تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای آبگرمکن برفاب | ایرادات و خرابی های رایج آبگرمکن

تعمیرات آبگرمکن برفاب | ایرادات و خرابی های رایج آبگرمکن، رفع خرابی‌های آبگرمکن برفاب

برای اینکه آبگرمکن برفاب کمتر دچار ایراد و خرابی شود، باید در تعمیرات و سرویس دوره ای آن توجه ویژه داشته باشید. در صورتی که با مشکلات آبگرمکن برفاب آشنا باشید، وقتی با آنها مواجه می شوید اقدامات درست و لازم را انجام خواهید داد و متوجه می‌شوید، که مشکل و ایراد از کدام قسمت آبگرمکن است.

 آبگرمکن برفاب چه ویژگی هایی دارد؟

مخازن آبگرمکن برفاب از ورق فولادی می باشند و این ویژگی سبب می‌شود، که حرارتی که در آبگرمکن ایجاد می‌شود از بین نرفته و اتلاف انرژی وجود نداشته باشد. صرفه جویی در انرژی با استفاده از سیستم ترموستاتیک انجام می شود. از آبگرمکن های برفاب هم با گاز مایع و هم با گاز شهری می‌توان استفاده کرد. بدنه بیرونی آبگرمکن برفاب فلزی استیل می باشد و شیر کنترل دارد.

آبگرمکن برفاب

مشکلات رایج آبگرمکن برفاب

مشکلاتی که برای آبگرمکن برفاب به وجود می‌آید در برخی مواقع امکان دارد، که ساده باشد و این مشکلات موجب می‌شوند، که در منزل از داشتن آب گرم بی بهره بمانید. در فصل های سرد سال آبگرمکن یکی از ارکان مهم منازل محسوب می شود. چنانچه به آب گرم دسترسی نداشته باشید، بسیاری از فعالیت های خانه مختل می گردد.

به همین دلیل برای اینکه ایرادات و خرابی هایی که در آبگرمکن برفاب به وجود می‌آید را قبل از کمک گرفتن از تعمیرکار خودتان شاید بتوانید ایراد به وجود آمده را پیدا کرده و حتی در برخی موارد آنها را رفع نمایید.

از قسمت بالای آبگرمکن برفاب آب چکه می‌کند

در آبگرمکن برفاب وقتی این مشکل به وجود می‌آید، در ابتدا باید ارتباطات، اتصالات، لوله های خروجی آب گرم و لوله های ورودی آب سرد را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید، که اتصالات محکم و سفت هستند و شل نشده اند. در صورتی که شیر ورودی آب، شیر کنترل فشار و شیر دما شل باشند موجب خواهد شد، که آب از بالای آبگرمکن برفاب چکه کند. بنابراین در صورت شل بودن هر کدام از قطعات فوق باید آنها را محکم کنید.

از قسمت پایین آبگرمکن برفاب آب چکه می‌کند

چنانچه متوجه شدید، که از قسمت پایین این آبگرمکن آب چکه می‌کند، احتمالاً مشکل مربوط به چگالی آبگرم کن و بخش فشرده سازی می باشد. بنابراین باید دمای ترموستات آبگرمکن برفاب را بالاتر ببرید. همچنین احتمال دارد، که شیر آب گذر به دلیل شل بودن چکه کند.

همچنین شیر کنترل فشار و شیر دما به دلیل اینکه در لوله ها آب بیش از اندازه وجود دارد، قسمتی از آن را خارج کند و علت بروز این مشکل در این مواقع فشار زیاد در تانکر می باشد.

احتمال دارد که به خاطر زنگ زدگی آبگرمکن نیز از قسمت پایین شما شاهد چکه کردن آب باشید. در این صورت باید آبگرمکن خود را تعویض نمایید.

آبگرمکن برفاب آب گرم نمی دهد

در این مواقع باید ابتدا جریان گاز را مورد بررسی قرار دهید و چراغ های پیلوت را چک کنید، که روشن است یا خیر. اگر این موارد مشکلی نداشتند، احتمال دارد، که ترموکوپل به صورت صحیح کار نکند. به این معنا که ترموکوپل آبگرمکن برفاب نمی تواند درست تشخیص دهد، که پیلوت روشن می باشد و در این حالت گاز آبگرمکن را روشن نخواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تخصصی تعمیرات پکیج در غرب شهر تهران

برای رفع مشکل باید ترموکوپل آبگرمکن برفاب را با دقت و به صورت کامل تمیز نمایید و در صورت لزوم آن را عوض کنید.

آب گرم در آبگرمکن برفاب خیلی زود تمام می‌شود

دلایل مختلفی می توانند موجب شوند، که آب گرم زود تمام شده و یا آب گرم به مقدار کافی نداشته باشید. امکان دارد، که ترموستات روی دمای خیلی بالا تنظیم نشده باشد. این مشکل در فصل های سرد سال مانند زمستان بیشتر دیده می شود.

احتمال دارد، که ترموستات آبگرمکن برفاب ایراد داشته و دچار خرابی شده باشد.

همچنین احتمال دارد، که لوله های شیب دار آبگرمکن برفاب آسیب دیده یا شکسته باشند، که موجب می گردد آب گرم و آب سرد ورودی با یکدیگر مخلوط شوند.

در برخی مواقع زود تمام شدن آب گرم امکان دارد به این دلیل باشد، که تانکر آبگرمکن برفاب شما نسبت به مقدار آب مصرفی گرم شما کوچکتر باشد. چون اگر گنجایش مخزن آبگرمکن چهل گالن باشد، فقط بیست الی سی گالن در زمان واحد می توانید از آن استفاده نمایید. شاید لازم است، که از آبگرمکن هایی که مخازن بزرگتری دارند، استفاده کنید یا از آبگرمکن های بدون تانکر استفاده نمایید.

آب آبگرمکن برفاب بیش از اندازه گرم است

وقتی که آب بیش از اندازه داغ و گرم است، احتمالاً ترموستات آبگرمکن برفاب روی دمای خیلی بالا قرار داده شده است. این مهمترین و اصلی‌ترین علتی می‌باشد، که موجب می‌شود آبگرمکن برفاب بیش از اندازه آب را داغ کند. در تابستان و بهار باید دمای آب کمی پایین تر از فصل های سرد قرار داده شود و احتمال دارد، که فراموش کرده باشید، که تنظیم ترموستات را به درستی انجام دهید. همچنین خراب بودن و ایراد داشتن ترموستات آبگرمکن برفاب نیز موجب بروز این مشکل می شود. در این شرایط ترموستات را عوض کنید.

زمان زیادی طول می‌کشد تا آب گرم شود

در برخی مواقع امکان دارد آبگرمکن آب را با سرعت خیلی کم گرم کند. احتمال دارد، که ترموستات به درستی تنظیم نشده و در دمای پایین قرار گرفته باشد.

امکان دارد سوراخ خروجی شعله مسدود شده و کثیف باشد. در این صورت باید آن را تمیز کنید.

احتمال دارد، که فشار گاز بسیار کم بوده و موجب بروز این مشکل شود.

همچنین در صورتی که دریچه دودکش کثیف باشد، باید آن را تمیز کنید.

احتمال دارد، که مخزن یا تانکر آب آبگرمکن برفاب نسبت به آب مصرفی کوچکتر باشد و در این صورت تانکر برای پر شدن فرصت کافی نخواهد داشت.

آبگرمکن برفاب

فشار آب گرم کم است

چنانچه ساختمان قدیمی باشد، لوله کشی های آب کهنه و فرسوده خواهند بود. در لوله هایی که در ساختمان استفاده شده است آب کمتری جریان خواهد یافت. برای اینکه فشار آب گرم بیشتر شود، تنها راهکار عوض کردن لوله کشی منازل می باشد. در خانه های جدید از لوله های بزرگ تر استفاده می شود. در برخی مواقع می‌توان با تمیز کردن دوش حمام و سر شیرهای آب و برطرف کردن انسداد ها و گرفتگی های احتمالی، میزان فشار آب را کمی بهتر کرد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید، که دریچه ورودی آب انسداد نداشته و باز است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پکیج فن دار و پکیج بدون فن چه تفاوت هایی با هم دارند | معایب پکیج بدون فن

صدا دادن آبگرمکن برفاب

در برخی مواقع امکان دارد، که سر و صداهای غیر طبیعی از آبگرمکن برفاب شنیده شود. صداهایی مانند صدای انفجار، هیس کردن و صدای ضربه و دیگر صداهای مختلف به گوش شما خواهد رسید. این مشکل در آبگرمکن گازی برفاب معمولاً مربوط به رسوب هایی است، که در ته تانکر تشکیل می شوند.

پیلوت روشن نمی‌ماند

وقتی که پیلوت آبگرمکن برفاب روشن نمی ماند، به احتمال زیاد مشکل مربوط به ترموکوپل آن می باشد. در صورتی که ترموکوپل را تعویض نمایید، مشکل برطرف خواهد شد. احتمال دارد، که شیر گاز نیز دچار گرفتگی و انسداد شده باشد و پیلوت به همین دلیل خاموش شود.

در صورتی که آبگرمکن خاموش می شود احتمال دارد، که دریچه پیلوت و لوله‌ای که به آن متصل است دچار گرفتگی شده باشد، در این صورت باید آن را عوض کنید احتمال دارد، که ترموکوپل ایراد و مشکلی داشته باشد. همچنین در گازی که به آبگرمکن وصل است احتمال دارد، که هوا وجود داشته باشد و یا شیر گاز مشکلی داشته باشد.

آبگرمکن برفاب

آب گرم بو دارد

در صورتی که احساس می کنید آب گرمی که از آبگرمکن برفاب تولید می شود بو دارد، احتمالا درون تانکر باکتری‌هایی به وجود آمده است. وقتی که ترموستات را روی دمای صد و چل درجه تنظیم نمایید، همه باکتری ها از بین خواهد رفت و تانکر تمیز می‌شود. شاید لازم باشد، که تانکر را با کولر بشویید. اگر با انجام دادن این موارد همچنان آب گرم بو می دهد، احتمال دارد، که میله آند آبگرمکن برفاب عمرش را کرده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

تغییر رنگ آب گرم خروجی

در برخی مواقع مشاهده می شود، که آب گرمی که از آبگرمکن برفاب خارج می شود، به رنگ زنگ زده است. در صورتی که داخل تانکر آب یا میله آند دچار زنگ زدگی شده باشند، این مشکل به وجود خواهد آمد. عوض کردن میله آند کار مشکلی نبوده و هزینه زیادی نخواهد داشت، اما اگر تانکر آب زنگ زده باشد مشکل بزرگتر خواهد بود. چون در این صورت نیاز به عوض کردن آبگرمکن است.

سخن تکمیلی

در این مطلب مشکلات و ایراداتی که ممکن است برای آبگرمکن برفاب به وجود آید را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و هر کدام از آنها را توضیح دادیم. در صورتی که نتوانستید مشکل به وجود آمده برای آبگرمکن را برطرف کنید بهتر است، که تعمیر و سرویس آبگرمکن خود را به افراد متخصص و ماهر در زمینه تعمیرات آبگرمکن بسپارید.

در برخی مواقع که مشکل جدی نیست، می توانید خودتان به سادگی مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. در برخی مواقع مشکل از آبگرمکن نبوده و مربوط به لوله ها و اتصالات آن است. بنابراین باید با دقت و حوصله ریشه و عامل مشکل و ایراد به وجود آمده در آبگرمکن را بررسی نمایید و برای برطرف کردن آن دست به کار شوید، تا از آب گرم بهره مند شوید.

تعمیرات آبگرمکن برفاب | ایرادات و خرابی های رایج آبگرمکن برفاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج آبگرمکن برفاب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا