تعمیرات لباسشوییتعمیرات

چگونه ماشین لباسشویی دوو را ریست کنیم

مانند دیگر لوازم خانگی هوشمند که هستند، امکان دارد در بعضی مواقع مجبور به ریست کردن ماشین لباسشویی دوو بشوید. ماشین لباسشویی دوو یک کامپیوتر در سیستم خود دارد و این کامپیوتر مثل مغز انسان عمل میکند، مواقعی که برق از کار می‌افتد این مغز هوشمند از کار می‌افتد. در این مقاله از ایبک امداد در مورد ماشین ماشین لباسشویی دوو برای شما مطالبی را عنوان می‌کنیم با ما همراه شوید.

زمانی که برق خانه قطع می شود مغز هوشمند کامپیوتر هم از کار می افتد و کار نمی کند در این زمان باید ماشین را ریست کرد تا دوباره به کار خود ادامه بدهد و شما با ریست کردن ماشین لباسشویی دوو دستگاه را دوباره به تنظیمات پیش فرض سیستم بر می گردانید. گاهی وقت ها شما یک کد اخطار بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می کنید در این حالت مسئله، نسبت به وقتی که دستگاه عمل شستشو را به درستی انجام نمی دهد بسیار فرق دارد، در واقع ریست کردن ماشین لباسشویی به معنی باز نشانی فوری دستورات می باشد. و این باز نشانی نشانی با قطع و وصل مجدد، باعث از بین رفتن مشکلات می‌شود ماشین لباسشویی هایی هستند که مدت زمان طولانی در حافظه ی خود این مشکل را ذخیره می کنند. در این حالت باید ریست کردن ماشین لباسشویی را بر روی حالت پیش فرض کارخانه تنظیم کنید.

عمل ریست در ماشین لباسشویی، تنظیمات سیستم را به حالت اول پیش فرض کارخانه برگرداندن می باشد.
جهت ریست کردن دستگاه در ابتدا دکمه cancel را فشار داده و بعد از آن دکمه Stop یا Pause را بزنید به این صورت دستگاه ریست می شود.
در مدل هایی از ماشین لباسشویی دوو که بدون دکمه می باشند، باید ماشین لباسشویی دوو را حدود ۳۰ الی ۶۰ ثانیه از پریز برق جدا کنید و بعد دکمه کنترل از final spin خارج کنید و روی حالت spin بگذارید.

کاربرد ریست کردن ماشین لباسشویی

به هنگام قطع شدن برق، ماشین لباسشویی که در حال کار کردن است از کار می‌افتد، در چنین حالتی دستگاه به ریست شدن احتیاج دارد. برای مدل های قدیمی ماشین لباسشویی دوو بیشتر اوقات ماشین را از برق می کشیدند و باز مجددا به برق وصل می کردند. ولی در مدل های جدید ماشین لباسشویی دوو باید از دکمه ریست استفاده شود. از دکمه ریست تنها برای قطعی برق استفاده نمی شود، زمانی که ارور روی صفحه دیجیتال ماشین مشاهده می کنید هم باید ماشین لباسشویی را ریست کنید، قبل از اینکه به تعمیر ماشین لباسشویی دوو احتیاج پیدا کنید.
اگر ماشین لباسشویی دوو مشکل سخت افزاری نداشته باشد، با ریست کردن ایرادات کوچک و خطا های آن بر طرف می شود. شما با ریست ماشین تنظیمات سیستم ماشین لباسشویی دوو را به حالت اولیه پیش فرض باز می گردانید. گاهی وقتها دلیل ریست کردن فقط قطع برق نیست. وجود ارورهای مختلف و همچنین نوسانات برق نیز می باشد، که لازم می شود سیستم را ریست کنید.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات ظرفشویی بکو Beko | نمایندگی تعمیر ظرفشویی بکو

نکات مهم قبل از ریست ماشین لباسشویی دوو

چنانچه مدل ماشین لباسشویی شما قدیمی است و روی آن دکمه ریست ندارد، باید آن را از برق بکشید و بعد از حدودا ۳۰ الی ۶۰ ثانیه دوباره آن را به برق وصل کنید. با این عمل دستگاه خود را ریست کردید. وقتی ماشین لباسشویی دوو مدرن در خانه دارید، هنگامی که مشکل و یا ارور های مختلف ماشین لباسشویی دوو را در صفحه نمایش دیجیتال مشاهده کردید، می توانید با استفاده از دکمه ریست ماشین لباسشویی دوو دستگاه را به حالت پیش فرض کارخانه برگردانید.
قبل از ریست کردن ماشین لباسشویی دوو به نکات مهمی باید توجه کنید که به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا باید از سالم بودن پریز برق و وجود برق در سیستم اطمینان پیدا کنید، باید از فاز متر استفاده کنید. و یا یک وسیله دیگر برقی را به پریز برق وصل کنید تا از سلامت پریز برق اطمینان پیدا کنید.
 2. درب ماشین لباسشویی دوو را بررسی کنید و چندین بار آنرا باز و بسته کنید تا مطمئن شوید لباسی یا چیزی در آن داخل قفل آن گیر نکرده باشد.
 3. باید به ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی توجه داشته باشید، ماشین لباسشویی اگر اضافه بار داشته باشد ارور می دهد.
 4. بررسی کردن شلنگ تخلیه آب خیلی مهم است، در صورت نیاز باید آنرا تمیز کنید.
 5. در آخر دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید، اگر کار نکرد، شما می توانید با استفاده از دکمه ریست ماشین لباسشویی دوو را به حالت پیش فرض برگردانید.

چگونه باید ماشین لباسشویی دوو را ریست کرد؟

لباسشویی دوو

در صورت مشاهده خطا و ارور روی صفحه نمایش، ابتدا پیغام خطا روی نمایشگر را پاک کنید. برای پاک کردن ارور دکمه cancel را فشار دهید، بعد از آن stop یا pause را بزنید. با این عمل دستگاه ماشین لباسشویی دوو ریست می شود.
در بعضی مدل های دیگر، می توان با دستگیره چرخشی یا چرخاندن دکمه، که در وسط قرار گرفته این کار را به راحتی انجام داد. گاهی هم استفاده از دکمه off باعث ریست شدن سیستم، ماشین لباسشویی دوو می شود. امکان دارد ماشین لباسشویی روی برنامه شستشو دچار مشکل و متوقف شود، در این صورت باید از دکمه روشن و خاموش استفاده کنید و ماشین لباسشویی دوو را ریست کنید.

حتما بخوانید:   آموزش کامل تعویض فیلتر یخچال فریزر

عمل ریست کردن ماشین لباسشویی بدون دکمه ریست

 

لباسشویی دوو

 

بعضی از مدل های ماشین لباسشویی دوو بدون دکمه هستند و باید به شکل دستی آن را ریست کرد. بیاد داشته باشید قبل از انجام دادن هر کاری اول دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی دوو، خود را مطالعه کنید. در این مدل ها ابتدا دستگاه را حدودا به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه از پریز برق بیرون بکشید. بعد از آن دکمه کنترل وسط دستگاه را از حالت final spin خارج نمایید و بر روی spin قرار بدهید.
در آخر شیر آبگیری را باز کرده و منتظر باشید تا دستگاه کار خودش را انجام دهد. در این قسمت اگر ماشین لباسشویی به خوبی آبگیری کرد و ارور خطای آن از بین رفت، شما می توانید ماشین را روشن کنید. مدل های دیگری از ماشین لباسشویی دوو هستند که باید برای ریست کردنشان ۶ بار درب آن را باز و بسته کرد.

ارور Oe در ماشین لباسشویی دوو چه می باشد؟

لباسشویی دوو

 

هر زمان که با ارور Oe روبرو شدید، تخلیه آب توسط دستگاه دچار مشکل شده است. در اینجا شما را با دلایل آن آشنا می کنیم:

 • مسدود بودن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی دوو یا خرابی آن: باید شلنگ را بررسی کنید تا آلودگی یا مانع را از آن خارج کنید. بعضی وقتها شلنگ دچار پیچ خوردگی شده و نمی تواند آب ماشین را تخلیه کند. اگر شلنگ خراب شده بود، برای این که آب به خوبی از آن خارج شود و به دیگ ماشین بر نگردد، باید شلنگ را تعویض کنید.
 • خرابی و مشکل از پمپ تخلیه لباسشویی: برای اینکه آب به بیرون نشت نکند باید پمپ تخلیه را تعویض کنید.
 • فیلتر پمپ تخلیه با آلودگی مسدود شده: وظیفه ی فیلتر پمپ تخلیه حفاظت از پمپ تخلیه می باشد و کار آن مانع شدن از عبور اشیا ریز و خارجی به داخل پمپ است باید فیلتر را بررسی کنید، که کثیف نباشد و اگر نیاز داشت فیلتر را تعویض کنید.
 • در زمان تخلیه آب ماشین آبگیری کند: یکی از مواردی که باعث ارور OE می شود، آبگیری ماشین در هنگام تخلیه آب فاضلاب است. در جهت حل این مشکل ابتدا باید روند ریست ماشین لباسشویی دوو را طبق روند نام برده شده ، انجام دهید اگر مشکل رفع نشد، حتما با تکنسین ماشین لباسشویی تماس بگیرید.
 • هیدروستات ماشین لباسشویی دوو خراب شده باشد: وسیله ای که با فشار هوا، میزان آب ورودی به ماشین را کنترل می کند هیدروستات نام دارد. و زمانی که خراب شود آب وارد شده به دستگاه یا کمتر یا بیشتر از حد مجاز می شود. در صورتی که این مشکل پیش آمد حتما باید با متخصص تماس بگیرید.
 • خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی دوو: مسئولیت ورود آب به دیگ به عهده شیر برقی ماشین لباسشویی می باشد. اگر خراب شود همیشه دیگ پر از آب می شود. یا امکان دارد شلنگ تخلیه آب اضافی از ماشین خارج کند. در زمان دیدن اخطار OE حتما باید با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.
 • خراب شدن اتصالات و یا سیم های برق: چنانچه ماشین لباسشویی دوو را در محیط مرطوب و یا در معرض ضربه قرار بدهید، اتصالات برقی حتما خراب می شوند. در این حالت دستگاه سیگنال درست از هیچ یک از قطعات دریافت نمی کند. به همین دلیل ارور خطر در صفحه نمایش ظاهر می شود. باید از محافظ جریان برق استفاده کنید تا نوسان برق به ماشین لباسشویی دوو صدمه نزند.
 • خراب بودن برد PCB: اگر جزو آن دسته افراد هستید که هر روز از یک برنامه‌ استفاده می‌کنند، تا لباس خود را بشورند، باید بگوییم کار اشتباهی انجام می دهید. استفاده فقط از یک برنامه سبب می‌شود برد ماشین لباسشویی دوو بسوزد. این برد وظیفه دارد تمامی برنامه ها را اجرا کند. زمانی که برد خراب می شود، فرمان تخلیه آب ماشین صادر نمی شود و شما با ارور یا اخطار صفحه نمایش روبرو می شوید، ابتدا به مواردی که در بالا برایتان ذکر کردیم توجه کنید، در پایان اگر ایراد از برد بود باید آن را تعویض یا تعمیر کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی تکنو

مراحل از بین بردن ارور OE

این اخطار مربوط می شود به تخلیه آب ماشین لباسشویی. در صورت مشاهده این اخطار، باید مسیر ورود و خروج آب را بخوبی بررسی کنید و موانع را بر طرف کنید. برای بر طرف کردن این اخطار به شکل ذیل عمل کنید:

 1. اول باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید و هر انسدادی را برطرف کنید.
 2. وقتی آب شلنگ تخلیه را خارج کردید، باید فیلتر تخلیه را بررسی کنید. در قسمت جلوی ماشین لباسشویی دوو دریچه ای وجود دارد، که باید آن را باز کنید و فیلتر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و با این کار به فیلتر را بیرون بیاورید، و آن را بخوبی بررسی کنید و اگر آلودگی داشت باید آن را تمیز کنید.
 3. اگر مشکل حل نشد، باید با تکنسین های نمایندگی دوو تماس بگیرید تا به شما در رفع این مشکل کمک کنند.

در این مقاله از ایبک امداد طریقه ریست کردن ماشین لباسشویی دوو را برایتان توضیح داده شد. از اخطار بسیار مهم OE اطلاعات مهمی در اختیارتان گذاشته شد و همچنین در خصوص اخطار یا ارور RHD نکات مهمی را برایتان بازگو کردیم. فراموش نکنید بعد از بررسی مطالب گفته شده، اگر مشکل جدی در ماشین لباسشویی دوو بود حتما با نمایندگی تماس بگیرید.

ریست ماشین لباسشویی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ریست ماشین لباسشویی دوو، ریست کردن ماشین لباسشویی دوو، ریست کردن ماشین لباسشویی بدون دکمه ریست، ارور OE در ماشین لباسشویی دوو، از بین بردن ارور OE، لباسشویی دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا