تعمیرات کولر گازی

راهنمای استفاده از کولر گازی پاناسونیک Panasonic

قبل از اینکه شما کولر گازی پاناسونیک خود را نصب و راه اندازی کنید باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا بتوانید با روش نصب و همچنین نگهداری درست از کولر گازی پاناسونیک آشنا شوید. در ادامه از ایبک امداد برای شما روش نصب و نگهداری کولر گازی پاناسونیک را توضیح می دهیم.

دفترچه راهنمای فارسی برای نصب و راه اندازی کولر گازی پاناسونیک

وقتی که شما کولر گازی خود را خریداری می کنید به شما یک دفترچه راهنمای استفاده از کولر گازی پاناسونیک داده می شود که می توانید با استفاده از مراحلی که در این دفترچه گفته شده و طبق اصول استاندارد کولر گازی خود را نصب و راه اندازی کنید. در دفترچه راهنما، برای نگهداری کولر گازی پاناسونیک مطالب مهمی بیان شده که باید با دقت به آنها عمل کنید تا بتوانید طول عمر دستگاه خود را زیاد کرده و کارایی آن را بالا ببرید.

روش نصب و راه اندازی کولر گازی پاناسونیک

اولین موردی که در دفترچه راهنما برای شما توضیح داده شده نصب و راه اندازی کولر گازی پاناسونیک می باشد که ما برای شما آن را توضیح خواهیم داد:

 • قبل از اینکه کولر گازی خود را روی دیوار نصب کنید ابتدا یونیت داخلی و بیرونی را که می خواهید روی کولر بگذارید، انتخاب کنید.
 • باید اطراف یونیت ها و قسمت بالای آنها مسدود نباشد.
 • دیواری را که برای نصب کولر گازی پاناسونیک خود انتخاب می کنید باید محکم بوده و بتواند وزن دستگاه را تحمل کند.
 • برای اینکه یونیت بیرونی را سفت کنید می‌توانید از سیمان استفاده کنید.
 •  از دستگاه تراز برای صاف کردن و تراز بودن یونیت داخلی استفاده کنید.
 • برای اینکه اتصال لازم بین یونیت داخلی و بیرونی برقرار باشد باید دیوار خود را کمی سوراخ کنید.
 • اگر خودتان قادر به انجام این کارها نبودید حتماً به نمایندگی های کولر گازی پاناسونیک مراجعه کنید.
 • در صورت نیاز می توانید با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   پیدا کردن سوراخ رادیات و محل نشت گاز اسپیلت

نکات مهم برای نصب کولر گازی پاناسونیک

برای نگهداری درست از کولر گازی پاناسونیک ابتدا باید به روش درست کولر گازی خود را نصب کنید برای این کار به موارد زیر توجه کنید:

کولر گازی پاناسونیک

۱- استفاده از نصاب حرفه ای:

بعضی از افراد فکر می کنند که نصب کردن کولر گازی کار آسانی است و خودشان می‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند هرچند که این کار بظاهر سخت نیست ولی ریزه کاری هایی دارد که اگر شما رعایت نکنید در آینده برای تان مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً برای نصب کولر گازی پاناسونیک خود به نصاب حرفه ای مراجعه کنید تا کولر گازی شما به شکل اصولی نصب شود.

۲- نصب کولر گازی اینورتر

کولرهای گازی اینورتر از کولر های جدید می باشند که بسیار کم مصرف هستند در کولرهای گازی قدیمی از کمپرسورهایی استفاده می شد که دور ثابت دارند و وقتی شما کولر را تنظیم می کردید و کولر به درجه تنظیم شده می رسید، ترموستات کولر باعث می شد که به طور اتوماتیک کمپرسور خاموش شده و باعث خاموش شدن کولر شود.

این مورد باعث می شد که به کولر گازی شوک الکتریکی زیادی وارد شود به این صورت هم عمر مفید کولر گازی کم می شد و هم در هنگامی که کمپرسور به طور مجدد استارت میزد باعث مصرف انرژی زیادی می شد تا بتواند کار خود را شروع کرده و دوباره محیط را خنک کند.

ولی کولرهای گازی اینورتر اینگونه نیستند وقتی می‌گوییم که در کولر گازی اینورتر انرژی کمتری مصرف می شود به این دلیل است که این کولرها مصرف برق کمی دارند و به جای اینکه از کمپرسور دور ثابت استفاده کنند از کمپرسورهای دور متغیر در آن‌ها استفاده می‌شود و به این شکل است که وقتی دمای محیط به مقدار مورد نظر شما می رسد به جای اینکه کمپرسور خاموش شود کولر به طور اتوماتیک دور خود را کم کرده تا دمای محیط به اندازه دلخواه حفظ شود.

این موضوع باعث خواهد شد که انرژی کمتری مصرف شده و به کولر گازی شما هم فشار زیادی وارد نشود و نیازی نیست که کولر به‌طور مداوم دوباره هوای اتاق را از اول خنک کند به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در منازل خود از کولر گازی اینورتر استفاده کنید زیرا هم نگهداری از این کولر راحت تر است و هم انرژی کمتری مصرف می کند.

۳- کندانسور کولر گازی پاناسونیک را در سایه نصب کنید

کندانسور کولر گازی یک قطعه بسیار بزرگ است که با کولر گازی همراه می باشد و باید در بیرون از منزل نصب شود تا محیط خانه را خنک کند نکته‌ای که برای نصب کندانسور کولر گازی مهم بوده و باید آن را بدانید این است که این قطعه را در معرض نور آفتاب نصب نکنید سعی کنید حتماً در سایه نصب شود زیرا اگر این قطعه در آفتاب قرار بگیرد گرمای آفتاب می تواند به کولر شما فشار وارد کند تا هوای محیط خنک شود و این می تواند عمر مفید کولر شما را کم کند به همین دلیل توصیه می کنیم کولر گازی را در سایه نصب کنید و یا اینکه روی آن سایه بان بگذارید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات کولر گازی بوش BOSCH | راهنمای عیب یابی

۴- کولر گازی پاناسونیک را از دیوار فاصله دهید

وقتی که تصمیم به نصب کولر گازی پاناسونیک گرفتید باید دقت داشته باشید که کولر گازی طوری نصب شود که پشت آن هوا جریان پیدا کند و کولر با دیوار فاصله داشته باشد در غیر این صورت هوای لازم برای خنک کردن محیط را دریافت نمی کند و می تواند باعث شود کارایی کولر گازی شما کم شده و فضا را به خوبی خنک نکند و همچنین به کولر فشار زیادی وارد شده و عمر آن کم می شود.

۵- کولر گازی پاناسونیک را در مسیر باد نصب کنید

نکته دیگری که برای نصب کولر گازی باید به آن توجه کنید این است که کولر گازی پاناسونیک را در مسیر باد نصب کنید این کار باعث می‌شود که کولر شما هوای بیشتری گرفته و بهتر بتواند محیط را خنک کند و در نتیجه کارایی آن هم بالا خواهد رفت ولی اگر کولر را در جایی نصب کنید که گردش هوای کافی در آنجا نباشد ممکن است کارایی کولر کم شده و محیط را به راحتی خنک نکند.

نکات مهم برای نگهداری کولر گازی پاناسونیک

برای اینکه کولر پاناسونیک شما عمر بیشتری داشتند داشته باشد باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. سرویس دوره ای کولر گازی
 2. کنترل گاز کولر گازی پاناسونیک
 3. تمیز کردن کندانسور کولر گازی پاناسونیک
 4. تغییر ندادن حالت کولر هنگام روشن بودن
 5. شستن و تمیز کردن فیلتر کمپرسور به طور مرتب
 6. بررسی برق ورودی کولر گازی
 7. چک کردن قدرت کولر گازی

در ادامه موارد نام برده شده را بطور خلاصه برایتان توضیح می دهیم:.

1- کولر گازی را به طور دوره‌ای سرویس کنید

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای نگهداری درست از کولر گازی باید رعایت کنید سرویس دوره ای کولر گازی پاناسونیک می باشد این کار باعث می‌شود عمر کولر گازی شما زیاد شده و در صورت بروز مشکل کوچکی شما براحتی آن را برطرف کنید ولی اگر کولر گازی سرویس نشود امکان دارد مشکل کوچک در کولر گازی تبدیل به یک مشکل بزرگ و جدی شود.

2- کنترل گاز کولر گازی پاناسونیک

اگر گاز کولر گازی کم شود باعث می شود برای کولر گازی پاناسونیک شما مشکلات زیادی به وجود بیاید و بازدهی کولر هم کم خواهد شد به همین دلیل توصیه می کنیم سالی یکبار کولر گازی خود را شارژ کنید تا کولر شما کارایی خوبی داشته باشد و دچار مشکلات جانبی نشود.

3- تمیز کردن کندانسور کولر گازی پاناسونیک

همانطور که گفتیم کندانسور در بیرون خانه قرار گرفته است و در معرض کثیفی و گرد و غبار زیادی می باشد اگر کندانسور به وسیله گرد و غبار پوشیده شود هوا نمی تواند به خوبی در آن جریان داشته باشد به همین دلیل هر چند وقت یکبار کندانسور را تمیز کنید و گرد و غباری که روی آن را گرفته، پاک کنید تا هوا در آن جریان پیدا کند و کارایی خود را از دست ندهد. اگر هم این کار برای شما امکان ندارد از سرویس کار کولر خود بخواهید تا کندانسور را تمیز کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات کولر گازی فیلیپس

4- تغییر ندادن حالت کولر هنگام روشن بودن

بعضی از اشخاص وقتی کولر گازی روشن است حالت آن را از گرمایش به سرمایش و یا به عکس تغییر داده و با این کار باعث کم شدن عمر کولر می شوند برای اینکه از کولر گازی پاناسونیک خود خوب مراقبت کنید برای تغییر حالت کولر گازی، اول کولر گازی خود را خاموش کنید و بعد تنظیمات لازم را انجام داده سپس آن را روشن کنید.

5- فیلتر کمپرسور را بشویید

فیلتر کمپرسور نقش مهمی در گردش جریان هوا دارد به همین دلیل هر چند وقت یکبار باید آن را بشویید تا کولر گازی پاناسونیک شما کارایی بهتری داشته باشد اگر فیلتر کمپرسور کثیف شود نمی‌تواند خوب کار کند و این باعث می‌شود هوایی که به داخل خانه وارد می شود مناسب نباشد و همچنین به کولر گازی شما هم فشار زیادی وارد خواهد شد به همین دلیل باید فیلتر کمپرسور کولر گازی را به طور منظم شسته و تمیز نگه دارید.

کولر گازی پاناسونیک

نکات مهم برای افزایش طول عمر کولر گازی پاناسونیک

یکی از مواردی که شما باید حتماً از آن اطلاع داشته باشید نکاتی می باشد که برای افزایش طول عمر کولر گازی پاناسونیک شما مفید بوده و باید به آن توجه کنید این موارد عبارتند از:

 • دستگاه کولر گازی خود را اصولی و به موقع تمیز کنید.
 • به نکاتی که برای سلامت دستگاه مفید است توجه کنید.
 • اگر متوجه شدید که دستگاه شما خوب کار نمی کند آن را خاموش کنید و برای تعمیر با نمایندگی های کولر گازی پاناسونیک تماس بگیرید.
 • روی کولر گازی خود هیچگاه چیزی قرار ندهید.
 • به صورت دوره‌ای حتماً توسط سرویس کار، کولر گازی خود را سرویس کنید.

سخن پایانی

در این مقاله برای شما روش نصب و نگهداری از کولر گازی پاناسونیک را به طور کامل توضیح دادیم اگر می خواهید کولر گازی شما عمر بیشتری داشته باشد حتماً به نکات گفته شده توجه کرده و آنها را به کار بگیرید اگر در این زمینه مشکلی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

راهنمای نصب و راه اندازی کولر گازی پاناسونیک Panasonic

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تمیز کردن کندانسور کولر گازی پاناسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا