خدمات ساختمان

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

چنانچه سالن نشیمن شما یک راهروی طولانی می‌ باشد و یا این احساس را به شما منتقل می‌ کند که مثلاً در سالن بولینگ هستید، از چند ترفند هوشمندانه جهت بزرگتر دیده شدن فضا می‌ توانید استفاده نمایید. گاهی اوقات ممکن است وسوسه شوید که برای باز کردن فضا در سالن نشیمن باریک مبلمان خود را به دیوارها ی سالن بچسبانید ولی این روش به باریک‌ تر و طولانی‌ تر نشان داده شدن فضا بیشتر کمک می‌ کند. برای آنکه بتوانید دید تونلی را در سالن نشیمن خود کمتر کنید باید چیدمان آن را به صورت اصولی انجام دهید.

ایده‌ هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک

همانطور که گفتیم چنانچه سالن نشیمن شما به صورت طولانی و باریک می‌ باشد، حتماً باید اصولی را در دکوراسیون آن رعایت کنید تا این نقص سالن برطرف شود. در ادامه مطلب برخی از ایده‌ های کار گشا جهت کمتر کردن دید طولانی در سالن نشیمن را بیان می‌ کنیم.

ایجاد یک راهروی مستقیم

درست کردن مسیری جهت تردد افراد در سالن نشیمن باریک بسیار کار دشواری است اما با تغییر چیدمان می‌ توانید به جای آنکه مسیر تردد نامناسب میان مبلمان داشته باشید، فضایی دنج و زیبا ایجاد کنید. به عنوان مثال می‌ توانید کاناپه را نزدیک دیوار قرار دهید و صندلی‌ های روبروی کاناپه را به یکدیگر بچسبانید. با انجام این کار شخص جهت تردد و رفت و آمد مسیر مشخصی خواهد داشت و دیگر نیازی نیست که به شکل اریب بین مبلمان عبور نماید.ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک زمانی که فضای مشخصی جهت تردد افراد بین مبلمان ایجاد کردید و آنها را به صورت منظم چیدمان نمودید، سالن نشیمن شما دید زیباتری خواهد گرفت.

استفاده بهینه از دیوارها

بیشترین استفاده را از دیوارها انجام دهید. یکی از این ترفندها نصب کردن قفسه‌ هایی روی دیوار می‌ باشد که می‌ تواند خطای دید ایجاد نماید. استفاده از پرده‌ های بلند، تابلو، قفسه کتاب، آینه گرد، قاب عکس و دیگر اشیای دکوراتیو می‌ تواند باعث عریض نشان داده تر شدن سالن نشیمن شود و دید بلند و باریک آن را کمتر کند. استفاده درست از دیوارها و همچنین ایجاد خطای دید می‌ تواند نمای متعادلی به فضا بدهد. با قرار دادن تابلوهای هنری و همچنین نصب پرده که دارای ارتفاع زیادی می‌ باشد می‌ توانید خطای دید ایجاد کنید.

حتما بخوانید:   نمای خشک چیست | ویژگی‌ها و مزایای نمای خشک

خلق فضاهای مجزا

برای آنکه بیشترین استفاده را از فضا داشته باشید می‌ توانید در سالن نشیمن باریک چیدمان دو بخشی انجام دهید. با این کار باریک بودن سالن به چشم نمی‌ آید. برای آنکه این ترفند بصری را انجام دهید باید هر دو دیوار سالن نشیمن را به کار ببرید و در آنجا به چیدمان مبلمان پرداخته و فضا را به دو قسمت جداگانه تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال از کاناپه می‌ توانید به عنوان یک جدا کننده استفاده نموده و فضای سالن نشیمن را به دو قسمت مجزا تقسیم کنید. قسمتی برای نشستن روبروی تلویزیون و یا شومینه و در قسمت دیگر به عنوان مثال می‌ توانید میز کار خود را قرار دهید. وقتی که در سالن نشیمن باریک فضای دو بخشی ایجاد کنید نمای تونلی آن از بین می‌ رود و محیطی صمیمی و دنج ایجاد خواهد شد.

دور کردن مبلمان از دیوارها

اگر در سالن نشیمن طولانی و باریک مبلمان به دیوار چسبیده شوند می‌ توانند در طولانی‌ تر کردن فضا تاکید کنند. بنابراین باید فاصله بین دیوار مبلمان از دیوارها رعایت شود. چنانچه مبلمان حتی چند سانتیمتر هم از دیوار فاصله بگیرد می‌ تواند سالن نشیمن دنج برای شما ایجاد کند که دارای دو راهروی باریک در دو سمت اتاق باشد. چنانچه قسمتی از سالن نشیمن در مسیر رفت و آمد قرار دارد می‌ توانید مبلمان را از دیوار با فاصله بچینید تا برای رفت و آمد مزاحمتی ایجاد نکند.

استفاده از وسایل گرد در دکوراسیون سالن نشیمن باریک

در چیدمان سالن نشیمن باریک از وسایل گرد استفاده کنید تا حس باریک و طولانی بودن فضا را کم کند. وسایل گرد مثل میز عسلی، گلدان، ساعت، آینه، آباژور و … که دارای اشکال دایره‌ ای شکل می‌ باشند جهت چیدمان و دکوراسیون سالن نشیمن باریک بسیار موثر هستند. ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریکهمچنین استفاده از لوازم داخلی، اثاث، مبلمان گرد و … که دارای طرح‌ های دایره‌ ای می‌ باشند خطای دید ایجاد کرده و از باریک بودن فضا کم می‌ کند.

ایجاد ناحیه U یا L شکل جهت نشستن

یکی از مشکلاتی که در سالن‌ های طولانی و باریک نشیمن ایجاد می‌ شود این است که نمی‌ توان از وسایل و مبلمان حجیم در آن استفاده کرد. استفاده نمودن از مبلمان حجیم باعث می‌ شود که فضا تنگ‌ تر شود. بنابراین بهترین مبلمان جهت دکوراسیون سالن نشیمن باریک استفاده از مدل‌ های نیم ست یا ال می‌ باشد. چنانچه سالن نشیمن خانه شما باریک و کوچک است از تزئینات و وسایل کمتری در چیدمان آن استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   آموزش نصب پمپ خانگی | انواع مختلف پمپ آب خانگی

استفاده نمودن از کفپوش مناسب

برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک می‌ توانید ترفندهایی به کار ببرید که خطای دید ایجاد نماید. یکی از این ترفندها کفپوش مناسب می‌ باشد که بتواند خانه و سالن نشیمن را به شکل مربع نزدیک‌ تر کند. بهترین روش برای انجام این کار استفاده نمودن از کفپوش‌ های مستطیلی شکل است که در عرض اتاق به صورت موازی نصب می‌ شود. در این صورت کفپوش می‌ تواند با باریک بودن سالن نشیمن متضاد شده و حالت مربعی شکل دیده شود.

انتخاب ترکیب رنگ مناسب

رایج‌ ترین و مناسب‌ ترین و بهترین رنگ‌ ها برای آنکه هر فضایی بزرگتر جلوه داده شود رنگ روشن می‌ باشد. با رنگ روشن می‌ توان مرز بین دیوارها را از بین برد و در نتیجه خطای دید ایجاد کرد و فضا را از آنچه که هست بزرگتر نشان داد. بنابراین چنانچه سالن نشیمن خانه شما هم باریک است برای آنکه بتوانید آن را بزرگتر جلوه دهید می‌ توانید از رنگ‌ های روشن استفاده کنید تا سالن نشیمن به شکل مربع نزدیک‌ تر شود.

استفاده از نورپردازی متعادل

یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون خانه نور می‌ باشد. مخصوصاً در سالن نشیمن باریک نور می‌ تواند یکی از بهترین موارد جهت از بین بردن نقص موجود به شمار آید. بهتر است در فضاهایی که کوچک هستند پرده استفاده نکنید و چنانچه مجبور هستید که پرده نصب کنید به هیچ عنوان پرده‌ هایی که ضخیم می‌ باشند به کار نبرید. اجازه دهید که نور طبیعی به سالن نشیمن بتابد و چنانچه پنجره‌ ها زیاد نیستند می‌ توانید از نورپردازی مصنوعی استفاده کنید. آباژور ایستاده و یا رومیزی و چراغ‌ های دیواری هم می‌ توانند گزینه‌ های مناسبی در دکوراسیون سالن نشیمن باریک باشند.

استفاده از پاف در فضای نشیمن

پاف‌ ها در اندازه‌ ها و سایزهای گوناگونی تولید می‌ شوند. با به کار بردن پاف در سالن نشیمن باریک می‌ توانید مشکل نشستن افراد را حل کنید. این مدل از پاف‌ ها را می‌ توان در هر جایی قرار داد و سطحی نرم جهت نشستن ایجاد نمود. با به کار بردن پاف‌ ها در دکوراسیون سالن نشیمن باریک می‌ توانید به راحتی از دوستان خود پذیرایی نمایید. حتی می‌ توانید جهت استراحت دادن به پاها و یا سرو نوشیدنی و یا شیرینی از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد دکوراسیون اتاق خواب رویایی و راحت

چند کاربردی کردن وسایل

در دکوراسیون سالن نشیمن باریک می‌ توانید از وسایل مختلف با کاربردهای گوناگون استفاده کنید تا علاوه بر آنکه فضای کمتری اشغال می‌ شود کار شما هم به عنوان یکی از افراد خانواده راحت‌ تر گردد. به عنوان مثال چنانچه تعداد زیاد کتاب در خانه دارید می‌ توانید یک میز تلویزیون خریداری کنید که دارای قفسه باشد و به صورت همزمان هم به عنوان کتابخانه و هم به عنوان میز تلویزیون از آن استفاده نمایید. در واقع یک بوفه جمع و جور و کوتاه می‌ تواند هم به عنوان کتابخانه و هم به عنوان میز تلویزیون در سالن نشیمن به کار گرفته شود.

محدود نشدن به ست مبلمان

یکی از اشتباهات رایجی که خیلی از مردم آن را انجام می‌ دهند این است که حتماً یک ست کامل مبلمان در سالن پذیرایی خود قرار می‌ دهند بی‌ توجه به آنکه آیا سالن نشیمن آنها ظرفیت مبلمان را دارد یا خیر. هیچ اجباری وجود ندارد که این استایل را در خانه خود انجام دهید مخصوصاً اگر سالن نشیمن شما مستطیلی شکل و کم عرض می‌ باشد. ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریکسبک زندگی و مساحت فضا می‌ تواند در انتخاب کاناپه و تعداد صندلی‌ ها تعیین کننده باشد. شما به راحتی خواهید توانست یک کاناپه سه نفره به همراه دو یا سه صندلی زیبا در سالن نشیمن خود قرار دهید. چنانچه سبک مدرن یا کلاسیک در سالن نشیمن خود به کار گرفته‌ اید می‌ توانید از صندلی‌ ها و مبل‌ های طرح‌ دار زیبا برای جذاب‌ تر کردن آپارتمان خود استفاده کنید.

سخن پایانی

یکی از اشتباهات رایج که در دکوراسیون سالن نشیمن باریک انجام می‌ شود پیروی کردن از الگوی ثابتی است که در ذهن بسیاری از ما وجود دارد و خود را ملزم به دنباله روی از آن می‌ کنیم. قبل از آنکه اقدام به چیدمان مبلمان در سالن نشیمن باریک کنید حتماً باید نکات مهمی که در این مقاله به آنها اشاره شد را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید آن را بر اساس نقشه خانه و متناسب با فضا دکوراسیون کنید. بنابراین مهم‌ ترین اصل برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک این است که چهارچوب‌ های ثابتی که در ذهن خود دارید را کنار گذاشته و متفاوت‌ تر به انجام دکوراسیون بپردازید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون سالن نشیمن باریک، استفاده از مبلمان ال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x