خدمات شستشو

روش های تمیز کردن کیف و کفش | چگونه کیف و کفش های خود را تمیز کنیم

کیف و کفش ها یکی از نخستین چیزهایی هستند که افراد در ملاقات با شما به آنها دقت می‌کنند. بدین لحاظ یکی از اساسی ترین نکته ها برای خوش‌تیپ بودن به طور حتم انتخاب کیف و کفش متناسب است. روش های تمیز کردن کیف و کفش با کیفیت و رنگ های گوناگون، تفاوت هایی با هم دارند که با فهمیدن آنها می‌توانید همواره از کیف و کفش های تمیز و منظم بهره‌مند شوید.

آموزش حرفه ای تمیز کردن کفش

نخست به تمیز کردن انواع و اقسام کفش ها می‌پردازیم، کفش ها با توجه به نوع جنس و رنگی که دارند هر کدام روش متفاوتی برای شستشو را دارند. عدم رعایت نکات مربوط به جنس کفش باعث آسیب های زیادی به آن ها می شود.

۱- آموزش تمیز کردن کفش های چرمی

برای تمیز کردن کفش های چرمی می‌توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید و فرصت دهید کاملا خشک شوند. اگر جنس کفش شما از چرم طبیعی هست، لازم است از واکس ها و راه و روش های ویژه آنها استفاده کنید تا صدمه ای به کفش شما نرسد. اگر واکسی متناسب با رنگ کفش خود را پیدا نکردید می‌توانید از پارچه آمیخته به آب و جوش شیرین هم استفاده کنید. اغلب کیف و کفش های چرم برای ما بسیار مهم هستند، اما نمی‌توانیم به درستی آنها را تمیز کنیم و برخی اوقات هم نگرانیم صدمه ای به آنها بزنیم. در این وضعیت بهترین روش استفاده از کفاش های حرفه ای است، به خاطر این که راهکار های گوناگونی را می‌شناسند.

۲- آموزش تمیز کردن کفش های پارچه ای

این نوع از کفش ها بیشتر از هر نوع دیگری دستخوش آلودگی و گرد و خاک قرار می‌گیرند و اگر طریقه درست تمیز کردن آن را ندانید امکان دارد همواره در جا‌ کفشی باقی بماند. مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که، به هیچ عنوان از ماشین لباسشویی برای شست و شوی آنها استفاده نکنید. چون قسمت پارچه ای این نوع از کفش ها به طور معمول با چسب به کفی آن وصل شده اند و نمی‌توانند در مقدار بالای آب تاب بیاورند و جدا خواهند شد.

بهترین روش برای تمیز کردن کیف و کفش های پارچه ای استفاده از آب ولرم با فرچه نرم است. در این صورت آن را با حوله خشک تمیز کنید و فرصت دهید در نور خورشید کاملا خشک شود.

۳-آموزش تمیز کردن کفش های نبوک

اگر آلودگی و کثیفی بر روی این جنس از کفش ها بود در کوتاه ترین زمان ممکن، آلودگی ها را از بین ببرید. حالا برای تمیز کردن این جنس از کفش ها، به هیچ عنوان نباید از ترکیبات و مایعات شوینده استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد باید خشک بمانند. اگر لکه ای که بر روی کفش شما به وجود آمده از نوع چربی بود؛ برای تمیز کردن آن لازم است اندکی از پودر بچه یا پودر نشاسته را استفاده کنید و پس از آن با استفاده از فرچه نرم پودر های اضافی را از روی کفش بزدایید.

۴- آموزش تمیز کردن کفش های فومی

اگر کیفیت کفش شما از نوع چرم مصنوعی و یا فوم است برای تمیز کردن آلودگی و لکه ها از نفت استفاده کنید. اگر کفش شما به درخشش بیشتری احتیاج دارد از شیشه پاک‌کن استفاده کنید؛ پس از آن با یک پارچه به طور آهسته آن را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مهم برای شستن ظرف ها با دست، که باید رعایت کنید.

۵- آموزش تمیز کردن کفش های کتانی با رنگ روشن

این جنس از کفش ها به خاطر این که رنگ روشنی را دارند، تند تند کثیف و آلوده می‌شوند و خیلی واضح این آلودگی ها را نشان می‌دهند. برای از بین بردن لکه ها لازم است مقدار کمی خمیر دندان را بر روی پنبه بریزید و به آهستگی آن را بر روی کتانی بمالید. از شامپو فرش هم می‌توانید برای تمیز و نو کردن کتانی های خود استفاده کنید. شست و شوی کیف سفید را هم می‌توانید با همین روش انجام دهید.

روش های تمیز کردن کیف و کفش

۶- آموزش تمیز کردن کفش های ورزشی

اغلب این جنس از کفش ها را می‌توانید به آسانی با استفاده از ماشین لباسشویی تمیز کنید. در حالتی که لک های چربی بر روی آنها بود، نخست این لکه ها را بزدایید و پس از آن در ماشین لباسشویی قرار دهید‌. برای خشک کردن آنها به هیچ عنوان از سشوار استفاده نکنید و فرصت دهید در زیر نور خورشید خشک شوند. این جنس از کفش ها به خاطر استفاده مداوم و پیاپی که دارند لازم است سطح درونی آن ها همواره با محلول های ضد عفونی کننده تمیز شود.

دستورالعمل های تمیز کردن انواع و اقسام کیف ها

برای تمیز کردن کیف ها لازم است که با توجه به جنس آن از روش های مخصوص خود استفاده کنید .

۱- کیف های جنس چرم

به چه روشی کیف چرم خود را تمیز کنیم؟ این دغدغه اکثر خانم هایی است که اشتیاق زیادی به کیف چرم دارند و پس از استفاده، کیف و کفش آنها آلوده می‌شود. برای رفع جرم آن کافی است از ترکیب تربانتین و شیر استفاده و با پنبه به آهستگی لک ها را محو کنید. آن وقت با پارچه خشک رطوبت آن را از بین ببرید و اگر می‌خواهید کیف شما جلا بیشتری را به خود بگیرد از واکس های بدون رنگ استفاده کنید تا کیف شما نو و درخشان شود. بعضی از خانم ها و آقایان برای اینکه از پاکیزه بودن کیف و کفش چرم خود مطمئن شوند، اشتیاق دارند آنها را بشویند در این حالت باید مواظب مواد شوینده ای که استفاده می‌کنید باشید چون امکان دارد صدمه های بیشتری را به آنها وارد کنید.بنابراین در حین پاک کردن و شستن کیف و کفش چرم خود، توجه کنید چون با انجام یک کار اشتباه کیف خود را تا ابد از دست می‌دهید.

روش های تمیز کردن کیف و کفش

۲- کیف های جنس نبوک

برای پاک کردن این نوع از کیف ها می‌توانید از یک پارچه یا حوله استفاده کنید و لکه های آن را بزدایید. آن وقت با یک شئ نرم آلودگی ها را محو کنید.

۳-آموزش رفع لکه و چرک کیف های کتان

برای تمیز کردن و از بین بردن آلودگی کیف های کتان، حتما از شامپو‌ فرش استفاده کنید. اغلب لکه های به وجود آمده بر روی کیف ها از نوع چربی و چسب هستند که با شامپو فرش هم پاک نمی‌شوند. برای زدودن چربی از روی کیف و کفش و انواع لباس ها کافی است اندکی یخ را بر روی چسب قرار دهید. پس از سفت شدن چسب، با چاقو یا سایر اجسام نوک تیز چسب موجود را بخراشید.

۴- پاک کردن کیف های جنس پارچه ای

برای اینکه کیف های پارچه ای خود را به درستی تمیز کنید می‌توانید مقدار کمی از پودر تالک را بر روی آن بریزید. اگر به هر دلیلی کیف شما تمیز نشد به شما پیشنهاد می‌‌کنیم از ترکیب آب و صابون استفاده کنید. اکثر خانم ها و آقایانی که شاغل و معلم و .‌. هستند به طور معمول بیشترین لکه موجود بر روی کیف آنها، لکه خودکار است. حالا برای زدودن لکه خودکار می‌توانید یک پارچه بردارید و مقدار کمی شوینده مناسب را بر روی آن بریزید. سپس شروع به پاک کردن کیف خود کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شستن ظرف استیل در ماشین ظرفشویی | دلایل زنگ زدن ظرف استیل در ماشین ظرفشویی

۵- پاک کردن کیف های ورنی

اکثر مشکلاتی که امکان دارد برای کیف و کفش های ورنی رخ دهد، پوسته پوسته شدن و ترک خوردن آنها است. آلودگی و لکه های ایجاد شده بر روی این نوع از کیف و کفش ها بر خلاف سایر جنس ها، به آسانی پاک می‌شود. توصیه می‌کنیم در حین استفاده از کیف های ورنی خود به آنها توجه کنید و برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن، برخی اوقات به آنها وازلین بزنید.

علاوه بر این موارد گفته شده، امکان دارد رنگ کیف شما به مرور زمان تغییر یابد و اصولا شما دیگر احتیاجی به کیف رنگ و رو رفته ندارید. به یاد داشته باشید هرگز کیف و کفش ورنی خود را به مدت طولانی در زیر تابش نور خورشید قرار ندهید. برخی از افراد به دلیل اینکه مشغله های زیادی را دارند نمی‌توانند کیف و کفش های خود را به درستی تمیز کنند. بهتر است برای انجام این کار ها از خدمات نظافت منزل کمک بگیرند. با انجام این کار در زمان خود صرفه جویی می‌کنند و هم اینکه از نظر تمیز کردن اصولی آنها آسوده خاطر می‌شوند.

۶- پاک کردن کیف های مخمل

کیف و کفش های مخمل را زمانی که خیس هستند به هیچ عنوان تمیز نکنید. در مرحله اول به آنها فرصت دهید به طور کامل خشک شوند و سپس با یک دستمال و فرچه نرم آنها را به آرامی در جهت خواب شان پاک کنید. بهتر است بدانید هرگونه حرکت تند به مخمل صدمه می‌زند. اگر پس از تمیز کردن آنها متوجه شدید که به خوبی پاک نشده اند، می‌توانید از اسپری های براق کننده ویژه مخمل استفاده کنید و تا ۶۰ دقیقه فرصت دهید کاملا خشک شوند و پس از انجام مراحل بالا، آنها را بپوشید.

اگر کفش شما آلوده شد باید از محلول آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید. در این وضعیت آن را به خوبی بزنید تا کف کند. حالا کف روی آن را بر روی لک کیف قرار دهید و با فرچه نرم کف را بر روی لکه بکشید تا کف اثر کند و لکه از بین برود. در کل لایه مخملی کیف و کفش ها به حد زیادی لطیف است و اگر آن را با فرچه زبر و اسکاچ پاک کنید، لایه مخمل از بین می‌رود و دیگر نمی‌توانید از آنها استفاده کنید.

راه و روش هایی که در موارد بالا به آنها پرداختیم، بی شک از اصولی ترین روش ها برای از بین بردن آلودگی ها و لکه های موجود بر روی کیف و کفش ها بود. علاوه بر آنها، از این روش ها می‌توانید بر روی لباس هایی که جنس های مشابهی را دارند، استفاده کنید. اگر کودکی دارید و می‌خواهید کیف و کفش و لباس های او را تمیز کنید. روش های بالا آسان و بدون دردسر هستند و می‌توانید از آنها برای مرتب کردن اتاق خواب فرزند دلبندتان هم استفاده کنید.

راهکار تمیز کردن کیف و کفش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

روش های تمیز کردن کیف و کفش | چگونه کیف و کفش های خود را تمیز کنیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا