تعمیرات

ایرادات و مشکلات رایج اتو پرس و اتو بخار خانگی | تعمیر اتو پرس در محل

نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی

برای برطرف کردن مشکلات رایج اتو پرس باید تخصص و دانش کافی در این زمینه را داشته باشید تا بدون هیچ مشکلی بتوانید آن را برطرف نمایید. برای داشتن لباس هایی شیک و زیبا و مرتب باید به صورت مکرر از اتو استفاده کنید. اتو پرس همانند لوازم برقی دیگر در صورت عدم نگهداری درست، دچار مشکلات زیادی می شود که ممکن است از کار بیافتد. برای برطرف کردن مشکل اتو باید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید. زیرا باز کردن و تعمیر کردن لوازم برقی کار ساده ای نیست. البته نگهداری درست از اتو پرس به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی بتوانید از طول عمر بالای این محصول استفاده کنید.

مشکلات رایج اتو پرس

اکثر لوازم برقی بعد از مدتی استفاده ممکن است دچار مشکلاتی شوند که برخی از مشکلات ساده و برخی دیگر تخصصی خواهد بود. با شناخت درست و اصولی از لوازم برقی می توانید در صورت ایجاد مشکل در جهت برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

یکی از لوازم برقی که ممکن است در صورت عدم نگهداری و استفاده درست دچار مشکلات و اختلالاتی شود، اتو پرس است. برای استفاده طولانی مدت از اتو پرس باید رویه نگهداری درست آن را بدانید تا در طول استفاده از آن مشکلاتی برای شما ایجاد نشود.

برخی از مشکلات رایج اتو پرس بیشتر اتفاق می افتند که با شناخت درست این مشکلات می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به رفع آن نمایید. البته در صورتی که مشکل اتو پرس و یا هر نوع لوازم برقی دیگر تخصصی و سخت باشد، از تعمیر خودسرانه آن خودداری کنید و از تعمیرکار حرفه ای در این راستا کمک بگیرید.

موارد زیر جزء مشکلات رایج اتو پرس محسوب می شوند که اکثر کاربران با این اختلالات روبه رو هستند.

داغ نشدن اتو پرس

یکی از مشکلات رایج اتو پرس که کاربران زیادی با آن مواجه می شوند، داغ نشدن اتو است که در صورت ایجاد این مشکل باید علت آن را پیدا کنید. علت زیادی برای داغ نشدن اتو پرس وجود دارد که با انتخاب یک راهکار درست و اصولی می توانید مشکل را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا

اختلال در اتصالات اتو

در صورتی که اتو پرس بعد از مدتی که به برق وصل بوده داغ نشده است، ابتدا اتصالات برقی آن را بررسی کنید و از وجود جریان برق اطمینان حاصل نمایید.

بعد از چک کردن اتصالات بهتر است دو شاخه و مبدل دستگاه را بررسی نمایید. زیرا کوچک ترین مشکل در مبدل دستگاه می تواند مانع از عملکرد درست دستگاه شود.

اختلال در تنظیمات دما

بعد از چک کردن مبدل حالا تنظیمات موجود در دستگاه که مربوط به دما است، را بررسی کنید و از میزان درجه حرارت آن مطمئن شوید. در صورتی که با بررسی کلی علت مشکل را پیدا نکرده اید، باید به سراغ قطعات دستگاه بروید.

خرابی برد الکتریکی

یکی دیگر از علت های رایج برای داغ نشدن اتو پرس خرابی برد الکتریکی دستگاه است. خراب شدن برد الکتریکی درون دستگاه به دلیل استفاده نکردن طولانی مدت از اتو پرس خواهد بود.

همچنین در برخی موارد ممکن است نوسانات برقی سبب خرابی برد دستگاه شوند. زمانی که برد الکتریکی دچار مشکل شود، ولتاژ مناسب به المنت دستگاه نخواهد رسید و در این صورت اتو پرس داغ نمی شود.

خرابی ترموستات

در برخی مواقع ممکن است خرابی ترموستات سبب داغ نشدن اتو پرس شود، زیرا ترموستات وظیفه کنترل حرارت و تعادل دمای دستگاه را دارد. با خراب شدن ترموستات تمامی تنظیمات اتو بهم ریخته که در این صورت حرارت اتو بسیار بالا و یا در صورتی کم خواهد شد.

برای برطرف کردن این مشکل تنها راهکار تعویض قطعه ترموستات است که باید توسط تعمیرکاران متخصص انجام شود.

خرابی المنت

در صورتی که به شکل نادرست و بی رویه از اتو پرس استفاده کنید، ممکن است المنت دستگاه دچار آسیب شود. المنت جزء قطعاتی است که تعویض آن کاری راحت نبوده و حتما باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت.

البته تعمیر المنت دستگاه هم امکان پذیر نخواهد بود که در این صورت تنها راه حل برای برطرف کردن مشکل المنت دستگاه، تعویض این قطعه است.

روشن نشدن اتو پرس

یکی از مشکلات رایج اتو پرس، روشن نشدن دستگاه است که کاربران زیادی با این مشکل مواجه هستند. برای اینکه بتوانید علت روشن نشدن اتو پرس را دریابید، باید یک بررسی دقیق از اتو را آغاز کنید.

پارگی سیم های متصل به اتو پرس

برای بررسی اتو پرس ابتدا تمامی سیم های موجود در اتو را چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان خاطر کسب نمایید. کوچک ترین پارگی و آسیب به سیم های اتو پرس می تواند از روشن شدن دستگاه جلوگیری کند.

حتما بخوانید:   نحوه تنظیم دمای آبسردکن مدیا و جزئیات آن

اختلال در منبع تغذیه

بعد از بررسی سیم ها حالا باید منبع تغذیه یا پریز برق را کنترل کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای اینکه از منبع تغذیه اتو مطمئن شوید، بهتر است دوشاخه یکی از لوازم برقی را به این پریز متصل کنید و از سالم بودن آن مطمئن گردید.

البته برای جلوگیری از ایجاد خسارت به لوازم برقی دیگر می توانید از فازمتر جریان برق این منبع را چک نمایید.

انواع خرابی اتو پرس

وجود بوی بد در اتو پرس

یکی از مشکلات رایج اتو پرس که افراد زیادی از این بابت شکایت می کنند، خروج بوی بد از اتو پرس است. در برخی مواقع اتو پرس بوی بدی منتشر می کند که باید به دنبال علت این مشکل بگردید.

زمانی که از اتو پرس به مدت طولانی استفاده نمی کنید، بهتر است آب درون مخزن دستگاه را خارج کنید، زیرا در صورت وجود آب و عدم استفاده از اتو ممکن است بوی بدی را ایجاد نماید.

وجود آب به مدت طولانی درون دستگاه ممکن است سبب ایجاد رسوب شود و پس از روشن شدن بوی بدی را در فضا منتشر گرداند. بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل این است که بعد از هربار استفاده از اتو پرس، آب را از دستگاه خارج کنید تا از ایجاد رسوب درون مخزن اتو جلوگیری شود.

همچنین بهتر است از آب شیر به دلیل وجود املاح فراوان درون مخزن دستگاه استفاده نکنید. زیرا این املاح بعد از گرم شدن اتو بوی سوختگی بدی را ایجاد می کنند. بهتر است برای پر کردن آب درون مخزن، از آب های تصفیه شده و جوشیده استفاده کنید.

بخار ندادن اتو پرس

یکی دیگر از مشکلات رایج اتو پرس، بخار ندادن دستگاه در هنگام کار کردن با آن است. با وجود علت های زیاد می توانید از علت بخار ندادن اتو پرس خود آگاه شوید و به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

وجود نوسانات برقی

یکی از علت های رایج برای بخار ندادن اتو پرس به دلیل نوسانات جریان برق است. برد الکتریکی موجود در دستگاه به نوسانات برقی بسیار حساس است.

از این رو ممکن است با کوچک ترین نوسان دچار مشکل شود. برای برطرف کردن این مشکل حتما از تعمیرکار کمک بگیرید و از محافظ برق استفاده نمایید تا دستگاه شما از خطر نوسانات برقی حفظ گردد.

عدم استفاده از اتو

در صورتی که میزان مصرف شما از اتو پرس زیاد نیست، بهتر است از خرید این لوازم برقی خودداری کنید و از اتوهای معمولی استفاده نمایید. عدم استفاده به مدت زمان طولانی از اتو پرس ممکن است سبب خراب شدن دستگاه و خارج نشدن بخار از مخزن گردد.

حتما بخوانید:   علت خراب شدن تایمر اجاق گاز و روش تعمیر آن

بهتر است افرادی که روزانه و یا حداقل هفته ای یکبار از اتو استفاده می کنند، سراغ خرید اتو پرس بروند.

تنظیم نبودن حرارت

برای ایجاد یک بخار باید میزان حرارت دستگاه مناسب باشد که اگر حرارت لازم ایجاد نشود، ممکن است دستگاه قادر به خروج بخار نباشد.

کم بودن سطح آب درون مخزن

یکی از علت های رایج و ساده برای بخار ندادن اتو پرس کم بودن سطح آب درون دستگاه است. همیشه قبل از استفاده از اتو پرس میزان سطح آب موجود در دستگاه را چک کنید و در حد لازم درون مخزن آب بریزید.

مشکلات رایج اتو پرس

بوق زدن دستگاه

در مواقعی که برای اولین بار از اتو پرس استفاده می کنید، باید به یک نکته اساسی توجه فرمایید تا در حین انجام کار با مشکلی روبه رو نشوید. زمانی که از اتو پرس استفاده می کنید باید حواستان باشد تا ولتاژ برق اتو با ولتاژ برق شهری سازگاری لازم را داشته باشد.

در صورتی که برق شهری افت ولتاژ داشته باشد، ممکن است نوسانات شدیدی را ایجاد کند که در این صورت بهترین راهکار مطمئن بودن از میزان ولتاژ خواهد بود. در صورتی که نوسانات زیادی  در جریان برق ایجاد شود، ممکن است اتو پرس شروع به بوق زدن کند.

بهترین راهکار برای حذف نوسانات برقی استفاده از یک محافظ مخصوص است که با استفاده از محافظ می توانید از اتو پرس و قطعات موجود در آن حفاظت نمایید. همیشه یادتان باشد از اتصال مستقیم دوشاخه اتو و یا هر نوع لوازم دیگر به صورت مستقیم به منبع تغذیه اصلی جدا خودداری کنید.

همچنین بهتر است ماهانه 4 الی 5 بار از اتو خود استفاده کنید تا سیستم برد الکتریکی دستگاه تقویت شود و عمر آن افزایش پیدا کند.

نتیجه گیری

با شناخت درست و اصولی مشکلات رایج اتو پرس می توانید مشکل به وجود آمده را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایید. در صورتی که در زمینه تعمیر اتو پرس از مهارت لازم برخوردار نیستید، توصیه می کنیم از تکنسین شرکت ایبک امداد کمک بگیرید. این مجموعه با داشتن سابقه ای طولانی و تجربه ای زیاد بهترین خدمات را در اختیار شما قرار خواهند داد.

31

مشکلات رایج اتو پرس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج اتو پرس و نحوه رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x