تعمیرات پکیج و آب گرمکن

آشنایی با علت های خاموش شدن آبگرمکن دیواری | تعمیرات آبگرمکن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر بپرسید دلیل خاموش کردن آبگرمکن های دیواری چه چیزی است؟ در جواب پرسش شما باید توضیح دهیم که: خاموش یا توقف کار آبگرمکن یکی از مشکلاتی است که در هر خانه ای ممکن است پیش بیاید. از آن سویی که افراد به آبگرمکن برای انجام کارهایی مانند حمام کردن، پخت و پز، شستشوی ظروف و غیره نیاز دارند، خاموش کردن آن می تواند ناخوشایند و گیج کننده باشد. بنابراین باید هر چه زودتر آبگرمکن را تعمیر کنیم. برای عیب یابی و تعمیر این دستگاه آشنایی با علت های خاموش کردن آبگرمکن های دیواری به شما بسیار کمک می کند.

قبل از هر چیز بدانید که دستگاه آبگرمکن دیواری منزل شما از اجزا و قطعه های مختلفی درست شده است. قطعه ها و اجزای آبگرمکن به صورت هوشمند با همدیگر تعامل دارند. اگر یک قطعه کارکرد و عملکرد خود را به خوبی نتواند انجام دهد یا به صورت کامل از کار افتاده باشد، سایر قسمت ها به درستی کار نخواهند کرد یا حتی ممکن است دستگاه به صورت کلی خاموش و متوقف شود.

معمولا در جواب به این سوال که دلیل خاموش کردن آبگرمکن های دیواری چه می باشد؟ بررسی شواهد تولید شده توسط آبگرمکن ضروری است. با بررسی دلایل این مشکل میتوانید علت را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید.

چرا آبگرمکن های دیواری ناگهانی خاموش می شوند

یکی از دستگاه هایی که در اکثر خانه ها بیشترین استفاده را دارد آبگرمکن می باشد. ممکن است برای این دستگاه نیز مشکلاتی پیش بیاید که یکی از مهم ترین آن ها خاموش کردن بی دلیل و ناگهانی شمعک دستگاه است در ادامه برخی از مهم رتین دلایل این مشکل را ذکر کرده ایم:

  • گاز ساختمان قطع شده است.
  • شیر اصلی گاز بسته است.
  • لوله مبدل دارای انسداد است.
  • دیافراگم کار نمی کند.
  • در لوله کشی ساختمان ایراد وجود دارد.
  • در لوله ها جریان آب کاهش پیدا کرده است.

۱- شیر گاز آبگرمکن بسته است

اگر دریچه گاز بسته باشد، می تواند دلیل شماره یک خاموش شدن آبگرمکن منزلتان باشد. بله، کاملا درست می باشد، گاهی اوقات یک علت بسیار ساده می تواند شما را گیج کند. اطمینان حاصل کنید که شیر گاز باز است.

۲- شمع آبگرمکن دیواری را خاموش شده است

روشن شدن شمع اغلب یکی از متداول ترین دلایل خاموش کردن آبگرمکن منزل شما می باشد. توصیه ما به شما این است که قبل از کار در زمانی که آبگرمکن خانه شما خاموش است، شمع آبگرمکن را چک کنید.
معیوب شدن ترموکوپل، خرابی شیر مغناطیسی، خرابی گاز آپارتمان، بسته بودن قطعه ی شیر پروانه ای، خرابی دیافراگم و قطعه شیپوره، انسداد مبدل و لوله های احتراق و غیره. از عوامل خاموش کردن شمع آبگرمکن هست که هر یک از این دلایل باید جداگانه بررسی و تشخیص داده شود.

در حالت عادی زمانی که شیر مخصوص به آب گرم را باز می نماییم، آب داغ بلافاصله روی دستانمان جاری می گردد. این اتفاق نشان دهنده این است که شمع آبگرمکن دیواری به سرعت مشتعل شده و به خوبی کار می کند. اما اگر بعد از اینکه شیر آب گرم را باز کردید، آب گرم را احساس نکردید ممکن است سیم ترموکوپل شل گشته باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب

در اینگونه مواقع اگر سیم متصل به ترموکوپل قطع شد، باید آن را تعویض کنید. اگر پس از چک سیم ترموکوپل این موضوع را متوجه شدید که سیم این قطعه قطع نگشته و اتصال گاز در جریان است، نصب نامناسب ترموکوپل و یا اینکه ترموکوپل تقلبی و بی کیفیت نیز ممکن است علت خاموش کردن آبگرمکن منزلتان باشد.

در آخر برای اینکه مطمئن شوید ترموکوپل آبگرمکن به درستی کار می کند، باید این قطعه را تست نمایید. برای انجام دادن این تست اعمال خاصی را باید انجام دهید که توضیح آن در این مقاله نمی گنجد.

علت های خاموش شدن آبگرمکن

۳- مشعل پس از قطع آب گرم به سرعت خاموش نمی شود

در صورت خاموش نشدن مشعل پس از خاموش شدن آب گرم در دستگاه آبگرمکن دیواری، دمای قطعه مبدل حرارتی و در ادامه فشار آب شیر افزایش می یابد. این باعث فعال گشتن کنتاکت حرارتی که روی مبدل حرارتی نصب شده، می شود و در نتیجه سیم از ترموکوپل به سیم پیچ قطع می شود. این مشکل با قطع شدن جریان گاز شهری و در ادامه خاموش کردن آبگرمکن دیواری رخ می دهد.

۴- اختلال در دیافراگم واشر

خرابی واشر دیافراگمی در آبگرمکن شما ممکن است دلیل خاموش کردن آبگرمکن تان باشد. در مواقع این چنینی اگر فشار بار در آبگرمکن دیواری به میزان قابل توجهی کم شود، شمع نمی تواند روشن بماند و در آخر آبگرمکن خاموش می گردد.

۵- تجمع رسوب در قطعه الکترود

یکی دیگر از متداول ترین دلایل خاموش کردن آبگرمکن های دیواری منزلتان، تجمع مقدار بسیار زیادی رسوب در قسمت الکترود آن است. آسیب یا رسوب املاح در قطعه الکترود آبگرمکن باعث قطع شدن اتصال گاز به دستگاه و در آخر خاموش گشتن شمعک آبگرمکن می گردد.

۶- شیرهای آب سرد و گرم را جابجا و نصب کرده اید

گاهی اوقات آبگرمکن خود به خود خاموش می شود نه به دلیل خرابی دستگاه. ممکن است بگویید چنین اتفاقی امکان پذیر نیست، اما این ایراد زمانی اتفاق می افتد که شیر آب سرد و گرم در فرآیند لوله کشی ساختمان به درستی نصب نشده باشد. بد نیست این سوال را هم در نظر بگیریم. البته اگر نصب کردن آبگرمکن خود را به تکنسین های مجرب بسپارید، چنین مشکلاتی پیش نخواهد آمد.

۷- خرابی سنسور دودکش آبگرمکن

علت های دیگری ممکن است پشت خاموش شدن آبگرمکن منزلتان باشد. یکی دیگر از این علل وجود خرابی در سنسور دودکش دستگاه آبگرمکن است که به علت نصب اشتباه اتفاق می افتد. بهتر می باشد از نصب درست دودکش آبگرمکن دیواری اطمینان پیدا کنید.

۸- تجمع رسوب در قسمت های فیلترها و لوله های آبگرمکن

اگر آبگرمکن منزلتان برای چک کردن مورد های بالا ایرادی ندارد، این دفعه باید به فیلترها و همچنین سر شیرهای دستگاه را چک کنید. اگر هر یک از این دو قطعه رسوب نشان دهد، دلیل خاموشی آبگرمکن معین گشته است. در این مرحله ته نشین شدن قطعه ته نشین شده مشکل دستگاه را حل می کند.

۹- کمبود آب در لوله های آبگرمکن

این ممکن است برای تان جالب باشد، گاهی اوقات کمبود آب در لوله های آبگرمکن نیز می تواند دلیل توقف دستگاه باشد. در این مواقع اگر آبگرمکن به مقدار قابل توجهی آب نرسد، قابلیت روشن بودن را از دست می دهد. برای برطرف کردن این ایراد توصیه می کنیم منبع آب دستگاه را از نظر قطعی و نشتی آب چک کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مناسب ترن سیستم سرمایش و گرمایش ویلا کدام است

دلیل خاموش کردن شمعک آبگرمکن مخزنی چیست

در قسمت قبل به بررسی دلایل توقف آبگرمکن های دیواری پرداختیم، حال در این بخش تلاش می کنیم به سراغ بررسی دلایل خاموش کردن آبگرمکن های مخزنی در این مقاله برویم.

اگر متوجه گشتید که با روشن نمودن آبگرمکن های مدل مخزن دار شمع روشن نمی گردد، امکان دارد ایراد از ترموکوپل باشد و باید آن را عوض کنید.

و اگر از سلامت قطعه ترموکوپل خود اطمینان دارید بهتر می باشد از سلامت دیگ و رگلاتور آبگرمکن مطمئن گردید.

و اگر مشکل از قسمت بوین بود باید آگاه باشید که این قطعات داخل رگلاتور و مکانی که پیچ ته ترموکوپل بسته است وجود دارد و برای جدا کردن این قطعه باید ترموکوپل را جدا کنید.

البته باید بدانید که در بعضی موارد انسداد پیلوت دستگاه نیز می تواند باعث توقف ناگهانی آبگرمکن مخزنی شود.

علت های خاموش شدن آبگرمکن

دلیل خاموش کردن آبگرمکن بوتان مدل b3315if  چیست

یکی از علت های مهم خاموش کردن آبگرمکن های دیواری برند بوتان نوع b3315if ممکن است به علت نصب غلط و غیر استاندارد دودکش دستگاه باشد. و باید بدانید که استاندارد آبگرمکن های دیواری در بوتان این است که دودکش این دستگاه ها باید با قطر پانزده سانتی متر بر روی محل آن نصب گردد. کمترین ارتفاع عمودی از دودکش آبگرمکن تا پشت بام باید سه متر باشد و همچنین به کلاهک مدل H مجهز باشد.

البته در مورد دیگر به محض بستن شیر مربوط به آب گرم آبگرمکن و مشعل و شمع آبگرمکن مدل های b3315if کاملا خاموش می شود. در برخی موارد با صدا مدل حالت تهوع همراه است و این به دلیل روشن شدن شعله پس از چند لحظه بستن شیر آب گرم است. و در سیستم دستگاه آبگرمکن لحظه ای به محض باز گرد شیر آبگرمکن شما روشن می شود. و با خاموش کردن شیر مخصوص آب گرم مشعل دستگاه خاموش می گردد و اما اگر به علتی شمعک بعد از بستن شیر های آب گرم خاموش نگردد دمای قطعه ی مبدل حرارتی و همچنین فشار آب درون دستگاه افزایش می یابد.

در هر حالت دستگاه آبگرمکن دیواری برند بوتان مانند سایر مدل های این دستگاه نیاز به سرویس فوری دارد، با توجه به تجربه های تعمیرکاران ما این اولین راهی است که می تواند افراد را از خرابی هایی مانند توقف آبگرمکن رها کند.

تعمیر و نگهداری به موقع این دستگاه و رسوب زدایی کردن دوره ای آبگرمکن باعث بهبود عملکرد آبگرمکن های مخزن و دیواری می شود.

نتیجه گیری

هدف از این مقاله آموزش عواملی بود که باعث خاموش کردن آبگرمکن های دیواری می شود. همانطور که گفته شد، خاموش شدن این دستگاه های آبگرمکن دیواری شما می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد. آگاهی داشته باشید که خیلی از این علل بسیار معمولی هستند و به تنهایی قابل بررسی هستند، برخی از علل دیگر نیاز به چک دقیق تری دارند و در این صورت باید از یک تکنسین برای سرویس کردن و تعمیرات آبگرمکن راهنمایی بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت های خاموش شدن آبگرمکن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آشنایی با علت های خاموش شدن آبگرمکن دیواری | تعمیرات آبگرمکن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا