تعمیراتتعمیرات یخچال

دلیل سرد نشدن یخچال فریزر و راه حل آن

چرا یخچال فریزر به اندازه مناسب سرد نمی شود ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

دلیل سرد نشدن یخچال فریزر چیست ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سرمای یخچال فریزرتان کم شده باشد . حتما بدنبال دلیل این مشکل بوده اید . همانطور که می دانید یکی از ضروری ترین و مهمترین وسایل در منزل ، یخچال فریزر می باشد . اگر در کارکرد این وسیله اختلال ایجاد شود باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی خواهد شد . از آنجا که سرد نشدن یخچال یک مشکل نگران کننده است می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد دلایل سرد نشدن یخچال فریزر را بررسی کنیم لطفا با ما همراه باشید .

دلایل اولیه سرد نشدن یخچال فریزر چه می باشد ؟

فکر نکنید که سرد نبودن یخچال فریزر همیشه دلیل خرابی قطعات یخچال است احتمال دارد که مشکل ساده و قابل حل باشد و اصلا نیازی به مراجعه به تعمیرکار نداشته باشید . با انجام چند بررسی ساده می توانید دلیل سرد نبودن یخچال فریزر را پیدا کرده و خودتان آنرا برطرف کنید . این مشکلات ساده احتمال دارد به دلایل زیر اتفاق بی افتد :

متصل نبودن یخچال فریزر به برق

همانطور که گفتیم احتمال دارد دلیل سرد نبودن یخچال به راحتی رفع شود در مرحله ی اول باید از اتصال یخچال به برق ، مطمئن شوید . برای این کار پریز یخچال را چک کنید و ببینید آیا وقتی درب یخچال را باز می کنید چراغ روشن می شود یا خیر ؟

تنظیم غلط دمای یخچال

همه ی یخچال فریزرها قطعه ای برای تنظیم دما دارند پس اگر متوجه شدید که دستگاه شما سرد نمی شود باید درجه ی تنظیم را بررسی کنید احتمال دارد درجه ی تنظیم روی کم باشد . برای رفع این مشکل با استفاده از دفترچه ی راهنما می توان یخچال فریزر را تنظیم کرد .

پر کردن داخل یخچال از مواد غذایی

سرد نشدن یخچال فریزر

هرگاه داخل یخچال را بیش از ظرفیت آن پر کنید باعث خواهد شد که سرما درون یخچال به راحتی جریان پیدا نکند در نتیجه به کمپرسور فشار وارد می شود در نتیجه یخچال فریزر سرد نمی شود حتما دفترچه ی راهنما را مطالعه کرده و از مقدار ظرفیت آن مطلع شوید .

درست قرار ندادن مواد غذایی درون یخچال فریزر

اگر مواد غذایی را با بسته بندی های بزرگ درون یخچال بگذارید باعث سرد نشدن یخچال می شود . این کار باعث می شود که فن اپراتور درست کار نکند و هوای سردی که از فن خارج می شود به همه جای یخچال نمی رسد حتما دقت داشته باشید بسته های بزرگ مواد غذایی را در انتهای یخچال قرار دهید .

چسباندن یخچال فریزر به دیوار

همانطور که می دانید موتور یخچال فریزر در پشت دستگاه قرار دارد برای خوب کار کردن موتور باید هوا در پشت یخچال جریان داشته باشد اگر یخچال فریزر را به دیوار بچسبانید باعث می شود موتور خوب کار نکند و سرمای یخچال کم شود .

اگر موارد گفته شده را بررسی کردید ولی باز هم مشکل سرد نبودن یخچال حل نشد باید موارد دیگر بررسی شود در اینصورت باید حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید و تعمیر یخچال خود را به او بسپارید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خاموش و روشن شدن پمپ آب و بررسی 8 امکان احتمالی 

در ادامه دلایل سرد نبودن برندهای مختلف یخچال را برای شما بیان می کنیم .

دلایل سرد نبودن یخچال الکترواستیل چیست ؟

سرد نشدن یخچال فریزر

اگر یخچال الکترواستیل کار می کند ولی سرمای لازم را ندارد ، در مرحله ی اول درب یخچال را بررسی کنید احتمال دارد وسیله ای در یخچال ، جلوی بسته شدن درب را بگیرد . لاستیک  درب یخچال را هم بررسی کنید زیرا اگر لاستیک درب یخچال پاره یا خراب شود ، هوای گرم از بیرون به داخل و برعکس هوای سرد از داخل یخچال خارج می شود .

برای اینکه از سلامت  درب یخچال مطمئن شوید یک کاغذ لای درب یخچال قرار داده و درب را ببندید آنگاه برای بیرون آوردن کاغذ تلاش کنید اگر کاغذ به سختی از لای درب خارج شد به این معنی است که لاستیک یخچال سالم می باشد .

دلیل سرد نکردن یخچال فریزر جنرال استیل چیست ؟

در یخچال فریزرهای جدید خراب شدن رله استارت بسبار رواج دارد . خرابی رله استارت می تواند باعث شود که کمپرسور شروع به کار نکرده و یخچال خنک نشود . در یخچال فریزر جنرال استیل خرابی رله استارت می تواند باعث سرد نکردن یخچال فریزر شود و در اینصورت حتما باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید .

دلیل سرد نکردن یخچال فریزر دونار چیست ؟

کمبود گاز در یخچال فریزر دونار می توان یکی از دلایل سرد نکردن یخجال فریزر باشد . اگر لوله های پشت دستگاه یا کمپرسور به دلیل ضربه خوردن یا فرسودگی سوراخ شود ، باعث نشتی در گاز دستگاه می شود اگر متوجه شدید که یخچال فریزر دونار شما خوب سرد نمی کند ، احتمالا به دلیل نشتی گاز می باشد و باید مجددا آن را شارژ کنید ، برای اینکه از کمبود گاز در این یخچال مطمئن شوید به دو روش می توانید این کار را انجام دهید .:

  • ابتدا کندانسور را لمس کنید اگر کندانسور سرد بود به معنی نشت گاز می باشد . همانطور که می دانید کندانسور در پایین و پشت یخچال قرار دارد .
  • سپس دوشاخه ی یخچال را از پریز برق در آورید تا یخچال خاموش شود ، خوب گوش کنید اگر صدای جریان گاز را شنیدید به این معنی است که هنوز گاز در لوله ها جریان دارد و متوجه نشتی گاز یخچال خواهید شد .

دلیل سرد نکردن فریزر سامسونگ چیست ؟

در فریزر سامسونگ برد الکترونیکی مهم ترین قطعه می باشد اگر این قطعه خراب شود می تواند باعث سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ شود . کار برد الکترونیکی ، کنترل تمام روابط و عملکردها می باشد و تنظیم تغییرات دمایی دستگاه یخچال فریزر سامسونگ ، به وسیله ی برد الکترونیکی کنترل می شود و اگر برد اصلی دچار خرابی شود تنظیمات دمایی دستگاه به هم ریخته و باعث خواهد شد که فریزر سرد نکند .

دلیل سرد نکردن یخچال ال جی چه می باشد ؟

مهم ترین قسمت سیستم خنک کننده در یخچال فریزر ال جی ، سیم پیچ ها ی کندانسور یا کویل می باشند که در پایین و پشت یخچال فریزر قرار گرفته است وظیفه ی کندانسور انتقال دادن گرما و و تبدیل کردن گاز مبرد به مایع می باشد .

کثیف بودن کویل کندانسور می تواند یکی از دلایل سرد نکردن یخچال فریزر ال جی باشد . در اثر کثیفی کندانسور گرما حفظ شده و آزاد نمی شود در این حالت یخچال برای اینکه دما را تنظیم کند مداوم کار می کند . برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید بطور منظم کویل کندانسور را تمیز کنید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  استپ آسانسور چیست؟ و چه وظایفی بر عهده دارد؟

دلیل سرد نبودن یخچال فریزر هیمالیا چیست ؟

یکی از دلایل سرد نکردن یخچال هیمالیا خراب شدن سنسور می باشد . سنسور وظیفه دارد که دمای یخچال را اندازه گیری کرده و اطلاعات آن را به برد اصلی بفرستد اگر سنسور خراب شود و سیگنال را نفرستد یخچال فریزر کم کم گرم شده و سرمای مطلوب را نخواهد داشت .

دلیل نداشتن سرما در یخچال های قدیمی چست ؟

در یخچال های قدیمی احتمال دارد کمپرسور دچار فرسودگی شود . همانطور که می دانید کمپرسور باعث به حرکت درآمدن گاز مبرد در کل یخچال می شود اگر کمپرسور کار نکند و یا خراب شود یخچال سرد نمی کند . برای اینکه متوجه شوید ایراد از کمپرسور است یا نه ؟ باید آن را تست کنید . البته دقت داشته باشید که برای تست و یا تعویض کمپرسور حتما باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید . زیرا تعویض کمپرسور یک کار تخصصی می باشد .

دلیل نداشتن سرما در بالای یخچال الکترواستیل چه می باشد ؟

یکی از دلایلی که باعث نداشتن سرما در قسمت بالای یخچال الکترواستیل می باشد ، خرابی برد است . برد وظیفه دارد که دما را کنترل کرده و ولتاژ را به موتور و کمپرسور برساند  . احتمال دارد خرابی برد باعث بروز این مشکل در بالای یخچال الکترواستیل شده باشد . برای رفع مشکل خرابی برد حتما باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا برد توسط تعمیرکار ، تعویض شود .

نکات مهم و قابل توجه در نگهداری یخچال فریزر

از آنجا که یخچال فریزر بسیار کارایی بالایی در زندگی روزمره دارد باید برای عملکرد بهتر آن نکاتی را رعایت کنید که رعایت آن بسیار ضروری است :

  • بعد از خرید یخچال فریزر ، حتما دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید مطالبی را در مورد نگهداری صحیح از یخچال فریزر در آن نوشته که باید کاملا رعایت کنید .
  • داخل یخچال فریزر را با یک دستمال مرطوب و مقدار کمی مایع ظرفشویی تمیز کنید . و هرگز اجازه ندهید که داخل یخچال فریزر کثیف شود .
  • هیچگاه درب یخچال فریزر را برای مدت طولانی باز نگذارید و مخصوصا مراقب کودکان باشید تا درب دستگاه را زیاد باز و بسته نکنند .
  • حتما از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات برق به دستگاه شما آسیب نرساند .
  • اگر یخچال شما دچار خرابی شد از دستکاری توسط افراد ناوارد جلوگیری کنید و برای تعمیر یخچال فریزر به تعمیر کار متخصص مراجعه کنید .
  • هر گاه یخچال فریزر را جابجا کردید ، بعد از روشن کردن دستگاه ، ۲۴ ساعت صبر کنید تا یخچال کاملا خنک شود و بعد از آن مواد غذایی را داخل یخچال قرار دهید .

نتیجه گیری

همانطور که می دانید خراب شدن یخچال فریزر و سرد نبودن فضای داخلی آن ، در فصل تابستان ، بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده است . در مقاله ی بالا از ایبک امداد برای شما دلایل به وجود آمدن این مشکل را بیان کردیم و گفتیم که گاهی این مشکل به سادگی برطرف خواهد شد و خودتان می توانید این کارها را انجام دهید . اما گاهی هم ممکن است که سرد نشدن فضای داخلی یخچال فریزر به دلیل خرابی قطعات دستگاه باشد در آن صورت باید حتما به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و تعمیر دستگاه خود را به تعمیرکار بسپارید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل سرد نشدن یخچال فریزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی کامل دلیل سرد نشدن یخچال فریزر و راه های رفع این مشکل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا