تعمیرات پکیج و آب گرمکن

با مشکلات رایج پکیج آشنا شوید

پکیج ها جایگزین مناسبی برای بخاری ها، آبگرمکن ها و … هستند و معمولا دردسر کمتری نسبت به بخاری دارند و همچنین فضای کمتری را اشغال می کنند و باعث گرم شدن خانه، و گرم کردن آب مصرفی و …. می شود. به طور کلی پکیج ها دارای مشکلات رایجی هستند که باید با آن ها آشنا شوید و آن ها را رفع کنید. پکیج های دیواری همان قدر که کارایی خوبی دارند و اگر از آن ها به خوبی نگهداری کنید، می توانند طولانی مدت برایتان کار کنند، اما باز هم ممکن است دچار اشکالاتی شود که بهتر است آن ها را هر ۴ تا ۶ ماه یک بار برای برطرف کردن مشکلات رایج پکیج سرویس کنید.

چرا قطعه مبدل حرارتی پکیج صدای نا آشنایی را تولید می کند

گاهی اوقات ممکن است قطعه مبدل حرارتی پکیج، صدای عجیبی را تولید کند و باعث آلودگی صوتی شود و همچنین این مساله شما را نگران می کند، علل هایی مانند اینکه امکان دارد: پمپ آب پکیج خراب شده باشد، سنسور های حرارتی موجود در پکیج اشکال داشته باشند، لوله های دستگاه پکیج شما رسوب گرفته باشند، شیر برقی که در پکیج وجود دارد ممکن است به خوبی تنظیم نشده باشد و همچنین در لوله های پکیج امکان دارد هوا داشته باشد.

همه این موارد گفته شده باعث ایجاد صدای عجیبی می شود و برای رفع این اشکال باید مبدل حرارتی را بتوانید هواگیری کنید و شیر برقی آن را به خوبی تنظیم کنید. می توانید NTC دستگاه را تحت نظارت قرار دهید تا صدای پکیج برطرف شود، و یک فیلتر با کیفیتی را در جهت برگشت آب به رادیاتور ها، قرار دهید، می دانید که در پکیج ها قسمتی به نام پمپ سیرکوله وجود دارد بهتر است آن را چک کنید و آخرین کاری که برای رفع صدا انجام دهید این می باشد که مبدل حرارتی امکان دارد حالت دفرمه ای را به خود بگیرد که بهتر است آن را برطرف کنید.

مشکلات رایج پکیج

به چه دلیلی از پکیج ها آب خارج می شود

یکی از اشکالاتی که اکثر افراد با آن مواجه می شوند، نشتی آب پکیج دیواری است. این وضعیت علل های گوناگونی دارد که باید همه آن ها را بررسی کنید، یکی از علل های آن، این است که شلنگ هایی که به آب ورودی متصل هستند و یا شیر های موجود در پکیج امکان دارد شکسته باشند، قطعات داخلی پکیج و دستگاهی به اسم سختی گیر آب وجود دارد که آن ها هم می توانند در این مشکل، دخالت داشته باشند.

حتما بخوانید:   چگونگی نصب دودکش آبگرمکن دیواری

برای رفع این اشکال، بایستی واشر ها را هم یک نگاهی بیندازید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید و اگر نیازی به تعویض ندارند می توانید آن ها را سفت ببندید. اگر آب خارج شده از پکیج به مقدار زیادی نیست می توانید از محلولی به نام، نشتی گیر استفاده کنید در این امر به شما کمک می کند.

چرا رنگ بدنه پکیج تغییر می کند

برخی از پکیج ها با روشن شدن خود، دوده تولید می کنند و بر روی بدنه آن ها قرار می گیرد و به مرور زمان رنگ اصلی بدنه دستگاه تغییر می کند و چهره زشتی را بر اثر می گذارد. این اشکال به خاطر نبود تهویه هوای کافی است و یا اینکه دوده خارج شده از پکیج به طور کلی از دودکش خارج نمی شود، البته موارد دیگری وجود دارد مانند اینکه شیر برقی گاز به خوبی تنظیم نشده است و باعث به وجود آمدن این مشکل می شود.

برای اینکه از این اتفاقات جلوگیری کنید، بایستی کلاهک دودکش و تهویه هوا و دیگر موارد را به خوبی چک کنید و مطمئن باشید که هوای احتراق زا در محیط، در جریان نیست. همیشه شعله پکیج را در حد متعادل نگه دارید چون اگر شعله آن هم زیاد باشد باعث ایجاد دوده می شود که در این صورت با کنترل کردن شیر برقی گاز می توانید آن را درست کنید.

دلایل زنگ زدن دودکش

دودکش پکیج ها یکی از اجزای بسیار مهمی برای خارج کردن دود ناشی از روشن بودن پکیج است، اگر این قسمت کهنه و زنگ زدگی داشته باشد، از خارج شدن کامل دود جلوگیری می کند. برای اینکه دچار این مشکل نشوید، باید متناسب با سایز پکیج خود، دودکش را بر گزینید.

اگر دودکش انتخابی شما از نظر، طول، قطر شیب و گرفتگی مناسب باشد، کارایی خوبی هم دارد.زمانی که با این مشکل مواجه شدید از عدم مسدودی آن مطمئن باشید و توصیه می کنیم دودکش دستگاه را، با یک محافظ عالی، بپوشانید.

علل کاهش یافتن فشار آب گرم در پکیج

کاهش فشار آب دلایل مختلفی دارد و ممکن است بسته به محل زندگی شما تغییر کند، اما اگر ربطی به محل زندگی شما نداشت از مشکلات پکیج است و حتما آن را برطرف کنید. با توجه به موارد زیر می توانید علل آن را بیابید:

 • در پکیج بخشی به نام منبع انبساط وجود دارد و وظیفه کنترل کردن فشار آب بر عهده آن است، اگر این بخش خراب شود می تواند بر فشار آب اثر بگذارد.
 • در قدم بعدی، لوله کشی های رادیاتور را بررسی کنید تا سوراخ نباشند چون اگر آب از لوله ها خارج شود، فشار آب را کم می کند.
 • اگر لوله های پیسواری سینک و روشویی شما خراب باشد و آن ها را رسوب بگیرد، بر فشار آب تاثیر می گذارد بهتر است آن ها را تمیز کنید.
 • قسمت شیر پرکن پکیج را بررسی نمایید و از سالم بودن این قطعه اطمینان داشته باشید.
 • ممکن است کلا فشار آب ساختمان شما کم باشد و برای برطرف کردن این مشکل بایستی یک پمپ آب خریداری نمایید.
  با توجه به موارد بالا، اگر هر ۳ تا ۴ ماه مشکل کاهش فشار آب را داشتید، جای نگرانی نیست و عادی است، ولی قدم اول برای رفع این اشکال، چک کردن لوله های رادیاتور است تا مطمئن باشید خراب نیستند. اگر لوله های پکیج خراب بودند قطعه شیر پر کن پکیج را عوض کنید و فشار باد آن را بین عدد یک تا هفت تنظیم کنید.
حتما بخوانید:   مرکز تخصصی تعمیرات پکیج در غرب شهر تهران

مشکلات رایج پکیج

چرا پکیج با صدای بلندی روشن می شود

اگر با این مشکل مواجه شدید ابتدا، فشار قطعه گاز شیر برقی موجود در پکیج را در حد تعادل نگه دارید و الکترودی که وظیفه جرقه زدن را دارد از مشعل را در فاصله مناسبی قرار دهید،علاوه بر آن ها، ممکن است الکترود شکسته باشد و کابلی که به آن مربوط است خراب باشد. حالا برای رفع این اشکال، شیر برقی را بررسی کنید تا در جایی مناسب بین الکترود و مشعل قرار گیرد.

مطمئن باشید کابل پکیج نشتی نداشته باشد. البته به دودکش هم مربوط است اگر دودکش مسدود باشد باعث روشن شدن انفجاری پکیج می شود.

به چه دلیل پکیج کار نمی کند

اگر با روشن نشدن پکیج رو به رو شده اید بدانید که مدار گرمایشی آن به خوبی عمل نمی کند، و در نتیجه باعث می شود دستگاه گرمای درستی را برای روشن شدن تولید نکند، حالا مشکل اصلی مربوط به قطعه ی فلوسوئیچ است، در این وضعیت می توانید فلوسوئیچ را باز نمایید و چک کنید و اگر نیاز بود آن را عوض کنید، فلوسوئیچ دارای سیم هایی است که به همدیگر متصل شده اند، در این صورت باید آن ها را کوتاه کنید، با انجام دادن این کار اگر دوباره پکیج روشن نشد مطمئنا دستگاه کلا معیوب شده است و باید محتویات درون آن را چک کنید.

منتظر ماندن پکیج به چه معنی است

اگر دستگاه، در وضعیت انتظار بماند و آب گرم مورد نیاز خارج نشود، احتمال دارد دود تولید شده از آن فراوان باشد در این صورت، پر شدن دود را چک کنید. مواردی مانند، شکستگی لوله و نامناسب بودن اطراف فن می تواند باعث این اشکال شود.

حتما بخوانید:   انواع کد خطاهای پکیج بوتان | راهنمای کامل معرفی ارور پکیج بوتان

علت خاموش روشن شدن پکیج دیواری

اکثر اوقات این اتفاق پیش می آید که پکیج دیواری به طور مرتب خاموش روشن می شود، اگر در این وضعیت از آب گرم در خانه استفاده کنید، این وضعیت تشدید می شود. یکی از علل ایجاد این اشکال، به خاطر شیر برقی گاز است که به درستی تنظیم نکرده اید در این صورت نمی تواند هنگام شعله ور شدن هوای مورد نیاز را منتقل کند.در برخی اوقات رسوب هم می تواند دردسرساز باشد، برای برطرف کردن این مشکل اکسیژن ورودی به پکیج را چک نمایید که آیا کافی است یا نه! و بهتر است هر چند مدتی پکیج را رسوب گیری کنید.

چرا پکیج آب را گرم نمی کند

به خاطر این که مدار پکیج از کار افتاده است و توانایی گرم کردن آب را ندارد در این حالت دمای پکیج بیش از ۸۷ درجه سلسیوس می رسد و قطعه ای به نام ترموستات آسیب دیده است.در این وضعیت باید ترموستات را چک کنید و از سلامت آن مطمئن باشید و همچنین سیرکوله پکیج و پمپ آب را بررسی کنید.

چرا آب گرم مصرفی بوی بد می دهد

اگر بوهایی مانند بوی فاضلاب، گوگرد و یا بویی مانند این که در آب چیزی فاسد شده است، به مشامتان رسید به خاطر باکتری ها و میکروب هایی است که در پکیج رشد کرده اند. موارد زیر نشان دهنده بوی بد در پکیج می باشد:

 1. ممکن است آب پکیج برای مدت طولانی قطع شده باشد.
 2. قطعه ی ترموستات پکیج را در دمای پایینی تنظیم کرده اید.
 3. ممکن است از آب گرم مصرفی برای مدتی استفاده نکرده باشید.

اما اگر بویی مانند تخم مرغ به مشامتان رسید، به خاطر خراب شدن لوله آنود است در این حالت بایستی آن را به روش زیر عوض کنید:

 1. ابتدا پکیج را خاموش و آب موجود در آن را خالی کنید.
 2. لوله ای که خراب شده است را خارج کنید و دور بیندازید.
 3. سپس از نوار تفلون برای ان جایگاه استفاده کنید تا عایق بندی شود، آن وقت لوله جدید را جایگذاری کنید.
 4. حالا می توانید مخزن پکیج را پر کنید و دستگاه را راه اندازی نمایید.

31

مشکلات رایج پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با رایج ترین مشکلات پکیج ها آشنا خواهید شد.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x