خدمات شستشو

بهترین روش برای شستن پرده های سفید

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پرده‌ های براق و سفید می‌ تواند خانه شما را رویایی کند. اغلب ما پرده‌ ها را از جنس توری و رنگ سفید و یا کرمی روشن به یاد می‌ آوریم. این پرده‌ ها با وسواس خاصی نور خورشید را به داخل خانه هدایت می‌ کنند. پرده‌ ها نوعی محافظ هم برای خانه به حساب می‌ آیند و گرد و غبار بسیاری به خود جذب می‌ کنند و چنانچه شما حواستان به شستن پرده سفید خانه نباشد از دلربایی و جذابیت آن کم می‌ شود. شستن پرده‌ های سفید اصول مهمی دارد که اگر آن را رعایت کنید سالیان طولانی به راحتی می‌ توانید از پرده‌ ها استفاده کرده و آن را در خانه خود به کار ببرید. یکی از سوالات مهمی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که هر چند وقت یک بار باید پرده‌ های سفید را بشویید تا به بافت آن آسیبی وارد نشود و مانند روز اول تمیز و درخشان باشد.

بهترین زمان جهت شستن پرده‌ های سفید

به طور معمول سالی یک بار به بهانه خانه تکانی پرده‌ های سفید را باز کرده و فرایند طولانی شست و شو، اتو کردن و همچنین نصب مجدد آنها را انجام می‌ دهید. بد نیست در اینجا نکته مهمی را نیز یادآوری کنیم. از آنجایی که پرده‌ ها نزدیک درب ورودی و روی پنجره نصب می‌ شوند روزهای گرم بیشتر برای آنکه جریان هوا در خانه وجود داشته باشد پنجره‌ ها باز می‌ باشند و به همین خاطر پرده‌ ها آلودگی و گرد و غبار زیادی را به خود جذب می‌ کنند. چنانچه شستن پرده‌ ها و تمیز کردن آنها سالی یک بار فقط انجام شود این فرصت ایجاد خواهد شد که آلودگی و گرد و غبار انباشته شده و باعث ایجاد آلرژی در ساکنین خانه گردد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که حداقل هر سه ماه یک بار با جاروبرقی پرده‌ ها را تمیز کرده و گرد و غبار آنها را برطرف نمایید. بر اساس میزان دوده‌ ای که در محل زندگی شما وجود دارد بهتر است هر ۶ ماه و یا یک سال پرده‌ ها را باز کرده و با مایع سفید کننده و مواد شوینده آنها را به خوبی بشویید تا پرده‌ های سفید شما زیباتر و درخشان‌ تر شود.

آیا شستن پرده‌ های سفید به بافت آنها آسیب وارد می‌ کند ؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که آیا شستن پرده‌ های سفید می‌ تواند به بافت آن آسیب وارد کند. همه شما می‌ دانید که خریداری کردن و دوختن پرده جدید برای منزل هزینه‌ های سنگینی را به دنبال داشته و به همین خاطر اغلب افراد سعی می‌ کنند اصولی را رعایت کنند که عمره پرده‌ ها بیشتر شده و سالم بماند.بهترین روش برای شستن پرده های سفید بنابراین بهتر است با فاصله زمانی استاندارد آنها را بشویید. در پاسخ به این پرسش که شستن پرده‌ های سفید باعث صدمه رسیدن به آنها خواهد شد باید بگوییم که بله اگر نکات مهم آن را رعایت نکنید و با مواد شوینده قوی که به بافت پارچه آسیب وارد می‌ کند آنها را بشویید پرده‌ ها آسیب دیده و از بین می‌ روند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش نظافت و تمیز کردن توالت و حمام

چگونه پرده‌ های سفید را درخشان‌ تر و زیباتر کنیم؟

اگر می‌ خواهید خودتان شستن پرده‌ ها را در خانه انجام دهید لازم است نکات مهمی را در مورد آن به خاطر داشته باشید تا به پرده‌ ها آسیبی وارد نشود.

قسمتی از پرده سفید را امتحان کنید

به طور معمول برای همه پرده‌ ها اعم از پرده رنگی و یا سفید بهتر است که در ابتدا قسمتی از پرده را با ماده شوینده و آب بشویید و مطمئن شوید که پرده تغییر رنگ نمی‌ دهد و رنگ آن ثابت می‌ ماند و بعد از آن می‌ توانید تمام قسمت‌ های پرده را با دست و یا ماشین لباسشویی بشویید. برای پرده سفید نیز بهتر است که این تست را انجام داده و مطمئن شوید که شستن پرده با ماده شوینده هیچ تغییری در آن ایجاد نمی‌ کند. اگر تغییری را در پرده مشاهده نمودید بهتر است که آن را به خشک‌شویی بسپارید و از شستن آن با دست و یا ماشین لباسشویی در خانه خودداری کنید.

نکته مهم: برای آنکه پرده‌ های خانه شما سفیدتر و تمیزتر شود، اگر لکه‌ ای روی آن ایجاد شده قبل از شست و شوی کامل لکه را از بین ببرید و پس از آن اقدام به شستن تمام پرده کنید.

پرده سفید را با آب بشویید و گرد و غبار آن را بگیرید

همانطور که گفتیم پرده‌ ها منبع آلودگی و گرد و خاک می‌ باشند و به مرور زمان حجم زیادی آلودگی روی آنها جمع شده و رنگ پرده را تیره می‌ کند. حتماً شما هم تجربه کرده‌ اید که پس از شست و شوی پرده سفید در خانه باز هم مشاهده می‌ کنید که تیرگی روی پرده وجود دارد و این موضوع به خاطر آن است که پیش از شستن پرده گرد و خاک آن را نگرفته‌ اید. اگر می‌ خواهید از شستن پرده‌ ها نتیجه بهتری بگیرید قبل از آنکه آنها را با ماده شوینده شست و شو دهید چند ساعت داخل آب سرد خیس کنید و پس از آن که گرد و غبار از بین رفت اقدام به شستن پرده‌ ها با ماده شوینده نمایید. در این مدت بهتر است که چندین بار آب لگن را نیز عوض کنید تا پرده‌ های خانه شما کاملاً تمیز شود.

از شوینده مناسب استفاده کنید

پس از آنکه با آب ولرم شست و شوی اولیه پرده‌ ها را انجام دادید برای آنکه آنها سفیدتر و تمیزتر شوند باید از شوینده مناسبی نیز استفاده نمایید. پودر لباس و یا مایع مخصوص لباسشویی، پودر شست و شوی لباس بچه و یا قرص ماشین ظرفشویی از شوینده‌ هایی می‌ باشند که برای شستن پرده‌ های سفید و توری می‌ توانید از آنها استفاده کنید. چنانچه از ماشین لباسشویی جهت شستن پرده‌ های سفید استفاده می‌ کنید باید حواستان به دمای آب باشد تا الیاف پرده هیچ آسیبی نبیند. چنانچه پرده‌ ها نازک و توری هستند بهتر است مرحله آبکشی آن در ماشین لباسشویی انجام نشود زیرا چرخش خشک کن ماشین لباسشویی با دور تند باعث می‌ شود که پرده آسیب ببیند. اگر هم می‌ خواهید با دست پرده‌ ها را بشویید از چنگ زدن آن خودداری کنید زیرا ممکن است که پرده‌ ها نخ کش شده و یا پاره شوند. اگر می‌ خواهید پرده‌ ها سفیدتر شوند از کمی جوش شیرین نیز در کنار شوینده استفاده کنید تا درخشندگی به پرده‌ های سفید برگردد. برای درخشندگی و سفیدی بیشتر می‌ توانید در پایان شست و شو کمی سرکه داخل آب بریزید و اجازه دهید که پرده‌ ها داخل آن بماند و پس از آن آبکشی را انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اصول شستشوی لباس نوزادان

پرده‌ ها را وقتی نم دار هستند آویزان کنید

شست و شو و چلاندن پارچه‌ ها و پرده در مرحله آبگیری باعث چروک شدن پرده می‌ شود به همین خاطر بهتر است پرده را نم دار آویزان کرده و چروک‌ های آن را با دست باز کنید و از ناملایمتی به هنگام شست و شو خودداری نمایید. بهترین روش برای شستن پرده های سفیدچنانچه پرده‌ ها در فرایند شست و شو زیاد چروک نشده باشد بهتر است که آن را مرطوب آویزان نمایید تا به اتوکشی نیازی نداشته باشد. اگر پنجره خانه شما آفتاب گیر است و نور زیادی در طول روز به پرده می‌ تابد بهتر است که قبل از نصب کردن پرده پنجره‌ ها را کاملاً تمیز کنید و اجازه دهید که نور خورشید پرده را خشک و صاف کند.

در اتوکشی مراقبت زیادی انجام دهید

آخرین مرحله شستن پرده‌ های سفید مرحله اتوکشی می‌ باشد که جهت جلوگیری از صدمه رسیدن به پارچه‌ ها زمان اتوکشی حتماً یک پارچه نخی و سفید را روی پرده‌ های توری انداخته و اتو را از روی آن انجام دهید. پارچه سفید را بر روی پرده پهن نموده و اتو را بر روی پارچه بکشید. اگر پارچه را کمی مرطوب کنید صاف کردن و اتوکشی پرده‌ ها خیلی راحت‌ تر انجام می‌ شود.

نکات مهمی که در شستن پرده‌ های سفید باید رعایت کنید

از آنجایی که پرده‌ های سفید معمولاً از جنس توری و حریر هستند پس از مدتی که آویزان می‌ مانند کثیفی و سیاهی هوا را به خود جذب کرده و نمای زشتی به خانه شما می‌ دهند. برای سفید کردن این پرده‌ ها لازم است مراحل مهمی را انجام دهید تا پرده‌ های خانه شما مانند روز اول زیبا و درخشان شود. همانطور که در این مقاله مجله آی بک به آن پرداختیم قبل از آنکه شستن پرده‌ ها را شروع کنید حتماً بخش کوچکی از آن را امتحان کرده و از رنگ پس ندادن پرده مطمئن شوید. پس از آن از آب ولرم استفاده نمایید و گرد و غباری که بر روی پرده ایجاد شده است را از بین ببرید. سپس شوینده مناسبی انتخاب کنید و با ملایمت کار شستن پرده‌ ها را شروع کنید. اگر از ماشین لباسشویی جهت شستن پرده‌ ها استفاده می‌ کنید بهتر است آن را روی دور خشک کن قرار ندهید زیرا ممکن است به پرده آسیب وارد کند. کمی جوش شیرین و سرکه نیز می‌ تواند به درخشندگی و زیباتر کردن پرده‌ های سفید خانه شما کمک نماید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک به بررسی روش های شستن پرده های سفید پرداختیم و نکات مهمی در مورد این موضوع بیان کردیم. دقت کنید برای شستن پرده های سفید باید از شوینده مناسب استفاده نموده و آبکشی را با ملایمت انجام دهید سپس پرده را به صورت نم دار آویزان کنید تا چروک نشود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بهترین روش برای شستن پرده های سفید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین روش برای شستن پرده های سفید، مراقبت زیاد در اتوکشی پرده ها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا