تعمیرات تاسیسات برقی

عیب یابی آیفون تصویری سوزوکی و تعمیرات آیفون تصویری

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه آیفون ها در برند های مختلف و متنوعی به بازار عرضه شده اند که یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین آنها آیفون تصویری سوزوکی می باشد که دارای ویژگی های زیادی است. ولی آیفون تصویری سوزوکی هم مانند دیگر برند ها ممکن است دچار مشکلاتی شود. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم به نحوه عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری سوزوکی بپردازیم:

مشکلات رایج در آیفون تصویری سوزوکی

درب باز کن یا آیفون تصویری سوزوکی هم ممکن است به دلایلی دچار مشکلات و خرابی شده و نیاز به تعمیر پیدا کند. در این قسمت به نحوه عیب یابی می پردازیم:

 آیفون تصویر نشان نمی دهد

مشکل در دیگر بخش ها مانند انتقال صدا، زنگ خوردن و باز کردن درب وجود ندارد، فقط تصویر به نمایش در نمی آید پس می توان نتیجه گرفت این ایراد به علت مشکل سیم کشی در آیفون به وجود آمده است. باید از اتصال سیم های سفید و آبی که به عنوان سیم انتقال دهنده و منفی تصویر در آیفون می باشد، اطمینان پیدا کنید.

صدای زنگ آیفون تصویری سوزوکی قطع می باشد

چنانچه با این مشکل روبرو شدید به چند مورد می توانید شک کنید:

ایراد در سیم کشی آیفون تصویری سوزوکی

چنانچه مشکل از سیم کشی آیفون سوزوکی باشد بهتر است مجدد سیم کشی آیفون را بررسی کرده تا مشکل قطعی و اتصال را رفع کنید.

آیفون تصویری سوزوکی

 

وجود مشکل در بلندگوی آیفون تصویری سوزوکی

ممکن‌ است بلندگو سوخته باشد و صدایی از آن نیاید. در این حالت تنها راهکار این می باشد که آن را تعویض کنید. جهت این کار بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا بلندگو را در صورتی که قابل تعمیر بود تعمیر کند در غیر اینصورت باید بلندگو تعویض شود.

خراب شدن برد آیفون تصویری سوزوکی

چنانچه برد آیفون تصویری شما دچار خرابی شده باشد باید آن را به توسط یک تعمیرکار متخصص تعمیر کنید.

صفحه مانیتور آیفون تصویری سوزوکی به رنگ آبی درآمده است

این مشکل به دلایل مختلفی می تواند به وجود آید که هرکدام را توضیح می دهیم:

خراب شدن یا سوختگی دوربین پنل آیفون تصویری سوزوکی

دوربین آیفون اگر خراب شده باشد تصویری که به مانیتور می رسد خراب است. در این حالت گیرنده دوربین دچار خرابی یا شکستگی شده و نمایشگر آبی رنگ شده است. اگر دوربین آیفون خراب شده باشد، باید در تمام طبقات ساختمان مانیتور به رنگ آبی در آمده باشد. قبل از هر اقدامی بررسی کنید که آیا در دیگر واحد ها هم این مشکل وجود دارد. اگر غیر از این باشد خرابی از دوربین پنل نمی باشد و شما باید موارد دیگر را به خوبی بررسی کنید.

 خرابی مانیتور آیفون تصویری سوزوکی

اگر دوربین مشکل نداشت و تصویر را به درستی دریافت کرد، ولی صفحه نمایش همچنان آبی باشد ممکن است ایراد و مشکل از خود مانیتور آیفون باشد. حتماً باید آن را تعویض کنید. توجه داشته باشید مانیتور دستگاه بسیار حساس است حتماً از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا آن را تعمیر کند.

مشکل ال سی دی آیفون تصویری سوزوکی

سیگنال هایی که از پنل تصویری به مانیتور فرستاده می شود توسط برد ال سی دی به تصویر تبدیل و قابل دیدن می شود. با توجه به حساس بودن وظیفه برد هر مشکلی می تواند موجب اختلال و مشکل در تصویر مانیتور شده و شما شاهد آبی شدن صفحه مانیتور آیفون خواهید بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سیم کشی و نصب آیفون تصویری سیماران | نقشه کشی
بوجود آمدن مشکل در سیم کشی های آیفون تصویری سوزوکی

همانگونه که گفتیم سیم شماره ۴ یا سیم سفید وظیفه دارد، تصویر را انتقال دهد. پس اگر دچار صدمات و قطعی شود این مشکل به وجود می آید و انتقال تصویر در آیفون با مشکل روبرو شده و تصویر مانیتور آبی رنگ خواهد شد.

 • چنانچه رشته سیم های ۴ و ۲ که به جریان انتقال و منفی تصویر مربوط می شوند با سیم های دیگر دچار اتصالی یا قطعی شوند، حتماً تصویر آیفون به رنگ آبی در خواهد آمد. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا اتصال مناسب را باید با دستگاه بازر چک کنید.
 • اگر فقط یک سیم شماره ۲ قطع شده، سیم شماره ۴ سالم باشد تصویر آبی نمی شود، فقط با پرش و نویز نمایش داده می شود. در این صورت باید جهت بررسی کردن قطعی و برطرف کردن مشکل آن را با دستگاه چک کنید.
 • برای اینکه تشخیص دهید مشکل از کدام سیم است باید هر سیم را با یک سیم دیگر تست کنید مثلاً سیم شماره ۲ را به شماره یک و سیم شماره ۴ را با سیم شماره ۱ تست کنید. در این حالت می‌توانید هر سیم را وصل کنید به دستگاه اگر بوق نزند نشانه قطع بودن آن سیم است. توجه داشته باشید باید ابتدا دوربین پنل، برد ال سی دی و مانیتور را بررسی کنید. چنانچه هیچ مشکلی در آن نبود باید در سیم کشی دنبال مشکل بگردید و آنرا برطرف کنید.
خرابی برد تصویر و برد صدای آیفون تصویری سوزوکی

چنانچه سیم کشی و برد مشکلی نداشت، مشکل آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری سوزوکی می تواند به دلیل خراب شدن برد تصویر و برد صدا باشد.

 • این مشکل که دلیل آبی شدن مانیتور، از خراب شدن برد صدا  باشد یا نه را می توانید با یک اتصال کوتاه در سیم شماره ۴ و سیم مثبت تصویر سوکت های ۳ سیم که در برد دستگاه با رنگ زرد نیز مشخص می شود را متوجه شوید.
 • در این صورت اگر تصویر مانیتور آیفون درست شد نشان دهنده این می باشد که برد صدا در دستگاه مشکلی نداشته و سالم می باشد ولی چنانچه درست نشد، برد صدا مشکل داشته و سالم نمی باشد.
 • در مورد برد تصویر باید ابتدا ولتاژ ورودی را به برد تصویر را بررسی کنید. چنانچه ولتاژ آن درست بود باید به بررسی خازن های روی برد تصویر بپردازید.
 • جهت تست کردن خازن ها باید از مولتی متر هایی که قابلیت تست خازن را داشته استفاده کنید و ولتاژی را روی دو سر خازن هدایت کرده و ظرفیت آن را معین  کنید.
 • چنانچه هر یک از این خازن ها دچار مشکل و خرابی شده باشد، تصویر مانیتور آبی چشمک زده و یا این که تصویر مانیتور کلاً آبی می شود.
آیفون تصویری سوزوکی صدای سوت می دهد

این ایراد می تواند علاوه بر واحد شما، دیگر ساکنین آن ساختمان را نیز اذیت کند. پس حتماً باید مشکل را برطرف کنید.

اگر می خواهید بدانید که دلیل مشکل صدای سوت در آیفون تصویری سوزوکی چه می باشد، باید موارد زیر را دنبال کنید:

خرابی میکروفن آیفون تصویری سوزوکی

چنانچه بعد از بررسی های لازم متوجه شدید که میکروفن در آیفون دچار خرابی و مشکل شده است، باید حتماً آن را تعمیر یا تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کامل نصب لوستر سقفی در ساختمان
خراب شدن برد صوتی آیفون تصویری سوزوکی

چنانچه برد صوتی آیفون تصویری سوزوکی دچار خرابی و مشکل شود شما صدایی مانند سوت خواهید شنید. پس اگر با تست این قطعه  از خراب شدن آن اطمینان پیدا کردید، حتماً باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 یک جسم فلزی در نزدیکی و یا درون میکروفون آیفون قرار گرفته باشد

چنانچه یک جسم فلزی در نزدیکی میکروفون آیفون قرار بگیرد، شما صدایی مانند سوت خواهید شنید. در این حالت حتماً باید پنل آیفون را باز کنید و چنانچه جسم فلزی در کنار یا نزدیک میکروفون صدا وجود داشت، باید از آنجا بردارید تا این مشکل صدا برطرف شود.

خراب شدن سیم های آیفون تصویری سوزوکی

اگر مشکل و ایراد سوت کشیدن آیفون تصویری به هیچ کدام از موارد بالا مربوط نباشد، حتماً باید به بررسی سیم کشی آیفون سوزوکی بپردازید.

در صورت بروز این مشکل، باید نسبت به تعویض کردن سیم ها اقدام کنید، این مورد هم زمان بر می باشد و هم اینکه هزینه بسیار زیادی دارد.

ایفون تصویری سوزوکی دچار نویز شده است

یکی از مشکلات رایج در آیفون  تصویری سوزوکی، وجود خش خش یا نویز است که به علت عدم انتقال درست صدا از ساختمان به پنل بیرونی و یا برعکس بوجود می آید.

از دلایل عمده ای که باعث ایجاد نویز در آیفون تصویری می شوند می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 1. از سیم های بدون فویل در سیم کشی استفاده کرد.
 2. استفاده نکردن از شیلد کابل
 3. دو سیم‌ صدا مناسب سربندی نشده باشند.

خراب شدن برد تغذیه آیفون تصویری سوزوکی

قطعه بسیار ضروری جهت راه اندازی هر وسیله الکترونیکی برد تغذیه است. این قطعه ولتاژ مورد نیاز جهت عملکرد آیفون تصویری  که دارای ۱۴ ولت است را تأمین می کند.

چنانچه مانیتور آیفون تصویری شما دچار مشکل و خرابی شده باشد و دارای نشانه های زیر باشد، می توانید اطمینان داشته باشید مشکل از برد تغذیه مانیتور می باشد:

 1. پرش داشتن تصویر مانیتور آیفون
 2. وجود اختلال در صدای آیفون تصویری سوزوکی
 3. بی دلیل خاموش شدن مانیتور آیفون تصویری سوزوکی
 4. چراغ مانیتور چشمک زن شده است.
 5. آیفون زنگ ندارد یا صدای زنگ نامفهوم شده است.
 6.  صدای تق تق از آیفون به گوش می رسد.

جهت تعمیرات ابتدا باید از متصل بودن برق ورودی به قطعات دستگاه اطمینان پیدا کنید. بهتر است به وسیله مولتی متر، ولتاژ را اندازه گیری کنید.

 1. چنانچه دیگر قطعات یا قطعه ای از خازن باد کرده باشد باید قبل از ولتاژ گیری، حتماً آن را تعویض کرده و پس از آن برد تغذیه را چک کنید. با تعویض قطعه خراب شده، دوباره برد تغذیه آیفون تصویری سوزوکی فعالیت خود را شروع می کند.
 2. چنانچه مشکل با تعویض کردن این قطعه رفع نشد باید ولتاژ ورودی برق به دیگر قطعات را بررسی کنید. ظرفیت دقیق خازن با ولتاژ گیری مشخص نخواهد شد، پس بهتر است در صورت خرابی خازن، آن را تعویض کنید.

آیفون تصویری سوزوکی

نتیجه گیری

بسیاری از افراد در ساختمان خود از آیفون تصویری سوزوکی استفاده می کنند. اگر شما هم از مصرف کنندگان این محصول هستید در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری سوزوکی خود کنید. چنانچه سوالی در این زمینه داشتید می توانید با قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصان ما در مجموعه ایبک امداد پاسخگوی سوالات شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

عیب یابی آیفون تصویری سوزوکی و تعمیرات آیفون تصویری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل خراب شدن برد تغذیه آیفون تصویری سوزوکی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا