تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جارو برقی متئو Matheo

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با پیشرفت علم و فن آوری و روی کار آمدن ابزارهای جدید زندگی انسان ها رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. یکی از ابزارهایی که در همه خانه ها وجود دارد و باعث آسان شدن کار نظافت شده, جارو برقی است. جارو برقی ها امروزه در مدل ها و برندهای مختلف در بازار موجود است. در این مقاله قصد ما بر آن است که به بررسی جارو برقی متئو بپردازیم. با ما همراه باشید. برای استفاده بهتر از لوازم برقی بهتر است که با اجزا و شیوه های نگهداری آن ها آشنا شویم. قبل از هرکاری بعد از خرید جارو برقی متئو دفترچه راهنمای فارسی که در داخل جعبه است را به خوبی مورد مطالعه قرار دهید. با مطالعه این دفترچه راهنما اجزای مرتبط با جارو برقی، شیوه های نگهداری و همینطور قسمت های از جارو برقی که قابلیت جدا شدن و شستشو را دارند میتوانید شناسایی کنید.

مخزن جارو برقی را چه زمانی باید تخلیه کنیم؟

بهتر است بعد از هربار استفاده از جارو برقی نسبت به تخلیه مخزن آن اقدام نمایید اما در بعضی موارد استفاده اندکی از جارو برقی داریم و مطمئن هستیم که مقدار کمی از حجم مخزن از زباله پر شده است در این هنگام احتیاجی به تخلیه نیست. در زمان تخلیه کردن مخزن جهت حفظ نکات ایمنی جارو برقی متئو را خاموش کنید و سپس مخزن دستگاه را تخلیه کنید در بعضی مدل های جارو برقی متئو مخزن دارای نشانگری است که مقدار حجم پر شده را اعلام میکند. به این علایم توجه لازم را داشته باشید. میتوانید از کیسه های یکبار مصرف در مخزن دستگاه استفاده کنید که بعد از هربار تخلیه نیاز به شستشو کیسه مخزن نداشته باشید اما این کار از دیدگاه زیست محیطی آسیب زننده است. هنگامی که کیسه مخزن را تخلیه میکنید، با دقت بررسی کنید که کیسه دچار آسیبی مانند پارگی نشده باشد. بعد از تخلیه کیسه را با آب ولرم و مایع مناسب مورد شستشو قرار دهید. کیسه را بعد از شستشو در جای مناسبی برای خشک شدن قرار دهید. هرگز آن را بر روی وسایل گرمایشی برای خشک شدن سریع تر قرار ندهید. بعد از خشک شدن به طور مناسب در درون جارو برقی نصب کنید.

آیا میتوانیم فیلتر جارو برقی متئو را مورد شستشو قرار دهیم؟

یکی از مزایای خوب جارو برقی متئو، قابل شستشو بودن فیلتر دستگاه است. فیلتر یکی از اجزای مهم در جارو برقی هاست که کثیف بودن آن باعث کاهش توان مکش جارو برقی میشود. بنابراین نیاز است تا به صورت دوره ای تمیز کردن فیلتر انجام شود و در صورتی که فیلتر به هر علتی آسیب دیده باشد در مورد تعویض آن اقدامات لازم انجام شود. برای تمیز کردن جارو برقی ابتدا  دستگاه را از پریز برق بکشید تا جلوی هرگونه حوادثی که ممکن است در اثر بی احتیاطی ایجاد شود را بگیرید. فیلتر را به خوبی شستشو دهید و سپس کاملا خشک کنید و در درون جارو برقی متئو قرار دهید. از قرار دادن فیلتر مرطوب در درون جارو برقی اکیدا خود داری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی کیفیت جاروبرقی جنرال فیت

جارو برقی متئو

برای افزایش توان مکش جارو برقی متئو چه اقداماتی انجام دهیم؟

 حتما برای شما هم پیش آمده است که با گذر زمان متوجه شده اید جارو برقی مثل گذشته مکش لازم را ندارد. در این هنگام رعایت نکات زیر میتواند بسیار راهگشا باشد.

در وهله ی اول نیاز است تا مخزن دستگاه را چک کنید، پر بودن مخزن دستگاه باعث کاهش توان مکش میشود و همینطور در این هنگام صدایی از دستگاه به گوش میرسد. هنگام استفاده از جارو برقی بدون سری آن و صرفا مکش به کمک لوله دستگاه دقت کنید تا اشیایی که سایز بزرگ دارند را وارد جارو برقی نکنید در اغلب موارد این اشیا در لوله گیر میکند و مکش دستگاه را کاهش میدهند. برای بررسی لوله را از دستگاه جدا کنید و از طرف  نگاه کنید تا مطمئن شوید چیزی در آن وجود ندارد. اگر با بررسی موارد بالا همچنان مشکل کاهش مکش را داشتید به موتور دستگاه نیم نگاهی داشته باشید. موتور را بو کنید و بررسی کنید بوی سوختگی نمیدهد، استشمام بوی سوختگی از موتور اغلب از نیم سوز شدن آن خبر میدهد. در این هنگام با تعمیر کار خود تماس گرفته و آن را وضعیت پیش آمده با خبر کنید.

تمیز کردن اجزای جارو برقی و بخش های قابل جدا سازی

برای افزایش عمر جارو برقی و همینطور توان مکش مناسب آن لازم است تا اجزایی از آ« را که قابل جداسازی و شستشو هستند تمیز نگه دارید. لوله ی دستگاه یکی از بخش های قابل شستشوی آن است که میتواند هر زمان که احساس کردید استفاده ی زیادی از جارو برقی کرده اید و گرد و غباری فراوانی در لوله جمع شده آن را تمیز کنید .هنگام شستشو بخش های لوازم برقی از تمیز کننده های اسیدی و آب داغ استفاده نکنید و هیچ گاه برای خشک شدن سریع تر کنار لوازم گرمایشی قرار ندهید، چون گرمای زیاد ممکن است باعث ذوب شدن لوله ها شود. فیلتر دستگاه و کیسه های مخزن آن دیگر اجزای قابل جستجو در دستگاه است. تمیز نگه داشتن این دو بسیار مهم و در کارایی دستگاه تاثیر گذار است. برای شستشوی فیلتر و کیسه های مخزن هم از آب ولرم استفاده کنید و در جای مناسب قرار دهید تا به طور کامل خشک شوند. پارو دیگر بخش مهم جارو برقی متئو میباشد چون به طور دائم با سطح زمین برخورد میکند و بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد بنابراین بیشتر از سایر بخش ها به نظافت احتیاج دارد. داخل بدنه ی جارو برقی متئو هم در صورت نیاز میتوان با یک پارچه بدون پرز مورد نظافت قرار داد اما از تر کردن بخش های درونی دستگاه و موتور آن اکیدا پرهیز کنید زیرا آب و رطوبت همواره دو عنصر آسیب رسان به موتور لوازم برقی هستند.

جارو برقی متئو

نکات مهم در نگهداری جارو برقی متئو

برای افزایش عمر و ماندگاری دستگاه و همینطور استفاده مناسب از آن لازم است موارد زیر را در نظر داشته باشید. هرگز از جارو برقی برای تمیز کردن زمینی که آب خیس شده است و کشیدن آب استفاده نکنید زیرا رطوبت وارد دستگاه شده و اولین آسیب جدی خود را بر روی موتور وارد میکند. اشیاء نوک تیز  مانند شیشه های شکسته شده مورد مناسبی برای استفاده از جارو برقی نیستند. بنابراین از جمع کردن آنها به وسیله ی جارو برقی خودداری کنید. هنگام کار با جارو برقی سعی کنید فشار زیادی به دستگاه وارد نکنید و اگر کارتان طولانی است و باید مساحت زیادی را با جار برقی نظافت کنید حداکثر هر ۱۵ دقیقه یک بار چند دقیقه به جارو برقی استراحت دهید تا موتور دستگاه خنک شود. از نظافت جاهایی که گرد و خاک فراوانی دارد خودداری کنید زیرا ورود گرد و غبار به داخل جارو برقی احتمال نیم سوز شدن موتور و اختلال در عملکرد آن را بالا میبرد. به منظور کاهش فشار بر دستگاه و کارایی بالای آن فیلتر دستگاه را به طور دوره ای تعویض کنید. برای رفع مشکل لوازم برقی از جمله جارو برقی خودسرانه عمل نکنید و رفع مشکل را به یک فرد متخصص در زمینه ی تعمیر بسپارید. سیم های جارو برقی را به درستی حفاظت کنید. هنگامی که سیم جارو برقی را باز کرده اید و مشغول کار هستید اما از پریز فاصله دارید برای ادامه ی کار سعی در کشیدن بیش از حد سیم نکنید و سیم را تا انتهای آن از دستگاه خارج نکنید به جای این کار دوشاخه را از برق کشیده و به پریز برق نزدیک تری وصل کنید و به کار خود ادامه دهید. مانند تمام لوازم برقی بهتر است برای وصل کردن دوشاخه به پریز برق از یک محافظ استفاده کنید. درست است که استفاده از محافظ برای لوازم برقی کوچک مانند جارو برقی ضروری نیست اما احتمال هرگونه ریسک آسیب رساندن به دستگاه را در هنگام نوسانات جریان برق پایین می آورد. جارو برقی را خیلی سریع روی زمین نکشید و هنگامی که از آن استفاده میکنید مراقب خوردن آن به ناهمواری ها باشید زیرا این موارد  ممکن است به یکی از اصلی ترین عوامل در حرکت جارو برقی که همان چرخ هاست آسیب وارد کند. بسیاری از افراد هنگام کار با جارو برقی برای روشن و خاموش کردن و همینطور جمع کردن سیم های آن به جای دست از پا استفاده میکنند، ممکن است تصور کنید این حرکت آن چنان مهم نیست اما در واقع فشاری که با پا وارد میکند به مراتب بیشتر از فشار دست است و میتواند باعث هرز شدن سوییچ خاموش و روشن شدن دستگاه شود. سعی کنید تا حد امکان در ساعت های اوج مصرف از جارو برقی استفاده نکنید. زیرا در این ساعات علاوه بر اینکه هزینه ی بیشتری را بر خود تحمیل میکنید ممکن است باعث شوید هرگونه نوسانات غیر طبیعی برق در این ساعات باعث آسیب رساندن به دستگاه شما شود و هزینه های سنگین تعمیر یا تعویض قطعه ای دستگاه را در پی داشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر قهوه ساز متئو Matheo

 سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا نکاتی در مورد حفظ و نگهداری از جارو برقی های متئو خدمت شما ارائه کنیم. همواره تاکید ما بر آن است تا برای رفع مشکلات لوازم برقی از یک کارشناس با تجربه استفاده کنید. دفترچه ی راهنمای هر محصول لزوما بهترین راهنمای شما در شناخت کامل و بهتر آن است. به شما توصیه میکنیم حتما بعد از خرید جارو برقی متئو دفترچه راهنمای فارسی آن را به دقت مطالعه کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر جارو برقی متئو Matheo

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر جارو برقی متئو Matheo

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا