خدمات نظافتیخدمات

از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی کار راحتی است و شما می توانید به راحتی این مشکل را در منزل برطرف کنید. بوی بد در ماشین لباسشویی دغدغه بسیاری از خانم های خانه دار می باشد حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که چگونه این بوی بد را برطرف کنید؟ در ادامه می خواهیم از مجله ایبک برای شما روش های مناسبی را برای از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی بیان کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

برطرف کردن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی برای ما بسیار با اهمیت است بوی بد در فاضلاب لباسشویی یکی از مشکلاتی می باشد که در بیشتر خانه ها وجود دارد و باعث پیچیدن بوی نامطبوع در آشپزخانه می شود سوالات متداولی که شما عزیزان در این مورد دارید این است که چرا ماشین لباسشویی ما بوی بد فاضلاب گرفته است؟ چگونه می توانیم از شر این بوی بد خلاص شویم؟

باید بگوییم که بوی بد فاضلاب لباسشویی به طور معمول به دلیل رشد میکروارگانیسم ها در داخل سبد ماشین لباسشویی می باشد و محیط گرم و مرطوبی که به وسیله شستشو انجام می شود به اضافه شوینده ها و نرم کننده هایی که از شستشو به جا مانده است، بستر مناسبی می شود برای رشد میکروب ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و کپک ها

حالا اگر لباسشویی شما مدت لازم را برای خشک کردن مناسب لباس ها نداشته باشد باعث می شود که این ماده به فساد خود کاملاً ادامه دهد و تا جایی پیش برود که بوی نامطبوعی درون لباسشویی به مشام شما برسد و حتی ممکن است که به لباس ها هم منتقل شود و در شرایط بدتر بوی بد فاضلاب لباسشویی شما به خانه هم سرایت کرده و باعث بوی بد در کل محیط می گردد.

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب در لباسشویی چکار کنیم؟

برای اینکه شما بوی فاضلاب ماشین لباسشویی را برطرف کنید در مرحله اول باید از تمیز کردن محفظه مخصوص مواد شوینده شروع کنید ابتدا به دفترچه راهنما مراجعه کنید و به وسیله آن روش خارج کردن محفظه را پیدا کنید بعد از آن به کمک شوینده های معمولی و یا فرچه کوچک و یا مسواک جرم های این محفظه را به طور کامل از بین ببرید و سپس آن را شسته و خشک کنید و بعد در جای خود بگذارید.

در مرحله بعدی سراغ درب ماشین لباسشویی می رویم در اکثر ماشین های لباسشویی امروزی دور درب، یک حلقه لاستیکی وجود دارد که شما می توانید به وسیله یک اسفنج و دستمال بعد از هر بار شستشو آب های اضافه را جمع کنید و درب را کاملاً خشک کنید اگر تا الان این کار را انجام ندادید حتماً این قسمت را چک کنید و جرم های داخلی آن را به وسیله دستمال و اسفنج تمیز کنید.

مرحله بعدی تمیز کردن محفظه دیگ ماشین لباسشویی می باشد برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن این قسمت به دلیل حفره های زیاد شما باید از قرص های تمیز کننده مخصوص و یا جوش شیرین استفاده کنید برای این کار ماشین لباسشویی را روشن کنید تا کمی خالی کار کند بهترین دما برای این کار ۶۰ درجه می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترفندهای جالب تمیز کردن آشپزخانه و سرویس بهداشتی با مواد طبیعی

باید دقت داشته باشید هر بار که از ماشین لباسشویی استفاده می کنید برای مدت چند ساعت بعد از شستشو درب آن را باز بگذارید تا هوا به طور کامل در آن جریان پیدا کند و کاملاً خشک شده باشد دقت کنید بهتر است به جای مایع های شوینده از پودر شستشو استفاده کنید تا به از بین بردن بوی فاضلاب لباسشویی خود کمک کرده باشید چون مایع های شستشو در محفظه باقی مانده و از بین نرفته و شسته هم نمی شوند.

یک راه دیگر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین و آب می باشد.دقت داشته باشید برای تمیز نگه داشتن لباسشویی خود در استفاده از مواد شوینده دقت زیادی کنید و حتماً مخزن لباسشویی و فیلتر لباسشویی را هم همیشه تمیز کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که اکثر شما از آن گله دارید این است که بعد از استفاده های زیاد و با گذشت زمان، بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی به مشام  شما می رسد دلیل این بوی بد، رطوبت و نم می باشد که داخل ماشین لباسشویی قرار دارد اینکه شما چه مقدار از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید مهم نیست بعد از مدتها احتمال این بوی بد وجود دارد.

چگونه از بوی بد فاضلاب لباسشویی خلاص شویم؟

بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

 

امروزه محصولات زیادی در بازار وجود دارد که شما می توانید از آنها برای برطرف کردن بوی بد ماشین لباسشویی استفاده کنید اما این محصولات آنقدر قدرتمند نیستند که کاملا بوی بد فاضلاب لباسشویی را از بین ببرند راه های ارزان تری هم وجود دارد که شما می توانید با این بو مقابله کنید و حتی نتیجه بهتری هم بگیرید. دو منطقه مهم که باعث ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می شود عبارتند از:

  1. لاستیک درب ماشین لباسشویی
  2. دیگ لباسشویی

برای جلوگیری از بروز این مشکل موارد زیر را انجام دهید:

  1. بعد از اینکه هر بار از ماشین لباسشویی استفاده کردید لاستیک درب ماشین را کاملا پاک و خشک کنید.
  2. اگر در درب لباسشویی خود کپکی مشاهده کردید به کمک مقدار کمی سفید کننده که رقیق شده است لاستیک را پاک کنید و چند دقیقه صبر کنید تا ماده سفید کننده به کپک اثر کند و بعد از آن کاملا آن را خشک کنید و یا می توانید به جای مایع سفید کننده، از ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید.
  3. یک چهارم پیمانه سرکه سفید و مقدار یک پیمانه آب گرم را داخل یک ظرف با یکدیگر مخلوط کنید و یکپارچه را با این محلول مرطوب کنید البته زیاد خیس نباشد و به وسیله این پارچه ی مرطوب، داخل دیگ لباسشویی را پاک کرده و بعد از آن خشک کنید.
  4. می‌توانید نصف لیوان سرکه سفید را در داخل محفظه مخصوص مواد شوینده بریزید و ماشین را روشن کنید. معمولاً سرکه می تواند تمام باکتری های داخل ماشین لباسشویی را از بین ببرد و شما را از بوی بدی که به مشام می‌رسد نجات دهد. امکان دارد که بوهای خیلی زیاد و زننده با این کار از بین نرود در این صورت می توانید نصف لیوان جوش شیرین را هم قبل از اینکه برنامه شستشو شروع شود به دیگ لباسشویی اضافه کنید.
  5. همیشه بعد از اینکه از ماشین لباسشویی استفاده کردید به مدت دو ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید با این کار، رطوبتی که داخل ماشین لباسشویی است از بین رفته و از ایجاد بوی بد جلوگیری خواهد شد.

نکاتی که باید به آن توجه کنیم:

برای اینکه دستگاه لباسشویی خود را تمیز نگه داشته باشید و بوی بد آن را از بین ببرید باید به نکات زیر توجه کنید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش از بین بردن بوی نفتالین از لباسها و دست ها
۱- توجه لازم برای انتخاب مواد شوینده

اگر درب ماشین لباسشویی شما از جلو باز می شود باید از مواد شوینده ای که مناسب برای دستگاه هایی با راندمان بالا می باشد، استفاده کنید. مواد شوینده به طور طبیعی کف زیادی تولید می کنند و این باعث می شود که ماشین هایی که درب جلو دارند با مشکل روبه رو شوند و ضمناً نباید از نرم کننده های مایع برای این ماشین لباسشویی ها استفاده کنید.

۲- مخزن لباسشویی را همیشه خشک نگه دارید

همیشه دقت داشته باشید بعد از استفاده از ماشین لباسشویی داخل آن را کاملاً خشک کنید و نگذارید برای مدت طولانی مرطوب بماند بلافاصله بعد از تمام شدن شستشو، لباس ها را خارج کرده و درب لباسشویی را برای چند ساعت باز بگذارید تا کاملاً خشک شود زیرا رطوبت باعث بوی بد داخل لباسشویی خواهد شد.

۳- لاستیک درب لباسشویی را همیشه تمیز نگه دارید

علاوه بر مطالبی که در بالا برای شما گفتیم دقت داشته باشید همیشه لاستیک درب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی باید از ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کنید این مواد را به طور مساوی با یکدیگر مخلوط کنید.

چگونه می توانیم بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟

همانطور که می دانید بوی فاضلاب ماشین لباسشویی بسیار زننده است برای از بین بردن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی موارد زیر را انجام دهید:

۱- استفاده از گرما

شاید شما برای اینکه در هزینه های انرژی صرفه جویی کرده باشید تنظیمات آب سرد را برای لباس های خود انتخاب کنید اما دقت داشته باشید که آخرین شستشوی شما در طول روز حتما با آب گرم باشد تا موادی که در ماشین به جا مانده کاملا از بین برود.

۲- استفاده درست از محصولات مناسب

اگر درب ماشین لباسشویی شما از جلو باز می شود باید از پودرها و شوینده های مناسب استفاده کنید محصولاتی که کف صابونی کمتری داشته باشند.

واشر های اطراف محفظه

یکی دیگر از قسمت هایی که ارتباط مستقیمی با بوی فاضلاب ماشین لباسشویی دارد واشر های اطراف محفظه می باشند این واشر ها به شکلی قرار گرفته اند که مانع از خروج آب از اطراف می شوند و به همین دلیل است که با حجم زیادی از مواد آلاینده روبرو می شوند بنابر این اگر حجم مواد آلاینده و باکتری ها زیاد باشد به مرور یک لایه روی این واشرها تشکیل می‌شود که منبع خوبی می باشد برای تغذیه قارچها و باکتریها، بنابراین به وسیله تمیز کننده های مخصوص این واشر ها را تمیز کنید.

شستشوی دستی

همانطور که گفتیم لاستیک دور درب ماشین لباسشویی محل خوبی برای تجمع کپک ها و رشد قارچها می باشد شما می توانید از یک پارچه مرطوب و تمیز ، و ترکیب آب و سرکه برای تمیز کردن این لاستیک استفاده کنید بعد از اینکه کارتان تمام شد به وسیله یک پارچه تمیز و خشک، درب لباسشویی را بطور کامل خشک کنید و سپس درب ماشین را باز گذاشته تا هوا در آن جریان پیدا کند اگر متوجه شدید که بازهم لکه ای در آنجا باقی مانده است می‌توانید به کمک محلول سرکه سفید و آب، که به طور مساوی آن را ترکیب کرده اید و با یک اسکاج زبر لکه را از بین ببرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی را از بین ببریم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا