آموزشتعمیراتتعمیرات جاروبرقی

آموزش راه های تقویت مکش جاروبرقی

برای قوی شدن مکش جاروبرقی چه کارهایی باید انجام داد ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

راه های تقویت مکش جاروبرقی چیست ؟

جاروبرقی یک وسیله ی پرکار و پر استفاده در منزل می باشد که کمک زیادی برای نظافت منزل به ما می کند . احتمالا شما هم متوجه شدید که گاهی مکش جاروبرقی کم می شود . ممکن است این تصور در ذهن شما ایجاد شود که شاید جاروبرقی شما خراب شده است و باید فورا به تعمیر کار مراجعه کنید . در حالی که این تصور اشتباه است شما می توانید خودتان راهکارهای رفع این مشکل را یاد گرفته و آن را برطرف کنید . ما در ایبک امداد برای شما راهکارهایی را برای تقویت مکش جاروبرقی بیان می کنیم لطفا با ما همراه باشید .

 

 

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

با توجه به کارایی مهمی که جاروبرقی در منزل دارد کم شدن مکش آن می تواند بسیار آزار دهنده باشد . پس به نکاتی که برای شما توضیح می دهیم خوب دقت کنید تا بتوانید خودتان در منزل مشکل کم شدن مکش را برطرف کنید . البته قبل از هر اقدامی دقت کنید و ببینید که آیا از هنگام خرید جاروبرقی ، قدرت مکش جاروبرقی شما همین قدر بوده ؟ یا بعدا کم شده ؟ این نکته بسیار مهم است زیرا بعضی از برندهای جاروبرقی کلا مکش کمی دارند و با هیچ روشی مکش آنها زیاد نخواهد شد. در ادامه مطالب می خواهیم دلایل کم شدن مکش جاروبرقی را برای شما بیان کنیم:

 1. پر شدن کیسه ی جاروبرقی : یکی از دلایلی که در کم شدن مکش جاروبرقی اثر زیادی می گذارد پر شدن کیسه ی آن است .
 2. تنظیم غلط قطعات جانبی جاروبرقی مانند خرطومی ، لوله جاروبرقی ، برس و …..
 3. کثیف شدن فیلتر جاروبرقی
 4. مسدود شدن داخل قطعات خرطومی ، لوله ، برس و ….
 5. خراب شدن موتور جاروبرقی

در ادامه راهکارهایی برای رفع این مشکل برای شما بیان می کنیم .

تقویت مکش جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را خالی کنید تا مکش آن زیاد شود .

یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی ، پر شدن کیسه ی آن می باشد . دقت داشته باشید برای حفظ سلامت دستگاه خود ، به طور مرتب کیسه را خالی کنید زیرا نه تنها قدرت مکش جارو برقی کم می شود بلکه به مرور سلامت موتور دستگاه شما نیز به خطر می افتد زیرا گرد و خاک حاصل از پر شدن کیسه ، وارد موتور شده و باعث آسیب جدی به موتور خواهد شد .

اگر کیسه را خالی کردید ولی باز هم مکش دستگاه درست نشد حتما کیسه جاروبرقی را عوض کنید . زیرا امکان دارد که کیسه پاره و یا سوراخ شده باشد در اینصورت گرد و خاک وارد موتور شده و به آن آسیب می رساند .

 

درست تنظیم کردن جاروبرقی برای زیاد کردن مکش جاروبرقی

دقت داشته باشید اگر دستگاه شما درست تنظیم نشده باشد می تواند باعث کم شدن مکش جاروبرقی شود پس برای این منظور دستگاه خود را به طور صحیح تنظیم کنید . این تنظیمات شامل انتخاب نوع کفی مناسب ، و ارتفاع لوله جاروبرقی و …. می باشد . اگر تنظیمات دستگاه درست و اصولی باشد آنگاه شما مشاهده خواهید کرد که قدرت مکش زیاد شده و حتی ریزترین آشغال هم بوسیله ی جاروبرقی جمع می شود .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جارو شارژی فاکر Fakir

 

تعویض فیلتر برای زیاد شدن مکش جاروبرقی

اگر فیلتر را غبار بگیرد و کثیف شود باعث کم شدن مکش در جاروبرقی خواهد شد . جاروبرقی دو فیلتر دارد ، کار یکی از فیلتر ها این است که جلوی ورود گرد و خاک به درون جاروبرقی را بگیرد و اگر این فیلتر کثیف شود باعث کم شدن مکش دستگاه خواهد شد و از طرفی امکان دارد گرد و خاک را به درون موتور بفرستد و باعث خراب شدن موتور دستگاه نیز بشود .پس به نکات زیر توجه کنید :

 • همه ی فیلترها قابل شستشو هستند پس  با استفاده از دفترچه ی راهنما ی دستگاه خود ، فیلتر را شسته و تمیز کنید
 • بعد از اینکه فیلتر را شستید حتما صبر کنید تا کاملا خشک شود .
 • اگر فیلتر خیس را در دستگاه قرار دهید به سلامت موتور دستگاه شما آسیب می زند .
 • اگر دیدید که فیلتر آسیب دیده و یا قابل شستشو نیست ، حتما فیلتر را عوض کنید . برای این منظور به مدل دستگاه و برند آن توجه کنید .

با رفع گرفتگی داخل لوله تلسکوپی و لوله خرطومی ، مکش جاروبرقی زیاد می شود .

اگر گرفتگی داخل لوله تلسکوپی و لوله خرطومی وجود داشته باشد ، با رفع این گرفتگی مکش دستگاه زیاد خواهد شد . زیرا وجود آشغال و هر وسیله ای درون لوله مانع از مکش درست جاروبرقی خواهد شد . برای این منظور ابتدا لوله ها را از دستگاه جاروبرقی جدا کنید و سپس با پیچ گوشتی برس چرخنده را جدا کرده و به سادگی می توانید آن را تمیز کنید . بیشتر مواقع مو و آشغال های کمی درشت مثل کاغذ ، می تواند باعث گرفتگی لوله جاروبرقی شود و این گرفتگی هم قدرت مکش دستگاه را کم خواهد کرد .

 

تعمیر موتور یکی دیگر از راه های تقویت مکش جاروبرقی

اگر موتور دستگاه شما معیوب شده باشد باعث کم شدن مکش دستگاه خواهد شد . در هنگام بروز این مشکل باید موتور جاروبرقی را تعمیر کنید .

 • اگر همه ی مشکلاتی را که باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود بررسی کردید ، ولی باز هم دستگاه شما داری مکش کم بود ، احتمال دارد که موتور معیوب شده باشد . برای تعمیر موتور به هیچ وجه خودتان موتور را دستکاری نکنید حتما به یک تکنسین مراجعه  کنید .
 • احتمال دارد کم بودن قدرت مکش به دلیل خرابی یکی از قطعات موتور مثل پروانه ،بلبرینگ و …. باشد
 • در صورت خرابی موتور حتما به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید و تعمیر دستگاه خود را به آنان بسپارید .

در ادامه مطالب بالا ، نکاتی را برای نگهداری صحیح جاروبرقی برای شما توضیح می دهیم تا بدینوسیله دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد .

تقویت مکش جاروبرقی

نکاتی برای حفظ و نگهداری جاروبرقی

برخی از نکات فنی هستند که دانستن آن برای شما لازم است زیرا برای حفظ و نگهداری جارو برقی می توانید خودتان در منزل این کارها را انجام دهید .

 • تمیز کردن فیلتر: فیلتر ذرات گرد و خاک موجود در هوا را داخل جاروبرقی کشانده و جذب می کند و هوای سالم را به محیط برمی گرداند . بعضی از این فیلتر ها قابل شستشو می باشند که روی آن حرف w نشان داده شده است و بعضی از فیلترها قابل شستشو نیستند و باید آن را در محیط باز تکان دهید تا گرد و غبار آن برطرف شود .
 • تمیز کردن کیسه جاروبرقی: کیسه ی جاروبرقی را باید هر چند وقت یکبار خالی کرده و بشویید و همیشه کیسه را چک کنید تا پاره و سوراخ نباشد زیرا در صورت پارگی کیسه ، گرد و غبار وارد موتور شده و به موتور آسیب می رساند . البته بعضی از مدل های جاروبرقی ، کیسه های یکبار مصرف دارند که پس از پر شدن باید کیسه را عوض کنید .
 • سیم جاروبرقی: یکی از مهمترین قسمت های جاروبرقی سیم آن می باشد که باید به خوبی از آن محافظت کنید. برای حفظ سلامت سیم ، هیچ گاه آن را تا آخر بیرون نکشید . برای محافظت از دستگاه ، بهتر است سیم برق را به وسیله ی محافظ به برق وصل کنید تا در صورت قطع شدن برق ، دستگاه شما به یکباره خاموش نشود .
 • لوله خرطومی جاروبرقی: وظیفه ی لوله خرطومی این است که زباله ها را به درون کیسه جاروبرقی منتقل کند . سعی کنید همیشه لوله خرطومی را بررسی کنید تا دچار پارگی و سوراخ نشده باشد زیرا اگر لوله خرطومی پاره شده باشد مکش درست انجام نخواهد شد .
 • دسته جاروبرقی: هیچ گاه برای تمیز کردن گوشه های سقف از دسته جاروبرقی استفاده نکنید تا باعث آسیب دیدگی اجزای داخلی و خارجی جاروبرقی نشود .
 • برس های جاروبرقی: برس هایی برای تمیز کردن انواع سطوح در جاروبرقی قرار دادند که در مرحله اول دفترچه ی راهنما را مطالعه کنید تا در صورت لزوم از برس مناسب با سطح خود استفاده کنید .
 • گرم شدن زیاد جاروبرقی: برای حفظ سلامت و عمر بیشتر جاروبرقی هیچگاه به مدت طولانی و بیشتر از ۱۵ دقیقه از آن استفاده نکنید زیرا اینکار باعث فشار زیاد به موتور و همچنین باعث داغ شدن موتور خواهد شد که در اینصورت احتمال دارد موتور نیم سوز شده و یا کاملا بسوزد.
 • شن ریزه و خاک را با جاروبرقی جمع نکنید: یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که جاروبرقی خانگی برای جمع کردن مقدار کم گرد و خاک مناسب است اگر می خواهید حجم زیاد خاک و یا خاک همراه با شن و ماسه را تمیز کنید با جاروبرقی خانگی نباید اینکار را انجام دهید زیرا شن ریزه به راحتی وارد موتور شده و به آن آسیب می رساند .
 • در جاهای خیس و مرطوب از جاروبرقی استفاده نکنید: اگر می خواهید در جاهای مرطوب از جاروبرقی استفاده کنید باید جاروبرقی سطلی آب و خاک بخرید .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود KENWOOD

نتیجه گیری : راه های تقویت مکش جاروبرقی

همانطور که می دانید اگر دستگاه جاروبرقی مکش لازم را نداشته باشد نمی تواند در انجام نظافت منزل به ما کمک کند . در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما راه های زیاد کردن مکش جاروبرقی را بیان کردیم اگر این راه ها را امتحان کردید و متوجه شدید که هنوز مکش دستگاه شما کم است ، باید سلامت موتور مورد بررسی قرار بگیرد و برای این کار حتما به تعمیرکار مجاز مراجعه کنید زیرا تعمیر موتور یک کار بسیار تخصصی می باشد و اگر شما در این زمینه مهارت نداشته باشید امکان دارد به موتور جارو برقی آسیب وارد کنید .

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تقویت مکش جاروبرقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای تقویت مکش جاروبرقی و عیب یابی این مشکل

امتیاز کاربر: ۴.۳ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا