشن ماندن یکسره پکیج می باشد، اگر الکترود احتراق خراب باعث یکسره روشن ماندن آن شود، باید بدانید این قطعه کاملا خراب می باشد، باید تعمیر یا تعویض شود.

هنگامی که الکترود یونی از کار می افتد، یکی دیگر از دلایلی که باعث به وجود آمدن مشکل در احتراق و کارکرد درست پکیج می شود، خرابی الکترود یونی است، در این مواقع  قسمت فن جعبه به صورت مداوم کار می نماید.

حتما بخوانید:   معرفی انواع مختلف پکیج و روش کارکرد هر کدام

الکترود استفاده شده در سیستم دستگاه پکیج با توجه به مدل و همچنین نوع دستگاه پکیج با هم فرق دارند  و اکسید شدن و ترک خوردن قطعه یون الکترود باعث به وجود آمدن ایراد در پکیج می گردد تا از یکسره روشن ماندن دستگاه پکیج بعد از انجام عیب یابی سیستم جلوگیری شود. اگر دلیل مشکل الکترود یونیزه شده باشد، قطعه باید  حتما تعویض گردد.

یکی از علت های موثر در بروز این مشکل می تواند آسیب دیدن قسمت فن دستگاه پکیج منزل شما باشد. اگر دلیل علت نشدن قسمت فن رادیاتور یا پکیج دلیل ذکر شده در بالا نیست، بهتر است خود فن را بررسی کنید، کنتاکت رله فن گیر کرده یا برد مدار پکیج معیوب است. در برندهای دیگر امکان دارد در کارکرد این قطعه مشکل ایجاد کند.

یکی دیگر از دلایل روشن ماندن یکسره پکیج  ها می تواند خراب بودن قطعه هایی مانند برد یا سوئیچ هوای فشار قوی باشد که می تواند علتی بر روشن نشدن فن دستگاه پکیج شما باشد، نمودار عیب یابی انواع مدل ها و برند های پکیج ها و همچنین بررسی مزایا و عیب ها پکیج مورد استفاده در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

علل یکسره روشن ماندن پکیج

این امر در یافتن علل این مشکلات تاثیر بسزایی دارد، برای برطرف کردن کامل علت روشن ماندن پکیج و پیدا کردن مشکل این دستگاه در این صورت بهتر می باشد در اولین فرصت با متخصص های مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید.

قرار دادن دودکش در پکیج شما می تواند یکی از قطعه های مهم این دستگاه ها به حساب بیاید و تاثیر بسیار زیادی در عملکرد درست آن داشته باشد، یکی از پر اهمیت ترین قطعات محسوب می شود و در صورت خرابی، فن دستگاه بدون اتومات کار می کند، اما پکیج روشن نمی گردد.

قبل از اینکه با کارشناسان خبره  مرکز ایبک امداد تماس بگیرید. می توانید در صورت گرفتگی خروجی دودکش با لانه پرندگان، دودکش ها را بررسی کنید تا مشکل برطرف شود.

اما اگر از فلنج اشتباهی برای دودکش های پکیج در منزلتان استفاده کرده اید و تعادل بین مکش و سرعت فن را به هم زده اید، بهتر می باشد با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید، اگر فلنج درست نبود، دودکش قادر نخواهد بود دود را خانه تخلیه کند و در آخر با مشکل جهت گیری بد بخارات به خارج از محیط مواجه می شوید.

حتما بخوانید:   پکیج دیواری تک مبدل و دو مبدل | هر آنچه هنگام خرید پکیج دیواری لازم است بدانید

این امر باعث می گردد که سنسور دستگاه پکیج به صورت خودکار روشن و خاموش شود و دستگاه به طور خودکار خاموش شود و فن پکیج کار کند، بروز این مشکل معمولاً به دلیل نصب نادرست پکیج می باشد، اگر آن را به افراد واجد شرایط واگذار کنید، مشکلات این چنینی اتفاق نخواهد افتاد.

به طور کلی بروز مشکل در دستگاه های پکیج و روشن بودن دائم دستگاه ممکن است به دلیل گرفتگی دودکش، معیوب بودن قسمت فن دستگاه، پوسیده بودن قسمت یونی پکیج، خراب شدن برد یا قسمت فشار پکیج شما است،  همچنین ممکن است الکترود احتراق معیوب باشد.

دلیل روشن مانند پکیج در حالت تابستان

دلیل روشن ماندن دائمی پکیج ممکن است به علت یکی از حالت های تابستانی دستگاه پکیج  شما باشد که نیاز به بررسی دارد. حالت تابستانی دستگاه به بخش های داخلی پکیج متصل می شود و فلومتر که به فلوسوئیچ نیز معروف است با باز و بسته شدن آب در پکیج به دستگاه شما کمک می نماید تا اتومات کند.

اگر فلومتر مشکل داشته باشد، عملکرد آبرسانی مختل می شود و برای برطرف کردن مشکل باید به تکنسین های حرفه ای در تعمیرات و تعویض قطعه ی فلومتر مراجعه کنید.

دلیل روشن مانند پکیج در حالت زمستانه

یکی از کارهایی که در پکیج های همه باید به آن موضوع توجه زیادی داشته باشند، تنظیم نمودن دستگاه پکیج با تغییر فصل های یک سال است. اگر زمستان است، باید از روشن شدن کامل آب گرم جلوگیری کنید. چون رادیاتورها را خنک می کند.

علل یکسره روشن ماندن پکیج

خرابی فن پکیج را چگونه تشخیص دهیم و برطرف کنیم

خرابی خود فن پکیج  یکی از دلایل روشن ماندن دائمی پکیج است. در صورت از کار افتادن فن در عملکرد خود با مشکل مواجه می شود و همینطور با به وجود آوردن صدای زیاد باعث آزار افراد می گردد. عملکرد معمولی فن پکیج بدین صورت می باشد که بعد از روشن شدن شعله پکیج، دود و گازهای سمی که در پکیج تولید شده اند به وسیله فن پکیج به فضای بیرون خانه هدایت می شود و هوای جدید و بدون آلودگی به درون دستگاه پکیج شما دمیده می شود. عوامل تاثیر گذار بر عملکرد عادی فن دستگاه شامل سوختن پانل پکیج، معیوب بودن پمپ دستگاه و گیر کردن قطعه کنتاکت رله فن می باشد.

تست فن پکیج چگونه انجام می شود

به این دلیل که سوختن قطعه رله فن برد الکترونیکی دستگاه  و همینطور مسدود شدن چرخ فن دستگاه مانع از کارکرد فن می شود، لازم است در صورت روشن ماندن دستگاه هنگام از کار افتادن فن، تمام این عوامل در نظر گرفته شود. برای تست فن پکیج باید موارد زیر را به صورت دقیق انجام دهید:

حتما بخوانید:   مشکلات افت فشار آب در آبگرمکن و بررسی راه حل های آن

فن دستگاه با برق 220 ولت عرضه می شود و برای تست آزمایشی فن ها باید سیم های مربوط به فن را به برق مستقیم شهری وصل نمایید و صدای فن را بررسی کنید. اگر فن پکیج به شدت کار می کند، قدرت مکش هوا کمتری دارد، این اتفاق نشان دهنده معیوب بودن فن پکیج است. همچنین در صورت شنیدن صدای زنگ پس از روشن شدن دستگاه، می توانید با اتصال فن به آوومتر و تنظیم آن در حالت بیز از سالم بودن فن اطمینان حاصل نمایید.

چگونه از خراب شدن فن دستگاه پکیج پیشگیری کنیم

برای جلوگیری از بروز این مشکل در دستگاه پکیج شما، بهتر می باشد که دستگاه خود را هر 6 ماه یکبار به وسیله کارشناسان خبره و قابل اعتمادی که تمامی قطعات را بررسی و کالیبراسیون و رسوب زدایی انجام می دهند، بررسی و سرویس دهی شود. تا از مشکلات احتمالی پیشگیری گردد

تعمیر یکسره روشن ماندن پکیج در محل چگونه انجام می شود

به لطف حضور وقت شناسانه کارشناسان ایبک امداد در محل می توانید هر نوع خدمات اعم از تعمیر و یا نصب دستگاه در محل مورد نیاز را دریافت نمایید. از مهم ترین و پرطرفدار ترین خدمات ایبک امداد ارائه خدمات تعمیر پکیج در محل می باشد.

تعمیر یکسره روشن ماندن پکیج در منزل چگونه انجام می شود

برای رفع ایرادات پکیج خود و بهره مندی از خدمات تعمیرات در منزل می توانید با یکی از تکنسین های مجرب ایبک امداد تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به شما در منزل باشد.

نتیجه گیری

امیدواریم دلیل یکسره روشن ماندن پکیج و عوامل ایجاد کننده آن مشکلات اساسی در این دستگاه نباشد، علت خاموش نشدن و کار مداوم این دستگاه در طول فصل، باران ها ممکن است دلیل هدایت آب گرم دائمی به رادیاتورها باشد، اما در طول فصل تابستان گرم، شعله، فن یا پمپ را هرگز نباید در زمانی که آب گرم جریان ندارد روشن کرد.

اگر با هر کدام از مشکلات ذکر شده مواجه شدید بهتر است برای رفع آن ها با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست تعمیر دستگاه خود را داشته باشید.

31

علل یکسره روشن ماندن پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

علل یکسره روشن ماندن پکیج

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x