خدمات ساختمان

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

چنانچه به دنبال یک طراحی مناسب و شیک برای منزل خود می‌ باشید بهتر است دکوراسیونی را انتخاب کنید که بر طبق قواعد و اصولی پیش رفته و خانه شما را با بهترین متد طراحی نماید. سبک‌ های دکوراسیون دارای تنوع بسیار زیادی هستند و می‌ توانند نیاز افراد گوناگون را پاسخگو باشند و برای سلیقه‌ های مختلف نیز مناسب هستند. یکی از شیک‌ ترین و ساده‌ ترین سبک‌ های دکوراسیون سبک اسکاندیناوی می‌ باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد و در عین اینکه ساده است می‌ تواند خانه شما را به بهترین صورت ممکن طراحی کند.

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه

سبک اسکاندیناوی یکی از انواع طراحی‌ های معاصر می‌ باشد که تأکید آن روی سادگی و همچنین کاربردی شدن فضا می‌ باشد به همین خاطر در بسیاری از مواقع ممکن است افراد آن را سبک اسکاندیناوی را با سبک مینیمال اشتباه بگیرند. سبک اسکاندیناوی ظاهری ظریف و ملایم اما در عین حال پیچیده خواهد داشت. به راحتی شادی و نشاط را به خانه شما هدیه می‌ دهد. تمرکز سبک اسکاندیناوی بیشتر روی عناصر و المان‌ های معاصر می‌ باشد و تا جایی که امکان دارد از تجملات و ریزه کاری‌ هایی که در سبک سنتی مشاهده می‌ شود دوری می‌ نماید. سبک اسکاندیناوی بیشتر روی جنبه‌های کاربردی و علمی تمرکز دارد و حتی اگر نیاز باشد وسایل و مبلمان کمتر در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد به همین خاطر در این نوع سبک افراد احساس راحتی بیشتری می‌کنند ترجیح می‌دهند که این طراحی را برای خانه خود انجام دهند

تاریخچه و پیدایش سبک اسکاندیناوی

به صورت کلی می‌ توانیم بگوییم تاریخچه و گذشته سبک اسکاندیناوی از قرن بیستم میلادی شروع شده است. اولین کشورهایی که این سبک را به رسمیت شناختند و از طرفداران آن شدند کشورهای سوئد، نروژ، ایسلند و دانمارک می‌ باشد.سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه همانطور که می‌ توانید حدس بزنید پس از مدتی سبک اسکاندیناوی آرام آرام به دیگر نقاط جهان نیز انتقال پیدا کرد و افراد زیادی در سراسر دنیا طرفدار آن شدند.

حتما بخوانید:   نحوه بازسازی اتاق نشیمن با صرف کمترین هزینه

المان‌ ها و عناصر مهم در سبک اسکاندیناوی

اگر می‌ خواهید تفاوت بین سبک اسکاندیناوی و دیگر سبک های مشابه را به خوبی درک کنید لازم است اصول اولیه و همچنین عناصر مهم که در طراحی داخلی آن وجود دارد را به صورت کامل بشناسید. در ادامه مطلب شما را با عناصر و المان‌ هایی که در سبک اسکاندیناوی به کار می‌ رود آشنا می‌ کنیم.

مبلمان ساده

پیش از این نیز گفتیم که در سبک اسکاندیناوی سادگی حرف اول را می‌ زند و برای انتخاب لوازمی مانند مبلمان حتماً باید طراحی آن به همین سبک انجام شود. فضای خانه‌ ای که سبک اسکاندیناوی در آن کار شده است باید زمینه راحت و سبک داشته باشد و در کنار آن استفاده نمودن از مبلمان مدرن، ساده و براق و با رنگ‌ های روشن فضایی زیبا و یکدست خلق می‌ کند. در واقع مبلمان ساده از مهم‌ ترین ارکان طراحی خانه به سبک اسکاندیناوی می‌ باشد.

کفپوش چوبی

یکی دیگر از اصولی که در سبک اسکاندیناوی باید رعایت شود استفاده از کفپوش چوبی می‌ باشد. سبک اسکاندیناوی از طرفداران خود می‌ خواهد که با هدف ایجاد محیطی با طراوت و روشن به طراحی خانه بپردازند به همین خاطر کفپوش‌ ها باید رنگ روشن باشند تا به این هدف نزدیک شود. به طور معمول استفاده نمودن از کفپوش چوبی آن هم با چوب بلوط می‌ تواند فضای خانه شما را به سبک اسکاندیناوی بسیار نزدیک‌ تر کند.

دکوری‌ های ساده

سبک اسکاندیناوی از طرفدارانش نمی‌ خواهد که لوازم و وسایل تزیینی را به طور کل کنار بگذارند بلکه پیشنهاد می‌ کند با لوازم تزیینی و دکوری ساده فضای یکدست و راحتی در خانه خود ایجاد کنند. به همین خاطر هم بهتر است که در مرحله اول از این تعداد لوازم تزیینی در خانه استفاده کنید و پیشنهاد می‌ کنیم که وسایل تزیینی مانند آباژور، قاب عکس، لوازم تزیینی شیشه‌ ای و … را انتخاب نمایید. سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانهمختصرترین و ساده‌ ترین وسایل تزیینی به راحتی می‌ توانند دکوراسیون خانه شما را از آن چیزی که هست زیباتر کنند.

ایجاد نظم در خانه

یکی از مواردی که سبک اسکاندیناوی به شدت با آن مخالف است به هم ریختگی و شلوغی خانه می‌ باشد به همین خاطر لازم است که زمان طراحی خانه خود به هم ریختگی و بی‌ نظمی‌ ها را برطرف کرده و فضای منظم و مرتبی ایجاد کنید. پیشنهاد می‌ کنیم برای آنکه به این هدف برسید از وسایلی مانند شلف، کابینت و … استفاده نمایید. دقت کنید در سبک اسکاندیناوی حتماً باید خانه شما مرتب و منظم باشد و از وسایل اضافی دوری شود.

حتما بخوانید:   انواع کاشی آشپزخانه | نکات مهم در انتخاب کاشی آشپزخانه

به کار بردن رنگ‌ های خنثی

چنانچه تصمیم دارید دکوراسیون خانه خود را به سبک اسکاندیناوی انجام دهید، بهتر است سراغ رنگ‌ های مات ملایم و رنگ‌ های خنثی بروید. علاوه بر آن می‌ توانید از رنگ‌ هایی مانند آبی کمرنگ، کرم، طوسی، سفید و … که دارای محبوبیت زیادی می‌ باشند استفاده کنید. با این حال رنگ‌ های دیگری مانند قهوه ای و مشکی نیز در این سبک کارایی دارند و می‌ توانند در طراحی به سبک اسکاندیناوی به کار برده شوند. رنگ‌ های روشن و خنثی از مهمترین عناصر در سبک اسکاندیناوی محسوب می‌ شود.

استفاده از نور طبیعی

استفاده نمودن از نور طبیعی در سبک اسکاندیناوی دارای اهمیت خیلی زیادی می‌ باشد و به همین خاطر نیز به طور معمول خانه‌ هایی که دارای پنجره‌ های بزرگی می‌ باشند بهتر است که از سبک اسکاندیناوی برای طراحی خانه استفاده کنند زیرا در این نوع طراحی به کمک نور طبیعی و همچنین انعکاس آن در لوازمی که رنگ روشن دارند محیط خانه می‌ تواند آرامش بخش و واقعی‌ تر نشان داده شود.

استفاده از متریال فلز و چوب

به کار بردن عناصر چوبی فقط برای کفپوش اختصاص داده نمی‌ شود بلکه به طور معمول پیشنهاد می‌ شود در طراحی به سبک اسکاندیناوی از متریال چوب در وسایل و مبلمانی مانند میز جلو مبلی، میز ناهارخوری و … نیز استفاده نمایید. در کنار آن وسایلی که دارای جنس فلزی می‌ باشند نیز می‌ توانید استفاده کنید و با قرار دادن آنها در کنار چوب سبک پر رنگ‌ تری را در خانه خود داشته باشید. دو عنصر فلز و چوب در سبک اسکاندیناوی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار می‌ باشد.

به کار بردن گیاهان آپارتمانی

در سبک اسکاندیناوی مانند خیلی دیگر از سبک‌ های دکوراسیون برای آنکه سرزندگی و طراوت به خانه شما افزوده شود پیشنهاد می‌ شود که از گیاهان آپارتمانی استفاده کرده و فضای خانه خود را زیباتر نمایید. به همین خاطر می توان گفت یکی از ضروریات بسیار اساسی در سبک اسکاندیناوی به کار بردن گل و گیاهان آپارتمانی می‌ باشد. وجود گیاهان آپارتمانی در سبک اسکاندیناوی نیز مانند دیگر سبک‌ ها بسیار مهم می‌ باشد.

طراحی اتاق خواب با سبک اسکاندیناوی

برای طراحی اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی قبل از هر چیز باید رنگ‌ های خنثی برای دیوارها انتخاب کنید تا بتوانید پس زمینه برای انجام این سبک فراهم نمایید و پس از آن با انتخاب کمترین لوازم تزیینی، گیاهان آپارتمانی، تخت خواب ظریف و ساده و دیگر المان‌ ها و عناصر مربوط به این سبک می‌ توانید سبک اسکاندیناوی را بسیار عالی در اتاق خواب خود پیاده نمایید. رعایت موارد مهمی که در سبک اسکاندیناوی وجود دارد می‌ تواند اتاق خواب را برای شما بسیار زیباتر کند.

حتما بخوانید:   دیوارپوش ضد آب چیست | انواع مختلف دیوارپوش ضد آب

طراحی آشپزخانه با سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون آشپزخانه و طراحی آن به سبک اسکاندیناوی کار دشواری نیست و به راحتی می‌ توانید این کار را انجام دهید. قبل از هر چیز باید از کابینت‌ هایی با رنگ روشن و خنثی و به سادگی هرچه تمام‌ تر استفاده کنید تا بخش مهمی از پروسه طراحی در آشپزخانه به پایان برسد. در کنار آن بهتر است تا جایی که امکان دارد فضای آشپزخانه را مرتب کرده و خلوت نمایید و از ایجاد شلوغی و و بی‌ نظمی در آن جلوگیری کنید. فراموش نکنید پرده آشپزخانه نباید خیلی ضخیم باشد و بهتر است پرده نازک و ظریف انتخاب کنید تا نور طبیعی بتواند به داخل آشپزخانه بتابد.

طراحی نشیمن با سبک اسکاندیناوی

مبلمان ساده در سبک اسکاندیناوی حرف اول را می زند بنابراین فراموش نکنید چنانچه به سبک اسکاندیناوی علاقه دارید به سراغ مبلمان ساده بروید. برای طراحی سالن نشیمن با سبک اسکاندیناوی بهتر است به سراغ مبل‌ های ساده و کاربردی و در عین حال شیک بروید.سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه مدل‌ های مدرن و براق می‌ توانند انتخاب بسیار خوبی باشند و در کنار آن حتماً رنگ مناسب انتخاب کنید که البته باید خنثی و رنگ روشن باشد. دکوراسیون سالن نشیمن از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین فراموش نکنید که لوازم تزیینی آن نباید لوکس و پر زرق و برق باشد. در مرحله اول می‌ توانید دکوری‌ های مختصری انتخاب کنید. در نهایت تأثیر گیاهان آپارتمانی را نیز فراموش نکنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک به بررسی و توضیح در مورد سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه پرداختیم. چنانچه دوست دارید خانه خلوت، منظم و شیک داشته باشید بهترین انتخاب برای شما سبک اسکاندیناوی خواهد بود. چنانچه این سبک را با همه قواعد و اصولی که دارد درست انجام دهید، چیدمان و طراحی آن برای شما دشوار نخواهد بود و در عین حال زحمت زیادی نیز نخواهد داشت و به راحتی می‌ توانید فضایی زیبا، راحت و ساده فراهم نمایید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی خانه، طراحی اتاق نشیمن با سبک اسکاندیناوی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x