خدمات ساختمان

لیست خطاها و ایرادات فنی و غیر فنی پله برقی | رفع خرابی های پله برقی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

لیست خطاهای پله برقی زمانی اهمیت پیدا می‌ کند که پله برقی دچار مشکلات فنی و ایمنی شود و در صورتی که از این کد خطاها اطلاع نداشته باشید، عملکرد درستی را نمی‌ توانید از پله برقی شاهد باشید. از آنجایی که امروزه از پله برقی در اماکن عمومی و ساختمان‌ های مرتفع استفاده زیادی می‌ شود، مانند هر تجهیزات کاربردی دیگری باید از نحوه عملکرد و مشکلات و عیوب دستگاه اطلاع داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز خرابی با شناخت کد خطاهایی که می ‌دهد، به راحتی آن را رفع کنید.

البته این مقاله صرفاً برای افزایش اطلاعات عمومی شما در اختیارتان قرار گرفته و در صورتی که دانش فنی در این زمینه ندارید، نمی ‌توانید خودتان در جهت رفع خطاهای پله برقی اقدام کنید.

لیست خطاهای پله برقی

خطاهای پله برقی یکی از مشکلات شایعی است که ممکن است باعث متوقف شدن یا کند شدن پله برقی شود. خطاهای این دستگاه ممکن است به دلیل خرابی موتور، قطعی برق به طور ناگهانی، ولتاژ نامناسب و ضعیف بودن سیستم آن باشد.

برای رفع این خطا، باید سیستم برقی پله برقی را بازرسی و تعمیر و از قطعات اصلی و معتبر استفاده کرد. همچنین، باید ولتاژ برق را چک نموده و در صورت لزوم از ترموگرافی مادون قرمز برای شناسایی مشکلات احتمالی استفاده کنید. در ادامه مواردی که باعث ایجاد خطاهایی در پله برقی می شوند، را بیان می کنیم.

خطای سیستم برقی

یکی از مشکلات رایج پله برقی خرابی ‌هایی است که در برق آن ایجاد می ‌شود. ولتاژ نامناسب، قطع شدن ناگهانی برق، عدم عملکرد درست موتور پله برقی، نوسانات برقی ساختمان و هر مسئله دیگری که مربوط به برق ساختمان باشد، می ‌تواند باعث ایجاد خطای سیستم برقی در پله برقی گردد.

اگر که به صورت دوره‌ ای تعمیرات سیستم برقی پله برقی را انجام دهید و برای رفع خرابی‌ های آن از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کنید، تا حد زیادی می ‌توانید از ایجاد خطای سیستم برقی جلوگیری نمایید.

حتما بخوانید:   شیر آلات چشمی دار از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

از آنجایی که پله برقی نیاز به منبع انرژی بسیار بالایی دارد، نوسانات برق ساختمان و مناسب نبودن ولتاژ برق تاثیر قابل توجه بر عملکرد موتور آن خواهد داشت. بنابراین برای اینکه بتوانید از خسارات جدی و خراب شدن موتور پله برقی جلوگیری کنید، لازم است همواره برق ساختمان را چک نمایید.

خطای سیستم کنترل و سنسورها در پله برقی

خطای سیستم کنترل و سنسورها یکی دیگر از مشکلات شایعی است که ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد پله برقی و در نهایت ایجاد خطاهای پله برقی شود. این خطا ممکن است به دلیل عدم تشخیص صحیح حرکت کاربران، عدم توقف پله ها در زمان مناسب یا حساسیت نامناسب سنسورها باشد.

برای رفع این خطا، باید سیستم کنترل و سنسورها را بازرسی و تعمیر کرد و از قطعات اصلی و معتبر استفاده نمود.

لیست خطاهای پله برقی

خطای درایو موتور در پله برقی

خطای درایو موتور یکی از مشکلات فنی پله برقی است که می تواند باعث خرابی موتور شود. تراز نادرست شفت زمانی که قطعه ای به موتور متصل می شود، می تواند باعث سایش بلبرینگ های موتور گردد. برای رفع این مشکل، باید تراز شفت را به درستی تنظیم نمایید.

همچنین، ممکن است سیم کشی معیوب یا سایر مشکلات الکتریکی باعث خرابی خود به خودی پله برقی شود و باعث گردد پله برقی متوقف شود یا به طور ناگهانی افرادی که از آن استفاده می کنند را از حالت تعادل خارج کند. برای رفع این مشکل، باید سیستم سیم کشی و قطعات الکتریکی را بازرسی و تعمیر کنید.

خطای پله ها

عملکرد پله های پله برقی اهمیت بسیار بالایی دارند. در صورتی که خطای پله ها را از پله برقی شاهد هستیم، یعنی باید سریعا نسبت به رفع خطا اقدام کنیم. در واقع انتظار می رود که پله برقی مقاومت بالایی در برابر استفاده مداوم و طولانی مدت داشته باشند. افراد زیادی با وزن های مختلف از این پله استفاده می کنند که اگر مقاومت بالایی نداشته باشد، باعث ایجاد آسیب جدی و گاها خسارت های جبران ناپذیر خواهد شد.

البته ناگفته نماند صرفا مستحکم بودن پله ها دلیل بر استفاده طولانی مدت آن نیست. بلکه باید در طول زمان از عدم فرسودگی و سلامت کامل پله ها اطمینان حاصل نمایید. چرا که ممکن است در طول زمان و استفاده زیاد دچار فرسودگی یا حتی شکستگی شوند.

حتما بخوانید:   لوله مانیسمان رده 40 چیست | قیمت لوله مانیسمان رده 40

به همین جهت توصیه اکید داریم که همواره افرادی را مسئول تعمیر و نگهداری پله برقی ساختمان برگزینید تا در صورت خرابی سریعا آن را رفع نمایند.

علاوه براین در اماکن عمومی باید علائمی را به عنوان هشدار در قسمت ورودی پله نصب کنید تا در صورتی که پله لغزنده است، به کاربران اطلاع داده شود.

مخصوصا در روزهای بارانی یا برفی که خطر سقوط بیشتر است، این مسئله بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مطابق با آمار اکثر خطاها و خطرات مربوط به پله برقی زمانی رخ می دهد که مسئولین آن در اعلام هشدار کوتاهی می کنند.

البته، سرعت نامناسب پله ها یا تغییر ناگهانی سرعت، می تواند تعادل و ایمنی کاربران را برهم زند و در نتیجه خطرات جانی برای افراد به همراه داشته باشد. بنابراین تنظیم صحیح سرعت و آزمایش دوره ای این پارامترها از اهمیت بالایی برخوردار است.

خطای صفحه شانه در پله برقی

خطای صفحه شانه در پله برقی یکی از مشکلات شایع و بارز است که می تواند باعث صدمات جانی و مالی برای کاربران پله برقی شود. صفحه شانه یا رنده، قطعه ای است که در ورودی و خروجی پله برقی قرار دارد و می تواند بند کفش یا لباس کاربران را درگیر کند و آنها را به دام بیندازد.

برای رفع این خطا، مسئولین پله برقی باید صفحه شانه را به طور منظم بازرسی و تعمیر کنند و در صورت لزوم تعویض نمایند.

خطای بلبرینگ پله برقی

خطای بلبرینگ یکی از علل رایج خرابی موتور پله برقی است. و می تواند در لیست خطاهای پله برقی خودنمایی کند. در واقع بلبرینگ ها قطعاتی هستند که به کاهش اصطکاک و افزایش بازده موتور کمک می کنند.

حال اگر بلبرینگ ها فرسوده یا خراب شوند، می توانند باعث ایجاد صدا و ارتعاشات درون موتور گردند و عملکرد پله برقی را تحت تاثیر قرار دهند.

برای رفع این خطا، لازم است به طور مداوم بلبرینگ ها را بررسی و تعویض کنید. همچنین، می توان از جاذب القایی استفاده کرد که بتواند جریان های القایی را که می توانند باعث سایش بلبرینگ ها شوند، جذب و از خرابی های احتمالی بلبرینگ ها جلوگیری کند.

البته برای انجام این کار، باید از یک تکنسین متخصص و حرفه ای در پله برقی کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

خطای طراحی پله برقی

خطای طراحی یکی دیگر از مشکلات شایع و در لیست خطاهای پله برقی است. که می تواند باعث ایجاد خطرات و صدمات برای کاربران پله برقی شود. خطای طراحی ممکن است به جهت ایجاد خطا در طراحی، یا حتی به دلیل انتخاب نادرست طرح باشد.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در طراحی وجود دارد، تراز نامتعادل آن است که باعث ایجاد عدم تعادل و خطر به زمین افتادن کاربران می شود.

علاوه بر آن، وجود شکاف های نامتعارف و زیاد بین پله ها و کناره های پله برقی نیز از موارد لیست خطاهای پله برقی می باشد.

این شکاف ها می توانند بند کفش یا لباس مسافران یا کیف و کوله پشتی آنان را درگیر کنند و مسافران را به دام بیندازند که می تواند خطرات جانی برای انها داشته باشد.

برای رفع این خطا، باید طراحی پله برقی را با دقت و توجه بیشتری انجام داد و از طرح های استاندارد و معتبر استفاده کرد.

همچنین، باید از قطعات با کیفیت و مقاوم برای طراحی و ساخت پله برقی استفاده کرد.

در ضمن، باید پله برقی را به طور منظم بازرسی و نگهداری کرد و در صورت لزوم قطعات خراب را تعویض کرد. چرا که پله برقی یک وسیله ایمنی محسوب می شود و در صورت خرابی و عدم عملکرد درست جان و سلامت افراد را به خطر می اندازد.

لیست خطاهای پله برقی

خطای ناشی از آلودگی پله برقی

خطای ناشی از آلودگی یکی از مشکلات فنی پله برقی است که می تواند باعث کاهش عملکرد و افزایش سایش قطعات شود. این خطا که در لیست خطاهای پله برقی بسیار حائز اهمیت است، ممکن است به دلیل ورود گرد و غبار، ذرات فلزی، روغن، آب یا سایر مواد خارجی به داخل سیستم پله برقی ایجاد شود.

برای رفع این خطا، باید پله برقی را به طور منظم تمیز کرد و از روغن کاری مناسب استفاده کرد.

جمع بندی

در این مطلب از آی بک امداد به بررسی لیست خطاهای پله برقی پرداختیم. چنانچه قصد دارید از خدمات ساختمانی آی بک امداد بهره مند شوید، با ما تماس بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

خطاهای پله برقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیست خطاهای پله برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x