تعمیرات پکیج و آب گرمکن

آموزش تست و تعویض ترموستات آبگرمکن برقی | تعمیر آبگرمکن در محل

تعویض ترموستات آبگرمکن به صورت مرحله به مرحله | نکات مهم برای تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی

تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد که براساس آن لازم است از چگونگی کارکرد این قطعه اطلاعات دقیقی بدست آورید.  ترموستات وظیفه کنترل دمای آب را برعهده دارد که اختلال در این قطعه سبب از کار افتادن سیستم گرمایشی آب می شود.

تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی

بعد از اینکه ترموستات آبگرمکن‌ برقی را تست کرده اید و از ایجاد اختلال در این قطعه مطمئن شدید، حتما با کارشناسان تعمیر آبگرمکن‌ برقی تماس بگیرید. با کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه بدون هیچ نگرانی می توانید تعویض ترموستات را به آنها بسپارید.

البته زمانی که نسبت به تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی مهارت مناسبی دارید، می توانید با توجه به یک سری نکاتی که در این مقاله به آن می پردازیم، اقدام به تعویض آن نمایید.

زمانی که قصد تعویض ترموستات را دارید، حتما یک ترموستات جدید مشابه ترموستات قبلی تهیه کنید. زیرا اگر ترموستات تفاوت داشته باشد ممکن است اختلالی در کارکرد آبگرمکن‌ ایجاد شود. برای تعویض این قطعه کاربردی در آبگرمکن‌ برقی به یک سری لوازم همچون ترموستات جدید، پیچ گوشتی و ولتاژ تستر غیر تماسی نیاز دارید.

با در دسترس بودن لوازم موردنیاز حالا می توانید طبق مراحل زیر به تعویض این قطعه بپردازید. در حین انجام این کار حواستان باشد تا مشکلات دیگری را برای دستگاه ایجاد نکنید.

مرحله اول

برای اینکه به تعویض ترموستات بپردازید، ابتدا از خنک بودن آبگرمکن‌ برقی مطمئن شوید و سپس به طور کامل آب درون آبگرمکن‌ را تخلیه نمایید.

مرحله دوم

بعد از تخلیه شدن آب حالا جریان برق را از آبگرمکن‌ قطع کنید. برای قطع کردن برق آبگرمکن‌ باید به قسمت مدارشکن مراجعه کنید و برق آبگرمکن‌ را به طور کامل قطع نمایید.

با قطع کردن برق آبگرمکن‌ در طول انجام کار هیچ مشکلی برای شما رخ نمی دهد و خطر برق گرفتگی تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌ کند.

مرحله سوم

در مرحله بعدی محفظه دستگاه را بردارید تا به ترموستات دسترسی پیدا کنید. در این مرحله با کمک ولتاژ تستر غیر تماسی از قطع بودن جریان برق مطمئن شوید.

مرحله چهارم

در این مرحله ترموستات قدیمی را از دستگاه خارج کنید که برای انجام این کار حواستان به چگونگی اتصالات باشد تا در حین نصب ترموستات جدید دچار مشکل نشوید.

با توجه به چگونگی اتصالات تمامی پیچ های موجود در ترموستات را باز کنید و سیم های متصل به آن را جدا نمایید.

مرحله پنجم

بعد از باز کردن سیم های متصل به ترموستات حالا به آرامی ترموستات خراب را از دستگاه جدا نمایید. در حین انجام این کار مراقب باشید که به محفظه ترموستات آسیبی وارد نکنید. زیرا در صورت آسیب به محفظه تعمیر آن غیر ممکن است و باید به طور کامل تعویض گردد.

تعویض محفظه ترموستات در آبگرمکن‌ برقی یکی از هزینه برترین کارها در تعمیرات است.

مرحله ششم

بعد از جدا کردن ترموستات خراب، حالا ترموستات جدید را بر روی دستگاه نصب کنید. برای نصب ترموستات جدید باید در قسمت محفظه ترموستات که بر روی مخزن آب قرار دارد آن را جایگذاری کنید و سپس پیچ های نگهدارنده آن را ببندید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اشتباهات رایج در تأسیسات ساختمان و لوله کشی

مرحله هفتم

بعد از قرار دادن ترموستات جدید حالا تمامی اتصالات سیم را به درستی بر روی دستگاه نصب کنید که البته انجام این کار به دقت بالایی نیاز دارد.

مرحله هشتم

بعد از نصب ترموستات جدید و اتصال سیم ها به آن، حالا درجه دمای ترموستات را روی ۱۲۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا دمای استاندارد دستگاه برقرار گردد.

مرحله نهم

بعد از اتمام کار حالا باید گارد محافظ را در جای مناسب قرار دهید و با کمک پیچ گوشتی پیچ ها را در جای خود محکم کنید. بعد از بستن محافظ حالا دستگاه را به برق وصل کنید و بعد از دو ساعت آب را به دمای تنظیم شده برسانید تا دستگاه عملکرد خود را به درستی انجام دهد.

 آبگرمکن‌ برقی

علت گرم شدن بیش از اندازه آب در آبگرمکن‌ برقی

گرم شدن بیش از حد آب در آبگرمکن‌ برقی به دلیل اختلال در قطعه ترموستات است. زمانی که ترموستات به درستی تنظیم نشود، ممکن است بیش از اندازه سبب گرم شدن آب شود. در برخی مواقع این اختلال موجب انفجار می شود.

در مواقعی که با این مشکل روبه رو شده اید، باید هرچه سریعتر به بررسی و تنظیم ترموستات اقدامات لازم را انجام دهید. آبگرمکن‌ همانند لوازم دیگر از یک سری استانداردها پیروی می کند. بنابراین آب درون آبگرمکن‌ برقی تا حد مجازی قادر به گرم شدن است.

بررسی تنظیمات ترموستات در آبگرمکن برقی

برای جلوگیری از خطرات احتمالی در آبگرمکن‌ برقی بهترین راه حل بررسی تنظیمات ترموستات است. زیرا عملکرد درست این قطعه هیچ خطری را ایجاد نمی کند. زمانی که آب در آبگرمکن‌ برقی بیش از اندازه گرم شد یعنی ترموستات خراب است.

قبل از اینکه به تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی بپردازید باید ابتدا ترموستات را تنظیم کنید. برای بررسی تنظیمات ترموستات مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

مرحله اول

قبل از انجام هر کاری ابتدا ایمنی کار را رعایت کنید، یعنی اینکه برق آبگرمکن‌ را جدا کرده و از قطع بودن جریان برق اطمینان حاصل نمایید.

مرحله دوم

بعد از قطع شدن جریان برق حالا باید پنل، عایق و یا گارد محافظ المنت را از دستگاه جدا کنید تا دسترسی راحت تری به ترموستات داشته باشید.

مرحله سوم

در مرحله بعدی باید تمامی پیچ های ترموستات را بررسی کنید و اگر دمای آنها بالا بود درجه را کاهش دهید. معمولا میزان دمای استاندارد ترموستات در آبگرمکن‌ برقی حدودا ۱۱۵ الی ۱۲۵ درجه فارنهایت است.

با وجود میزان دمای مشخص، اگر متوجه کاهش و یا افزایش دما شده اید، حتما اقدامات لازم را انجام دهید.

مرحله چهارم

بعد از تنظیم کردن دمای ترموستات حالا پنل را بر سر جای خود قرار دهید.

مرحله پنجم

بعد از اتمام کار حالا می توانید آبگرمکن‌ را به برق متصل کنید و آن را روشن نمایید. پس از راه اندازی آبگرمکن‌ حتما آب را باز کنید تا از عملکرد درست آن مطمئن شوید.

با انجام مراحل فوق اگر دستگاه عملکرد درست خود را به دست نیاورد، حتما از متخصصین حرفه ای در این کار کمک بگیرید.

چگونه ترموستات آبگرمکن‌ برقی را می توان تست کرد؟

برای اینکه بتوانید از وجود مشکل در ترموستات آبگرمکن‌ برقی اطلاعات دقیقی کسب کنید، باید آن را تست کنید. تست کردن ترموستات کار چندان سختی نیست. بنابراین می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی تبدیل موتورخانه به پکیج | مقایسه موتورخانه و پکیج

با تست کردن ترموستات می توانید به علت مشکل در ترموستات پی ببرید و مشکل را در کوتاه ترین زمان برطرف نمایید. زمانی که قصد دارید ترموستات را تست کنید، حتما ابتدا میزان دمای آن را علامت گذاری نمایید و سپس درجه ترموستات را پایین آورید.

بعد از پایین آوردن درجه ترموستات حالا ۵ دقیقه صبر کنید تا از تنظیم شدن درجه ترموستات مطمئن گردید و سپس آب را باز کنید. در صورتی که آب سرد است ترموستات هیچ مشکلی ندارد و خرابی از جای دیگری است.

اما اگر دمای آب هیچ تغییری پیدا نکرد، باید متوجه خرابی ترموستات شوید که در این صورت اقدامات لازم برای تعویض ترموستات آبگرمکن برقی را باید انجام دهید. در صورتی که نسبت به تعویض این قطعه مهارت خاصی ندارید بهتر است از افراد متخصص در این حرفه کمک بگیرید.

نکات مهم برای تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی

برای اینکه ترموستات آبگرمکن‌ برقی را تعویض کنید، باید به یک سری نکات توجه کنید تا بدون هیچ مشکلی بتوانید فرآیند تعویض را انجام دهید.

  • قبل از انجام هر کاری ایمنی خود را رعایت کنید تا در طی انجام کار با مشکلی روبه رو نشوید.
  • برای تعویض ترموستات باید ابتدا جریان برق را از آبگرمکن‌ قطع کنید تا در طول فرآیند تعویض خطر برق گرفتگی برایتان ایجاد نشود.
  • در هنگام جدا کردن اتصالات سیم از ترموستات حواستان را جمع کنید تا در هنگام نصب ترموستات جدید اتصالات را به درستی در مکان خود قرار دهید.
  • زمانی که ترموستات خراب را از آبگرمکن‌ جدا می کنید، حواستان باشد به محفظه آن آسیبی وارد نکنید. زیرا در صورت ایجاد آسیب دیدگی امکان تعمیر این محفظه وجود ندارد. بلکه باید به طور کامل آن را تعویض کنید.

تعمیر ترموستات آبگرمکن‌ برقی

خدمات سیار جهت تعویض ترموستات آبگرمکن برقی

زمانی که نسبت به تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی اطلاعات و تخصص کافی را ندارید، می توانید از شرکت های فعال در این راستا کمک بگیرید. شرکت هایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند با ارائه خدمات سیار بهترین خدمات را در اختیار شما می گذارند.

در هنگام انتخاب شرکت به نشان اعتبار و اعتماد آن توجه فرمایید، زیرا شرکت های معتبر با انجام کار تضمینی خیال شما را از تعمیر ترموستات آبگرمکن‌ راحت می کنند. ترموستات آبگرمکن‌ یکی از قطعات حساس در دستگاه محسوب می شود که تعویض و یا تعمیر آن نیاز به مهارت خاصی دارد. با ثبت درخواست خود در سامانه های مربوطه شرکت مورد اعتماد خود می توانید از خدمات آنها بهره ببرید.

نتیجه گیری

تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی نیاز به دقت و توجه بالایی دارد تا در هنگام انجام کار مشکلی برای شما و یا آبگرمکن‌ ایجاد نشود. در صورتی که نسبت به انجام این کار مهارت خاصی ندارید، می توانید از مجموعه ایبک امداد کمک بگیرید.

این مجموعه با کادری مجرب بهترین خدمات را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای ثبت درخواست خود در این شرکت می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از خدمات سیار آنها بهره مند گردید.

تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش مرحله به مرحله تعویض ترموستات آبگرمکن‌ برقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا