تعمیرات یخچال

معرفی دکمه‌های یخچال سامسونگ و نحوه ریست کردن آن

معرفی دکمه‌های یخچال سامسونگ و نحوه ریست کردن آن | معرفی کدهای خطای یخچال سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از جمله بهترین یخچال‌های موجود در بازار یخچال سامسونگ می‌باشد اما امکان دارد که در حین استفاده بنا به دلایل مختلفی دچار ایرادات و مشکلات شود و بر روی صفحه نمایش آن کدهای خطایی را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید تنظیمات یخچال سامسونگ را به صورت صحیح و اصولی انجام دهید لازم است که با نحوه کار کردن با دکمه‌های این دستگاه آشنایی کافی را داشته باشید.

تنظیم یخچال سامسونگ

یخچال ساید سامسونگ دارای صفحه نمایشگری می‌باشد که از نوع پیشرفته است برخی از افراد نمی‌توانند تنظیمات را بر روی این صفحه نمایش انجام دهند. انجام دادن تنظیمات یخچال سامسونگ با استفاده از صفحه نمایش کار چندان مشکلی نیست، اما لازم است که با آن آشنایی کافی داشته باشید. برای اینکه بتوانید با صفحه نمایش یخچال سامسونگ کار کنید، باید انواع آن را شناخته و نحوه عملکرد آنها را بدانید.

انواع نمایشگر یخچال سامسونگ

  • یخچال ساید دیسپلی یا پنل‌دار: در این مدل از یخچال‌های ساید سامسونگ کلید‌هایی وجود دارد که در بالای این کلیدها صفحه نمایش وجود دارد. به این نمایشگر و یا صفحه نمایش پنل یا دیسپلی گفته می‌شود.
  • یخچال ساید با نمایشگر لمسی: در این یخچال‌ها پنل وجود دارد و صفحه نمایش و نمایشگر آنها لمسی است. این یخچال‌ها در برند سامسونگ جدیدتر می‌باشند.

دکمه‌های نمایشگر یخچال ساید سامسونگ

کلیدهایی که بر روی صفحه نمایش یخچال ساید وجود دارد، هر کدام تنظیم قسمتی از این دستگاه را انجام می‌دهند. برای اینکه بتوانید با این کلیدها و دکمه‌ها کار کنید و تنظیمات یخچال خود را به صورت صحیح انجام دهید، عملکرد هر کدام از آنها را توضیح می‌دهیم:

Energy saver: این کلید در یخچال ساید سامسونگ انرژی را ذخیره می‌کند. یخچال‌های تولید برند سامسونگ در سری جدید قابلیت صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی را برای کاربران فراهم نموده است. در صورتی که این کلید را زده و آن را فعال کنید سرمایی که یخچال سامسونگ تولید می‌کند، کمتر خواهد بود و لامپ یخچال هم روشن نخواهد شد. در صورتی که بر روی درب یخچال سامسونگ خود قطره‌های آب را مشاهده نمودید، باید این حالت را غیر فعال نمایید، تا عملکرد یخچال شما به حالت اولیه بازگردد. چون وقتی دمای محفظه یخچال ساید سامسونگ افزایش می‌یابد، قطعاتی مانند ترموستات آسیب خواهد دید و در این صورت مواد غذایی با سرعت فاسد خواهند شد.

Power freeze: یکی دیگر از دکمه‌های صفحه نمایش یخچال سامسونگ این کلید می‌باشد، که برای انجماد سریع مواد غذایی و فریز کردن ناگهانی آنها طراحی و تعبیه گردیده است. وقتی این دکمه را می‌زنید درون فریزر مواد غذایی با سرعت بیشتری فریز خواهند شد. وقتی که این دکمه را فعال می‌کنید، موتور یخچال روشن می‌ماند و سرمای بیشتر درون کابین یخچال تولید خواهد شد. همچنین در یخچال سامسونگ سرعت یخ‌سازی افزایش پیدا می‌کند. در مواقعی که این حالت فعال است، پس از گذشت ۲ ساعت به طور اتوماتیک خاموش می‌گردد.

Alarm/Reset filter: وقتی که این کلید را می‌زنید، پس از عوض کردن فیلتر آب می‌توانید آن را ریست کنید و همچنین فعال و غیر فعال کردن آلارم‌ها را نیز می‌توانید انجام دهید. در صورتی که تمایل داشتید هشدارهای باز بودن درب یخچال و صداهای دیگر را خاموش کنید، می‌توانید حالت آلارم را روشن کنید. وقتی که فیلتر یخچال سامسونگ خود را عوض می‌کنید باید تنظیمات آن را ریست نمایید تا پیام کم شدن عمر فیلتر در یخچال دوباره نمایان نشود. برای انجام دادن این کار باید دکمه آلارم را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخساز یخچال پروفایل

Ice Off/ child lock: برای اینکه بتوانید یخ‌ریزی را در یخچال سامسونگ غیر فعال نمایید، باید از کلید ice Off استفاده نمایید. یکی دیگر از امکاناتی که یخچال سامسونگ دارد این است که صفحه نمایش دستگاه را می‌توانید قفل کنید. از جمله کلیدهای مهم در یخچال ساید سامسونگ همین کلید می‌باشد. چون با فعال کردن این حالت توسط کودک شما آسیبی به یخچال وارد نخواهد شد. برای تنظیم قفل کودک باید از دکمه child lock استفاده نمایید.

یخچال سامسونگ

Lighting: در صورتی که این کلید را بزنید، لامپی که در قسمت یخ ریز و آبریز وجود دارد همیشه روشن خواهد بود، اما در صورتی که غیر فعال کنید، لامپ این قسمت فقط در زمان فشردن پدال آبسردکن روشن می‌شود. وقتی که این دکمه را فشار می‌دهید چراغ‌های ال ای دی مدام روشن خواهند ماند. در صورتی که می‌خواهید این چراغ‌ها خاموش شوند، باید دوباره این دکمه را فشار داده و آن را غیر فعال نمایید. این دکمه در یخچال سامسونگ عملکرد ساده‌ای دارد و برای راحتی کار با یخچال طراحی و تعبیه گردیده است.

Power cool: در مواقعی که مایل هستید یخچال شما سرمای بهتر و بیشتری داشته باشد، می‌توانید از این دکمه یخچال سامسونگ استفاده نمایید. در مواقعی که این حالت فعال است، کمپرسور فعالیت بیشتری خواهد داشت و دمای یخچال از طریق ترموستات کاهش پیدا می‌کند و درون یخچال سرما بیشتر خواهد بود. یخچال سامسونگ در حالت طبیعی و عادی حدود ۴۰ دقیقه کار می‌کند و ۵ دقیقه استراحت خواهد کرد. وقتی که این حالت فعال می‌شود، این مدت زمان تغییر خواهد کرد. در صورتی که از این دکمه زیاد استفاده شود، به موتور یخچال آسیب خواهد رسید و خسارت زیادی به دستگاه شما وارد می‌گردد.

Filter: این کلید برای غیر فعال کردن هشدار فیلتر و یا ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلتر یخچال سامسونگ یک فیلتر ترکیبی و یا ساده است که آب یخچال شما را تصفیه می‌کند در صورتی که فیلتر به صورت صحیح تنظیم نشود، موجب خواهد شد که آب کدر شود و با رشد باکتری‌ها آب آلوده شود.

دکمه فیلتر برای ریست کردن تنظیمات فیلتر و پیام کم شدن طول عمر این قطعه مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی که چراغ فیلتر روشن می‌شود و به رنگ قرمز در می‌آید، نشان دهنده فرا رسیدن زمان عوض کردن فیلتر می‌باشد. در صورتی که رنگ دکمه فیلتر سبز باشد، به معنای عملکرد درست فیلتر و سلامت آن می‌باشد.

در صورتی که فیلتر آب در زمان مناسب عوض نشود به مکانیزم یخساز و آبسردکن آسیب‌های جدی وارد خواهد شد. پیشنهاد می‌شود هر ۶ ماه فیلتر آب یخچال ساید سامسونگ خود را عوض کنید.

ریست کردن یخچال سامسونگ

یخچال فریزر سامسونگ در مواقعی مانند قطعی برق، باز و بسته شدن زیاد درب یخچال و… در نمایشگر خود درجه‌های تنظیم دما و ارورهایی را نمایش خواهد داد. تغییراتی مانند چشمک زدن درجه‌های دیجیتالی ایجاد می‌گردد. در این مواقع در صورتی که مشکل در مدت زمان کوتاهی برطرف نشد، بهتر است که یخچال سامسونگ خود را ریست کنید تا به حالت عادی برگردد. برای ریست کردن یخچال سامسونگ می‌توانید از دو شیوه استفاده نمایید.

  • اولین شیوه بدین صورت است که باید یخچال خود را از برق جدا کنید و ۱۰ دقیقه زمان دهید. پس از این مدت دوباره یخچال خود را به برق بزنید. در صورتی که بر روی صفحه نمایش چراغ چشمک زن خاموش نشد، برای تعمیر یخچال سامسونگ از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • دومین شیوه بدین صورت است که باید به طور همزمان دکمه های Power cool و power freeze را به طور همزمان به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا یخچال سامسونگ شما ریست گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  فهرست ارور ها یخچال فریزر مابه | روش رفع ارور یخچال مابه

اهمیت اصولی کار کردن با دکمه‌های یخچال سامسونگ

برای اینکه بتوانید از یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود استفاده بهتری داشته باشید، باید با عملکرد هر کدام از دکمه‌های نمایشگر یخچال سامسونگ آشنایی کافی داشته باشید. اطلاع داشتن از ارتباط دکمه های یخچال با قطعات داخلی آن موجب می‌شود که عملکرد یخچال بهتر شود و قطعه‌های آن عمر بیشتری داشته باشند. همچنین در این حالت مشکلات کمتری برای یخچال سامسونگ به وجود خواهد آمد.

باید بدانید که دکمه‌های ساید بای ساید در برندهای گوناگون امکان دارد که اسم‌های مختلف و متفاوتی داشته باشند. به همین علت وقتی که یخچال ساید بای ساید خریداری می‌کنید با مطالعه دفترچه راهنمای آن از عملکرد اصولی و صحیح هر کدام از ویژگی‌ها و حالت‌های تبدیل شده در نمایشگر یخچال اطلاعات لازم را کسب کنید.

یخچال‌های فریزر ساید بای ساید از جمله لوازم برقی گران قیمت می‌باشد و در صورتی که با مشکل و خرابی مواجه شود، تعمیرات آن هزینه زیادی در بر خواهد داشت. در صورتی که از یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ خود به خوبی مراقبت و نگهداری کنید و ترفندها و نکات ساده را رعایت کنید، از خرابی‌های غیرمنتظره جلوگیری خواهید کرد.

چنانچه در مورد صفحه نمایش و دکمه‌های این یخچال اطلاعات کافی داشته باشید، بدون دردسر و با خیال راحت می‌توانید از یخچال خود برای چندین سال طولانی استفاده نمایید در صورتی که یخچال فریزر سامسونگ شما با ایراد و خرابی مواجه شد عیب یابی و تعمیر آن را به افرادی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند بسپارید.

یخچال سامسونگ

سخن تکمیلی

در یخچال‌های جدید سامسونگ صفحه نمایش نمایشگرهایی وجود دارد که به راحتی می‌توانید تنظیمات دستگاه خود را از طریق آن انجام دهید. دکمه‌هایی که بر روی یخچال ساید سامسونگ وجود دارد هر کدام تنظیم قسمتی از دستگاه را برعهده دارند. چنانچه نتوانید به صورت صحیح با کلیدهای یخچال ساید سامسونگ کار نمایید، قادر نخواهید بود که از همه قابلیت‌ها و امکانات یخچال ساید سامسونگ خود استفاده نمایید.

بسیاری از امکانات و قابلیت‌های این دستگاه با استفاده از این کلیدها فعال و یا غیر فعال می‌گردند. برای نمونه می‌توان به قفل کودک یخچال سامسونگ اشاره کرد، که با فشار دادن دکمه قفل کودک می‌توانید صفحه نمایش آن را غیر فعال نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

معرفی دکمه‌های یخچال سامسونگ و نحوه ریست کردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

معرفی دکمه‌های یخچال سامسونگ و نحوه ریست کردن آن

امتیاز کاربر: ۳.۴۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا