تعمیرات کولر آبی

راهنمای خرید کولر آبی پرتابل | نصب کولر آبی پرتابل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کولر آبی پرتابل یکی از انواع کولر های آبی می باشد که قابل حمل بوده و به آن کولر آبی رومیزی هم می‌گویند. از این کولر بیشتر در مناطق گرمسیری استفاده می شود. در مکان هایی مانند خانه و اداره هم به دلیل قابل حمل بودن مورد استفاده قرار می گیرد. این کولر نیاز به فضای زیادی نداشته و در مکان های کوچک می توان از آن استفاده کرد. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با راهنمای خرید یک کولر آبی پرتابل خوب آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کولر آبی پرتابل

کولر آبی پرتابل نسبت به وسایل سرمایشی و خنک کننده دیگر، برتری های زیادی دارد که ما را برای استفاده از آن جذب می کند. این کولر در هر مکان و فضایی قابل استفاده بوده و به سادگی می توان آن را جابجا کرد. نصب کولر آبی پرتابل به تخصص نیاز نداشته و وزن آن هم نسبت به کولر های ثابت و دیواری کمتر است.

کولر آبی پرتابل

راهنمای خرید کولر آبی پرتابل

در صورتی که می خواهید یک کولر آبی پرتابل خوب خریداری کنید باید به یک سری خصوصیات مهم توجه کنید. کولر آبی پرتابل همانند وسایل دیگر، دارای برند ها و قیمت های مختلفی در بازار است. در هنگام خرید کولر آبی باید در کنار نوع برند و یا همچنین مدل کولر، به قیمت آن هم توجه کرد.
ویژگی های مهم کولرهای آبی که باید در هنگام خرید کولر به آن توجه کنید عبارت می باشند از:

 • قابلیت دارا بودن پد سلولزی
 • دارا بودن یونایزر
 • ظرفیت مخزن آب
 • قابلیت گردش هوا
 • وجود ریموت کنترل

در صورتی که کولر آبی پرتابل را خریداری کرده اید برای نصب آن نیاز به رعایت موارد خاصی نیست این کولر رومیزی، برخلاف کولر های ثابت و یا دیواری، به کانال کشی نیاز ندارد و نصب آن هم بسیار راحت است فقط کافیست که شما کولر را در گوشه مناسب اتاق بگذارید و از آن استفاده کنید.

در ادامه می خواهیم شما را با مزایای کولر آبی پرتابل آشنا کنیم.

مزایای کولر آبی پرتابل

کولرهای آبی پرتابل مزایای زیادی داشته و مهمترین مزیت آن هم قابلیت جابجایی کولر است. شما در هر زمانی که تمایل داشته باشید می توانید جای کولر آبی پرتابل خود را تغییر داده و یا در زمستان آن را به جای دیگری منتقل کنید.
یکی دیگر از مزیت های کولر آبی پرتابل، استفاده از پد سلولزی می باشد که با افزایش بازده تبخیری خود، میزان خنک کنندگی را بیشتر می کند.
در بعضی از مدل های این کولر برای کاهش آلودگی محیط، از آنیون استفاده می شود. همانطور که می دانید وظیفه آنیون این است که اکسیژن فعال شده را به وسیله کولر راحت تر جذب کند.
نصب کولر آبی پرتابل بسیار ساده بوده و نیاز به تخصص ندارد.
در کولر آبی پرتابل مصرف آب کمتر از کولرهای دیگر است. به راحتی می‌توان در این کولر جهت جریان باد و همچنین سرعت را تنظیم کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهمترین علائم خرابی خازن کولر آبی | راهنمای نصب خازن کولر آبی

به طور خلاصه مزایای کولر آبی پرتابل عبارت است از:

 • قابلیت جابجایی راحت
 • استفاده از پد سلولزی در کولر آبی پرتابل
 • استفاده از آنیون در کولر
 • نصب ساده و آسان
 • مصرف آب کم
 • دارای قابلیت تنظیم سرعت
 • قابلیت تنظیم جهت جریان باد

خرید یک کولر آبی پرتابل خوب

در هنگام خرید کولر آبی پرتابل، باید بتوانید کولر آبی خوب را تشخیص دهید برای خرید کولر رومیزی، فقط برند و مدل کولر اهمیت ندارد بلکه یک سری ویژگی های دیگری هم وجود دارد که باید به آن توجه کنید ویژگی هایی مانند: جنس بادوام و مرغوب، ظاهری مناسب، وزن کم، قابلیت های تنظیم جریان باد خنک کننده و…
این ها نکات مهم می باشند که در هنگام خرید کولر آبی پرتابل باید حتماً به آنها دقت داشته باشید.کولر آبی پرتابل خوب باید وزن کمی داشته و فضای زیادی را اشغال نکند. مصرف آب و برق آن جزو ویژگی های یک کولر آبی پرتابل خوب می باشد.

باید جنس رویه آن پلاستیکی بوده و دارای پد سلولزی باشد و از قابلیت های کنترلی هم برخوردار باشد و به راحتی بتوان گردش هوا را در آن تنظیم کرده و همچنین سرعت جریان باد خنک را هم به راحتی تنظیم کنید.

امروزه شما می توانید در اینترنت، اطلاعات مناسب کولرهای آبی پرتابل را در فروشگاه ها پیدا کرده و نظر کاربران را بخوانید تا بتوانید یک کولر آبی پرتابل خوب برای خرید انتخاب کنید.
راه دیگر انتخاب یک کولر خوب مشورت با افرادی است که از این کولر را خریداری کرده اند.

البته دقت داشته باشید ممکن است شرایط شما و فضای مورد نظر شما با بقیه فرق داشته باشد. نیازی نیست نکاتی که دیگران برای خرید کولر آبی پرتابل در نظر می‌گیرند شما هم آن نکات را رعایت کنید.
اگر مقدار مصرف برق و آب کولر برای شما اهمیت دارد باید به سراغ مدل هایی از کولر آبی پرتابل بروید که دارای برچسب انرژی مناسب باشد و نیاز به آب زیاد هم نداشته باشد

کولرهای آبی پرتابل کم مصرف

اگر می خواهید کولر آبی پرتابل کم مصرف خریداری کنید، باید در هنگام خرید به یک سری نکات خاصی توجه کنید؛ به طور معمول در برندهای معروف و معتبر مدل های مختلف این کولر، درجه بندی و مقدار مصرف متفاوت وجود دارد؛ همانقدر که برای خریدن کولر آبی پرتابل هزینه می کنید باید به همان اندازه هم دقت داشته باشید که کولر کم مصرف تر بخرید.
برچسب انرژی در همه وسایل برقی به یک شکل است؛ بنابراین برای خرید یک کولر آبی پرتابل هم باید مانند وسایل برقی دیگر عمل کنید. کم مصرف ترین کولر آبی پرتابل ۵۰ وات برق مصرف می کند، ۵۰ وات می تواند عدد مناسبی باشد برای انتخاب یک مدل مناسب و کم مصرف کولر آبی پرتابل.

البته مصرف آب در کولرهای آبی پرتابل زیاد نیست و می‌توان گفت کم مصرف ترین کولر ها دارای حجم مخزن آب ۱۴ لیتری هستند. این مقدار حجم مخزن آب، برای این کولر بسیار مناسب است و تقریباً تا ۸ ساعت هم می توان از آن استفاده کرد؛ بنابراین می توانید با انتخاب یک مدل مناسب از کولر آبی پرتابل که حجم آب کمی نشان می دهد در مصرف آب صرفه جویی کرده و مجبور به پرکردن مداوم مخزن نباشید.

معایب کولرهای آبی پرتابل چیست؟

این کولر هم همانند تمام وسایل برقی دیگر در کنار مزیت های خود، دارای معایبی هم می باشد. معایب این کولرها عبارتند از:

 • سر و صدای آزار دهنده و زیاد: این کولر ها به دلیل اینکه در داخل منزل قرار می گیرند، ممکن است سر و صدای آن آزار دهنده باشد.
 • خالی کردن و یا تعویض مداوم مخزن آب: مخزن آب این کولرها باید تمیز باشد و در صورتی که مدتی آب در مخزن بماند باید آن را خالی و آب آن را تعویض کنید.
 • محدودیت استفاده از این کولر برای مکان های بزرگ: این کولر برای مکان های محدود و کوچک در نظر گرفته شده و نمی تواند جاهای بزرگتر را خنک کند.
 • سنگینی وزن کولر پرتابل با حجم مخزن آب بالا: در صورتی که کولری انتخاب کنید که حجم مخزن آب آن بالا باشد مطمئناً وزن کولر هم سنگین تر خواهد بود و جابجایی آن کمی مشکل تر از کولرهای کوچک تر می باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع مشکلات کولر آبی؛ سر و صدا، خنک نکردن و نشتی آب

روش نگهداری صحیح کولر آبی پرتابل

برای نگهداری صحیح و اصولی از کولر آبی پرتابل و بالا بردن کارایی این کولر، باید به تهویه هوا اهمیت زیادی بدهید این کولر برای اینکه محیط را خنک کند کمی گرما تولید خواهد کرد. برای اینکه این گرما را کم کنید و دستگاه خنک بماند، توصیه می کنیم پنجره و یا درب را باز بگذارید تا هوا به راحتی جریان پیدا کند.

 • نکته مهم دیگری که برای نگهداری از کولر آبی پرتابل باید رعایت کنید این مطلب است که مخزن آب کولر را به موقع تخلیه کنید.
 • هیچگاه وسیله سنگین در روی دستگاه کولر آبی پرتابل قرار ندهید.
 • حتماً برای تنظیمات دستگاه از ریموت استفاده کنید و بدون ریموت به پره ها دست نزنید.
 • دستگاه کولر آبی پرتابل را در کنار وسایل گرمایش قرار ندهید زیرا کارایی کولر را کم خواهد کرد.
 • در روی بدنه کولر و موتور آن آب نریزید و کولر را در کنار شیر آب قرار ندهید.
 • در هنگام نوسانات برق حتماً از محافظ برق استفاده کنید.

در صورتی که شما نکات مهم را در مورد نگهداری از کولر آبی پرتابل رعایت کنید طول عمر کولر و همچنین کارایی آن بیشتر خواهد شد و شما می توانید در فصل گرما از محیط خنک لذت ببرید.
کولرهای آبی پرتابل دارای کارت گارانتی و ضمانت نامه می باشند و در صورتی که با مشکلی روبرو شدید، می توانید از خدمات گارانتی استفاده کنید.

کولر آبی پرتابل

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را برای خرید یک کولر آبی پرتابل خوب، راهنمایی کنیم. همانطور که گفتیم کولر آبی پرتابل دارای مزایای زیادی هستند و مهمترین مزیت آن هم، قابلیت جابجایی این کولر است. شما به راحتی می توانید این کولر را در هر اتاقی که می خواهید قرار دهید؛ فقط دقت داشته باشید طراحی این کولر به صورتی است که فقط برای محیط های کوچک مناسب می باشد.
در صورتی که می خواهید در فضاهای بزرگتر از وسایل سرمایشی استفاده کنید بهتر است این کولر را خریداری نکنید زیرا جوابگوی محیط های بزرگ نیست.

نگهداری صحیح و مراقبت از هر وسیله برقی می‌تواند باعث کارایی بهتر و افزایش طول عمر آن شود. کولرهای آبی پرتابل هم از این قاعده مستثنا نیستند از آنها خوب مراقبت کنید تا کمتر به تعمیر نیاز پیدا کرده و بیشتر عمر کنند.

در صورتی که در زمینه کولرهای آبی پرتابل سؤالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید کولر آبی پرتابل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معایب کولرهای آبی پرتابل چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا