تعمیراتتعمیرات یخچال

راهکارهایی برای پیشگیری از سوراخ شدن یخچال

برای جلوگیری از سوراخ شدن یخچال چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

امروزه و به طور معمول در هر خانه ای یک یخچال فریزر قرار دارد و این یخچال فریزر به طور مداوم در حال کار کردن است چه در تابستان و و چه در زمستان، و بیشترین درخواست برای تعمیرات مربوط می شود به یخچال فریزر ، یکی از مشکلاتی که امکان دارد شما با آن را روبرو شوید سوراخ شدن یخچال می باشد در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم در مورد سوراخ شدن یخچال فریزر توضیحاتی بدهیم لطفاً با ما همراه باشید.

سوراخ شدن یخچال فریزر

سوراخ شدن یخچال

همانگونه که گفتیم یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای یخچال شما به وجود بیاید سوراخ شدن قطعه ای در یخچال است احتمال دارد به مرور زمان مشکل سوراخ شدن برای یخچال شما به وجود بیاید البته احتمال دارد که این مشکل بدون علامت باشد و شما هیچ علائمی را نبینید ولی به طور ناگهانی متوجه سوراخ شدن یخچال خود شده باشید متاسفانه در اکثر مواقع، ما وقتی متوجه این مشکل خواهیم شد که خسارات بسیار زیادی به دستگاه ما وارد می شود . در مورد سوراخ شدن یخچال به سه مورد می توانیم اشاره کنیم:

  • لوله گاز در یخچال سوراخ شود
  •  فریزر یخچال سوراخ شود
  •  لوله تخلیه آب یخچال سوراخ شده باشد.

مشکلاتی که در مورد سوراخ شدن یخچال برای شما بیان کردیم هر کدام نشانه های خاصی دارد که میخواهیم شما را با آنها آشنا کنیم.

تعمیر مشکل سوراخ شدن یخچال

خالی شدن گاز یخچال مشکلی است که باعث می شود دستگاه شما از کار بیفتد سوراخ شدن لوله گاز باعث خالی شدن گاز یخچال خواهد شد اگر شما متوجه این مشکل شدید برای تعمیر آن اقدام کنید. حتماً باید دقت داشته باشید بیشتر سوراخ هایی که در لوله گاز به وجود می‌آید قابل تشخیص نمی باشند و فقط تعمیرکار مجاز می تواند به وسیله ابزار فنی آن را بررسی کرده و مشکل را پیدا کند اگر شما نشانه های زیر را دیدید می توانید برای تعمیر سوراخ شدن یخچال خود اقدام کنید:

  • کم شدن سرمای یخچال
  •  تغییر کردن صدای کمپرسور
  • ریختن روغن روی زمین یا در اطراف محل نشتی
  • لوله اپراتور یخچال یخ بزند

اگر شما حتی یکی از نشانه هایی را که برای شما گفتیم دیدید حتما به سراغ تعمیرکار بروید زیرا احتمال دارد بعضی وقت ها مجبور شوید که دستگاه یخچال خود را عوض کنید.

برطرف کردن مشکل سوراخ شدن فریزر یخچال

اگر شما هنگام برفک زدایی با وسیله ای تیز مانند چاقو برفک ها را بتراشید احتمال دارد که قسمت فریزر یخچال سوراخ شود در این صورت گاز مبرد نشت خواهد کرد این مشکل باعث می‌شود که فضای یخچال گرم شده و فشار زیادی به کمپرسور وارد شود زیرا کمپرسور تلاش می‌کند که مداوم کار کند تا دمای یخچال را سرد نماید اما موفق به این کار نمی‌شود بنابراین فشار زیادی را تحمل خواهد کرد اگر متوجه سوراخ شدن یخدان و نشر گاز مبرد شدید بهتر است که هر چه سریعتر به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید زیرا اگر سریعا آن را تعویض یا تعمیر نکنید احتمالا خسارات جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد می شود و شاید مجبور شوید که یخچال خود را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای یخچال سام | نحوه نصب و راه اندازی یخچال سام

بعد از سوراخ شدن یخچال چه باید کرد؟

اگر متوجه شدید که آب از سینی پشت یخچال به کف زمین ریخته باید این احتمال را در نظر داشته باشید که لوله تخلیه آب یخچال سوراخ شده باشد و برای تعمیر این سوراخ سریعاً عمل کنید.

سوراخ شدن لوله تخلیه آب دلایل مختلفی دارد احتمال دارد که لوله تخلیه آب به وسیله مواد غذایی و یا گردوغبار مسدود شده باشد یا امکان دارد که سینی آب یخچال شکسته و ترک خورده باشد که در هر دو صورت که بیان کردیم باید هم لوله و هم سینی به وسیله تعمیرکار مجرب بررسی شود و اقدامات لازم برای یخچال انجام گیرد دقت داشته باشید اگر شما در زمینه تعمیرات یخچال مهارت کافی ندارید از دستکاری کردن دستگاه بپرهیزید زیرا این کار نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد.

دلایل سوراخ شدن لوله گاز در یخچال چه می باشد؟

سوراخ شدن یخچال

۱- ضربه خوردن به درایر و لوله مویی:

یکی از دلایلی که می تواند باعث نشت گاز در یخچال شما باشد این است که هنگام جابجا کردن یخچال به دلیل بی توجهی و بی احتیاطی ضربه ای به لوله مویی و درایر خورده باشد که باعث شکستن و سوراخ شدن  آن شده ، لوله مویی بسیار نازک و باریک است و به قطعه درایر هم وصل شده و در مقابل ضربه هم حساس می باشد.

۲- پوسیدن لوله ها یکی از دلایل نشت گاز:

یکی دیگر از دلایلی که باعث نشت گاز می شود سوراخ شدن لوله های یخچال است و این مشکل احتمالاً به دلیل پوسیدگی لوله ها به وجود می آید پس سعی کنید برای ساخت لوله های یخچال از مس استفاده کنید.

چگونه نشت گاز یخچال را می توانید پیدا کنید؟

وقتی که یخچال فریزر دچار نشتی می شود در این صورت مواد غذایی گرم شده و این احتمال وجود دارد که یخچال فریزر شما نشتی گاز پیدا کرده باشد برای اینکه متوجه شوید آیا یخچال فریزر نشتی گاز دارد یا نه، راهکارهای زیادی وجود دارد که ما آنها را برای شما توضیح می دهیم در وهله اول این موضوع را بررسی کنید و ببینید آیا موتور یخچال فریزر کار می کند یا نه؟ اگر موتور یخچال فریزر شما کار کرد، آنگاه با دست خود لوله هایی که در پشت یخچال فریزر قرار دارند را لمس کنید و ببینید آیا سرد هستند یا گرم؟ اگر لوله هایی که در پشت یخچال قرار دارند سرد باشند احتمالاً یخچال فریزر دچار نشتی گاز شده است.

چگونه می توانیم نشتی گاز در یخچال فریزر را پیدا کنید؟

اگر گاز یخچال فریزر شما نشتی پیدا کرده باشد حتما باید از تجهیزاتی برای پیدا کردن نشتی گاز استفاده کنید. تجهیزاتی که برای این کار نیاز دارید عبارتند از : دستگاه فشار، گیج کم فشار، گیج پرفشار و وکیوم

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و آشنایی با انواع ابعاد آسانسور

اگر نشتی یخچال فریزر بزرگ باشد احتمال دارد در قسمت هایی که جوشکاری کرده‌اید این اتفاق بیفتد و نشتی گاز از این قسمتها باشد این قسمت ها در اثر نشتی چرب شده و روغن از آن بیرون می زند و اگر شما آن را با دست لمس کنید می توانید قسمت نشتی را پیدا کنید زیرا دست شما چرب خواهد شد.

اگر شما متوجه شدید که لوله هایی که در پشت یخچال فریزر قرار دارند سرد است این احتمال وجود دارد که یخچال فریزر شما نشتی گاز داشته باشد.

چگونه نشتی گاز یخچال فریزر را برطرف کنیم؟

برای اینکه نشتی گاز یخچال فریزر را برطرف کنیم در مرحله اول باید نشتی گاز را پیدا کنید و بعد آن قسمت را ترمیم کرده و لوله ها را هم با به وسیله گاز ازت شستشو دهید آنگاه دستگاه را وکیوم کنید و سپس گاز مبرد را به وسیله ترازوی وزن شده، به دستگاه تزریق کنید برای این کار شما به تجهیزات خاصی نیاز دارید بهتر است که این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

نکات ایمنی برای تست یا تعمیر گاز مبرد

دقت داشته باشید گازهایی را که برای سرد کننده از آن استفاده می کنند اگر استنشاق کنید برای سلامتی شما بسیار خطرناک است اگر شما به نشر ماده سرد کننده شک دارید، ابتدا پنجره ها را باز کنید تا هوا عوض شود و سپس با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

هیچگاه خودتان یخ های فریزر را نتراشید زیرا اگر کوچکترین شکافی در کویل‌های سرد کننده فریزر ایجاد شود هزینه بسیار زیادی باید برای تعمیر آن پرداخت کنید و حتی امکان دارد که اصلا مجبور شوید یخچال فریزر جدید خریداری کنید همانطور که گفتیم اگر گاز سرد کننده نشت کرد حتما باید توسط متخصصین مجرب تعمیر شود اگر شما همه علت های احتمالی را که گفتیم چک کردید در انتها می توانید، از یک متخصص بخواهید تا یخچال فریزر شما را تعمیر کند.

اگر شما موفق شدید که جای نشت گاز را پیدا کنید می توانید از درزگیر اپوکسی هوای سرد برای مسدود کردن سوراخ به وجود آمده، استفاده کنید البته زدن این وصله‌ها بعد از یکی دو سال از بین خواهد رفت بعد از این که سوراخ را بستید می توانید آن را از ماده سرد کننده شارژ کنید باز هم تاکید می کنیم که شارژ مجدد دستگاه شما حتما باید توسط متخصص مجرب انجام شود.

 

نتیجه گیری:

تشخیص دادن نوع سوراخ یخچال و تعمیر یخچال کاری بسیار تخصصی می باشد و حتما باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود دقت داشته باشید که هیچگاه خودتان شخصاً اقدام به تعمیر این مشکل نکنید زیرا یک اشتباه کوچک باعث به بار آمدن خسارات زیادی خواهد شد در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تشخیص سوراخ یخچال و تعمیر آن را بیان کردیم.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

پیشگیری از سوراخ شدن یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی و راهکارهایی برای پیشگیری از سوراخ شدن یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا