خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

مایع تمیز کننده لوله فاضلاب و حمام

اگر شما هم با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب و حمام روبرو شده اید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما مایع تمیز کننده لوله فاضلاب و حمام را به طور کامل معرفی کنیم و انواع مختلف مایع های تمیز کننده را با مزایا و معایب آن برای شما توضیح دهیم. لطفاً با ما همراه باشید.

معرفی بهترین محلول های لوله بازکن فاضلاب و حمام

 فاضلاب و حمام

یکی از راهکارهای مفید برای باز کردن و برطرف کردن گرفتگی فاضلاب و حمام استفاده از محلول لوله بازکن می باشد که بسیاری از گرفتگی ها را در لوله های چدنی و پلاستیکی باز می کند البته این محلول ها معایبی هم دارند محلول های لوله باز کن دارای قدرت اسیدی و خورندگی می باشند بعضی از آنها را شما می توانید خودتان در منزل تهیه کنید ولی محلول های لوله بازکنی شیمیایی، که در بازار موجود هستند قدرت اسیدی و خورندگی بیشتری دارند ویژگی مشترکی که در همه این محلول های لوله باز کنی، چه قوی باشند و چه ضعیف، وجود دارد این است که، شما باید در هنگام استفاده از آنها اصول ایمنی را رعایت کنید و همچنین در استفاده از آنها زیاده روی نکنید زیرا احتمال دارد به لوله های شما آسیب برساند اگر بخواهیم بهترین و قویترین محلول های لوله بازکنی را برای شما نام ببریم باید بگوییم محلول های اکتیو، تیرک، کوبایاشی، صاف و…. از بهترین این محلول ها می باشند که ما در ادامه مطالب برای شما هرکدام را همراه با مزایا و معایب بررسی خواهیم کرد.

کاربرد محلول های لوله بازکن فاضلاب و حمام

وقتی مواد روغنی و همچنین باقیمانده‌های غذا و شوینده های صابون وارد لوله فاضلاب می شوند باعث می‌شود که به مرور زمان لایه های رسوبی و کثیفی، بر دیواره لوله فاضلاب ایجاد شود لوله های قدیمی از جنس چدن می باشند و املاح موجود در آب و همچنین مواد شوینده، می تواند رسوبات زیادی را روی لوله ها تشکیل بدهد و باعث گرفتگی در مسیر عبور لوله ها باشد محلول لوله بازکن ها اغلب اسیدی می‌باشند وقتی وارد لوله ها می شوند با رسوبات واکنش شیمیایی انجام می دهند و آنها را تجزیه کرده و از بین می برند هرچه قدرت اسیدی این محلول ها بیشتر باشد سرعت پاکسازی و رسوب زدایی آنها هم زیادتر خواهد شد البته به این نکته توجه داشته باشید که به وسیله محلول های چاه بازکن شما تنها می‌توانید رسوبات سطحی را از بین ببرید ولی رسوبات سخت و گرفتگی های زیاد باید حتماً به کمک فنر برقی از بین برود در صورت بروز  گرفتگی های سخت در فاضلاب، شما باید از خدمات لوله بازکنی کمک بگیرید و حل مشکل خود را به آنها بسپارید.

بهترین محلول لوله بازکنی خانگی

محلول های لوله بازکنی خانگی بسیار متنوع می باشند و شما از محلول‌های زیادی می توانید استفاده کنید که بیشتر آنها کاربرد زیادی هم دارند مثلاً ترکیب جوش شیرین و سرکه می تواند بیشتر گرفتگی های لوله آشپزخانه، فاضلاب و حمام را باز کند با توجه به اینکه مایع های لوله بازکنی بسیار قوی هستند و بر سیستم تنفسی و حتی چشم و سلامت پوست شما اثر بدی می گذارند و گاهی می‌توانند آسیب‌های جدی به شما وارد کنند، بنابراین توصیه می کنیم تا جایی که امکان دارد سعی کنید از محلول های خانگی استفاده کنید زیرا ضعیف تر می باشند و کمتر هم ضرر دارند. بهترین محلول لوله بازکنی خانگی که از همه قوی تر است سرکه و جوش شیرین می باشد برای این کار لازم است که به مقدار مساوی سرکه و جوش شیرین را در لوله فاضلاب بریزید بعد از نیم ساعت با مقدار زیادی آب، لوله را بشویید.

محلول های لوله بازکن قوی ایرانی

اگر شما از روشهای خانگی استفاده کردید ولی موفق به باز کردن گرفتگی فاضلاب و حمام نشدید بهتر است که از محلول های قوی تری استفاده کنید محلول های لوله بازکنی ایرانی برندهای مختلفی دارند و از نظر کیفیت هم در سطح بالایی می باشند بهترین این محلول ها که برای باز کردن لوله های  فاضلاب و حمام مفید می باشند موارد زیر هستند:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لوله بازکنی با جوش شیرین | نحوه استفاده از جوش شیرین برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب
۱- محلول لوله بازکنی اکتیو

اکتیو یکی از قویترین و بهترین لوله بازکن های ایرانی می باشد که قدرت سرعت بالایی دارد و می‌تواند به سرعت لایه های چربی و مواد صابون را که در مسیر لوله جمع شده اند، از بین ببرد اکتیو بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است. محلول لوله بازکن اکتیو در بین محصولات جرم گیر و لوله بازکن و ضدعفونی کننده بسیار شناخته شده می باشد و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ شروع کرده است با توجه به اینکه در این محلول، ضدعفونی کننده هم استفاده شده است شما می توانید با استفاده از آن بیشتر آلودگی ها را هم از بین ببرید و همچنین بوی بد فاضلاب هم به کمک این محلول کم خواهد شد شما به کمک این محلول قوی می توانید گرفتگی چاه های حمام، کفشور آشپزخانه، توالت، سینک ظرفشویی، روشویی و غیره استفاده کنید فقط دقت داشته باشید هنگام استفاده از این محلول حتماً درب و پنجره را کاملاً باز کنید و همچنین تهویه را هم روشن کنید و برای استفاده از محلول لوله بازکنی اکتیو نکات ایمنی را هم رعایت کنید زیرا همانطور که گفتیم این محلول ها اسیدی می‌باشند و در صورت پاشیدن روی دست و پا ایجاد سوختگی می کنند.

۲- محلول چاه باز کنی صاف

یکی از محلول های لوله بازکنی ایرانی صاف می باشد. این محلول به دلیل مواد شیمیایی و اسیدی، قدرت بالایی در پاکسازی مسیر فاضلاب و حمام، همچنین سرویس‌های بهداشتی دارد. قدرت اسیدی این محلول بسیار زیاد است و اگر روی پوست شما بریزد باعث سوختگی های بسیار شدید خواهد شد و همچنین استنشاق بوی محلول چاه بازکن صاف، باعث مسمومیت و حتی مشکلات تنفسی می شود پس هنگام استفاده از این محلول باید نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید و از دستکش مخصوص و ماسک و چشم بند استفاده کنید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرده باشید. دستورالعمل استفاده از محلول چاه بازکن صاف روی آن نوشته شده است و شما می توانید به همان طریق از این محلول استفاده کنید ولی به طور معمول باید برای استفاده کردن از این محصول به روش زیر عمل کنید:

برای اینکه گرفتگی های سطحی را در فاضلاب و حمام باز کنید باید محلول لوله بازکن صاف را به مقدار کم درون لوله بریزید و ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس مسیر لوله را با مقدار آب فراوان بشویید.

۳- محلول های لوله بازکنی تنطور

برای اینکه شما بتوانید لوله های فاضلاب و حمام را با سرعت زیادی باز کنید و همچنین بوی بد را هم در آن از بین ببرید بهترین گزینه برای شما لوله بازکن تنطور می باشد محلول تنطور در ظرف های پلاستیکی ۵۰۰ گرمی در بازار موجود است و به دلیل خاصیت اسیدی بسیار زیادی که دارد می‌تواند در زمان کم، لایه های رسوبی و رسوبات جداره لوله را از بین ببرد تقریبا می توان گفت که این محلول آسیب کمتری به دیواره های پلاستیکی لوله وارد می کند به همین دلیل آن را به عنوان بهترین محلول لوله بازکنی می شناسند.

۴- محلول های لوله بازکنی اتک

یکی از مشکلاتی که بیشتر لوله بازکنی ها دارند این است که دارای بوی بد و زننده می باشند خوشبختانه می توانیم بگوییم که اتک این مشکل را برطرف کرده است اتک محلولی قوی و قدرتمند می باشد که می تواند با قدرت بالا، لایه های چربی و رسوبی را در دیواره لوله چاه فاضلاب و حمام، سرویس بهداشتی، ظرفشویی و توالت برطرف کند. اتک محلولی ایرانی می باشد که رایحه بد هم ندارد و بدون بو است ولی با این حال از این محلول هم مثل محلول های اسیدی دیگر، نباید در فضای بسته استفاده کنید.

۵- محلول های لوله بازکنی رافونه

یکی از بهترین و قویترین محلول های لوله بازکنی ایرانی رافونه می باشد که به شرکت زلال شیمی لعیا تعلق دارد و فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ شروع کرده است این محلول به گونه ای طراحی شده که لایه های چربی را به سرعت از بین می برد و همچنین قادر به نابود کردن و از بین بردن پرز، مو و ضایعاتی می باشد که در مسیر لوله فاضلاب و حمام انباشته شده است.

۶- محلول های لوله بازکنی نانو

در محلول لوله بازکن نانو به دلیل استفاده از فناوری نانو، این تولید بسیار موفق بوده است و می تواند بیشتر گرفتگی های لوله فاضلاب را در مدتی کوتاه و بدون آسیب رساندن به لوله بر طرف کند این محلول دارای آنتی باکتریال می باشد و در فرمول آن از مواد محافظت کننده هم استفاده شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی نصب و تعویض برزنت کولر آبی | آشنایی با برزنت کولر آبی و نحوه تعویض آن
۷- محلول لوله بازکنی راهگشا

محلول لوله بازکنی راهگشا دارای مواد خاصی می‌باشد که کارایی آن را تقریباً دو برابر می کند این اسید دو فاز دارد که برای گرفتگی فاضلاب و حمام کارایی بیشتری دارد فاز اول آن، چربی ها را حل می‌کند و فاز دوم آن که مکمل فاز اول است موهای فشرده شده و مواد زائد داخل لوله را، از بین می برد و به دلیل این ویژگی خاص، یکی از بهترین محلول های لوله بازکنی به حساب می آید.

۸- محلوله چاه بازکن کوبایاشی

این محلول به حالت پولکی و فوم مانند می باشد که برای برطرف کردن گرفتگی های لوله فاضلاب و حمام بسیار موثر است و شما می توانید از آن در لوله های ظرفشویی، روشویی، آشپزخانه، حمام و توالت استفاده کنید این محلول دارای ویژگی های خاصی می باشد که عبارتند از:

 • به راحتی در آب گرم حل می شوند.
 •  ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال است.
 • بوی نامطبوع فاضلاب را از بین می برد.
 •  بهترین لوله بازکن توالت می باشد.
 • می تواند تخم های سوسک و پشه در اطراف دهانه لوله توالت را از بین ببرد.

محلول های دیگر

علاوه بر محلول هایی که برای شما نام بردیم، محلول های زیر هم قدرت بالایی دارند و می می توانید برای بازکردن لوله های فاضلاب و حمام که از جنس پلاستیک و چدن هستند از آن استفاده کنید:

 • محلول های لوله بازکنی رخشا
 •  محلول های لوله بازکنی سانی استیک
 • و بسیاری از لوله بازکنی های دیگر با برند های مختلف

معایب و مزایای استفاده کردن از محلول های لوله بازکن

 فاضلاب و حمام

همانطور که در این مقاله برای شما توضیح دادیم محلول های لوله بازکنی فاضلاب و حمام بسیار متنوع می باشند و شما با توجه به فرمول آنها می توانید قدرت پاک کنندگی آن را تشخیص داده و از آن استفاده کنید همه این محلول ها مزیت مهمی دارند که عبارت است از:

 • داشتن قدرت بالا برای نابود کردن لایه های رسوبی و چربی تشکیل شده در جداره لوله های چدنی و پلاستیکی
 •  نیاز نبودن به تجهیزات پیشرفته برای استفاده از این محلول ها
 •  داشتن سرعت بالا در برطرف کردن گرفتگی لوله سینک آشپزخانه، فاضلاب و حمام و….

با اینکه این محلول ها مزایای زیادی دارند ولی چند نقطه ضعف هم در آنها دیده می شود از معایب این محصولات موارد زیر را می توانیم نام ببریم:

 • استفاده کردن زیاد از این محلول ها باعث می‌شود به دلیل مواد اسیدی در آنها، لوله ها دچار خوردگی و پوسیدگی شود.
 •  همه محلول های لوله بازکنی باعث سوختگی شدید در پوست و حتی مسمومیت تنفسی می‌شوند و گاهی امکان دارد به چشم‌های شما هم آسیب برسانند.
 •  باید در هنگام استفاده از این محلول ها نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید و از دستکش مخصوص و چشم بند و ماسک استفاده کنید.
 • همه گرفتگی های لوله های فاضلاب به کمک این محلول ها برطرف نمی شود.

سخن آخر:

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما بهترین محلول های لوله بازکنی فاضلاب را معرفی کردیم و همچنین معایب و مزایای آن را نیز توضیح دادیم همانطور که گفتیم قبل از این که از محلول های لوله بازکنی استفاده کنید بهتر است که محلول های خانگی را امتحان کنید ما در این مقاله چند محلول خانگی را که کارایی بسیاری دارد برای شما بیان کردیم.

اگر استفاده از محلول های خانگی کارساز نبود و مشکل گرفتگی لوله را برطرف نکرد بهتر است که از محلول های لوله بازکنی موجود در بازار استفاده کنید ولی دقت داشته باشید که سلامت شما از هر چیز بیشتر اهمیت دارد پس برای استفاده کردن از این محلول های اسیدی نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید تا باعث آسیب دیدگی شما نشود.

اگر با استفاده از این محلول های اسیدی هم نتوانستید مشکل گرفتگی لوله فاضلاب و حمام را برطرف کنید معلوم می‌شود که گرفتگی فاضلاب شما از نوع سخت می باشد و باید برای برطرف کردن آن با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید و رفع مشکل خود را به آنها بسپارید تا به کمک وسایل مخصوص، چاه فاضلاب و حمام شما را باز کنند.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

مایع تمیز کننده لوله فاضلاب و حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

محلول های لوله بازکن قوی ایرانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا