تعمیرات کولر گازی

راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

شرکت های مختلف تولیدکننده لوازم الکترونیکی در دنیا هر روز تکنولوژی های پیشرفته تری را ارائه می دهند که نویدبخش زندگی آسوده تر است. تولید وسایل سرمایشی و گرمایشی که در تابستان های داغ و زمستان های منجمدکننده به یاری انسان آمده اند از این قبیل اختراعات مفید است. رقابت بر سر فروش اینگونه محصولات زیاد است اما در بین شرکت های مهم و معتبر که در ایران هم شناخته شده، نام هایسنس در بین ده برند معروف است. انواع کولر گازی هایسنس جهت مصارف خانگی یا برای محل کار تولید می شود. بعضی از این مدل ها دارای گرید انرژی A است که نشان دهنده مصرف بهینه انرژی است و دلیل این امر این است که گاز سرد یا به اصطلاح مبرد این کولرها از نوع R410a است که به ندرت نیاز به شارژ پیدا می کند. این مقاله تلاش دارد راهنمایی برای استفاده درست از این محصول را ارائه دهد.

درباره شرکت هایسنس

شرکت هایسنس یک شرکت بسیار معتبر چینی در حوزه لوازم خانگی و تهویه است. این شرکت در سال ۱۹۶۹ فعالیت خود را آغاز کرد. امروزه کمپانی هایسنس محصولات خود را با پیشرفته ترین تکنولوژی عرضه می کند و آنها را به بیش از سیزده کشور در جهان می فرستد. در ایران هم از تولیدات شرکت هایسنس از جمله در زمینه تهویه و محصولات سرمایشی و گرمایشی مثل کولر گازی هایسنس، استقبال خوبی شده است که ناشی از قیمت مناسب و کیفیت عالی آن است.

انواع کولر گازی هایسنس

کولر گازی هایسنس در انواع مدل ها تولید می شود. بسیاری از مدل های آن هم سرمایشی و هم گرمایشی اند و برخی هم فقط به سرمایش یا گرمایش اختصاص دارد. همچنین بعضی مناسب برای محیط منزل و مدل هایی هم مخصوص فضاهای بزرگ مثل تالارها، فروشگاه ها و سالن های وسیع است. بر اساس شکل و طریقه نصب هم کولر گازی هایسنس انواعی دارد. نصب بر روی دیوار، نصب بر سقف و کولر گازی ایستاده روی زمین از این انواع اند. همچنین بنا به محیط جغرافیایی می توان از انواع کولر و اسپیلت استفاده کرد. مثلا برخی از انواع کولرهای سرمایشی مناسب مناطق خیلی خیلی گرم است و کولر گازی های دوگانه هایسنس با قابلیت تولید سرما و گرما معمولا مناسب برای هر محیطی است.

حال بعضی مدل های کولر گازی هایسنس را نام می بریم:

اسپیلت کولر گازی هایسنس مدل HFH-36FM

اسپیلت کولر گازی هایسنس مدل HFH-55FM

کولر گازی هایسنس مدل HRH-24TQ 24000

مدل HRH-18TQ 18000

مدل AS-30HR4

مدل AS-24UR4SBBTG01

مدل QAP-12HR

کولر گازی اسپیلت هایسنس مدل HRH-18TQ  و …

کولر گازی هایسنس

قسمت های مختلف کولرگازی هایسنس

کمپرسور کولر گازی هایسنس روتاری است. این یعنی متناسب با دمای محیط فعالیت کولر کم و زیاد می شود و متغیر است. به این ترتیب از اتلاف انرژی جلوگیری می شود و به دستگاه هم کمتر فشار می آید. اسپیلت های هایسنس دو بخش مجزا به نام یونیت داخلی و یونیت خارجی دارد. یونیت داخلی در داخل ساختمان قرار دارد و کار هوا سازی و تولید سرما از طریق تبخیر مایع مبرد را انجام می دهد. یونیت خارجی یا کندانسور که در بیرون ساختمان قرار می گیرد شامل فن، رادیاتور و کمپرسور است. چرخه تبرید از طریق این دو بخش انجام می شود. به این ترتیب که مایع مبرد با سرد کردن هوا و گرفتن گرما بخار می شود و سپس به سمت کمپرسور هدایت می شود و آنجا دوباره سرد می شود و این چرخه سردکننده ادامه می یابد. فیلترهای پاک کننده هوا از بخش های مهم و ممتاز کولر گازی هایسنس است که تمام آلودگی های هوا را به خود جذب می کند و محیطی تمیز و به دور از آلاینده و ریزگرد به وجود می آورد. از دیگر بخش های کولر گازی هایسنس می توان به فن کوئل، ریموت کنترل، ال ای دی یا ال سی دی، لوله کشی مسی داخلی و لوله کشی خارجی اشاره کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات مربوط به دریچه هدایت باد پنل کولر گازی

نقاط قوت کولرگازی هایسنس

  • داشتن کیت اینورتر و کار کردن کمپرسور آن با دور متغیر.
  • وجود مدل های گرمایشی/ سرمایشی مناسب هر محیط
  • استفاده بهینه از انرژی محیط
  • تهویه و تمیز کردن هوای محیط در برخی از مدل ها به دلیل داشتن فیلترهای پیشرفته تصفیه هوا
  • قابلیت تنظیم حالت خواب در ساعتی مشخص
  • قیمت مناسب در مقایسه با نمونه های مشابه

نصب صحیح از کولر گازی هایسنس

برای استفاده درست از کولر گازی هایسنس و بهره گیری از تمام امکانات آن، طریقه نصب و سایر موارد خواندن دفترچه راهنمای کولر گازی هایسنس ضروری است. از جمله موارد مهم مربوط به نصب کولر گازی که در این دفترچه به آن پرداخته شده از این قرار است.

اولین اقدام برای نصب کولر انتخاب محل قرارگیری یونیت داخلی است. دیواری که این قسمت کولر گازی هایسنس بر آن نصب می شود باید به حد کفایت مقاوم باشد تا بتواند وزن یونیت داخلی را تحمل کند.

همچنین یونیت داخلی نیازمند فضای باز از هر طرف است، یعنی پشت دیوار و کناره هایش باید خالی و آن طرف دیوار، قسمت بیرونی ساختمان باشد.

دیوار باید به اندازه سوراخ شود و استانداردهای لوله کشی برای اتصال یونیت داخلی به خارجی رعایت شود.

در نصب یونیت خارجی پس از انتخاب محل مناسب تراز بودن قسمت پایین آن مهم است. برای این کار می توان از سیمان استفاده کرد.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی هایسنس Hiesense

ریموت کنترل کولر گازی هایسنس با امکانات قابل توجهی که به شما می دهد از قسمتهایی است که بهتر است به خوبی با آن آشنا باشید. در ادامه چند تا از دکمه های مهم ریموت کنترل کولر گازی هایسنس را به شما معرفی می کنیم.

دکمه آف/ آن؛ از طریق این دکمه می توانید دستگاه را راه بیاندازید یا خاموش کنید.

دکمه پلاسما؛ با زدن این دکمه می توانید هوا را تصفیه و داخل دستگاه را نیز از وجود ذرات گرد و غبار پاک کنید.

دکمه تنظیم دما: از طریق این دکمه که معمولا علامت مثبت و منفی روی آن حک شده می توانید دمای هوای خروجی از کولر گازی را کم یا زیاد کنید.

تایمر: از طریق کلید تایمر می توانید ساعت شروع و پایان فعالیت سیستم را به اختیار خود تنظیم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات کولر گازی هایسنس | نمایندگی تعمیر کولر گازی Hisense

دکمه عملکرد و کنترل؛ از طریق این دکمه می توانید عملکردهایی مثل پاک کنندگی خودکار یا کم و زیاد کردن روشنایی صفحه قسمت داخلی دستگاه را تنظیم کنید.

وضعیت خودکار خواب؛ از طریق این کلید دستگاه شما در زمان مشخصی که شما تعیین کرده اید به حالت خواب می رود.

تنظیم سرعت پنکه؛ از طریق کلید سرعت فن می توانید آن را روی سرعت مورد نظرتان تنظیم کنید.

کلید تنظیم مجدد؛ از طریق این دکمه می توانید دستگاه را به حالت تنظیم اولیه بازگردانید و دوباره تنظیم کنید.

کولر گازی هایسنس

نگهداری و نظافت کولر گازی هایسنس

نحوه مراقبت و تمیزی کولر گازی هم از موارد با اهمیت است که طول عمر دستگاه به چگونگی آن بستگی دارد. از جمله این موارد سرویس سالیانه کولر گازی هایسنس است که باید به دست متخصصان انجام شود. استفاده به جا از قابلیت تنظیم دستگاه، استراحت دادن کافی به آن، توجه به نقایص جزئی و عدم دستکاری بدون مهارت کافی از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود.

تعمیرات کولر گازی هایسنس

کولر گازی هایسنس دستگاهی حرفه ای است که تعمیرات آن نیازمند تخصص ویژه است. در صورت بروز مشکلی در کولر گازی هایسنس لازم است که این کار را به تکنسین های ماهر و کارآزموده بسپارید. اولین کاری که این متخصصان انجام می دهند، عیب یابی است. تست خرابی کولر گازی هایسنس و تشخیص عیب و ایراد آن فقط از افراد مجرب و ماهر و آموزش دیده ساخته است. آن ها پس از تشخیص مشکل، اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه ناسالم می کنند.

سخن آخر

 استفاده از ابزارهای الکترونیکی پیشرفته ای که امروزه در دسترس ماست نیازمند یکسری آموزش های اولیه است تا بتوانیم بهترین بهره را از آن ها ببرید. از جمله این ابزارهای پر استفاده و مهم کولر گازی هایسنس است. همانطور که در این مطلب به آن پرداختیم، این کولر با قابلیت تصفیه هوا و با داشتن قابلیت فعالیت متغیر کمپرسور، در مصرف بهینه انرژی از پیشگامان است. این برند خوش نام، انواع کولر و اسپیلت را در مدل ها و طرح های گوناگون عرضه کرده است که هر کدام مناسب فضایی ویژه است. درست است که کیفیت کولر گازی هایسنس در حد مطلوبی است و طول عمر بالایی دارد اما نگهداری درست از آن و سرویس دهی سالانه می تواند توان و عمر این محصول را هر چه بیشتر کند. هر وسیله ای هر چقدر هم با کیفیت امکان خرابی دارد. کولر گازی هایسنس سیستمی پیچیده و حرفه ای دارد و برای تعمیرات آن نیازمند تکنسین های وارد و آموزش دیده هستیم. اگر دستگاه تهویه و کولر گازی هایسنس شما دچار مشکل شد یا خواستید آن را سرویس کنید, پیشنهاد می کنم در صورت خرابی کولرتان هرگز آن را دست افراد ناشی و بی اطلاع نسپارید چون ممکن است به جای تعمیر دستگاه، صدمه بیشتری به آن وارد کنند. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعه ای در کولر کیفیت قطعه معاوضه شده و اورجینال بودن آن اهمیت دارد. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد. پیشنهادات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید, با تشکر از همراهی شما.

راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای فارسی کولر گازی هایسنس Hiesense

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا