خدمات شستشو

اصول شستشوی لباس نوزادان

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ورود نوزاد به زندگی شما باعث تجربه های گوناگونی می‌شود و رنگ و بوی تازه ای را به زندگی شما می بخشد. با توجه به حساس بودن پوست نوزادانی که تازه به دنیا آمده اند، استفاده کردن از مواد شوینده موجود در بازار ممکن است خطراتی ناشی از حساس بودن پوست را در پی داشته باشد. آگاهی داشتن از روش‌های شستشوی لباس نوزادان و انتخاب بهترین موادشوینده برای حفظ سلامت پوست، امری بسیار مهم و ضروری است.

نکات ضروری هنگام شستشوی لباس نوزاد و کودک با لباسشویی

در هنگام استفاده از لباسشویی، مهم است که نکاتی خاص را رعایت کنید و اصول استفاده از  لباسشویی را رعایت کرده و از وارد شدن آسیب های اضافه به آنها جلوگیری به عمل آورید. این موضوع به ویژه در شستشوی لباس نوزادان و همینطور ملحفه و پتو بسیار اهمیت دارد. این اقدام ها به کاهش  هزینه‌های اضافی حاصل از تعمیرات و جلوگیری از مخارج غیر قابل پیش‌بینی برای خانواده ها کمک شایانی می‌کند.
به عنوان مثال، هزینه تعمیر لباسشویی ال‌جی با توجه به پیشرفت‌های فناوری که روز به روز بر دامنه آن افزوده می شود به شدت افزایش یافته است.فلذا، این بحث منطقی است که در انتخاب برنامه‌های شستشو و سایر مسائل، در اکثر مواقع احتیاط لازم را در نظر داشته باشید. حالا که با مراقب های ضروری برای شستشوی لباس نوزادان و کودکان آشنا شدید، در ادامه به مبحث اصلی مقاله خواهیم پرداخت.
شستشوی لباس نوزاد نیازمند رعایت اصول زیر است:

لباس ‌های نوزاد را صورت جداگانه بشویید

اگر شما هم عادت دارید که لباس‌ها را به صورت کلی در لباسشویی قرار دهید، بهتر است که تغییراتی را در این شیوه به وجود آورده و از این پس لباس‌های نوزادان را به صورت جداگانه بشویید. به علاوه به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

۱. لباس‌ها را بر اساس رنگ‌های روشن و تیره طبقه بندی کنید.
۲. پیش از شستشو، لباس‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه در صابون خیس بگذارید تا بهتر تمیز شوند.
۳. برای پاک کردن کامل مواد شوینده، لباس‌های نوزاد را دوبار آبکشی کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که جلوگیری از استفاده بی‌رویه از لباسشویی بسیار پر اهمیت است؛ چرا که فعالیت مداوم آن می‌تواند دمای موتور لباسشویی را افزایش داده و به خرابی آن منجر بشود، که این مورد یکی از شایع‌ترین دلایل تعمیر لباسشویی‌ها، من جمله سامسونگ و سایر برندهای موجود در بازار است.

به برچسب راهنمای شستشوی لباس نوزاد توجه ویژه نمایید

پیش از شستشو، پیشنهاد می‌کنیم که به برچسب لباس نگاهی بیاندازید و اطلاعاتی را در خصوص نحوه شستن لباس کودک و انتخاب بهترین شوینده ها به‌دست آورید. علاوه بر این، با توجه به نوع جنس پارچه، تحقیقات لازم را انجام دهید تا  به بهترین روش‌های شستشو پی ببرید.در مورد مواد شوینده‌، حساسیت بالایی به خرج دهید و با دقت فراوان انتخاب کنید. شما باید مطمئن شوید که شوینده مورد استفاده با ماشین لباسشویی سازگار باشد. استفاده از مواد شوینده نامناسب امکان دارد سبب صدمه به لباس‌ها و خرابی دستگاه شما بشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش برای شستن پرده های سفید

how to keep your washing machine in a good condition get set clean

پیش از شستشو لکه ها را پاک کنید

لکه‌های ایجاد شده بر اثر شیر، میوه و… می‌توانند محیط ویژه ای را برای تجمع و رشد انواع میکروب‌ها و باکتری ها فراهم کنند. برای حفظ سلامت کودک، لباس را هنگامی که دچار آلودگی شدند تمیز نمایید. از روش های زیر برای پاکسازی لکه‌ها استفاده کنید

لباس هایتان را در محلول آب گرم و صابون خیس کنید.
لکه را با فرچه‌های مخصوص و جوش شیرین بشویید و پاک کنید.
لباس را در محلول سرکه و آب بشویید.
از پودرهای لکه‌بر استفاده نمایید.
هنگامی که نمی‌توانید لباس را تعویض کنید، بهتر است از پاکسازی لکه‌ها صرف نظر کنید، زیرا تماس مواد شیمیایی با پوست کودک  به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پیش از شستشو با لباسشویی لباس های را برگردانید و پشت و رو نمایید

پیش از شستشوی لباس نوزاد با ماشین لباسشویی، اجرای اقدامات حیاتی ضروری است. این مورد شامل بستن دکمه‌ها یا زیپ و پشت و رو کردن لباس‌ها برای محافظت از سطح آنها می باشد. در صورت نگرانی از گم شدن جوراب یا لباس‌های کوچک فرزندان، بهتر است از محفظه یا کیسه شستشوی لباس استفاده نمایید.

اگر لباس‌های کودک به دلیل بازی در پارک گِلی کثیف شده‌اند، مراقبت از آنها از طریق دستکاری دستی و سپس قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی انجام شود. این اقدامات، علاوه بر حفظ بهداشت و تمیزی، به افزایش دوام لباس‌ها و جلوگیری از مشکلات ممکن در اثر شستشوی غیر صحیح کمک شایانی می‌کنند.

پوشاک نوزاد را دو دفعه آبکشی نمایید

جهت حفظ کیفیت لباس‌های کودکان، توصیه می کنیم که اکثر آنها را در حالت معمولی لباسشویی بشویید. در صورت امکان یک‌بار  دیگر نیز پوشاک فرزندانتان را آبکشی نمایید. در صورت عدم امکان انجام این اقدام، حتما از شوینده‌های مایع استفاده نمایید. شوینده‌های مایع به سرعت بالاتری از الیاف پارچه جدا می‌شوند که این امر به بهبود عملکرد شستشو و بهبود دوام لباس‌ها کمک می‌کند.
avoid to use fabric softener

قبل از خشک کردن، لباس‌ ها را مورد بررسی قرار دهید

در صورت باقی ماندن لکه یا آلودگی روی لباس تا زمان خشک شدن، این موارد تثبیت می شوند. بنابراین، بهتر است لباس‌ها را دقیق بررسی کنید و در صورت وجود لکه، مرحله شستشو را مجدد اجرا نمایید. لکه‌های مقاوم بهترین نتیجه را با اختصاص زمان بیشتری در فرآیند شستشو خواهند داد. لذا هنگام استفاده از محلول شستشو یا خیس کردن لباس، به آنها مدتی برای جذب عمیق مواد اجازه دهید. پس از این مدت، لباس‌ها را با آب سرد دستشویی کرده و ادامه دهید.

لباس ‌ها را زیر آفتاب خشک نمایید

اگرچه استفاده از خشک‌کن می‌تواند فرآیند خشک شدن لباس‌ها را سرعت ببخشد، اما به منظور به حداقل رساندن باقی‌ماندن ذرات مواد شوینده، توصیه می کنیم تا لباس‌ها را به مدتی در هوای آزاد و زیر آفتاب قرار دهید. هدف این اقدام، جداسازی آخرین ذرات مواد شوینده از لباس‌ها می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه لباس نوزاد را تمیز و سالم نگه داریم؟ | راهنمای کامل شستشوی لباس نوزاد

در صورت استفاده از خشک‌کن، پیشنهاد می کنیم از نرم‌کننده های لباس استفاده نکنید. این نرم کننده ها، با افزودن نرمی به لباس‌ها، ممکن است حاوی مواد شیمیایی آسیب‌زا برای کودکان باشند و احتمال ایجاد حساسیت در بدن آنها را داشته باشند.

شوینده های قوی برای لباس نوزادان مضر است

هیچ گاه به سمت استفاده از نرم‌کننده یا سفیدکننده‌های شیمیایی نروید. پوست حساس نوزادان به این گونه مواد واکنش نشان می‌دهد و امکان دارد عوارضی ایجاد کند. برای محافظت از پوست حساس کودکان، بهتر است از مواد شوینده مخصوص کودکان استفاده نمایید. برندهایی همچون فیروز، هوم کر، چیکو و … از جمله شوینده‌های مناسب برای حفاظت از حساسیت پوست کودکان به شمار می روند.

برای شستشو لباس نوزادتان با متخصصان مشورت کنید

در صورت واکنش پوست نوزاد به لباس‌ها، حتماً با یک پزشک متخصص مشورت نمایید. هر نوع حساسیت پوستی نیاز به روش درمان و پیشگیری منحصر به فرد دارد، بنابراین امکان تجویز یک راهنمای کلی برای همه افراد وجود ندارد. با یافتن مشکل، می‌توانید راه‌های بهتری برای شستشوی لباس نوزاد انتخاب کنید.
برای صرفه جویی در زمان و پیشگیری از حساسیت‌های پوستی نوزاد، از لباس‌های ضد حساسیت استفاده نمایید. این پوشش‌ها معمولاً از جنس پنبه، پشم یا ترکیب پنبه و لاکرا ساخته می‌شوند. مزیت اصلی آنها نیز در کاهش جذب باکتری و شستشوی آسان تر و بهینه‌تر است.
Baby laundry

استفاده از حالت kidswear در ماشین لباسشویی

بعضی از ماشین‌های لباسشویی دارای حالت‌های خاص مانند kidswear و baby care هستند که معمولاً دمای آب را کنترل می‌کنند تا به الیاف پارچه آسیبی وارد نشود. با این حال، استفاده از این قابلیت برای شستن لباس‌های کودکان ضروری نیست.
احتمالاً در حین انتخاب لباس‌هایی برای فرزندانتان، از نیازهای روزانه‌شان به شستشو و نگهداری کامل آگاه نبودید. با این حال، به هیچ وجه اجازه ندهید این مسئله به عجله در اجرای فرآیند شستشوی پوشاک کودکان منجر شود. با توجه به حساسیت پوست کودکان، توصیه می‌شود شستشوی لباس‌های آنان با حوصله بیشتری انجام شود.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد.اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات سوالاتتان را در قسمت نظرات سوالاتتان را مطرح کنید تا کارشناسان و متخصصان ما در سایت آی بک امداد در سریعترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اصول شستشوی لباس نوزادان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله به بررسی اصول شستشوی لباس نوزادان می پردازیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا