مجله لوازم خانگی

استفاده مجدد از وسایل قدیمی ارزشمند در خانه (بیش از 20 مورد)

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

با آن که زمان عنصری تک بعدی است و همواره به جلو حرکت می کند و همگام با آن شرایط زندگی و سبک ها نیز تغییر می کنند اما همواره مواردی وجود دارند که گذر زمان بر آن ها تاثیری ندارد و ارزش آن ها را بیشتر می کند برای مثال دوستان، خاطرات به یاد ماندنی و حتی برخی از اشیاء و وسایل.

همواره در خانه بزرگترها یک سری از وسایل قدیمی ارزشمند وجود دارد که برای همه افراد خاطره انگیز و دوست داشتنی می باشند، بنابراین استفاده دوباره آن ها افزون بر ارزشی که دارند می تواند زینت دهنده دکوراسیون خانه باشد.

با توجه به اینکه در زمان حاضر بسیاری از افراد تمایل دارند که از وسایل قدیمی ارزشمند در دکوراسیون داخلی خانه های خود بهره بگیرند در مقاله پیش رو تلاش شده است تا مواردی از کاربرد دوباره برخی از وسایل جمع آوری گردد که مطالعه آن به علاقه مندان توصیه می شود.

استفاده از وسایل قدیمی ارزشمند

امروزه بسیاری از افراد خانواده تمایل دارند که از وسایل ارزشمند قدیمی و نوستالژیک برای زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده کنند. افزون بر زیبایی و خاطره انگیزی شاید بتوان دلیل گرایش افراد به استفاده این وسایل را ایجاد فضایی با احساس گرمی و صمیمت بیشتر و در نتیجه حس آرامش دانست. بنابراین طبیعی است که افراد به دنبال یک یا چند وسیله قدیمی برای استفاده در خانه باشند.

استفاده از وسایل قدیمی ارزشمند

مواردی از استفاده دوباره وسایل قدیمی ارزشمند

در ادامه لیستی از وسایل نوستالژی و قدیمی جمع آوری شده است که استفاده مجدد از این وسایل قدیمی ارزشمند موجب زیبایی بخشی دو چندان به فضای خانه می شود، بنابراین بهتر است در هنگام دریافت هدیه و یا مشاهده آن ها در انباری (خانه های قدیمی) به ارزش و نقش آن ها توجه شود.

 1. ماشین تحریر

ماشین تایپ های قدیمی یکی از نوستالژیک و قدیمی ترین وسایلی هستند که می توانند تاثیری به سزا در دکوراسیون داخلی داشته باشند. طبیعی است که هر چه قدمت این وسیله بیشتر باشد به مراتب ارزش آن نیز افزایش می یابد.

 1. گرامافون و صفحه وینیل

در زمان های گذشته صفحه گرامافون یکی از وسایل با ارزش، لوکس و زیبا در خانه های مجلل به شمار می آمد. البته این وسیله قدیمی ارزشمند همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است و بسیاری از افراد نسبت به تهیه، حفظ و نگهداری از آن در خانه ها علاقه نشان می دهند.

 1. ضبط صوت و رادیو

رادیو و ضبط صوت های قدیمی با توجه به برند و سال ساخت در دسته وسایل قدیمی ارزشمند قرار می گیرند و برای زیبایی بخشی به دکوراسیون منازل به فراوانی از آن ها استقبال می شود.

 1. تلویزیون های سیاه و سفید

تلویزیون های سیاه و سفید یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین وسایل قدیمی ارزشمند هستند که برای بسیاری از افراد یادآور خاطرات زمان کودکی می باشند، از این رو استفاده مجدد از این تلویزیون ها در دکوراسیون خانه به دلیل ظاهر کلاسیک، فانتزی، خوش رنگ و خوش طرح در طبقات کتابخانه ها و یا روی صندوقچه ها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.

حتما بخوانید:   ارائه خدمات تخصصی تعمیر مخلوط کن گاستروبک | تعمیر مخلوط کن Gastroback

استفاده دوبار از وسایل ارزشمند قدیمی

 1. تلفن قدیمی دیواری و رومیزی

تلفن های قدیمی رومیزی و دیواری یکی از خاطره انگیز ترین گونه های وسایل قدیمی هستند که می توان آن ها را جز وسایل عتیقه دسته بندی کرد.

البته باید گفت که تعداد اندکی از مدل های قدیمی و با ارزش این تلفن ها وجود دارد، بنابراین بهتر است در استفاده مجدد، حفظ و نگهداری آن ها دقت لازم را به کار برد.

 1. سرویس قاشق و چنگال

یکی از با ارزش ترین و مهم ترین وسایلی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته سرویس های قاشق و چنگال به ویژه سرویس های نقره بوده که افزون بر کاربرد دارای ارزش مادی خاص به خود بوده اند.

در صورت دسترسی به این وسایل قدیمی ارزشمند می توان دکوراسیونی بسیار شیک و مجلل خلق کرد که به طور حتم توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

 1. کتاب ها

کتاب های قدیمی افزون بر ارزش محتوایی که دارند از نظر قدیمی و عتیقه بودن نیز بسیار خاص و مورد توجه هستند به همین جهت افراد خاص و به ویژه کلکسیونرها به جمع آوری و استفاده آن ها در کتابخانه های خود تمایل دارند.

 1. ظرف های چینی

یکی از بی نظیرترین و با ارزش ترین وسایل قدیمی ظروف چینی (قوری، کاسه بشقاب، گلدان، فنجان نعلبکی و سرویس پذیرایی) هستند که همواره مورد استقبال افراد برای دیزاین قسمت های مختلف خانه قرار می گیرند.

البته باید توجه داشت که به این ظروف باید به دید عتیقه نگاه کرد و در حفظ و نگهداری آن ها تلاش نمود.

 1. ظرف های فلزی

افزون بر ظرف های چینی، ظروف مسی، چدنی، سنگی و … در ابعاد و شکل های مختلف و با طرح های قدیمی و متنوع یکی دیگر از محبوب ترین وسایل قدیمی ارزشمند هستند که توجه افراد بسیاری به استفاده مجدد از آن ها جلب شده است.

 1. کوزه ها و شیشه ها

کوزه ها و شیشه های کوچک و قدیمی جای بیسکوییت، مربا، شربت، دوغ، آب میوه و … یکی دیگر از موارد نوستالژی هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند مجدد در دکوراسیون و یا کلکسیون خویش از آن ها استفاده کنند.

 1. چمدان های قدیمی و صندوقچه

این روزها بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از کمد ها و دراور های جدید برای زیبایی بخشی به قسمت های مختلف خانه (مانند اتاق ها) از چمدان های نوستالژی و به ویژه صندوقچه ها استفاده کنند.

 1. گلیم، فرش و قالیچه

آشکار است که فرش، قالیچه، تابلو فرش و گلیم های دست بافت از جمله وسایل گران قیمت و لوکس هستند که به هر اندازه قدمت آنها بیشتر شود ارزش آن ها نیز افزایش می یابد. آشکار است که این وسایل قدیمی ارزشمند در صورت وجود بارها در دکوراسیون مورد استفاده و استقبال قرار می گیرند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر مخلوط کن سایا Saya | آموزش عیب یابی و تعمیر

در اینجا باید اشاره کرد که طرح های خاص و کمیاب فرش و قالیچه در صورتی که کهنه و رنگ و رو رفته نباشند از ارزش مادی بالایی برخوردار هستند.

 1. وسایل آرایشی قدیمی

جعبه لوازم آرایشی، شیشه های عطر و ادکلن قدیمی، برس، شانه مو، آینه، گیره مو، سنجاق سینه و … از قبیل وسایل با ارزشی هستند که بسیاری از مادربزرگ ها با وسواس خاصی از آن ها نگهداری کرده اند. این سری از وسایل می توانند به شیوه ای خاص جلوه بخش میز آرایش باشند.

 1. چرخ خیاطی

چرخ های خیاطی قدیمی با زمینه سیاه رنگ یکی دیگر از وسایل قدیمی ارزشمند و خاطره انگیز هستند که امروزه افزون بر جنبه زیبایی هم چنان می توان از جنبه کاربردی آن ها نیز بهره گرفت.

وسایل ارزشمند قدیمی و استفاده از آن ها

 1. اتو

اتو های ذغالی و برخی از انواع اتو های برقی قدیمی از جمله وسایل با ارزشی هستند که می توان از آن ها در دکوراسیون داخلی  (برای مثال قرار دادن بر روی میز خاطره) بهره گرفت.

 1. سماور

سماورهای قدیمی برنجی و ذغالی و حتی برخی از سماورهای قدیمی نفتی یکی از خاطره انگیز ترین و نوستالژی ترین وسایل قدیمی ارزشمند هستند که استفاده مجدد آن ها در دکوراسیون خانه صفا و صمیمت خانه های قدیمی را به مخاطبان یادآوری می کند.

 1. چراغ های نفتی روشنایی و علاءالدین

چراغ های پیه سوز، گرد سوز، فانوس، زنبوری، خوراک پز و … از جمله وسایل عتیقه و ارزشمند قدیمی هستند که همچنان طرفداران بسیاری برای استفاده مجدد در دکوراسیون خانه دارند.

 1. پاستل های رنگی

شاید بتوان گفت که یکی از وسایل قدیمی ارزشمند در خانه ها جعبه های پاستل قدیمی هستند که افزون بر خاطره انگیز بودن به واسطه برند تولیدی با ارزش تلقی می شوند و به همین دلیل برخی از افراد تمایل دارند مجدد از آن ها استفاده کنند.

 1. لباس های خاص

لباس های مجلسی خاص، لباس عروس و داماد، لباس کودکان و نوزادان یکی از مواردی است که مادر بزرگ و پدربزرگ ها (به عبارتی افراد قدیمی تر) علاقه خاصی به نگهداری از آن ها داشته اند. با اینکه استفاده از این وسایل در دکوراسیون خانه ها غیر معمول است اما حفظ و نگهداری آن ها می تواند حسی خوبی را در افراد ایجاد کند.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات چرخ گوشت هنریچ | نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت هنریچ

البته می توان این لباس ها را در اختیار مزون ها و نمایشگاه های پوشاک گذاشت و آن ها را در معرض دید قرار داد.

 1. ابزار آلات

وسایل تعمیر و نجاری قدیمی مانند انبر، اره، چکش، تیشه، چاقو، قیچی، وسایل فرش بافی، دوک و چرخ ریسندگی و … از دیگر وسایل قدیمی ارزشمند هستند که توجه بسیاری از کلکسیون داران و حتی افراد با زمینه کاری مرتبط را برای استفاده مجدد در دکوراسیون به خود جلب کرده است.

 1. بازی ها

با اینکه ممکن است به بازی های قدیمی دیگر توجه خاصی نشود اما باید اشاره کرد ارزش این وسایل در زمان حاضر بیشتر از ارزش آن ها در گذشته است، به همین دلیل افراد آگاه در زمینه شناخت وسایل قدیمی ارزشمند همواره به شکلی خاص به بازی های فکری قدیمی توجه می کنند.

وسایل ارزشمند قدیمی قابل استفاده

 1. دیگر وسایل

آینه و شمعدان، چراغ های لاله، ابزار موسیقی، آلبوم و عکس ها، قاب عکس و تابلو، لوستر، روشنایی، آباژور، مجسمه، عروسک، گلاب پاش، آفتابه لگن، ساعت های دیواری، رومیزی، مچی و جیبی، پوسترهای تبلیغاتی، روزنامه و مجله، وسایل قدیمی آشپزخانه (نظیر سینی، جا ادویه ای، هاون، قند شکن، پارچ و لیوان، نمکدان، قندان، چای دان و …)، دوربین های عکاسی، نوارهای کاست، چرتکه، پارچه های رومیزی و کوسن، مدال ها و زیور آلات، کیف، سکه و اسکناس قدیمی و … از دیگر وسایل قدیمی و ارزشمند هستند که به شکل های مختلف می توان دوباره از آن ها استفاده کرد و یا اینکه آن ها را در اختیار افراد علاقه مند به استفاده از آن ها قرار داد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

استفاده مجدد از وسایل قدیمی ارزشمند در خانه (بیش از 20 مورد)

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده مجدد از وسایل قدیمی ارزشمند در خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x