تعمیراتتعمیرات لباسشویی

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی

تعمیر انواع ماشین لباسشویی قدیمی سطلی در تمام برندها

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی یکی از لوازمی است که سالهاست در خانه های ما ایرانی ها دیده می شود، با پیشرفت تکنولوژی ماشین های لباسشویی جدید وارد خانه ها شدند، اما با گذشت این زمان و پیشرفت تکنولوژی هنوز جای ماشین های لباسشویی قدیمی در میان مردم محکم است و در بسیاری از خانه ها دیده می شود که ماشین لباسشویی قدیمی برند های مختلف هنوز در حال استفاده است، در این مقاله به صورت ماشین های لباسشویی قدیمی خواهیم رفت و به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی بپردازید.

عیب یابی مشکل ماشین لباسشویی قدیمی

در صورتی که در منزل شما هم ماشین لباسشویی قدیمی وجود دارد و دچار مشکل شده است، اولین قدمی که باید بردارید این است که عیب یابی درستی انجام دهید، لازم است بدانید برخی از ایراداتی که در ماشین های لباسشویی قدیمی دیده می شود معمولاً بدون هزینه رفع خواهند شد و نیاز به تعویض قطعه و یا تعمیرکار متخصص نخواهید داشت.

عیب یابی در ماشین لباسشویی قدیمی معمولاً بسیار ساده تر از ماشین های لباسشویی جدید است اما باز هم اگر نتوانستید عیب یابی را به درستی انجام دهید پیشنهاد می کنم که به سراغ یک متخصص بروید و از تجربیات متخصصین حرفه ای کمک بگیرید تا مشکلی بر مشکلات دیگر ماشین لباسشویی قدیمی خود اضافه نکرده باشید، همچنین می‌توانید از متخصصین ایبک امداد نیز در این زمینه کمک بخواهید.

ماشین لباسشویی قدیمی

عمر مفید ماشین لباسشویی قدیمی

یکی از سوال هایی که معمولاً مصرف کنندگان برایشان ایجاد میشود این است که عمر مفید ماشین لباسشویی شان چقدر است، باید بدانید که عمر مفید یک ماشین لباسشویی معمولا ۱۰ سال است اما این عدد می تواند بنا به شرایط آب و هوای محیط نوع استفاده و هزاران چیز دیگر تغییر کند، برای مثال عمر یک ماشین لباسشویی در مناطق مرطوب که رطوبت آب و هوایی زیادی دارند با یک دستگاهی که در مناطق خشک در حال استفاده از کاملا متفاوت خواهد بود و یا دستگاهی که در منطقه‌ای در استفاده میشود که نوسانات برق زیاد در آنجا وجود دارد و یا قطعی زیادی برای برقی منطقه دیده می شود عمر کمتری در مقابل دستگاهی که با شرایط برق نرمال کار می کند دارد.

حتما بخوانید:   ریست فکتوری یخچال فریزر سامسونگ

اما موردی که باید به آن دقت کنید این است که برای یک دستگاه الکترونیکی عمر مفید مشخص و ثابتی نمی توان تعیین کرد چرا که ممکن است شما بهترین نوع استفاده در بهترین شرایط را از دستگاه تان داشته باشید اما دستگاه شما در مدت کمی دچار خرابی شود و این چیزی است که برای هر وسیله الکترونیکی ممکن است اتفاق بیفتد اما در صورت استفاده درست و رعایت اصول استفاده می توانید عمر مفید تعیین شده از دستگاه تان را تجربه کنید.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی

سوالی که حتما برایتان پیش می‌آید این است که یک ماشین لباسشویی قدیمی برای تعمیر چقدر هزینه خواهد داشت و آیا اصلاً تعمیر یک ماشین لباسشویی قدیمی به صرفه است یا خیر؟ همانطور که در ابتدای مقاله صحبت شد بعضی از ایرادات و خرابی های ماشین های لباسشویی قدیمی بدون هزینه و یا با کمترین هزینه قابل رفع خواهد بود، اما مشکلاتی هم هستند که برای شما هزینه های زیادی در بر خواهد داشت و این مورد را شما باید هنگام خرابی تخمین بزنید و در صورتی که هزینه تعمیر نزدیک به ۵۰ درصد قیمت یک ماشین لباسشویی جدید بود بهتر است که شما به سراغ خرید یک ماشین لباسشویی جدید بروید و در این جاست که می گوییم تعمیر آن ارزش ندارد اما اگر هزینه تعمیر آن در مقابل خرید ماشین لباسشویی جدید چیز چشمگیر این بود بهتر است به سراغ تعمیر و تعویض قطعه معیوب بروید.

ماشین لباسشویی قدیمی

مشکلات متداول ماشین لباسشویی قدیمی

در ماشینهای لباسشویی قدیمی معمولاً ایراداتی که دیده می شود در تمام برندها مشترک است ایراداتی مانند عدم چرخش لباسشویی ، مشکل در پر شدن آب، خارج شدن آب در هنگام شستشوی لباس و موارد دیگری که در ادامه به صورت تک تک و جداگانه آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

  • بیرون ریختن آب در هنگام شستن لباس
  • شنیده شدن صداهای بلند از لباسشویی
  • کار نکردن دکمه های روی لباسشویی
  • تمیز نشستن لباس ها در لباسشویی
  • باز نشدن درب ماشین لباسشویی
  • خاموش شدن ناگهانی دستگاه
  • برق داشتن بدنه دستگاه
  • خشک نکردن لباس ها
  • و…
حتما بخوانید:   آموزش کامل عیب یابی انواع یخچال

تعمیر لباسشویی سطلی قدیمی

در قسمت قبل با انواع ایرادات ماشین های لباسشویی قدیمی آشنا شدید حال به سراغ ماشین لباسشویی سطلی خواهیم رفت، ماشین های لباسشویی سطلی به خاطر قیمت مناسبی که داشتند در میان خانواده های ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار بودند و سمتی قدرت شستشوی خوبی هم ارائه می دادند، همچنین فضای درونی این ماشین لباسشویی بسیار بزرگ تر و بیشتر از لباسشویی های امروزی و رقیبان گذشتگی خود بود.
ماشین لباسشویی سطلی دارای چند قسمت اصلی بودند که شامل بدنه اصلی ماشین لباسشویی، پیچ زمان سنج و تایمر دستگاه، موتور لباسشویی و همچنین پروانه مربوط به چرخاندن لباس ها درون لباسشویی می شود، که خرابی در هر کدام از این قسمت ها می‌تواند عملکرد لباسشویی را با مشکل روبرو کند اما لازم است بدانید تعمیر آن این دسته از ماشین لباسشویی بسیار ساده تر و آسان تر از لباسشویی های دیگر بود.

اما مشکلاتی که با این دستگاه روبرو می شدیم معمولاً یا مشکل عمل نکردن پیچ تایم را دستگاه بود که برای حل این مشکل می توانید با تعویض پیچ و یا برد زیر آن مشکل را حل کنیم، یا اینکه مشکل سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی یا عدم چرخش پروانه بود کردن برای سر و صدا معمولاً به سراغ تعمیر و یا سرویس موتور آن میرویم و در صورتی که پروانه به درستی نچرخد باید آن را جدا کرده و بررسی کنید که تکه های لباس و یا نخ دور آن نپیچیده باشد که معمولاً پیچیده شدن تکه های نخ بر دور آن می تواند از چرخیدن درست آن جلوگیری کند.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است لباسشویی های قدیمی معمولاً قطعات تعویضی درون بازار آنها به سختی یافت می شود اما بیشتر مواردی که این لباسشویی ها دارند بدون نیاز به تعویض رفع خواهد شد و در صورتی که قطعه نیاز به تعویض داشت می توانید آن را به مراکز معتبر نشان دهید و از جایگزین آنها در محصولات جدید که به همان شکل و حالت هستند استفاده کنید که این مورد را با مشاوره متخصصان فروش میتوانید در فروشگاه های معتبر به نتیجه برسانید.

حتما بخوانید:   راهنمای ارورهای لباسشویی تکنو TECNO

اما اگر لباسشویی سطلی شما روشن نشد ابتدا باید به سراغ بررسی پریز برق برویم و چه کنیم که این پریز اصلاً برق دارد یا خیر و در صورتی که برداشت به سراغ بررسی دوشاخه لباسشویی خواهیم رفت و باز اگر نتیجه مثبت بود و این قطعه هم سلامت بود به سراغ بررسی سیم کشی تا موتور خواهیم کرد و در نهایت اگر تمام بخش سیم کشی و جریان برق برقرار بود و هنوز لباسشویی روشن نمی شد نتیجه خواهیم گرفت که موتور دستگاه سوخته است باید به سراغ یک تعمیرکار ماهر برویم تا بتواند مشکل موتور را تعمیر کند یا آن را برایمان تعویض کند.
دقت کنید که نوسانات جریان های برق در لباسشویی های سطلی مانند لباسشویی های جدید نمی تواند تاثیرگذار باشد اما باز هم یک وسیله الکترونیکی است و نوسانات برق شهری و یا قطعی برق شهر می تواند تاثیر منفی بر عملکرد و عمر ماشین لباسشویی سبزی شما داشته باشد.

ماشین لباسشویی قدیمی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک مداد به سراغ بررسی ماشین های لباسشویی قدیمی رفتیم، و آموختید که ماشین های لباسشویی قدیمی عمر مفیدی برابر با ۱۰ سال دارند که البته این عمر می‌تواند در شرایط مختلف متفاوت باشد، شرایط آب و هوایی مختلف و یا نوع استفاده می تواند در این مورد تاثیرگذار باشد. همچنین دانست که یکی از معروف ترین و محبوب ترین مدل های ماشین های لباسشویی قدیمی ماشین های لباسشویی سطلی بودند، که به خاطر قیمت مناسب و کارایی خوب و حجم داخلی زیادی که داشتند در میان مردم محبوبیت زیادی کسب کرده بودند و حتی امروزه در بسیاری از خانه ها هنوز ماشین های لباسشویی سطلی به چشم می خورد.
از شما دعوت می کنم که اگر شما هم در زمینه لباسشویی های قدیمی تجربه و یا خاطره ای دارید در بخش دیدگاه ها آن را با ما به اشتراک بگذارید تا همگان بتوانند از تجربیات ارزشمند شما بهره مند شوند.

تعمیر لباسشویی قدیمی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش تعمیر لباسشویی های قدیمی سطلی

امتیاز کاربر: 4.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا