مجله ساختمان

| هزینه لوله کشی استخر

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

استخر ها در واقع جزو آن دسته از مکان هایی می باشند که برای هدف های معینی مقدار مشخصی آب را نگهداری می کنند. به این منظور باید لوله کشی استخر را انجام داد و اطلاعات کاملی در رابطه با مراحل لوله کشی استخر، عیب یابی استخر، نگهداری استخر، عایق کاری استخر، پیدا کردن علت نشت آب استخر و رفع آن … بدانید.

لوله کشی استخر چقدر هزینه دارد

به صورت کلی استخرهای شنا کاربردهای بسیاری دارند که از صنایع کشاورزی و تولیدی، استخر های پروش ماهی، ذخیره مقدار مشخصی آب و از همه این موارد با اهمیت تر استخرهای تفریحی می باشند که ساخته و بهره برداری می شود و عموما به صورت استخر های خصوصی یا استخر های عمومی و تجاری ایجاد می شوند.

در رابطه با ساخت انواع استخرهای تفریحی نیز باید بیان کرد که با دقت به پیش بینی های دقیق تعداد کاربران، می توان در انتخاب ابعاد استخر و همینطور در ظرفیت تعداد افراد و نوع امکانات مورد استفاده موثر است.

استخرهای بزرگ و مخصوص کشاورزی و صنعتی هم باید با توجه به محدودیت های که وجود دارد و نیاز افراد طراحی و ساخته شوند و امکان دارد تفاوت های قابل توجهی با آنچه چیزی که در تصور شما بود داشته باشند. ولی در این قسمت تصمیم داریم در مورد چیدمان استخرها یا ساخت انواع استخرهای تفریحی مباحثی را مطرح کنیم.

شاید فکر نکنید که اهمیت انجام لوله کشی و همچنین تاسیسات استخر در ساخت استخر به چه اندازه مهم است، ولی یک استخر کشاورزی روباز و یا تفریحی سرپوشیده اگر بخواهید دارای ماندگار بالایی باشد باید دارای پیش بینی کامل و علاوه بر آن امکانات کامل باشد. زیرا علاوه بر زیبایی آن این موارد نیز مهم است تا در حین استفاده و تعمیرات استخر و نگهداری احتمالی در آینده مورد استفاده مالکان و کارفرمایان قرار گیرد.

لوله کشی استخر

تعمیرات استخر در شهر تهران

استخرها بسته به روش تصفیه آب به سه مدل تقسیم می گردند.

1-استخر های مدل خزینه ای یا سنتی که می توان آنها را به عنوان یک ظرف بزرگ تصور کرد و از نظر بهداشتی اگر قصد دارید آن را تعمیر کنید باید مرتباً آن را پر کرده و به صورت دستی خالی نمایید. این مدل از استخرها از نظر بهداشتی ظرفیت بالایی ندارند و نمی توانند برای افراد سلامت جسمی بالای را تضمین نمایند. امکانات در این مدل از استخرها های سنتی نقشی را دارا نیست.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای دکوراسیون زرد منزل

2- استخرها با جریان آب دایمی به طور معمول در نزدیکی رودخانه ها و مکان هایی که به طور طبیعی آب وجود دارد مانند چشمه نزدیک به محل ایجاد می شوند. از این مدل استخرها می توان برای مصارف مختلفی به ویژه برای پرورش ماهی استفاده کرد. البته دمای آب برای پرورش ماهی خیلی موثر می باشد.

3- استخری با مقدار ثابت و همچنین در گردش آب که از ابتدای ساخت استخر تا جزئیات آن باید طراحی دقیق و علمی برای آن انجام شود. بودن پمپ ها، انواع مختلف و تخصصی فیلترها و الکترولایزرهای متفاوت در این مدل از استخرهای نوین و بسیار پیشرفته، تمایز آنها را با استخرهای سنتی و قدیمی آشکار می نماید. این مدل استخرها نیز بسته به میزان آبی که در گردش است و همچنین عدد سختی آب، تعداد استفاده کنندگان از استخر در طول روز و استفاده نمودن از آب سرد یا ولرم، روباز بودن استخر و یا استخر های سر پوشیده، میزان درجه و حرارت محیط استخر انواع مختلفی دارند. استاندارد مربوط به استخرهای شنا که در کشور آمریکا ساخته می شوند تقریباً 60 فوت یا همان 18 متر در عرض 7 فوت یا ۳ متر است.

در استخرها عمق از طرف کم عمق آن که تقریبا یک متر است، آغاز می شود و در بخش های عمیق استخر به حدود 3 متر نیز می رسد. البته ابعاد این استخرها بسته به ورزشی یا تفریحی بودن متفاوت است. به طور معمول، برای هر فرد شناگر باید تقریبا 400 هزار لیتر در استخر آب باشد.

اساس تاسیسات و همچنین انجام لوله کشی استخر به این صورت می باشد که آب استخر به تصفیه خانه استخر رفته و بخش موتورخانه استخر آب آلوده را تمیز کرده و آب تمیز را به استخر برمی گرداند.

سیستم های گردش آب در استخرها از لوله های ورودی به خروجی طراحی شده، همچنین از مواردی مانند موگیر، انواع پمپ ها، بخاری ها، تمامی فیلترها و تجهیزات مربوط به کلرزنی نیز در این سیستم شده است. مقدار آب در گردش و روش تصفیه باید متناسب با نوع استفاده ها از استخر باشد که در اولین زمان تصفیه اندازه گیری و آزمایش می شود و در صورت لزوم جریان آب و نوع تصفیه تکرار می گردد. پمپ های مناسب برای انجام این مدل از کار مداوم، پمپ های گریز از مرکز تک مرحله ای مجرای با بدنه بوم افقی و موتور محرک الکتریکی هستند.

حتما بخوانید:   کفپوش موزاییکی چیست | مزایا و معایب کفپوش موزاییکی

باید پروانه های پمپ استخر را از جنس برنزی تهیه کرده و بر روی پایه بتنی ثابت شود. هر اندازه پمپ نزدیکتر به قسمت استخر باشد، بهتر می باشد آن را در ارتفاعی کمتر از سطح آب نصب کنید. چربی گیرها یا اسکیمر ها هم وظیفه تصفیه تمامی چربی و کثیفی روی آب را عهده دار است. مدل لوله کشی استخر ها می تواند اثر زیادی در ایرادات و تعمیرات ماشین آلات استخر ها داشته باشد.

اکثر استخرهای شنا چندین عدد اسکیمر را دارا هستند. آب از راه این اسکیمر ها به فیلتر وارد شده و در ادامه به بیرون پمپ می گردد. تمیز کردن اسکیمر ها و سبد مخصوص آن بسیار مهم است. امروزه اکثر اسکیمر ها به شکل پلاستیکی تولید می گردند.

حذف فیزیکی زباله و ماده های اضافی از درون آب استخر های شنا را تصفیه می گویند که توسط فیلترها انجام می شود. نقش فیلتر این می باشد که آب استخر ها را تمیز و و همچنین پاکیزه نگه دارند. 3 نوع فیلتر استخر وجود دارد: شنی، دیاتومه ای و فیلتر مدل کارتریجی.

نقشه لوله کشی استخر

فیلتر استخر چیست

رایج ترین فیلترهای استخر فیلترهای شنی می باشند. آب مخصوص استخر ها تحت فشار هیدرولیک در مخزن از لایه های ماسه و شن عبور می نمایند و ناخالصی های آن حذف می شود. بالا بردن فشار مخزن مربوط به فیلتر یا کم کردن گردش آب نشان می دهد که فیلتر نیاز به شستشو دارد.

این یعنی جریان آب معکوس در 1 برای تمیز کردن. فیلتر شنی با تمیز کردن معکوس لوله ها در سمت برعکس جریان طبیعی فیلتر انجام می شود. آب برگشتی به فیلتر که حاوی مواد زائد و زباله ها است به بیرون تخلیه می شود. به لطف شستشوی معکوس، قدرت فیلتر شنی و عمر مفید آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

فیلتر خاک یا فیلتر خاک دیاتومه یکی دیگر از انواع فیلترهایی است که خاک به وسیله توری های این فیلتر احاطه گشته و آب وسیله این خاک پاک می گردد. مدل دیگری از انواع مختلف فیلترها، کارتریج های مخصوص استخر هستند که در آن مواد پلیمری مثل پلی استر و یا ماده EDTA وظیفه تصفیه آب را در این مدل عهده دار هستند.

حتما بخوانید:   انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل

برای لوله کشی استخر چند نوع لوله داریم

لوله های خمش ناپذیر یا پی وی سی

برای لوله کشی های استخر گزینه خیلی مناسبی است. تعداد اسکجول ها نشان دهنده ضخامت دیواره این نوع لوله ها است و در لوله های pvc مورد استفاده در استخرها در کمترین حالت با 40 اسکجول گذاشته می شود.

شلنگ های انعطاف پذیر یا پی وی سی

از این جنس لوله بیشتر در جکوزی ها و همچنین استخر ها استفاده می شود و جزو لوله های پر کاربرد نیز می باشد.

لوله های cpvc

مزیت این نوع لوله ها این می باشد که در مقابل حرارت خیلی مستحکم می باشند. رنگ این لوله ها خاکستری هستند. این نوع لوله عمدتاً در خروجی و ورودی استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های پلی اتیلن

در گذشته که لوله های پی وی سی وجود نداشتند از این لوله ها بسیار استفاده می شد ولی امروزه استفاده بسیار کمتری دارند.

تعمیرات موتورخانه استخر چگونه است

در لوله کشی های مربوط به استخر لازم است تمامی تمهیدات مورد نیاز برای نصب کردن این مدل از تاسیسات و همچنین گرمایش های ویژه استخر که قسمت دیگر است انجام گردد. یک پوشش خاص پلاستیکی یا بتنی روی قسمت اسکیمر قرار داده می شود.

مطمئناً وقتی به اندازه و وسعت یک استخر تفریحی فکر می نمایید، می توانید تصور نمایید که لوله کشی یک استخر باید کار بسیار دشواری باشد.

در این مطلب به شما توضیح داده ایم که لوله کشی های استخر یک کار نسبتا آسان می باشد، ولی باید با ریز بینی بسیار زیادی انجام گردد. اول باید نوع لوله و اندازه تمامی پمپ های استفاده شده و همینطور اتصالات مورد استفاده را انتخاب کنید. باید از هر گونه نشتی در استخر پیشگیری کرد و دقت زیادی در لوله کشی استخر را در این بخش از کار انجام داد چونکه در مواقع وجود نشتی ایرادات زیادی درون استخرها ایجاد می شود و آب درون آن هرز می رود.

در واقع می توان گفت که لوله کشی استخر مهمترین قسمت یک استخر شنا است و به این علت بهتر می باشد یک گروه متخصص برای این منظور استخدام کنید. گروهی مجرب و حرفه ای که بتواند به بهترین شکل لوله کشی استخر شما را انجام دهد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های لوله کشی استخر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با مرحله های لوله کشی استخر به خوبی آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x