مجله سلامت پوست

مزایای استفاده از اسکین اسکرابر | اسکین اسکرابر چیست؟

اسکین اسکرابر یا اتوی صورت یک دستگاه بسیار مفید می باشد که بسیار کارآمد بوده و فقط چند دقیقه لازم است تا پوست شما را صاف و درخشان نماید.این دستگاه پاکسازی پوست صورت که بر پایه آب می باشد، برای از بین بردن چربی ها، پوست های مرده، جوش های سرسیاه و آلودگی سطح پوست صورت استفاده می شود.  این روش که کاملا غیر تهاجمی است بسیار مناسب برای پاکسازی انواع پوست به خصوص پوست های حساس می باشد. این دستگاه توسط امواج صوتی لرزشی ایجاد می کند که توسط تیغه استیل به سطح پوست مرطوب انتقال می دهد و با لرزش مناسب به راحتی تمام چربی های اضافه و جوش های سرسیاه را به آسانی از پوست خارج می کند. و باعث پاکسازی و روشن شدن پوست می گردد. در مورد این دستگاه باید گفت که با وجود اینکه لبه دستگاه با پوست در ارتباط است بسیار صاف بوده و هیچ گونه درد و کبودی یا سوزشی در سطح پوست ایجاد نمی کند. اگر از این دستگاه مدام استفاده شود مشکلات پوستی ، چربی زائد ، خشکی بیش از اندازه پوست ، جوش های سر سفید ریز و ….را به طور کامل درمان می کند.  پس باید گفت که یکی از مهمترین اصول مراقبت از پوست لایه برداری ‌آن می باشد که باعث می شود شما از بسیاری از مشکلات پوستی در امان بمانید. باید توجه داشته باشید که پوست در معرض انواع آلودگی های محیطی ، استرس و تعریق قرار می گیرد و باید به طور منظم پاک سازی شود.
بنر آرانیک

روش استفاده از اسکین اسکرابر یا اتوی صورت

شما باید حتما روش و زاویه درست استفاده از دستگاه اسکین اسکرابر را بدانید تا بتوانید تا بهترین نتیجه را از این دستگاه بگیرید.این دستگاه یکی از جدیدترین فناوری های لایه برداری و باز سازی پوست صورت است. زاویه دستگاه با سطح پوست باید ۴۵ درجه باشد. برای اینکه چربی و آلودگی های سطح پوست را از پوست جدا کنید، باید دستگاه را در یک جهت روی پوست و مداوم حرکت دهید تا بتواند از پوست لایه برداری کرده و‌ پوست را از چربی و آلودگی پاک کند. شما برای اینکه لوسیون ها و کرم های پوستی به بافت پوستتان جذب شود باید دستگاه اسکین اسکرابر را به سمت بالا و از پشت تیغه دستگاه استفاده نمایید. اگر چند بار از این دستگاه استفاده کنید لطافت و نرمی پوست خود را مشاهده می کنید. باید گفت که این دستگاه برای اینکه ناخالصی ها را از منافذ پوست پاک کند باید بیش از ۳۰ هزار هرتز لرزش در هر ثانیه تولید می کند. با گذشت زمان و افزایش سن پوست،  پیر می شود و روند جوانسازی آن بسیار کند پیش می رود. این دستگاه وقتی که چربی و سلول های مرده را از سطح پوست پاک کند باعث افزایش گردش خون و تولید کلاژن و رشد سلول های جدید پوست می شوند. هیچ وقت دستگاه را در یک نقطه از پوست و به مدت طولانی نگه ندارید چون باعث قرمزی آن قسمت خواهد شد. پس در هنگام استفاده به طور مرتب دست را حرکت دهید و در یک نقطه دستگاه را نگه ندارید. دقت داشته باشید که این دستگاه برای افرادی که دارای پوستی حساس و خشک هستند پیشنهاد خوبی می باشد. افرادی که پوست صورت شان بسیار حساس و خشک باشد نمی توانند هر روشی را برای لایه برداری استفاده کنند ولی توجه داشته باشید این دستگاه چون لایه برداری بر پایه آب است برای این افراد هم مناسب می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روتین مراقبت از پوست قبل از خواب

فواید اصلی اسکین اسکرابر

 استفاده راحت و بهداشتی

استفاده از دستگاه اسکین اسکرابر بسیار راحت می باشد و بر خلاف لایه برداری های دیگر که به شیوه تهاجمی به پوست حمله می کند و باعث تجمع باکتری می باشند ، نبوده و استفاده از آن بسیار آسان می باشد. فقط دقت داشته باشید که بهتر است بعد از هر بار استفاده از دستگاه تیغه آن را با الکل تمیز کنید.

 افزایش شدید جذب و تاثیر گذاری کرم های پوستی

هزینه های زیادی صرف خریداری از ، کرم ها ، سرم ها و محصولات پوستی می شود که مواد تقویتی پوستی می باشند. بعضی از افراد بدون اینکه پوست صورت خود را شستشو و لایه برداری کنند و سلول های مرده را از سطح پوست صورت پاک کنند، از کرم ها و محصولات مراقبتی پوست استفاده می کنند و بعد از مدتی چون جواب دلخواه را نمی گیرند امکان دارد تصور کنند که کرم ها و محصولات مراقبتی کیفیت لازم را نداشته اند در صورتی که اگر تغییری روی پوست صورت شان ایجاد نمی شود برای این است که پوست صورت را پاکسازی نکرده اند در این صورت است که کرم ها و محصولات مراقبتی فقط روی سطح پوست صورت می نشیند و اصلا هیچ نفوذی در بافت های پوستی،  صورت نمی گیرد. دستگاه اسکین اسکرابر دارای تغذیه پوست می باشد که باعث می شود یون های منفی به سطح پوست جاری شوند و باعث شوند که محصولات مراقبتی با جذب چندین برابری بر روی پوست نفوذ کنند. در توضیح بیشتر باید گفت که غشای سلولی سطح زیرین پوست بار الکتریکی مثبت دارند، وقتی که سطح پوست به محصولات مراقبتی آغشته شود این محصولات دارای یون های منفی شده که این مسئله باعث جذب چندین برابری سلول های زیرین پوست می شوند که این همان کاری است که دستگاه های اسکین اسکرابر ها انجام می دهند. پس هم در هزینه مراقبت های پوست صرف جویی می شود و هم اثر بخشی انواع کرم ها را افزایش می دهد.

اسکین اسکرابرکاهش هزینه های مراقبت از پوست

این دستگاه هزینه‌های مراقبت از پوست را کاهش می‌دهد. شما با استفاده از این دستگاه احتیاج به دستگاه دیگری برای لایه برداری نخواهید داشت و حتی به کرم ها هم نیازمند نخواهید شد. این دستگاه دارای باطری قابل شارژ بوده و احتیاج به خریداری و جایگزین کردن یک قطعه ای از دستگاه نخواهید بود. پس باید گفت که نگه داری این دستگاه بسیار آسان می باشد.

مناسب پوست های حساس

این دستگاه بر خلاف دستگاه های دیگر لایه برداری، به صورت تهاجمی و میکرودرم و میزان فشار و لایه برداری این دستگاه بر روی پوست صورت، توسط خود شما کنترل می شود پس می توانید به آرامی آن را روی پوست صورت حرکت داده تا سلول های مرده پوست را از بین ببرید.پس با توجه به این مسئله باید گفت که این دستگاه برای افرادی که دارای پوستی حساس هستند بسیار مناسب خواهد بود. برای اینکه از این دستگاه به خوبی استفاده کرده و نتیجه دلخواه را بگیرید بهتر است این دستگاه را بز روی سطح خیس و مرطوب استفاده نمایید. و همچنین در موقع استفاده از این دستگاه باید به زاویه مناسب تیغه اسکراب با صورت توجه خاصی نمایید و در زاویه ۴۵ درجه  قرار دهید. وقتی که شما با رعایت کردن این موارد گفته شده ، با این دستگاه کار کنید لایه برداری پوست های حساس هیچ آسیب و نگرانی نخواهید داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع جوش با زالو درمانی | فواید زالو درمانی

۵) کاهش چین و چروک

اسکین اسکراب سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث می شود کرم های آبرسان و ضد چروک به کاهش چین و چروک پوست کمک  کند و ملانین پوست را کاهش دهد و سبب تولید کلاژن شده و در نتیجه سفت شدن پوست را شاهد خواهید بود.
بنر آرانیک
.

نکات ایمنی که باید درباره دستگاه اسکین اسکرابر بدانید :

روی سطح پوست های آسیب دیده و پوسته پوسته شده از دستگاه اسکین اسکرابر استفاده نکنید :

پوستی که، روی سطح آن پوسته پوسته باشد بسیار خشک و بی آب است،  پس در این صورت نمی توانید در این وضعیت از این دستگاه استفاده نمایید چون همانطور که گفته شد برای استفاده از دستگاه حتما باید پوست شما خیس یا مرطوب باشد. اگر پوست صورت خشک باشد شما می‌توانید ابتدا از تونرهای که الکل ندارند،  استفاده کرده و رطوبت لازم را برای پوست ایجاد کرده و بعد، از دستگاه اسکین اسکرابر استفاده نمایید و لایه برداری پوست را انجام دهید.

اسکین اسکرابراین دستگاه نباید روزانه مورد استفاده قرار گیرد

باید دقت داشته باشید که لایه برداری  روزانه باعث آسیب به پوست صورت می شود زیرا لایه برداری بیش از اندازه صورت گرفته و همین مسئله پوست را به خطر می اندازد. همچنین پوست بعد از اینکه لایه برداری صورت گرفت احتیاج دارد زمانی داشته باشد تا خود را بازسازی نماید. بهترین میزان استفاده از این دستگاه بک تا دو بار در هفته می باشد. پس توجه داشته باشید با وجود اینکه لایه برداری با این دستگاه به آرامی و ملایمت صورت می‌گیرد و روشی تهاجمی برای لایه برداری نمی باشد، اما فقط هفته ای یک تا دوبار باید از این دستگاه استفاده نمایید.

در پایان باید گفت که استفاده از دستگاه اسکین اسکرابر، برای داشتن پوستی سالم و شفاف به گردش خون بسیار کمک کننده است و باعث می شود پوستی سالم و شفاف داشته باشید همان‌طور که می دانید وقتی که گردش خون به خوبی صورت گیرد باعث می شود خون ، مواد مغذی و اکسیژن را به سلول‌های پوست برساند و مواد زائد را از پوست و سلول های آن دور  کند. پس استفاده این دستگاه می تواند کک و مک و چین و چروک و….بسیار موثر باشد و برای سلامتی و شادابی پوست بسیار تأثیرگذار می باشد.

مزایای استفاده از اسکین اسکرابر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای استفاده از اسکین اسکرابر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا